18 липня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Основні питання щодо роботи екстреної медичної допомоги обговорено у Львівській ОДА

6.02.2013р.

Прес-служба ЛОДА повідомляє, що за дорученням голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка, сьогодні, 6 лютого, під головуванням заступника голови-керівника апарату ОДА Івана Груника була проведена робоча нарада щодо функціонування служби екстреної медичної допомоги у Львівській області.

У нараді взяли участь керівники Департаментів і управлінь  облдержадміністрації, обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Львівської станції швидкої медичної допомоги.

В.о. директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Орест Середа поінформував присутніх про реалізацію Закону «Про екстрену медичну допомогу» за підсумками першого місяця роботи. У своїй доповіді він, зокрема, зазначив, що Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА підготував і передав на експертизу проектно-кошторисну документацію для створення центральної оперативно-диспетчерської служби екстреної медичної допомоги. О.Середа також повідомив, що обласна служба екстреної медичної допомоги забезпечена медикаментами та паливно-мастильними засобами для роботи впродовж усього року.

Учасники наради обговорили робочі питання щодо створення єдиної центральної диспетчерської служби екстреної медичної допомоги; функціонування мережі диспетчерських за напрямами, створення в області додаткових пунктів дислокації бригад екстреної медичної допомоги для досягнення радіусу обслуговування викликів не більше 20 км.

Під час наради було звернено увагу на те, що гострими проблемами, що  перешкоджають злагодженому функціонуванню служби ЕМД є вкрай незадовільний стан автомобільних доріг та зношеність автопарку служби екстреної медичної допомоги. Як наслідок, ці проблеми не дають змоги забезпечити дотримання встановленого Законом України нормативу доїзду на виклики.

Іван Груник на нараді наголосив, що особливу увагу також слід звернути на постійну неформальну роботу з медичним персоналом служби екстреної допомоги з питань медичної етики, деонтології та надання якісної та своєчасної медичної допомоги.

За результатами наради заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації доручив Департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості, фінансів, охорони здоров’я облдержадміністрації подати на розгляд сесії Львівської обласної ради пропозиції щодо виділення коштів з обласного бюджету в сумі 2,5 млн грн на створення центральної оперативної диспетчерської служби.

Департаменту охорони здоров′я також доручено проводити щоденний моніторинг забезпечення викликів службою ЕМД, раціонального використання транспорту і матеріальних ресурсів.

Також Іван Груник дав доручення постійно співпрацювати з Національним проектом «Вчасна допомога» з питання забезпечення центральної диспетчерської необхідним технологічним обладнанням машин екстреної медичної допомоги, зокрема сучасною GPS- навігацією.