23 жовтня 2017 р.

Як до нас доїхати

GMM
"Право на вільний вибір лікаря""Субпроект Львівщини проводить активну медійну компанію у ЗМІ""Програма "Доступні ліки""Карта аптек"


Детальна інформація про заходи медсестринства Львівщини

09.10.2017

Школа головної медичної сестри

В рамках 26-ої Міжнародної медичної виставки «Охорона здоров’я», 5 жовтня 2017 року, в м. Києві відбулася Школа головної медичної сестри, в якій прийняли участь заступники головного лікаря з медсестринства, головні сестри медичні, голови асоціацій медичних сестер із 20-ти регіонів України.

Львівщину представляли: заступник головного лікаря з медсестринства Жовківської ЦРЛ, головний позаштатний спеціаліст департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б. та президент ГО «Львівська обласна асоціація медичних сестер» Шевчук І.Б.

Організатори: MedicalSchool, компанія «ПРЕМ’ЄРЕКСПО»

Інформаційний партнер: «Журнал головної медичної сестри»

Із вступним словом виступила Івашко Г. М., президент Асоціації медичних сестер України

Розглядалися наступні теми:

Питання соціально-економічного захисту медичних сестер 

Доповідачі: Ірина Швець, заступник голови Профспілки працівників охорони здоров’я України 

Анжела Купліванчук, завідувачвідділусоціально-економічного захисту Профспілки працівників охорони здоров’я України 

Конфлікти в роботі медичних сестер: психологічні та юридичні аспекти

Доповідачі: Володимир Краснов, доктор мед. наук, професор,завідувач кафедри педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права

Олена Уваркіна, доктор пед. наук, професор кафедри 

Роль медичних сестер у профілактиці інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги

Доповідачі: Неллі Морозова, доктор мед. наук, професор, завідувач кафедри дезінфектології та профілактики внутрішньолікарняних інфекцій Харківської МАПО

Сергій Рідний, старший викладач кафедри дезінфектології та профілактики внутрішньолікарняних інфекцій Харківської МАПО 

Отримання ліцензії на діяльність, пов'язану з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів: правовий аспект

Огляд чинного законодавства з питань дезінфекції, стерилізації та інфекційного контролю—найважливіші моменти в роботі молодшого персоналу з медичною освітою

Як запобігти інфікуванню медичної сестри хворобами, що передаються з кров’ю. Захист під час встановлення внутрішньовенних катетерів

Всі учасники семінару отримали сертифікати. 


18.09.2017

Одинадцятий Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал»

14-15 вересня 2017 року на базі лікувально-профілактичних і медичних навчальних закладів  департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА відбувся одинадцятий Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал».

Конкурс проходив у три тури:

 • Перший тур -  тестування. Комплект  тестових завдань охоплює матеріал з  основ медсестринства, медсестринства в терапії, хірургії, педіатрії, при інфекційних  хворобах,  невідкладних  станах. Банк тестових завдань розроблений Центром тестування при МОЗ України.

Учасник Конкурсу отримує індивідуальний  комплект  завдань,  що включає  100  тестів із зазначених основних  клінічних дисциплін. У кожному тесті учасник повинен обрати одну правильну  відповідь з п’яти можливих. Термін проведення тестування - 100 хвилин (з розрахунку 1 хв. на 1 тест), після чого відповіді  оцінює  журі,  а  результати  заносяться  до  протоколу Конкурсу.

 • Другий тур -  демонстрація практичних навичок. Банк практичних завдань складається з 90 навичок, які передбачені відповідними програмами з навчальних дисциплін та освітньо-кваліфікаційною характеристикою стандарту вищої освіти за спеціальністю «Медсестринство», спеціалізацією «Сестринська справа». Кожен учасник демонструє одну практичну навичку з наступних дисциплін:

-   медсестринство в терапії,

-   медсестринство в хірургії,

-   медсестринство  в педіатрії

та протягом 10 хвилин готується і  демонструє її виконання.

 • Третій тур -  демонстрація техніки  хірургічної та гігієнічної обробки рук.

Виставляється  оцінка  за  окремі  тури.  У  першому  турі  за  правильну відповідь на кожний тест учаснику нараховується 1   бал (максимум 100 балів).

У  другому  турі  - максимальна  кількість  балів,  що  виставляється  кожним членом журі за виконання практичної навички, становить 20 балів.

Третій  тур  оцінюється  максимум  у  10  балів. 

Переможці  у  Конкурсі визначаються  за  сумою  балів  трьох  турів. 

У конкурсі прийняли участь кращі сестри медичні із 21–го регіону України.

Львівщину представляла призер конкурсу «Краща сестра медична Львівщини -2016»  Вовк М.В.  – сестра медична кабінету інфекційних захворювань відділення вузьких спеціалістів Комунальної 3-ої міської поліклініки міста  Львова, яка зайняла 13-те місце.

