04 червня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


МОЗ України виступає за здійснення держзакупівель безпосередньо у виробників лікарських засобів

11.10.2010 Інформаційне повідомлення


МОЗ України виступає за здійснення держзакупівель безпосередньо у виробників лікарських засобів

Дежавні закупівлі потрібно здійснювати безпосередньо у виробників лікарських засобів. Про це в інтерв'ю Всеукраїнському інформаційно-аналітичному виданню «Медичний світ» заявив перший заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Лисак.
«Міністерство - за те, щоб здійснювати закупівлі безпосередньо у виробників, щоб уникнути великої кількості посередників, які значно завищують ціну», - наголосив він.
Віктор Лисак наголосив, що сьогодні МОЗ купує препарати, якість та ефективність яких підтверджена відповідними інстанціями: «Ми купуємо за державні кошти препарати, які мають відповідні сертифікати, вони зареєстровані в Україні, і це є підтвердженням їхньої якості та ефективності».
Перший заступник Міністра охорони здоров’я також повідомив, що відтепер державні закупівлі у системі МОЗ будуть здійснюватись через Комітет конкурсних торгів і наголосив, що його робота буде повністю прозорою.
Він також додав, що «МОЗ України зацікавлене у широкому виборі фірм-виробників — це допоможе нам провести торги на більш кваліфікованому і якісному рівні. Чим більша конкуренція, тим більша можливість знизити ціну і забезпечити якість державних закупівель».
Міністерство охорони здоров’я України ухвалило рішення узгоджувати питання придбання будь-якого обладнання безпосередньо з головами держадміністрацій, які паралельно виділятимуть кошти на їх обслуговування чи підбір фахівців. Також Міністерство удосконалило механізм уточнення заявок регіонів — відтерпер з’ясовують не лише кількість і вид замовлення, а й готовність його експлуатувати. Що стосується залишків лікарських засобів, особливо тих препаратів, які плануються на прогнозованих хворих, то в найближчій перспективі МОЗ планує проводити розрахунки за статистичними даними і вартістю клінічних протоколів лікування по кожній нозології.