19 червня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Учбовий тренінг швидкої допомоги Золочівської ЦРЛ

Днями на базі відпочинкового комплексу, неподалік м. Золочева, відбувся одноденний  виїзний тренінг для працівників швидкої медичної допомоги Золочівщини з питань надання екстреної медичної допомоги.

Учасниками цього тренінгу були лікарі, середній медичний персонал та водії виїзних бригад. Участь у тренінгу  взяло – 36 осіб, серед них – 4 лікарів, 18 працівників з числа середнього медичного персоналу та 14 водіїв санітарних автомобілів.

Метою проведення тренінгу була підготовка до роботи за єдиними стандартами в системі екстреної медичної допомоги на території Львівської області, удосконалення теоретичних знань та практичних навиків фахівців швидкої та невідкладної медичної допомоги, ознайомлення їх з європейськими стандартами надання екстреної медичної допомоги на дошпитальному етапі.

До проведення тренінгів були залучені  лікарі – інструктори Львівського центру медицини катастроф, які проходили навчання з цього напрямку на провідних базах України та за кордоном,  і мають відповідні сертифікати.

Учасники тренінгу мали можливість ознайомитися з питаннями щодо надання медичної допомоги на дошпитальному етапі (враховуючи сучасні досягнення та національні розробки,  європейські стандарти надання екстреної медичної допомоги). Вони отримали інформацію щодо роботи позашпитальної  медицини в умовах реформування охорони здоров’я, інформацію з питань екстреної медичної допомоги в кардіології, анестезіології,  наданні допомоги в особливих ситуаціях.

Для проведення тренінгів Львівським центром медицини катастроф були представлені манекени, муляжі та інші засоби, необхідні для відпрацювання практичних навиків.

Були сформовані умовні групи слухачів, які в реальності відповідають складу виїзної бригади швидкої медичної допомоги -  лікар, фельдшер, водій або фельдшер та водій. Таким чином, у процесі проведення тренінгів ставився акцент на організації роботи персоналу у команді.

Під час організації та проведення тренінгів складні завдання, були запозичені з повсякденної практичної роботи служби. За час проведення тренінгів під керівництвом наставників відпрацьовані:

-       сучасні методи проведення серцево-легеневої реанімації;

-       методи зупинки кровотечі;

-       правила імобілізації та транспортування;

-       злагоджена робота у команді, уміння залучати до надання допомоги учасників та свідків подій;

-         ознайомлення зі європейськими стандартами стандартами надання ЕМД на дошпитальному етапі;

-       професійне використання у роботі сучасного обладнання та оснащення реанімобіля.

Яскравим моментом під час проведення навчань була змодельована ситуація дорожньо-транспортної пригоди. Учасники активно включились у  роботу з «порятунку» «постраждалих», виклику бригади швидкої допомоги, служби МВС та персональної допомоги при евакуації «потерпілого» з салону автомобіля. Наявність устаткування для моделі реанімації дорослого та підлітка дало можливість учасникам тренінгів навчитись та практично провести зовнішній масаж серця та штучну вентиляцію легень.

Головна мета лікарів – інструкторів Львівського центру медицини катастроф – досягти, щоб «учні» отримали практичні навики.

Отримані знання медики Золочівщини використовуватимуть у щоденній роботі для кваліфікованої ефективної допомоги при раптових захворюваннях пацієнтів та у разі виникнення екстрених ситуацій. 

 

Прес-служба  ГУОЗ ЛОДА

9 жовтня 2012 року 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua