30 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

 

Прес-реліз 

  Щорічно 20 жовтня в Україні  відзначається день боротьби з  раком молочної залози.

Упродовж останніх років кількість вперше виявлених випадків раку молочної залози є досить великою і не має тенденції до зменшення.

Лише за підсумками минулорічної акції з профілактики та раннього виявлення раку шийки матки та молочної залози у Львівській області було оглянуто понад 70 тисяч  жінок  і патологія грудної залози  виявлено у 1201  жінки. Цитологічно рак було підтверджено у 36 жінок.

А за сумною статистикою  в Україні  кожні 30-40 хвилин діагностують рак молочної залози і кожної години від цієї хвороби помирає жінка.

Станом на 2009 рік  на Львівщині припадало 54,5  випадки раку молочної залози на 100 тисяч нпселення (по Україні – 61,7 на 100 тисяч ). Показники смерності становилди 27 випадків на  100 тисяч (в середньому 400 жінок на рік), а в Україні 30,7  на таку ж кількість населення. 71,4% захворювань  на Львівщині виявляють  на першій стадії, тоді як по Україні – 75,1%. Проте,  на пізніх стадіях  на Львівщині виявляють більше раку молочної залози ніж по Україні.  Тому таку велику увагу  слід приділяти  виявленню захворювань на ранніх  та ще доклінічних стадіях.  Тоді жінки знатимуть,  що рак це не вирок, а патологія  що лікується.

За 2009 рік в області  взято на облік 667 жінок з вперше виявленими  злоякісними новоутворами. З них у 50% відсотків хворобу діагностовано при профоглядах.

За 9 місяців  ці показники відповідно становлять 438 випадків;  при профоглядах  виявлено 207  випадків  злоякісних  новоутворів.

Можливість  виявити патологяю на ранніх стадіях дає мамографічне  обстеження. На Львівщині сьогодні є 14 мамографів, а потрібно значно більше: за нормами має бути один мамограф на 10 тисяч  жіночого населення.  

Олена ГОНЧАРУК 

Прес – служба 

ГУОЗ ЛОДА 

т. 276-23-60

E-mail:locz@mail.lviv.ua.