22 жовтня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта»

Офіційний сайт проекту http://www.soic.in.ua/


16.09.2014

Стоматологічне відділення Жовківської ЦРЛ отримало відзнаку «Чиста лікарня безпечна для пацієнта»

15 вересня 2014 року фахівець Служби організації інфекційного контролю Надія Галапац вручила стоматологічному відділенню Жовківської центральної районної лікарні відзнаку «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

В заході брали участь головний  лікар Жовківської ЦРЛ Ігор Шевців, заступник головного лікаря з лікувально-профілактичної роботи Віктор Чикалюк та головний позаштатний спеціаліст з медсестринства Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Наталія Галапац.

Головний лікар Жовківської ЦРЛ Ігор Шевців зауважив, що присвоєння стоматологічному відділенню статусу «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» — це заслуга всього колективу, і зокрема, завідувача відділенням І. Цимбали та старшої сестри медичної Г. Ждан.

«Це не лише велика честь, а й значна відповідальність медичного персоналу, в першу чергу перед собою та пацієнтами, а також  самих пацієнтів, для яких створені відповідні умови з метою забезпечення високої якості надання медичної допомоги», — сказав Ігор Шевців.

Довідка:

Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» стартував у травні 2012 року, за ініціативи  Всеукраїнської Асоціації медичних сестер України та громадської організації Служби організації інфекційного контролю (СОІК).

На сьогоднішній день, статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» отримали 314 відділень та 81 заклад охорони здоров’я України, з них 42 відділення та 12 закладів у Львівській області.

Львівська область займає перше місце в Україні з впровадження даного проекту.  

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


29 листопада 2013 року підтвердив відповідність високим стандартам гігієни операційний блок КЗ Львівської обласної ради "Львівський обласний центр репродуктивного здоров'я населення". Медперсонал та керівництво закладу відзначають важливість зосередження уваги на проблемі внутрішньолікарняної інфекції  та готують всі інші відділення до отримання статусу "Чиста лікарня безпечна для пацієнта"


 

5.12.2013

«Перший фельдшерсько-акушерський пункт у Львівській області та Україні, який отримав статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта»

За повідомленням заступника головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медичного обслуговування населення Володимира Боровика, 5 грудня у Жовківському районі відбулося вручення відзнаки «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» фельдшерсько-акушерському пункту села Смереків.

 

У заході прийняли участь заступник голови Жовківської РДА В. Босий, головний лікар Жовківської ЦРЛ І. Шевців, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з медсестринства Н. Галапац та ін.

Фельдшерсько-акушерський пункт с. Смереків Жовківського району став першим у Львівській області та в Україні ФАПом, який отримав дану відзнаку.

Нагадаємо, що даний проект проводиться в Україні  спільно з Асоціацією медсестер України, Львівською обласною асоціацією медсестер та громадською організацією асоціацією «Служба організації інфекційного контролю». Метою проекту є забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних установах України, профілактика професійного захворювання медичного персоналу, запобігання розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій, економія коштів лікувальних установ.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


Міський комунальний клінічний пологовий будинок №1 м. Львова отримав відзнаку «Чиста лікарня безпечна для пацієнта»

 

     Міський комунальний клінічний пологовий будинок № 1 - є лікувально-профілактичним закладом 3-го рівня акредитації, що надає стаціонарну акушерсько-гінекологічну, неонатологічну та анестезіологічну допомогу із застосуванням високотехнологічної апаратури, інструментарію, обладнання та використанням сучасних ефективних методик діагностики, лікування, рододопомоги.

 

         

    Заклад проводить свою роботу, спрямовану на виконання заходів, які передбачені: «Міжгалузевою комплексною програмою “Здоров’я нації“ на 2002-2011 роки, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 10.01.2002 р. №14; програмами – «Репродуктивне здоров’я нації на період до 2015 року», затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 26.12 2006 р. №1849; відповідними наказами МОЗ України; рішеннями Львівської обласної та міської рад.

     Міський комунальний клінічний пологовий будинок №1 (МККПБ №1) - акредитований на вищу категорію 08-09.03.2010 р., його клініко-діагностична лабораторія акредитована 01.07.2009 року. МККПБ №1 має ліцензію на медичну практику від 30.03.2007р. та ліцензію комітету з контролю за наркотиками від 05.08.2010р.. у закладі проведена атестація робочих місць. Від проекту "Здоровя матері та дитини" отримано сертифікат "Заклад якісного медичного обслуговування". В 2009  році  МККПБ №1 отримано сертифікат МОЗ України׃ «Лікарня доброзичлива до дитини». В 2010 році номінований на отримання Національної медичної премії «Топ 100 в медицині» та сертифікат «Флагман сучасної медицини».

