20 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Впровадження Закону України „Про екстрену медичну допомогу» у Львівській області. Робоча нарада у Львівській облдержадміністрації

31.10.12р.

У Львівській обласній державній адміністрації відбулася робоча нарада щодо впровадження Закону України «Про екстрену медичну допомогу» на території Львівської області.

     

Нараду вів заступник голови – керівник апарату ЛОДА Іван Груник. У заході брали участь в.о. начальника ГУОЗ ЛОДА Орест Середа, заступник начальника ГУОЗ ЛОДА- начальник управління медичної допомоги населенню Ірина Микичак, начальник управління охорони здоров’я Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Володимир Зуб, директор Львівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф Юрій Пацюрко, головний лікар станції швидкої медичної допомоги та медицини катастроф Наталія Поважук, керівництво планово-фінансового та юридичного управління ЛОДА.

У вступному слові заступник голови – керівник апарату ЛОДА Іван Груник зазначив, наскільки важливим напрямком реформування медицини є екстренна медична допомога. Саме для радикального покращення ситуації у серпні Президент України підписав Закон, який набирає чинності з 1 січня 2013 року. Він дасть можливість створити повноцінну єдину систему надання екстреної медичної допомоги і, як результат – отримання громадянами якісної, своєчасної та ефективної медичної допомоги на дошпитальному етапі.

З характеристикою сучасного стану екстреної медичної допомоги області, перспективами їх розвитку, існуючими проблемами та шляхами їх вирішення перед учасниками наради виступив в.о. начальника ГУОЗ ЛОДА Орест Середа. Він повідомив, що за останні 15 років фахівці медицини катастроф не тільки забезпечували щоденне надання медичної допомоги населенню, але й отримали унікальний досвід під час забезпечення масових масштабних заходів, та надзвичайних подій і техногенних катастроф.

Загальна кількість бригад швидкої медичної допомоги у Львівській області становить 168 одиниць. Розрахункова потреба для забезпечення визначених законодавством нормативів становить 254 бригади. В галузі екстреної медицини працює 2420 осіб, повідомив О.Середа. Окрім цього, за словами в.о. керівника медицини області, при існуючій системі невідкладної медичної допомоги мешканці сільської місцевості подекуди обмежені в доступі до своєчасної медичної допомоги (через стан автомобільних шляхів, застарілий автотранспорт,тощо). Вкрай потрібне збільшення асигнувань на медикаментозне забезпечення виїздів. До недоліків і проблем існуючих в екстренній медичній допомозі належить і відсутність єдиного диспетчерського центру, розрізнена структура мережі швидкої медичної допомоги, соціальна незахищеність медичних працівників, недостатній розвиток телекомунікацій (зв’язок).

Законом України передбачено створення єдиної системи екстренної медичної допомоги шляхом об’єднання станцій, відділень, пунктів швидкої медичної допомоги саме для вирішення цих проблем. О. Середа ознайомив учасників наради з першими кроками, зробленими медициною області на шляху до впровадження Закону та території Львівщини. На думку учасників наради від впровадження в дію Закону слід очікувати наступних результатів:

- підвищення оперативності при управлінні службою ЕМД як у звичайному режимі, так і в умовах надзвичайних ситуацій;

- підвищення ефективності використання  фінансових і матеріальних ресурсів;

- забезпечення своєчасності прибуття бригади ЕМД до 90% (у містах – 10 хвилин, у сільській місцевості 20 хвилин);

- зниження рівня смертності на догоспітальному етапі у 2 рази.

Завершуючи нараду заступник голови – керівник апарату ЛОДА І.Груник сказав: „Враховуючи, що в нас до початку 2013 року залишилось дуже мало часу, ми маємо мобілізувати і консолідувати усі зусилля для того, щоби з 1 січня 2013 року механізм екстреної медичної допомоги працював як годинник і ні один мешканець області не був позбавлений необхідної екстреної допомоги при потребі”.

 

Прес-служба  

ГУОЗ ЛОДА  

тел. 276-23-60  

locz@mail.lviv.ua