04 червня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


16 жовтня – Всесвітній день астматика


Керівникам засобів

 

масової інформації

 

 

Прес-реліз

За офіційними даними, на сьогоднішній день,  у світі налічується  близько 300 мільйонів астматиків. У ВООЗ  вважають,  що реальні цифри  набагато більші. З кожним роком на планеті зростає кількість жителів,  які дихають  забрудненим повітрям,  і через 20 років число  хворих збільшиться  ще на 25%.  Від астми вмирають, в основному, ті,  хто не має можливості отримувати якісну медичну допомогу.  Крім того,  астма значно погіршує якість життя хворих, нерідко приводить до інвалідності.

Бронхіальна астма (БА)  є однією з найважливіших медико-соціальних проблем, що обумовлено  високою захворюваністю і смертністю, а також значними економічними втратами,  пов’язаними з інвалідністю. Поширеність БА  в багатьох країнах світу складає 5-7%,  а в деяких регіонах досягає 15%.

Сьогодні у світі від БА страждає понад 150 млн. осіб. В Україні лише за офіційною статистикою понад 200 тисяч астматиків, у Львівській області – понад 8 тисяч. Насправді ж їх  у нас  значно більше,  адже статистика невблаганно свідчить: близько 20%  дорослих людей потерпають від кашлю, який триває до трьох тижнів і довше. Причин може бути багато, проте переважна більшість (в Україні це приблизно 6,5 млн. осіб) хворіють обструктивним бронхітом  або бронхіальною астмою. За досить невтішними прогнозами у 2020 році  хронічний обструктивний бронхіт  та астма  займатимуть 3-є місце серед причин  смертності населення.

Протягом останнього часу в Україні проводиться значна робота, щодо вдосконалення медичної допомоги  хворим на БА.

Проте, не дивлячись на значні успіхи в розробці сучасних аспектів патогенезу, діагностики та лікування БА,  в клінічній практиці ще є непоодинокі випадки запізнілої діагностики, недооцінки  тяжкості стану хворого, недостатнього знання питань реабілітації і методів лікування.

 

Астма – це не вирок.  При вчасній діагностиці та правильному лікуванні хвороба в переважній більшості випадків не є перешкодою для тривалого  та якісного життя з  мінімумом незручностей. 

 

 

 

Контактний  телефон для отримання додаткової інформації: 278-63-72; 050-906-47-57  Бандрівська Анізія Зіновіївна , головний алерголог Львівської області.                                

 

 

 

 

                                                                                        Прес-служба ГУОЗ ЛОДА

 

 

tel 276-23-60

E-mail:locz@mail.lviv.ua.