22 жовтня 2021 р.

Як до нас доїхати

GMM

Розподіл кисневих концентраторів:

🔻 Розпорядження голови ОДА від 11.10.21 № 999 -0-5-21 Про розподіл кисневих концентраторів між ЗОЗ
🔻 10 04.10.21 Додаток 1 Критерії розподілу кисневих концентраторів станом на 04.10.21
🔻 10 04.10.21 Додаток 2 Перелік отримувачів концентраторів станом на 04.10.21


"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


11 вересня – Міжнародний день першої допомоги

11.09.2021

Перша допомога - надзвичайно важлива тема, адже вона може буквально врятувати життя. Щоб підкреслити важливість цього питання, запровадили Всесвітній день надання першої медичної допомоги.

Святкування відбувається щорічно у другу суботу вересня. Всесвітній день надання першої медичної допомоги був заснований у 2000 році Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця. Понад 100 років надання першої медичної допомоги було одним із головних завдань цієї організації. Вони були натхненні книгою «Пам’ять про Сольферіно», написаною Генрі Дюнаном, який став свідком жахливих агоній і страждань після битви при Сольферіно 1859 року. Він мобілізував цивільне населення для догляду за пораненими та дав їм необхідні матеріали для створення тимчасової лікарні. Це показало, наскільки важливі гуманітарні дії були і є до сьогодні.

Усім необхідно знати основи першої допомоги, адже є багато ситуацій, які можуть призвести до необхідності врятувати чиєсь життя. Наприклад, дорожньо-транспортні пригоди щорічно забирають понад 1,34 мільйона життів. Багатьох можна було б зберегти, якби всі ми знали, що робити, і мали сміливість надати належну першу допомогу. Ось чому Всесвітній день першої медичної допомоги настільки необхідний - він спрямований на підвищення обізнаності громадськості про те, як кожен з нас може врятувати життя у повсякденних, а також кризових ситуаціях.

«Основ першої допомоги потрібно навчати навіть школярів, адже такі навички можуть колись стати рятівними. Всі повинні знати як правильно надавати першу допомогу та поширювати інформацію про її важливість, коли це можливо. Ніколи не знаєш, хто може врятувати твоє життя. Навчання першої допомоги насправді не займає багато часу - зазвичай це курс від 3 до 6 годин. Не дуже великі інвестиції, коли йдеться про порятунок життя», - зазначив в.о.генерального директора Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько. 

Станом на сьогодні Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – це сім станцій: «Львів», «Буськ», «Червоноград», «Новояворівськ», «Самбір», «Стрий», «Дрогобич», до складу яких входить 23 підстанції, пункти ЕМД, а також бригада аеромедичної евакуації.