19 червня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Прес-конференція з питань реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу»

05.09.2013

«Прес-конференція з питань реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу»

 

У прес-центрі ТРК «Львів» відбулась прес-конференція, присвячена реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу» на території Львівської області. Участь у конференції брали директор Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ростислав Ступницький, головний лікар Львівської станції швидкої медичної допомоги Наталія Поважук, директор Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юрій Пацюрко.

 

У вступному слові Ростислав Ступницький ознайомив присутніх із реорганізацією служби невідкладної допомоги, яка відбулась згідно вимог Закону України. Зокрема, він розповів про переваги нової системи: фінансуванні екстреної допомоги з обласного бюджету, екстериторіальності служби, рівному доступі міських та сільських мешканців до отримання медичної допомоги, створенні умов для своєчасної госпіталізації тощо. Окремо директор Департаменту охорони здоровя зупинився на кадровому потенціалі служби ЕМД, забезпеченні медикаментами, стані транспортного забезпечення.

Представників засобів масової інформації зацікавила доля гелікоптера, переданого в службу екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. Літальний апарат вироблено в Росії і, оскільки, він був довго законсервований – деякі деталі вийшли з ладу. Про це повідомив директор Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юрій Пацюрко.

До кінця року у Львові заплановано відкрити Єдину диспетчерську службу, діяльність якої вплине на покращення надання невідкладної медичної допомоги, зазначила головний лікар Львівської станції швидкої медичної допомоги Наталія Поважук.

Днями, перебуваючи у Львові, Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова позитивно оцінила роботу, яку виконала місцева влада і департамент охорони здоров’я Львівської ОДА щодо впровадження дію цієї диспетчерської.

Міністр охорони здоров’я взяла це питання під особистий контроль, і пообіцяла пришвидшити процес постачання серверного обладнання. Окрім цього, Раїса Богатирьова пообіцяла, що Львівщина до кінця 2013 року та у I кварталі 2014 року отримає 85 нових автомобілів швидкої допомоги.

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

 

*Фото Ольги Мельник