20 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Навчання військовослужбовців основам надання домедичної допомоги


 10.11.2014 

5 листопада 2014 року фахівцями Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф проводилась підготовка курсантів міжнародного миротворчого навчального центру безпеки (Яворівський полігон) з питань надання домедичної допомоги в умовах бойових дій.

  

Основними завданнями навчань були:

-        - надання домедичної допомоги потерпілим в секторі обстрілу;

-       - транспортування потерпілого у безпечне місце;

-       -  надання допомоги в секторі укриття.

Акцент під час проведення тренінгу був зроблений на основних аспектах порятунку бійців – техніці та методиці накладання джгута, методах зупинки кровотеч, іммобілізації, наданню допомоги при травмах, проведенню серцево - легеневої реанімації та інше. Під час навчань враховувалось оснащення наявних індивідуальних медичних аптечок військовослужбовців та їх застосування.

Серед курсантів були як військовослужбовці, що вже брали участь у бойових діях на сході України, так і ті, що вперше туди поїдуть. Присутні мали можливість відпрацювати відповідні навички під наглядом медиків - інструкторів.

Також нещодавно спеціалістами комунального закладу «Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» були проведені одноденні заняття з особовим складом Національної гвардії України.

Аналіз причин загибелі військовослужбовців під час ведення бойових дій вказує на те, що значну їх частину можна було б врятувати при своєчасному та якісному наданні домедичної допомоги. Саме тому спеціалістами Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в основу практичних занять були включені основні принципи надання домедичної допомоги в умовах бойових дій.

 

З усіма категоріями військовослужбовців були відпрацьовані практичні заняття по первинному огляду пораненого, переведення його в положення на боці, зупинці кровотечі з різних частин тіла та кінцівок, проведення серцево-легеневої реанімації, а також транспортування пораненого різними способами в сектор укриття. Кожен військовослужбовець особисто зміг спробувати практично відпрацювати дані питання.

«Наші працівники постійно проводять такі навчання-тренінги з військовослужбовцями різних силових структур, - розповідає завідувач станції екстреної медичної допомоги Анатолій Григоренко, - спеціалісти закладу навчали прикордонників, військовиків зі Збройних Сил України, були і в Навчальному центрі Національної гвардії України. В такий складний час керівництво Комунального закладу «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», а також всі його працівники готові допомагати нашим військовим в проведенні практичних занять, а також надавати будь-яку допомогу сьогодні - це просто наш обов’язок».  

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua