18 серпня 2022 р.

Як до нас доїхати

GMM

Розподіл кисневих концентраторів:

🔻 Розпорядження голови ОДА від 11.10.21 № 999 -0-5-21 Про розподіл кисневих концентраторів між ЗОЗ
🔻 10 04.10.21 Додаток 1 Критерії розподілу кисневих концентраторів станом на 04.10.21
🔻 10 04.10.21 Додаток 2 Перелік отримувачів концентраторів станом на 04.10.21


"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Надання організаційно-методичної допомоги медсестринській службі Львівщини

1.10.2014

В області продовжується реалізація освітньої Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення», затвердженої наказом департаменту охорони здоров’я ЛОДА від 20.11.2013 р. № 995.

У вересні 2014 року проведено заняття в групах з наступними спеціалістами:           

02.09.2014 р. на базі КУ ЛОР «Львівський регіональний фтизіо-пульмонологічний клінічний, лікувально-діагностичний центр» для старших сестер медичних  протитуберкульозних диспансерів, лікарень, відділень - участь прийняли  30 спеціалістів.

09.09.2014 р. на базі Львівського коледжу післядипломної освіти для старших фельдшерів (медсестер) пунктів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф - участь прийняли 68 спеціалістів.

Перед слухачами Програми  виступили наступні спеціалісти:

Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, із презентаціями та тему: „Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я” та  „Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я”.

Шевчук І. Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер розповіла про розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню і провела  практичні заняття в группах.

Тімко Н.О. - головний позаштатний спеціаліст з епідеміології Департаменту охорони здоров’я ОДА  із презентацією на тему  „Інфекційна безпека, інфекційний контроль в роботі медичних сестер”.

Галапац Н.П. – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю”

провела заняття з наступних питань:

 1.Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу.

 2.Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

 3. Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».

 4.Тренінг з гігієнічної обробки рук.

Комарянська О.Д. – директор Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації „Аптечна професійна організація України” із презентацією „Контроль якості та умови зберігання лікарських засобів у закладах охорони здоров’я”.

Гера Л.П. – завідувач навчально-тренувального відділу КЗ ЛОР «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» із спеціалістами центру провела тренінг з надання невідкладної медичної допомоги при термінальних станах.

Після занять всі учасники програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я  Львівської ОДА.

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства                                       Н. Галапац


Інформація про роботу медсестринської служби області в серпні 2014 року

     

 

Згідно плану роботи мед сестринської служби області у серпні 2014 року проведено наступні заходи:

1. Проведено заняття в групах згідно  навчально-освітньої Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення» з наступними спеціалістами:           

05.08.2014 р. на базі Львівського міської клінічної лікарні № 4 для завідувачів ФАП - участь приняли  43 спеціалісти.

12.08.2014 р. на базі Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні для старших сестер медичних наркологічної та психіатричної служб - участь приняли 45 спеціалістів.

Перед слухачами Програми  виступили наступні спеціалісти:

Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, із презентаціями та тему: „Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я” та  „Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я”.

Шевчук І. Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер розповіла про розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню і провела  практичні заняття в группах.

Тімко Н.О. - головний позаштатний спеціаліст з епідеміології Департаменту охорони здоров’я ОДА  із презентацією на тему  „Інфекційна безпека, інфекційний контроль в роботі медичних сестер”.

Галапац Н.П. – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю”

провела заняття з наступних питань:

 1. Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу.

 2. Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

 3. Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».

 4.Тренінг з гігієнічної обробки рук.

Комарянська О.Д. – директор Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації „Аптечна професійна організація України” із презентацією „Контроль якості та умови зберігання лікарських засобів у закладах охорони здоров’я”.

 

     

 

Гера Л.П. – завідувач навчально-тренувального відділу КЗ ЛОР «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» із спеціалістами центру провела тренінг з надання невідкладної медичної допомоги при термінальних станах.

Після занять всі учасники програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я  Львівської ОДА.

2. 14.08.2014 р. згідно наказу департаменту охорони здоров’я ЛОДА  від  головним позаштатним спеціалістом з медсестринства Галапац Н.Б. проведено планово-консультативний виїзд у заклади охорони здоров’я Дрогобицького району та міста Дрогобич.

В рамках візиту Наталія Богданівна зустрілася із головним лікарем Дрогобицького РТМО Паламарчуком В.О. та начальником ВОЗ ВОДМР Шевкеничем А.І., де  обговорила перспективи розвитку медсестринської служби району та міста і провела обхід у Дрогобицькій міській поліклініці, Дрогобицькій стоматологічній поліклініці та перевірила роботу головних позаштатних спеціалістів з медсестринства РТМО і відділу охорони здоров’ я Виконавчих органів Дрогобицької міської ради. Також  було проведено конференцію для медичних сестер, фельдшерів, акушерок  ЗОЗ району і міста в якій прийняли участь 147 спеціалістів.  Наталія Богданівна розповіла присутнім про розвиток та перспективи медсестринства України і Львівщини. Фахівець асоціації «Служба організації інфекційного контролю Галапац Надія провела презентацію з питань профілактики  внутрішньо лікарняних інфекцій в закладах охорони здоров’я.

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства                           Н. Галапац

 


 

«Зустріч з медсестрами Регіонального фтизіопульмонологічного центру»

 

З метою ознайомлення з роботою медсестринської служби, надання організаційно-методичної допомоги головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства Наталія Галапац та президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Ірина Шевчук провели зустріч з медсестрами КУ ЛОР „Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру”.

     

У зустрічі брали участь головний лікар ЛРФПКЛДЦ Любомир Рак та заступник головного лікаря з медсестринства Ганна Іванків. Під час перебування у цьому медичному закладі Н. Галапац та І. Шевчук розповіли про розвиток медсестринства в Україні та Львівській області.

     

Президент ЛОАМС І. Шевчук та фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” Н. Галапац вручили відзнаки спільного проекту Всеукраїнської Асоціації медичних сестер та Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” „Чиста лікарня безпечна для пацієнта" чотирьом відділенням  установи: 2-гому торакальному, відділенню реанімації, відділенню інтенсивної терапії, фтизіатричному приймальному відділенню.

Під час відвідин диспансеру був перевірений: кваліфікаційний рівень молодших спеціалістів з медичною освітою та підготовка їх до атестації, ведення медсестринської документації у відповідності до Стандартів акредитації ЛПЗ, роботу Ради медсестер, контроль якості та умови зберігання лікарських засобів.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


 

«Надання організаційно-методичної допомоги медсестринській службі Старосамбірської ЦРЛ»

 

Згідно плану роботи медсестринської служби області на 2012 рік та  метою ознайомлення  з роботою медсестринської служби, надання організаційно-методичної допомоги в організації роботи,  12.09.2012р. головним позаштатним спеціалістом ГУОЗ ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б. та президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. проведено виїзд у Старосамбірську  центральну районну лікарню.

           Під час перебування у ЦРЛ Галапац Н.Б. та Шевчук І.Б. зустрілися із заступником головного лікаря з лікувальної роботи Мигляс Н.І., головною медсестрою ЦРЛ Теребух Л.Л., головними лікарями ЛАЗПСМ, медичними сестрами, акушерками, фельдшерами, молодшими медсестерами ЛПЗ району, де розповіли про розвиток медсестринства в Україні та Львівській області.

          Після зустрічі для вище вказаних спеціалістів фахівцем громадської організації «Служба організації інфекційного контролю» Галапац Н.П. було проведено науково-практичний семінар «Сучасні системи профілактики внутрішньолікарняних інфекцій» і презентацію проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

           Заступник головного лікаря з лікувальної роботи Мигляс Н.І. та головна медсестра ЦРЛ Теребух Л.Л. ознайомили присутніх із структурою надання медичної допомоги населенню Старосамбірського району.

      

    Також під час перебування у ЦРЛ  Галапац Н.Б. і Шевчук І.Б. провели обхід у приймальному відділенні, відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, Добромильській районній номерній лікарні та Хирівській міській лікарні.

Основні ділянки роботи які перевірялися:

1. Кваліфікаційний рівень молодших спеціалістів з медичною освітою та підготовка їх до атестації.

2. Ведення медсестринської документації у відповідності до Стандартів акредитації ЛПЗ.

2.1. Планування роботи медсестринської служби ЛПЗ.

3. Удосконалення професійної освіти працюючих медсестер методом безперервного навчання на місцевих базах (проведення науково-практичних семінарів, конференцій як загально лікарняних так і згідно профілю роботи медсестер, проведення контролю рівня знань шляхом тестувань, заліків по маніпуляційній техніці, невідкладній медичній допомозі, інфекційному контролю та ін.).

