20 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Міжнародна конференція «Розвиток, стандартизація та впровадження тактичної медицини в Україні"

28.01.2015

Днями у м. Києві проходила міжнародна конференція «Розвиток, стандартизація та впровадження тактичної медицини в Україні». Організатором даного заходу виступила гуманітарна ініціатива Світового Конгресу Українців «Захист патріотів».

 Конференція пройшла у форматі панельних лекцій та практичних тренінгів з українськими та міжнародними експертами. До співпраці були залучені Міністерство оборони, Служба безпеки України, Міністерство внутрішніх справ, Національна гвардія, Державна прикордонна служба, добровольчі батальйони та інші. В конференції брали участь медики силових структур України, добровольчих батальйонів, волонтерських організацій, представники військових ВНЗ, військові аташе, фахівці з тактичної медицини у США та представники країн-членів НАТО.

Участь у цій конференції взяли працівники Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які систематично залучаються до підготовки військовослужбовців з надання домедичної допомоги в умовах бойових дій.  

Основними напрямками роботи конференції були:

- оцінка сучасного стану тактичної медицини в Україні;

- ознайомлення зі світовим досвідом та сучасними тенденціями в галузі тактичної медицини;

- механізм імплементації світового досвіду тактичної медицини в Україні;

- виставка українських та іноземних товарів з тактичної медицини (була відкрита для усіх бажаючих). 

         Конференція викликала велику зацікавленість учасників, оскільки існують істотні відмінності між тактичною та цивільною медициною. Доповідачі наголосили, що бойові умови диктують алгоритм дій, які необхідно застосувати, щоб врятувати життя. Саме тому тактична медицина розроблена та розрахована на надання медичної допомоги постраждалим у зонах активного конфлікту та їх евакуацію у безпечну зону. У той же час необхідно пам’ятати про психологічну підготовку бійця, лікування бойових травм, психологічну та фізичну реабілітацію. 

         Медики Львівського центру медицини катастроф взяли активну участь у практичній частині конференції, ознайомилися з алгоритмами надання допомоги військовим та комплектацією аптечок за стандартами НАТО та іншим забезпеченням закордонних медичних формувань.

         Отримана інформація та знання будуть використані у подальшому при навчанні новостворених українських батальйонів та військових госпіталів.  

Додатково: 

Ініціатива «Захист патріотів» проводить інструктажі з тактичної медицини у форматі курсів бійця-рятувальника в США та країнах НАТО. З травня 2014 року навчання пройшли 11 200 українських військових і бійців добровольчих батальйонів, роздано 8300 аптечок, укомплектованих за НАТівськими стандартами.  

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua