04 червня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Планова робоча колегія ГУОЗ ЛОДА

Прес-реліз

Виконавська дисципліна та фахове виконання обов’язків сьогодні повинні стояти на першому місці у роботі кожного медичного працівника в усіх закладах Львівської області, а за будь-які прояви корупції персональну відповідальність нестимуть керівники медичних установ.

Про це наголосила заступник голови Львівської ОДА Ліляна Гримська під час планової робочої колегії у Головному управлінні охорони здоров’я ЛОДА, повідомляє прес-служба ЛОДА.

Крім того, Л.Гримська підкреслила, що минулого тижня було вшановано учасників національно-визвольних змагань, а 28 жовтня святкуватимуть 66-ту річницю визволення України від фашистських загарбників. «У ці дні слід приділити особливу увагу нашим ветеранам в поліклініках чи госпіталях, де вони перебувають, підтримати морально та надати необхідну допомогу», – додала Л. Гримська.

На порядок денний колегії було винесено наступні питання:

”Про стан організації експертизи  непрацездатності  в закладах охорони здоров’я Львівської області”;

„Про стан виконання  обласної цільової програми „Забезпечення дітей-інвалідів області  життєво необхідними препаратами замісної терапії на 2007-2011 роки”;

„Про стан  виконання наказу МОЗ України  „Про  впровадження ведення медичної документації, яка засвідчує  випадки народження і смерті”  в лікувально- профілактичних  закладах Золочівського району”.

З доповіддю по першому питанню виступила головний позаштатний спеціаліст з непрацездатності ГУОЗ ЛОДА В. Гнатюк. Вона, зокрема, повідомила,  що, починаючи з 2009 року,  закладами охорони здоров’я  проводиться щотижневий моніторинг  кількості виданих листків непрацездатності. Загальна інформація надається виконавчій дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування.  Відповідно до постанови правління Фонду створено відділ з питань експертизи тимчасової непрацездатності (ЕТН). Робота головного спеціаліста з питань ЕТН  проводиться відповідно до плану основних організаційних заходів ГУОЗ ЛОДА.  В загальному за останні 5 років у Львівській області спостерігається зниження рівня захворюваності з тимчасовою втратою непрацездатності.

Заслухавши та обговоривши виступ головного позаштатного спеціаліста з ЕТН,  Колегія визнала стан експертизи з тимчасової непрацездатності в закладах охорони здоровя задовільним.

Оскільки питання охорони материнства і дитинства є пріоритетним напрямком медичної галузі,  в області у 2007 році була прийнята обласна цільова  програма „Забезпечення дітей-інвалідів області життєво необхідними препаратами замісної терапії на 2007-2011 роки”. З цими питаннями учасників та членів колегії  ознайомив головний лікар  Західно-Українського  спеціалізованого дитячого медичного центру О. Миндюк. Він розповів присутнім, що за час дії програми (з 2007року) медикаментозний супровід отримали 50 дітей з хронічною  нирковою недостатністю, програмний діаліз – 25 дітей. За програмні кошти було придбано 3 апарати для проведення гемодіалізу та стаціонарну систему для водоочищення.

Завдяки цій програмі продуктами лікувального харчування були забезпечені і забезпечуються діти хворі на фенілкетонурію, а житєвоважливою  замісною  терапією  (препаратом „Креон 25000” ) -  діти хворі на муковісцидоз.

Як зазначив О. Миндюк: „Впровадження цієї програми було надзвичайно актуальним.  Її виконання за звітній період змінило на краще долю хворих дітей та їхніх родин.  Саме тому не викликає сумніву доцільність продовження дії цієї програми”.

Головний паталогоанатом ГУОЗ ЛОДА Б. Рібун доповів присутнім про результати перевірки ЛПЗ Золочівського району щодо порядку ведення медичної документації,  яка засвідчує випадки народження і смерті.

Враховуючи  недоліки і помилки, виявлені при заповненні лікарняних  свідоцтв про смерть  у Золочівській поліклініці та Золочівській ЦРЛ,. що спотворюють  статистично достовірну інформацію  про причини смерті, Колегія  визнала роботу, щодо ведення цієї документації  у ЛПЗ Золочівського району, незадовільною.  

Прес – служба 

ГУОЗ ЛОДА 

т. 276-23-60

E-mail:locz@mail.lviv.ua.