18 липня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Екстрена медична допомога: в новому році живемо за новим законом

Однією із найважливіших переваг впровадження в Україні Закону «Про екстрену медичну допомогу» є принцип екстериторіальності, тобто, з 1-го січня 2013 року обмежень між територіями обслуговування екстреної (швидкої) медичної допомоги не буде. Область стане єдиним медичним простором, і допомогу хворому надаватиме та швидка, яка в той момент буде знаходитись найближче до пацієнта. Це зменшить час доїзду бригади до пацієнта, і відповідно покращить якість надання екстреної медичної допомоги населенню Львівської області.

Заступника начальника ГУОЗ Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак розповіла, що  сесії Львівської обласної ради та сесії усіх районних і міських рад області впродовж листопада і першої половини грудня 2012 року прийняли  рішення про формування єдиної системи екстреної медичної допомоги в області.

За кошти обласного і місцевих бюджетів створено резерв паливно-мастильних матеріалів. Для надання у 2013 році кваліфікованої екстреної допомоги  за кошти субвенції з державного бюджету України  для бригад швидкої допомоги придбано медикаменти на загальну суму 17,8 млн. грн.

Ірина Микичак зазначила, що основна увага у процесі проведення реформи екстреної медичної допомоги  зосереджена на роботі з медичними працівниками.  Пріоритетним принципом підготовчого періоду до введення в дію Закону України «Про екстрену медичну допомогу» був наступний: жоден медичний працівник не має бути залишений поза увагою. Всі кадри служби швидкої медичної допомоги будуть збережені.

 В обласне підпорядкування (як кремі юридичні особи) у повному складі перейшли Львівська і Дрогобицька станції швидкої медичної допомоги. Водночас до Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф станом на 20 год.  28 грудня 2012 року вже прийнято  1100 людей (85%), серед яких лікарі, фельдшери, медичні сестри, водії та інші працівники відділень швидкої медичної допомоги районних та міських лікарень. 30 грудня 2012 року  новостворена єдина  служба екстреної медичної допомоги Львівщини у повному складі буде готова до виконання покладеного на неї обов’язку – порятунку мешканців та гостей області при загрозі їх життю і здоров’ю.

29 грудня 2012 року