20 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Розширене засіданння обласної Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини»

22.11.12р.

У Львівській обласній державній адміністрації відбулося розширене засідання обласної Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини», присвячене впровадженню на територіїї Львівської області Закону України «Про екстрену медичну допомогу». На нараді головували перший заступник голови Львівської ОДА Богдан Матолич, заступник голови – керівник апарату ЛОДА Іван Груник, заступник голови Львівської обласної ради Валерій Пятак.

 

Участь у нараді брали голови профільних комісій обласної ради, керівники профільних управлінь ОДА, міські голови міст обласного значення, голови районних рад та РДА, головні лікарі ЦРЛ та МЛ.

В.о. начальника Головного управління охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак у своєму виступі розповіла учасникам наради про існуючу мережу екстреної медичної допомоги Львівщини у якій задіяні 64 структурні підрозділи, 168 бригад швидкої медичної допомоги, майже 2,5 тис. медичних працівників. За минулий рік службою здійснено 607 908 виїздів за викликами населення.

 

Окремо І. Микичак зупинилась на існуючих проблемах та організаційних заходах, проведених в області з метою введення в дію Закону України «Про екстрену медичну допомогу».

Серед них: затвердження головою ОДА  «Регіонального плану модернізації та розвитку функціонування системи екстреної медичної допомоги на 2012 рік у Львівській області» та заходів заходів з підготовки до виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу»; інвентаризація кадрових, фінансових, матерільно-технічних ресурсів служби; проведення аудиту служби швидкої медичної допомоги; визначення обгрунтованої потреби в коштах, обладнанні, транспорті, медикаментах. ГУОЗ ЛОДА та обласним центром екстреної медичної допомоги підписано протоколи про забезпечення взаємодії з кожною ЦРЛ і ЦМЛ на  перехідний період і визначено, що під час реорганізації жоден працівник не буде скорочений.

На думку, в.о. начальника Головного управління охорони здоровя ЛОДА І. Микичак найбільшою перевагою впровадження в Україні Закону є принцип екстериторіальності. Зараз швидка медична допомога підпорядкована одному району не може їхати до хворого, що проживає в іншому. Після вступу в дію Закону «Про екстрену медичну допомогу» обмежень між територіями обслуговування екстренної медичної допомоги не буде. Область стане єдиним медичним простором, і допомогу хворому надаватиме та швидка, яка опиниться ближче до нього. Це зменшить час доїзду бригади до пацієнта, і відповідно покращить якість надання медичної допомоги.

Заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак звернувся до голів районних та міських рад області з рекомендаціями наступного тижня вирішити усі питання, пов’язані із впровадженням на території Львівщини нового Закону України.

 

Перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Богдан Матолич підводячи підсумки наради зазначив, що: «Впровадження Закону відпрацьоване чітко по кроках, визначені терміни та виконавці. Сьогоднішня нарада – це заключний акорд підготовчого етапу. Після цього як на сесії ЛОР затвердять проект рішення – він стане документом регіонального значення, прийнятим до виконання».

Закон України «Про екстренну медичну допомогу» вступає у дію 1 січня 2013 року.

 

Прес-служба 

ГУОЗ ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

*Фото Ольги Мельник