Міський комунальний клінічний пологовий будинок №1 став першим закладом охорони здоров’я м. Львова, який 07 грудня 2012 р.  і всі його відділення зокрема отримали відзнаку «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».  

 

 

Головний лікар       Шекета Л.Д.

Заступник головного лікаря з медсестринства      Мартиняк С.Я.

  

Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» 

 

             В травні 2012р. в Україні стартував Всеукраїнський проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Проект проводиться  за  ініціативи Асоціації медичних сестер України та громадської організації Служби організації інфекційного контролю (СОІК).

 

Мета  проекту - забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних установах України, профілактика професійного захворювання медичного персоналу, запобігання розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій, економія коштів лікувальних установ.

Даний проект регламентується наказами МОЗ України:

№ 223 від 22.10.1993 р. “Про збір, знезараження і здачу використаних виробів медичного призначення одноразового застосування із пластичних мас”.

№ 120 від 25.05.2000 р. “Про удосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД”.

№ 234 від 10.05.2007 р. «Про організацію профілактики внутрішньолікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах».

№ 181 від 04.04.2008 р. “Про затвердження методичних рекомендацій “Епідеміологічній нагляд за інфекціями області хірургічного втручання та їх профілактика”.

№ 798 від 21.09.2010 р. “Про затвердження методичних рекомендацій  “Хірургічна та гігієнічна обробка рук медичного персоналу ”.

Наказ МОЗ № 408 від 12.07.1989 р. “Про міри по зниженню захворюваності вірусними гепатитам в країні ”.

         За погодженням з адміністрацією лікувальної установи СОІК проводить аудит, складає протокол і надає свідоцтво у вигляді таблички та відзнаки на вхідних дверях  про те, що відділення пройшло сертифікацію проекту  «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». У разі отримання відділенням сертифікату щодо 100% оснащення - інформація буде представлена на сайті Служби організації інфекційного контролю.

Проект аудиторського протоколу:

1.Фахівець СОІК заповнює бланк первинного огляду відділення в лікарні, де вказує зауваження  щодо оснащення останнього засобами та обладнанням для проведення дезінфекції згідно Стандартів оснащення об’єктів у відділенні. Даний бланк підписують завідуючий і старша медсестра відділення та фахівець СОІК.

2.  Проводиться  розрахунок відсотків оснащення відділення:

            100 %   – відділення готове до отримання Сертифікату. 

До 100 %   – не готове, потребує доопрацювання

3.   Заповнюється акт проведення аудиту у відділенні, яким підтверджується чи відділення (готове/не готове) до отримання Сертифікату. Акт підписують: голова Асоціації медичних сестер області, головний лікар ЛПЗ, заступник головного лікаря з медсестринства (головна медсестра лікарні), фахівець СОІК.

        Вперше на Україні апробація вище вказаного проекту проходила на базі Жовківської ЦРЛ з 04.07.2012 р. по 31.07.2012 р. Під час проведення аудиту адміністрацією Жовківської ЦРЛ, фахівцем СОІК, президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер  були внесені пропозиції щодо удосконалення даного проекту, а в ЦРЛ проведено оснащення відділень засобами і обладнанням для проведення дезінфекції згідно Стандартів оснащення об’єктів у відділенні вказаних у Проекті .

         Після проведення повторного аудиту, президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер та президентом громадської організації Служби організації інфекційного контролю (СОІК)  прийнято рішення присвоїти статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» всім стаціонарним відділенням Жовківської ЦРЛ, клініко-діагностичній лабораторії, дитячій консультації, хірургічному відділенню поліклініки та центральній районній лікарні в цілому.

        09.08.2012 р. відбулася церемонія вручення сертифікатів «Чиста лікарня безпечна для пацієнта»  і пам’ятних значків «Я за чисту лікарню!» завідувачам, старшим медсестрам, сестрам господиням вище вказаних відділень та адміністрації Жовківської ЦРЛ в особі головного лікаря Шевціва І.Є., заступника головного лікаря з лікувально-профілактичної роботи Чикалюка В.В. та заступника головного лікаря з медсестринства Галапац Н.Б. Дані відзнаки вручили: президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б., президент громадської організації Служби організації інфекційного контролю (СОІК) Ковальський О.В. та фахівць СОІК Галапац Н.П.

    Головний лікар Жовківської ЦРЛ Шевців І.Є. відзначив, що присвоєння лікарні статусу «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» це не тільки велика честь, а й значна відповідальність медичного персоналу в першу чергу перед собою та пацієнтами, а також  самих пацієнтів для яких створені відповідні умови з метою забезпечення високої якості надання медичної допомоги.


Заступник головного лікаря

з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст

ГУОЗ ЛОДА з медсестринства  Галапац Н.Б