30 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


„Гаряча” телефонна лінія з нагоди „Всесвітнього дня зору”

21 жовтня у приміщенні Львівського обласного центру здоровя  з нагоди „Всесвітнього дня зору”, відбулося тематична  „гаряча” телефонна лінія Головного управління охорони здоровя ЛОДА. На неї було запрошено головного офтальмолога Львівської області О. Павлів.

Упродовж двох годин  до лікаря звернулися  17  осіб. Переважна більшість  запитань була від людей, які  хворіють на глаукому. Зі слів лікаря, динаміка захворюваності на глаукому в Україні є невтішною. Але, не дивлячись на показник зростання поширеності глаукоми на Україні, за даними ВООЗ у 90% сліпих та слабкозорих, можна покращити зорові функції шляхом використання  сучасних методів лікування.

Зі слів О. Павлів з 2007 року на базі центру мікрохірургії ока Львівської обласної клінічної лікарні створено обласний глаукомний кабінет, метою роботи  якого є  покращення  надання висококваліфікованої допомоги хворим на глаукому.

 

Під час проведення „гарячої” телефонної лінії ГУОЗ ЛОДА усі дозвонювачі отримали кваліфіковані відповіді та фахові поради від головного офтальмолога  області Олександри Борисівни Павлів.                                                               

 

 

Інформація для довідки:

 

Львівська обласна лікарня, глаукомний кабінет

         За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), в 2002 році у світі нараховувалось 161 млн. чоловік з порушеннями зору, серед яких 37 млн. були сліпими й потребували професійно-технічної та соціальної підтримки. Кількість таких хворих має тенденцію до зростання. Сьогодні у світі вже налічується 45 млн. сліпих людей, а в 2020 році прогнозується, що їх буде вже понад 76 млн. чоловік.

         Серед причин сліпоти, згідно з результатами епідеміологічних досліджень, практично у всіх регіонах світу глаукома займає друге місце, що підкреслює її соціальну значимість як одного з найбільш інвалідизуючих захворювань.

         Прогнозується, що в 2010 році кількість хворих на глаукому в усьому світі буде складати до 60 млн. чоловік, а в 2020 році цей показник становитиме до 78 млн. чоловік протягом 10 років. Прогнозується, що найбільша кількість хворих буде спостерігатись в Європі (21,1%-23,9% від світових показників). За результатами досліджень, ймовірність настання сліпоти на одне око через 20 років після виникнення глаукоми і початку лікування складає 27%, а на обидва ока-9%. У Європі на глаукому припадає 12% всіх випадків сліпоти. За даними літератури, в 2010 році у світі буде налічуватись до 12,3%  млн. пацієнтів, сліпих внаслідок глаукоми, переважно внаслідок первинної відкритокутової глаукоми (ПВКГ). За даними ВООЗ, у 90% сліпих та слабкозорих можна покращити зорові функції шляхом використання сучасних методів лікування та реабілітації. На жаль, сліпота, яка настає внаслідок глаукоми, є незворотною. Однак, новітні підходи та принципи в рішенні найважливіших завдань на кожному з етапів боротьби з глаукомою-організаційно-методичному, лікувально-діагностичному, етапі диспансерного спостереження дозволять зберегти зорові функції, попередити настання сліпоти, та покращити якість життя хворого на глаукому.

         Динаміка захворюваності на глаукому в Україні характеризується аналогічними тенденціями та є невтішною.

-         За період з 2001 по 2007 роки зростання показника поширеності глаукоми складає 36,7%, захворюваності – 29,6%, чисельності диспансерної групи – 40,33%.

-         В 2007 році зареєстровано 205,6 тис. хворих на глаукому, що складає 542,2 на 100 тис. населення.

-         Вперше виявлено в Україні в 2007 році 24,7 тис. випадків, що складає 65,1 на 100 тис. населення.

-         Знаходиться на диспансерному обліку 184,3 тис. пацієнтів, що складає 486,6 на 100 тис. населення.

Аналіз показників поширеності й захворюваності по регіонах України виявив значні відмінності. Так, рівень захворюваності на глаукому в Україні в 2007 році склав 65,1 на 100 тис. У таких областях, як Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Одеська, Миколаївська, Київська, Волинська, Кіровоградська, Черкаська, Тернопільська, Запорізька, Донецька й Автономна Республіка Крим рівень захворюваності не перевищував 54,9 на 100 тис. населення. У той же час, у Дніпропетровській, Херсонській, Чернігівській, Вінницькій і Харківській областях цей показник перевищував 70,0 на 100 тис. Така ситуація зберігається протягом останніх 5 років і викликає певну стурбованість, вимагаючи ретельного вивчення причин її виникнення.

18.02.2007 р. на базі Центру мікрохірургії ока створено обласний глаукомний кабінет, метою роботи якого є покращення надання висококваліфікованої допомоги хворим на глаукому.

Завдання:

·облік всіх хворих на глаукому Львівської області;

·рання діагностика глаукоми;

·встановлення стадійності захворювання ( обстеження в повному обсязі);

·раціональне лікування хворих глаукомою. 

У глаукомному кабінеті хворим проводяться такі обстеження:

 

·візометрія (визначення гостроти зору);                                            

 

·тонометрія (вимірювання внутрішньоочного тиску);

·біомікроскопія (огляд переднього відрізку ока);

·офтальмоскопія (огляд очного дна);

·гоніоскопія (огляд кута передньої камери ока);

·пахіметрія (визначення товщини рогівки);

·біометрія

·периметрія (статична, кінетична)- визначення поля зору

Статична периметрія проводиться на сучасному периметрі OCULUS - Centerfield 2, в-во Німеччина. Це обстеження дає змогу виявити ранні зміни поля зору в межах 30° при глаукомі та встановити стадію захворювання.                                                                          

Також на базі Центру мікрохірургії ока глаукомним хворим проводиться оптична когерентна томографія сітківки (ОСТ)

 У кабінеті працюють  лікарі: Турчин Катерина Юріївна та Хоміцька Наталія Миколаївна, а також медсестра Ходор Ольга Йосипівна.

Тел. 278-62-45