04 червня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


14 жовтня — Всесвітній день захисту зору

Інформаційне повідомлення

14 жовтня — Всесвітній день захисту зору

Кожного другого четверга у жовтні, громадськість відзначає Всесвітній день захисту зору, коли люди мають замислитись про можливості профілактики сліпоти та проблем, пов’язаних із зором, адже три чверті випадків таких захворювань можуть бути попереджені або вилікувані.

Зір – одна з фізіологічних функцій сенсорної системи, за домопогою якої людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ. Ця інформація необхідна не лише для повноцінного існування та орієнтування людини, але і для естетичного сприйняття світу, реалізації прагнень.

За даними ВООЗ, у світі проживає 135 млн. людей з низьким зором; щороку кількість сліпих у світі зростає на 1-2 млн. осіб, якщо не прийняти термінових заходів, то до 2020 року у світі буде жити 100 млн. сліпих., адже кожні 5 секунд втрачає зір одна доросла людина, кожну хвилину - одна дитина. Для України проблема дитячої сліпоти та слабкозорості дуже актуальна. Дитяча сліпота та слабкозорість посідає четверте місце серед основних причин інвалідизації дітей в Україні, також, 15% сліпих людей втратили зір саме від глаукоми.

Щорічно глаукома вражає очі одної особи з тисячі людей у віці старше 40 років. Загальна кількість людей, яка страждає від цього захворювання у віковій категорії 40-45 років складає 1,5-2%. Проте глаукома може виникнути і у значно молодшому віці. Незважаючи на прогрес у методах лікування, глаукома залишається однією з головних причин зниження зору і невиліковної сліпоти.

Контактний телефон для отримання додаткової інформації Павлів Леся Борисівна – головний позаштатний офтальмолог ГУОЗ ЛОДА 050 58 67 066

  

Прес-служба ГУОЗ ЛОДА  

Тел. 276-23-60

E - mail: locz@mail.lviv.ua