26 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Навчально-освітня Програма для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення»

 25.02.2014

Згідно наказу департаменту ОЗ ЛОДА від 20.11.2013 р. № 995 в області стартувала  навчально-освітня Програма для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення».

     

Перші заняття відбулися:

11.02.2014 р. на базі Львівського обласного центру здоров’я для старших сестер медичних поліклінічних відділень, центрів ПМСД  - участь прийняли  61 спеціаліст.

25.02.2014 р. на базі Комунальної 1-ої міської поліклініки  для старших сестер медичних хірургічних відділень - участь прийняли  61 спеціаліст.

Основна мета Програми  - поглиблення наявних теоретичних знань з клінічного медсестринства, організації роботи медсестринської служби, інфекційного контролю, правових та етико-деонтологічних аспектів у роботі медичних сестер, розвитку комунікацій у медсестринстві, формування здорового способу життя, профілактики основних форм захворювань та ін.

Зміст програми охоплює  обсяг основних теоретичних знань, умінь і практичних навичок, необхідних головній, старшій медичній сестрі (фельдшеру, акушерці) з організації і управління охороною здоров’я, клінічного медсестринства для самостійної роботи.

Згідно затвердженої Концепції навчально-освітньої  Програми  перед слухачами виступили наступні спеціалісти:

Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, , Лауреат Національної Медичної Премії із презентаціями та тему: „Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я” та  „Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я”.

Шевчук І. Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер розповіла про розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню і провела  практичні заняття в групах:

1. Рішення ситуаційних завдань з управління якістю роботи та ефективному керівництву у медсестринстві.

2. Тест «Чи можете ви бути керівником?»

3. Рішення ситуаційних завдань з ефективного спілкування.

4. Тест «Чи ефективно ви спілкуєтесь?»

Островерха Ю.А. – головний лікар Львівського обласного центру здоров’я, головний позаштатний спеціаліст з санології та формування здорового способу життя Департаменту охорони здоров’я ОДА розповів присутнім про організацію медико-профілактичної та санологічної роботи у діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я.

Тімко Н.О. - головний позаштатний спеціаліст з епідеміології Департаменту охорони здоров’я ОДА  із презентацією на тему  „Інфекційна безпека, інфекційний контроль в роботі медичних сестер”

Галапац Н.П. – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” провела заняття з наступних питань:

1. Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу.

2. Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

3. Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».

4. Тренінг з гігієнічної обробки рук.

Комарянська О.Д. – директор Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації „Аптечна професійна організація України” із презентацією „Контроль якості та умови зберігання лікарських засобів у закладах охорони здоров’я”. 

Після занять всі учасники програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства                           Н. Галапац