18 січня 2020 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Детальна інформація про Дрогобицький протитуберкульозний диспансер

 

 Дрогобицький протитуберкульозний диспансер

 Інформація щодо діяльності закладу станом на 2016 рік

Стаціонар розміщений в старовинному  приміщенні, яке отримало грунтовну реконструкцію в 2006-2009 роках. Розташований на 2-му та 3-му поверхах будови. В наявності 9 палат для хворих, санпропускник, фізіотерапевтичний та процедурні кабінети, маніпуляційна. Опалення централізоване з власної котельні, в водопроводі є гаряча вода. Переважна більшість палат обладнана холодильниками.

Харчоблок   забезпечує триразовим харчуванням пацієнтів відділу в межах фінансування. Є простора столова та приміщення з якого видають  їжу.

В відділенні надається допомога хворим на бацилярний туберкульоз легень та супутньою патологією. Працюють суміжні спеціалісти, як от: стоматолог, ЛОР, офтальмолог, кардіолог, проводиться УЗ обстеження внутрішніх органів. Функціональна діагностика включає в себе комп`ютерну спірографію та електрокардіографію.

Фізіотерапевтичні процедури в лікарні такі як: внутріорганний електрофорез, лікувальний ультразвук, всеможливі інгаляції мілко та середньодисперсними інгаляторами   надаються хворим.

Відділення працює  цілодобово із черговим постом медсестер. Пацієнти поступають в стаціонар   із скеруванням поліклінічного відділення Дрогобицького тубдиспансеру, де до цього часу всебічно обстежуються та встановлюється діагноз. Так і після виписки із лікарні хворих переводять під нагляд та подальше лікування дільничної служби поліклінічного відділення. 

В відділенні суворо дотримуються санітарно-епідеміологічного режиму. Знезараження повітря в приміщеннях проводиться ультрафіолетовими випромінювачами екранованого типу. Медперсонал забезпечений індивідуальними засобами захисту. Дезінфекційна камера забезпечує обробку постелі та одягу пацієнтів. З хворими проводяться просвітницькі  бесіди та навчання відносно поведінки в стаціонарі.

Курс лікування в стаціонарному відділенні   для хворого на туберкульоз легень в середньому  триває від 60 до 120 днів. Залежить від обширності та запущеності  процесу, чутливості мікобактерій до антибактеріальних препаратів. Хворі ж з резистентними формами туберкульозного  процесу лікуються в Львівському фтизіопульмонологічному  центрі, де є спеціалізовані відділення.

В середньому в лікарні за рік лікується 220-250 хворих. Переважна більшість виліковується   і забуває за туберкульоз. 

Прийом протитуберкульозних препаратів проводиться під пильним контролем медперсоналу.

Моніторинг результатів клінічного, рентгенологічного  та лабораторного обстежень, корекція лікування, патогенетична терапія, та лікування супутньої патології проводяться завідуючим відділення та лікарем-ординатором. Лікарсько-консультативна комісія Дрогобицького  протитуберкульозного  диспансеру   вирішує питання скерування хворих на санаторно-курортне лікування, на МСЕК, видачу листків непрацездатності та довідок про стан здоров’я. 

Рентгенологічний  кабінет   Дрогобицького протитуберкульозного диспансеру розміщений  в діагностичному корпусі, що по вулиці Тарнавського,44.   Працюють тут двоє лікарів-рентгенологів:   Кашуба Андрій Борисович та  Вісьтак  Галина Миколаївна.  Ретгенологічний  кабінет оснащений за всіма правилами та санітарно-епідеміологічними нормами, має відповідні дозвільні документи – Санітарний паспорт та ліцензію Західної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки державної інспекції ядерного регулювання  України, дійсний до 2022 року  і  2025 року відповідно.

Рентгенкабінет обладнаний рентгендіагностичним комплексом «Хіралюкс -2» виробництва Чеської республіки, встановлений в 2002 році. Також в ДТД функціонує пересувний флюорографічний кабінет з цифровою обробкою зображення на базі автомобіля  ЗІЛ «Бичок».

Керівництво Дрогобицького протитуберкульозного диспансеру  постійно клопоче про належне забезпечення лікувально-діагностичного процесу в закладі. Доступність, прозорість, безкорисливість, гуманне відношення, щирість до всіх, хто звертається по допомогу - це кредо нашої лікарні!