20 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Практичні тренінги в Центрі екстреної медицини та медицини катастроф за участі Мальтійської служби допомоги

 29.01.2014

В період реформування служби екстреної медичної допомоги доволі гостро стоїть питання навчання та підготовки персоналу, який, за своїми службовими обов’язками, повинен вміти надавати екстрену медичну та домедичну допомогу особам у невідкладному стані. У розвинених країнах світу відповідно навчені інструктори проводять навчання, на якому основи надання домедичної допомоги опановують всі працівники аварійно-рятувальних служб. Законом України «Про екстрену медичну допомогу» та іншими нормативно-правовими документами з 2013 року передбачено обов’язкове навчання та підготовка осіб, які зобов'язані надавати домедичну допомогу та підвищення рівня навчання та післядипломного удосконалення знань медичних працівників з питань надання екстреної медичної допомоги. У цьому напрямку вагому роль відіграють територіальні центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Не є виключенням і Львівський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який має досвід міжнародної співпраці та достатні напрацювання у питаннях навчання персоналу для надання допомоги особам на дошпитальному етапі, які знаходяться у станах, що загрожують здоров’ю або життю.

За ініціативи працівників КЗ ЛОР ЛОЦ ЕМД МК, членів ГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги» Ярослава Пилипця та Людмили Гери, з 21 по 24 січня 2014 року на базі навчально-тренувального відділу Львівського центру медицини катастроф був проведений навчальний курс з базової реанімації CPR/BLS та використання зовнішнього автоматичного дефібрилятора AED. Організаторами даного заходу виступив Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у співпраці з  представниками Мальтійської служби Допомоги з Угорщини  та за підтримки Української Ради Реанімації.

До участі у цих навчаннях-тренінгах залучались як медичні, так і немедичні працівники. Акцент робився на працівниках служби екстреної (швидкої) медичної допомоги. Також учасниками семінару були представники кафедри сімейної медицини факультету післядипломної освіти Львівського національного університету ім. Данила Галицького, медичні працівники приймального відділення Львівської лікарні швидкої медичної допомоги, медичні працівники інших закладів охорони здоров’я.

Керівник проекту, др. Габор Фрітуз - ERC інструктор відрекомендував своїх колег та відкрив семінар-презентацію щодо європейських стандартів надання домедичної допомоги пацієнтам при відсутності дихання та зупинці серцевої діяльності,  використання при цьому автоматичного зовнішнього дефібрилятора, методів «чотирьох кроків» в навчанні слухачів.

Згідно програми заходу, в перший день проводилось навчання та відпрацювання практичних навичок слухачами, які після закінчення навчання та здачі екзамену, отримали сертифікати лікаря-інструктора, що дає їм право проводити відповідну підготовку осіб, які не мають медичної освіти. Впродовж наступних днів львівські інструктори проводили навчання та відпрацьовували практичну частину семінару з групами слухачів під керівництвом своїх колег з Угорщини.

121 учасник семінару отримав сертифікати, досягнено домовленості про співпрацю та можливість проведення спільної конференції у травні 2014 р. у м. Львові.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua