04 грудня 2021 р.

Як до нас доїхати

GMM

Розподіл кисневих концентраторів:

🔻 Розпорядження голови ОДА від 11.10.21 № 999 -0-5-21 Про розподіл кисневих концентраторів між ЗОЗ
🔻 10 04.10.21 Додаток 1 Критерії розподілу кисневих концентраторів станом на 04.10.21
🔻 10 04.10.21 Додаток 2 Перелік отримувачів концентраторів станом на 04.10.21


"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 14.11.2021

Всесвітній день боротьби з діабетом був заснований у 1991 році Міжнародною федерацією діабету та Всесвітньою організацією охорони здоров’я у відповідь на зростаючу загрозу здоров’ю, яку несе цукровий діабет. Щорічно відзначається 14 листопада, в день народження сера Фредеріка Бантінга, який разом з Чарльзом Бестом у 1922 році спільно відкрили інсулін.

Тема Всесвітнього дня боротьби з діабетом 2021-23 років: «Доступ до медичної допомоги».

Діабет - це хронічне захворювання, яке виникає, коли підшлункова залоза не виробляє достатню кількість інсуліну, або коли організм не може ефективно використовувати вироблений ним інсулін. Це призводить до збільшення концентрації глюкози в крові (гіперглікемія).

Цукровий діабет 1 типу (раніше відомий як інсулінозалежний або дитячий діабет) характеризується нестачею вироблення інсуліну.

Цукровий діабет 2 типу (раніше називався інсулінозалежним або цукровим діабетом у дорослих) викликаний неефективним використанням організмом інсуліну. Часто це є результатом надмірної маси тіла та фізичної бездіяльності.

Гестаційний діабет - це гіперглікемія, вперше виявлена під час вагітності. 

«Світова поширеність діабету зросла майже вдвічі серед дорослого населення. Це відображає збільшення асоційованих факторів ризику, таких як надмірна вага або ожиріння. Діабет є основною причиною сліпоти, ниркової недостатності, інфаркту, інсульту та ампутації нижніх кінцівок. Здорове харчування, фізична активність та відмова від споживання тютюну можуть запобігти або затримати діабет 2 типу. Крім того, діабет можна лікувати, а його наслідків уникнути або відстрочити за допомогою медикаментів, регулярного обстеження та лікування ускладнень», - зазначив експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з ендокринології Юрій Вендзилович.