4. Робота Ради медсестер ЛПЗ як адміністративного органу управління мед сестринською службою.

5. Виконання Тимчасових стандартів роботи медсестер ЛПЗ Львівської області, Тимчасових стандартів роботи медсестер загальної практики сімейної медицини ЛПЗ Львівської області.

5.1. Проведення оцінки якості роботи медичних сестер. Ведення Контрольних карт  Журналів дефектури.

6. Інфекційна безпека, інфекційний контроль:

6.1. Виконання медичним персоналом епідемічно-безпечних алгоритмів виконання маніпуляцій та процедур.

6.2. Впровадження в роботу Методичних рекомендацій „Оцінка якості прибирання та дезінфекції приміщень у ЛПЗ методом фізичного контролю”, (наказ ГУОЗ ЛОДА № 1001 та обласної СЕС № 167-ВО від 03.12.2010 року).

7. Надання невідкладної медичної допомоги.

8. Робота осередків асоціації медсестер.


 

«Надання організаційно-методичної допомоги медсестринській службі Турківської ЦРЛ»

Згідно плану роботи медсестринської служби області на 2012 рік та  метою ознайомлення  з роботою медсестринської служби, надання організаційно-методичної допомоги в організації роботи,  14.08.2012р. головним позаштатним спеціалістом ГУОЗ ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б. та президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. проведено виїзд у Турківську центральну районну лікарню.

 

           Під час перебування у ЦРЛ Галапац Н.Б. та Шевчук І.Б. зустрілися з медичними сестрами, акушерками, фельдшерами, молодшими медсестерами ЛПЗ району, де розповіли про розвиток медсестринства в Україні та Львівській області. Після зустрічі

для вище вказаних спеціалістів фахівцем громадської організації «Служба організації інфекційного контролю» Галапац Н.П. було проведено науково-практичний семінар «Сучасні системи профілактики внутрішньолікарняних інфекцій» і презентацію проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

         Головний лікар Турківської ЦРЛ Кінь М.М. і заступник головного лікаря з медсестринства Пономарьова Г.М. ознайомили присутніх з новим корпусом лікарні, в якому створені всі умови для надання якісної медичної допомоги пацієнтам та роботи медичного персоналу.

   

         Також під час перебування у ЦРЛ  Галапац Н.Б. і Шевчук І.Б. провели обхід у відділеннях швидкої медичної допомоги, анестезіології з ЛІТ, пологовому, гінекологічному, хірургічному відділеннях  та Боринській міській лікарні. 

Основні ділянки роботи які перевірялися:

1. Кваліфікаційний рівень молодших спеціалістів з медичною освітою та підготовка їх до атестації.

2. Ведення медсестринської документації у відповідності до Стандартів акредитації ЛПЗ.

2.1. Планування роботи медсестринської служби ЛПЗ.

3. Удосконалення професійної освіти працюючих медсестер методом безперервного навчання на місцевих базах (проведення науково-практичних семінарів, конференцій як загально лікарняних так і згідно профілю роботи медсестер, проведення контролю рівня знань шляхом тестувань, заліків по маніпуляційній техніці, невідкладній медичній допомозі, інфекційному контролю та ін.).

4. Робота Ради медсестер ЛПЗ як адміністративного органу управління мед сестринською службою.

5. Виконання Тимчасових стандартів роботи медсестер ЛПЗ Львівської області, Тимчасових стандартів роботи медсестер загальної практики сімейної медицини ЛПЗ Львівської області.

5.1. Проведення оцінки якості роботи медичних сестер згідно методики, затвердженої Тимчасовими Стандартами роботи медичних сестер загальної практики-сімейної медицини ЛПЗ Львівської області та Тимчасовими Стандартами роботи медичних сестер  ЛПЗ Львівської області з обов’язковим заповненням Контрольної карти і занесенням недоліків у Журнал дефектури.

6. Інфекційна безпека, інфекційний контроль:

6.1. Виконання медичним персоналом епідемічно-безпечних алгоритмів виконання маніпуляцій та процедур.

6.2. Впровадження в роботу Методичних рекомендацій „Оцінка якості прибирання та дезінфекції приміщень у ЛПЗ методом фізичного контролю”, які затверджені спільним наказом ГУОЗ ЛОДА № 1001 та обласної СЕС № 167-ВО від 03.12.2010 року.

7. Контроль якості та умови зберігання лікарських засобів.

8. Робота осередків асоціації медсестер.