04 грудня 2021 р.

Як до нас доїхати

GMM

Розподіл кисневих концентраторів:

🔻 Розпорядження голови ОДА від 11.10.21 № 999 -0-5-21 Про розподіл кисневих концентраторів між ЗОЗ
🔻 10 04.10.21 Додаток 1 Критерії розподілу кисневих концентраторів станом на 04.10.21
🔻 10 04.10.21 Додаток 2 Перелік отримувачів концентраторів станом на 04.10.21


"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


17 листопада – Всесвітній день недоношених дітей

 17.11.2021

Всесвітній день недоношених дітей - це можливість підвищити обізнаність про передчасні пологи та співпрацювати з партнерами по всьому світу, щоб запобігти цьому. Щороку все більша кількість країн відзначає Всесвітній день недоношених дітей, організовуючи національні та місцеві заходи, включаючи публічні мистецькі інсталяції, парламентські слухання, зустрічі медичних працівників, марші чи фіолетове освітлення державних будівель.

«Спільними зусиллями ми можемо допомогти кожній мамі, дитині та родині закласти найкращий початок життя. Кожен неонатальний досвід впливає на сім'ї по-різному, але ми знаємо, наскільки важливо відчувати зв'язок з людьми, які пройшли подібну подорож. Це не тільки досвід, а й вагома емоційна та моральна підтримка», - зазначила експерт департаменту охорони здоров’я з неонатології та інтенсивної терапії новонароджених Ольга Децик.

Це глобальний рух, що інформує про передчасні пологи та іноді руйнівний вплив, який вони можуть мати на сім’ї. На жаль, недоношеність є основною причиною смерті дітей до п'яти років. 15 мільйонів дітей щороку народжуються недоношеними.

Як повідомила Зоряна Салабай, експерт департаменту охорони здоров’я з неонатології та інтенсивної терапії новонароджених, щорічно в Україні та, зокрема, у Львівській області до 5% дітей народжується передчасно. Ця тенденція залишається незмінною впродовж багатьох років. Так, за 9 місяців 2021 року у Львівській області народилося 735 недоношених немовлят, що становить саме 5% від усіх новонароджених. За 9 міс 2021 року народилося 56 дітей з масою тіла від 500 до 999 г. «Лікування таких пацієнтів є надзвичайно складним. Потребує великої кількості не лише дороговартісних медикаментів та витратних матеріалів,  спеціального обладнання, а й високого професіоналізму, людяності і любові всієї команди медиків. Загалом, за період тривалого лікування передчасно народженої дитини (декілька місяців), стикаємось зі складними викликами та проблемами, пов’язаними з ураженням та незрілістю всіх органів і систем. Кожен пацієнт є вкрай індивідуальним та потребує особливого підходу. Велике значення має стан здоров’я матері, перебіг вагітності, пологів, а також спадкові чиннику ризику. На сьогоднішній день, у Львівському неонатальному центрі Львівської обласної клінічної лікарні, яка спеціалізується впродовж 45 років на лікуванні недоношених, знаходиться 40 передчасно народжених немовлят різної вагової категорії».