27 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Детальна інформація про Комунальний заклад Львівської обласної ради "Дитячий туберкульозний санаторій"

 

Статут зареєстрований 18.05.1999р., перереєстрований в новій редакції 22.12.2008р., номер запису 14151050001020477.

Ліцензія на право здійснення медичної практики – серія АВ №191227, видана 16.10.2006р. строк дії до 11.08.2011р.

Акредитаційний сертифікат – серія МЗ №008302, виданий 10 лютого 2010року. Термін дії – до 27 січня    2013року.

Державний Акт на право постійного користування земельною ділянкою – серія ЯЯ №186876 від 28.11.2006р.

Реєстраційне посвідчення на об’єкт нерухомого майна - №1486 від 4.04.2000р.

Дитячий туберкульозний санаторій - самостійна стаціонарна лікувально-профілактична установа, що фінансується з обласного бюджету і здійснює лікування, доліковування, обстеження і реабілітацію дітей дошкільного віку (1,5 - 7 років) з туберкульозною патологією по скеруванню лікарів - фтизіатрів із туберкульозних медоб'єднань і тубдиспансерів м.Львова і Львівської області.

Санаторій розрахований на 50 цілорічних ліжок і в своєму складі має процедурний і фізіотерапевтичний кабінети, ізолятор, клініко - діагностичну лабораторію, господарську службу.

Розташована на зеленому острівці міста серед ялиць і фруктового саду; територія санаторію 0,2 гектари, на яких розміщені дитячі ігрові майданчики з критими верандами, чудовою ігровою гіркою, презентованою Lloyd Cenaiko, президентом Humanitarian aid response teams із Ca1gary, Canada в 1999 році, складські приміщення, гараж для санаторної автомашини випуску 1989р.

Санаторій відкрився 1.06.1955 poку на базі дитячих туберкульозних ясель №11 мьвова, які функціонували з 1944 pоку. Першим головним лікарем стала завідуюча цими яслями лікар Моїсеєнкова Л.Л., яка провела реорганізацію установи і організувала лікування і оздоровлення хворих туберкульозом дітей. Був обладнаний санпропускник, розширений процедурний кабінет, харчоблок тощо.

З 1958 року санаторій очолила лікар Зотова Валентина Петрівна, лікар І категорії, яка на протязі двадцяти п'яти років багато сил і знань віддала покращенню матеріально-технічної бази, доведення пристосованих приміщень до необхідних санітарних норм, покращенню умов перебування дітей і праці персоналу. Була розширена територія санаторію майже вдвічі, побудовані гараж, ізолятор, лабораторія, криті веранди для денного перебування дітей. Придбані піаніно, телевізор, необхідне електрообладнання. Введені в штат посади педагогів-вихователів і музкерівника, завдяки чому був організований повноцінний виховний і навчальний процес, підготовка старших дітей до школи, їх музичне виховання. Започаткувалось проведення дитячих ранків, святкових урочистостей. Удосконалювалась лікувальна робота, співпраця з фахівцями, підвищення кваліфікації медичного персоналу.

З 1986 року посаду головного лікаря займає Хижняк Тетяна Давидівна, спеціаліст вищої категорії, випускниця педіатричного факультету Львівського Державного медінституту. Навчаючись в інституті, активно працювала в науковому студентському товаристві, має наукові роботи. Після закінчення інституту працювала педіатром, дільничим педіатром, пізніше головним педіатром Шевченківського району м.Львова і цей досвід з організаторської роботи, набутий в управлінні охорони здоров'я мьвова, на курсах підвищення кваліфікації, допоміг їй в перші роки роботи на посаді головного лікаря. Втілюються нові методи діагностики і лікування хворих дітей, в тому числі з супутньою патологією, покращується харчування дітей і медикаментозне забезпечення, підвищується кваліфікація і атестаційні категорії медичного і педагогічного персоналу, організується робота з охорони праці і проводиться навчання персоналу. Багато робиться для придбання нового обладнання, інших матеріальних цінностей, проводяться ремонтні і монтажні роботи. В установі виконуються планові показники, освоюються і економно використовуються бюджетні кошти, а також залучаються спонсорські при обмеженому фінансуванні.

В санаторії організовані дві групи дітей 1,5 -4 роки і 5-7 років, в кожній працює вихователь, медсестра, молодша медсестра по догляду за хворими. Лікуються також і діти з вогнищ активного бациловиділення, і діти - сироти, батьки, яких померли від туберкульозу. Персонал чуйно і відповідально відноситься до хворих дітей, заміняючи їм батьків на час лікування і реалібітації, приймає активну участь в подальшому влаштуванні долі дітей сиріт.

В штаті санаторію 39 працівників, з них 2 лікарі вищої категорії, 9 медсестер, з них 3 вищої категорії, 9 молодших медсестер, 4 вихователі, музкерівник, працівники бухгалтерії, харчоблоку, інші робітники. Строк лікування дітей залежить від діагнозу, терміну необхідної ізоляції і становить від 3-х до 10 місяців. Ліжка заповнюються індивідуально.

В 2009 році поступило 111 дітей, а всього лікувалось – 158. Виписано 110 дітей.  Ефективність лікування склала 99,2%. При плані 17800 ліжко-днів виконано  17946 ліжко-днів, що становить 100,8%.

За 9 місяців 2010 року поступило 89 дітей, всього лікувалось 138 дітей, виписано 190 дітей. Ефективність лікування 99%. При плані 13313 ліжко-днів виконано 13959, що складає 104,8%.

Лікування проводиться згідно наказів МОЗ України, методичних інструкцій.

Харчування дітей п’ятиразове, різноманітне, згідно розробленої картотеки страв з урахуванням вікових норм.

Медичні працівники санаторію постійно контактують з санітарною службою в реалізації заходів профілактики інфекційних захворювань, підтриманню сангігієнічного режиму, гігієни харчування, створення сприятливих умов для нормального розвитку і вихованню дітей, покращенню умов праці, тощо.

Лікарі санаторію співпрацюють з провідними спеціалістами Регіонального фтизіопульмонологічного центру, науково - дослідного інституту туберкульозу, міського медоб'єднання "Фтизіопульмонологія", від яких отримують консультативну і методологічну допомогу, приймають участь у регіональних оздоровчих програмах.

Всі планові показники з фінансово-господарської діяльності виконуються, заборгованості по зарплаті немає, бюджетні кошти використовуються повністю і за призначенням, залучаються спонсорські кошти.

Для покращення стану закладу охорони здоровя необхідно розширити систему інформаційного забезпечення, в тому числі підключення до Інтернету та придбання додаткового компютера, продовжити перехід на енергозберігаючі електролампи, поновити автотранспорт та альтанку на дитячому майданчику.

 

Уповноважений представник зі збору
та подання інформації для розміщення
на веб-сайті   ГУОЗ, головний лікар                                                                      Хижняк Тетяна Давидівна