30 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Тиждень підтримки грудного вигодовування 2010 (24-31 жовтня)

Прес -  реліз

Гасло цьогорічного тижня: „Грудне вигодовування: лише 10 кроків. Шлях доброзичливий до дитини”.  Його мета:

* Привернути увагу до ролі 10 кроків  в підвищенні рівня  грудного вигодовування.

* Заохотити діяльність закладів системи охорони здоровя, працівників охорони здоровя та громади для того,  щоб грудне вигодовування стало легким вибором для жінок.

* Поінформувати населення  про ризики штучного вигодовування та роль грудного вигодовування в розвитку та здоровї дитини та матері.

* Дати можливість матерям сповна відчути підтримку грудного вигодовування в системі охорони здоровя і не тільки.

Дослідження доводять, що кращий спосіб вигодовування немовлят -  це початок грудного вигодовування  протягом першої години життя, виключно грудне вигодовування протягом першого півріччя життя, безпечний та відповідний віку прикорм з 6-ти місяців та збереження грудного вигодовування до 2-х років та більше. Грудне вигодовування має коротко- та  довготривалий  позитивний вплив на здоровя жінки, а також допомагає досягненню Цілей тисячоліття ООН: зменшенню дитячої смертності  та покращенню здоров’я  матерів.

Рівень виключно грудного  вигодовування в світі складає близько 37%,  а рівень ранньої ініціації грудного вигодовування – близько 39%.

Коли рішення вигодовувати грудьми  приймає спільно сімя,  заклади  охорони здоровя можуть та повинні відіграти важливу роль у підтримці грудного вигодовування. Працівники охорони здоров’я мають особливі можливості та несуть відповідальність у забезпеченні батьків  інформацією,  якої вони потребують.

В Україні, станом на 2010 рік, 30% лікувально-профілактичних закладів  охорони здоровя материнства та дитинства відповідають статусу „Лікарня, доброзичлива до дитини”.  З них:  75% -  пологових будинків; 25% - дитячих поліклінік та стаціонарів. 52% немовлят народжувались у лікарнях,  доброзичливих до дитини. Середня тривалість грудного вигодовування дітей в Україні 9-10 місяців, а тривалість виключно грудного  вигодовування до 6 місяців -  біля 47%. Це сприяє збільшенню рівня грудного вигодовування,  не дивлячись на агресивну комерційну пропаганду штучного дитячого харчування. Ми ще далекі від того, щоб усі заклади охорони здоровя практикували 10 кроків. Але ще не пізно. Час поновити зусилля.

Львівська область знаходиться на третьому місці в Україні по кількості закладів, які відповідають статусу „Лікарня, доброзичлива до дитини”. Таких лікарень – 20.

Львівський обласний державний  перинатальний  центр   єдиний в області,  де створено  Регіональний центр підтримки  лактації та грудного вигодовування „Материнське джерело”. Саме тут молоді матері можуть ознайомитись із правилами грудного вигодовування.

 

Контактний телефон для отримання додаткової інформації:

067- 787-97-92 – Шлемкевич Ольга Любомирівна, керівник регіонального центру підтримки лактації та грудного вигодовування.

Для довідки:

„10 кроків, що сприяють практиці грудного вигодовування”ВООЗ/ЮНІСЕФ означає:

1. Мати письмовий план дій з грудного вигодовування, якого постійно дотримується медичний персонал.

2. Навчати весь медичний персонал навичкам,  необхідним для втілення плану дій.

3. Інформувати всіх вагітних жінок про переваги та підтримку грудного вигодовування.

4. Допомагати матерям ініціювати грудне вигодовування протягом першої півгодини  після  народження дитини.

5. Показувати матерям  як годувати грудьми та як підтримати лактацію,  якщо вони перебувають окремо від своїх немовлят.

6. Не давати новонародженим немовлятам ніякої іншої їжі та пиття, окрім грудного молока,  якщо на це немає медичних показів.

7.Практикувати сумісне перебування матері з немовлям – протягом 24 годин на добу.

8. Заохочувати грудне вигодовування за вимогою.

9. Уникати використання сосок - пустушок  дітьми на грудному вигодовуванні.

10. Сприяти створенню груп підтримки грудного вигодовування та направляти до них матерів після виписки  з родопомічного закладу.

 

                                                                          Прес –служба

ГУОЗ ЛОДА

                                                                          Тел.: 276- 23-60

E-mail:locz@mail.lviv.ua