У Запоріжжі за нашу учасницю вболівали: Шевчук І.Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер, Ометюх І.В.  – заступник головного лікаря з медсестринства Комунальної 4-ої міської клінічної  лікарні, головний позаштатний спеціаліст з медсестринства управління охорони здоров’я Львівської міської ради, голова асоціації медичних сестер м. Львова, Сурмач Г.В.  – головна сестра медична Комунальної 3-ої міської поліклініки м. Львів.

1-ше місце посіла медична сестра із м. Харків, тож у 2018 році дванадцятий  Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал» буде проходити у Харкові.

                           

 

Головний позаштатний спеціаліст з медсестринства                                         Наталія  Галапац


 04.07.2017

Нарада заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медсестер закладів охорони здоров’я області

Сьогодні, 4 липня 2017 року, в приміщенні конференц-залу Клінічної лікарні Львівської залізниці відбулась нарада заступників головного лікаря з медсестринства та головних (старших) медсестер закладів охорони здоров’я області.

Про розвиток післядипломної освіти молодших спеціалістів з медичною освітою у Львівській області розповіла директор Вищого навчального комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський медичний коледж післядипломної освіти» Леся Вовк, яка наголосила на правильному скеруванні медичних працівників на навчання та вчасному поданні документів.

В.о.декана медсестринського та лабораторно-гігієнічного факультету №2 Львівського інституту медсестринства та лабораторної діагностики імені Андрея Крупинського Наталія Дуб розповіла про нові стандарти та ступені вищої освіти медичних сестер.

Наталія Галапац, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з медсестринства, поінформувала присутніх про роботу медсестринської служби області за І-ше півріччя 2017 року, завдання та перспективи. А також наголосила на виконанні медичними сестрами нормативних  документів, що регламентують роботу медсестринської служби.  Обговорили Тимчасові стандарти роботи медичних сестер загальної практики-сімейної медицини закладів охорони здоров’я Львівської області.

«Медицина починається з первинної ланки, тому ми зацікавлені в продовженні програми «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення» у 2018 році. Минулого року ми охопили навчальними тренінгами та семінарами всі обласні та районні лікарні. Це дає свої результати», - додала Наталія Галапац.

Президент Львівської обласної асоціації медсестер Ірина Шевчук ознайомила присутніх з роботою ЛОАМС за 6 місяців 2017 р. Основна увага було зосереджена на фінансових питаннях асоціації.

Також було заслухано заступника головного лікаря з медсестринства Львівської  клінічної лікарні на залізничному транспорті Філії «Центр охорони здоров’я» Публічного акціонерного товариства «Українськазалізниця», члена координаційної ради при головному позаштатному спеціалістові департаменту з медсестринства Анни Колосовської «Презентація проекту алгоритмів для медичних сестер закладів охорони здоров’я області про порядок надання невідкладної медичної допомоги» та фахівця Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Марії Тарас «Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій в закладах охорони здоров’я».

На завершення Наталія Галапац підвела підсумки наради та відбулось прийняття проекту рішення.       

 

  

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


09.06.2017

Виїзний семінар навчально-освітньої  Програми для медичних сестер у Самборі

Згідно наказу департаменту ОЗ ЛОДА від 03.11.2016 р. № 851 „ Про продовження навчально-освітньої Програми для медичних сестер   «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення», наказу Департаменту ОЗ ЛОДА від 12.05.2017 р. № 330 та плану основних організаційних заходів департаменту охорони здоров’я ЛОДА на  2017 рік 08.06.2017 р. на базі Самбірської ЦРЛ відбувся семінар навчально-освітньої Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення» для сестер медичних, фельдшерів, акушерок закладів охорони здоров’я Самбірського, Старосамбірського, Турківського районів, Самбірського та Старосамбірського ПТД в якому прийняли участь 200 спеціалістів. Також у семінарі прийняли участь заступник директора з навчально-виробничої роботи Самбірського медичного коледжу Романишин І.І. 14 викладачів та 24 студенти  4-го курсу коледжу.

 

Учасників семінару привітали: заступник головного лікаря Самбірської ЦРЛ Марчук Б.А., голова профспілкової організації медичних працівників Самбірської ЦРЛ Настьошин О.І.

Перед слухачами виступили наступні спеціалісти: 

Галапац Наталія Богданівна – головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, магістр із спеціальності «Сестринська справа» із презентаціями та тему: «Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я» та  «Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я».

Шевчук Ірина Богданівна – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер, магістр із спеціальності «Сестринська справа» про розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню.

 

Фахівці пункту ЕМД «Самбір»  КЗ ЛОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», які розповіли про надання невідкладної медичної допомоги при невідкладних станах.

Цьолко Ярина Зенонівна - лікар-педіатр КЗ ЛОР «ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ»  із презентацією «Прості рішення непростих дитячих проблем в педіатрії».

Тарас Марія – фахівець Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» провела заняття з комплексної системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу та представила до уваги відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».

Після занять всі учасники програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту 

охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства                                                                       Н. Галапац


19.05.2017

У Львові відбулась  урочиста конференція медичних сестер Львівщини 

З нагоди Міжнародного дня медичної сестри та 15-ої річниці створення  ГО «Львівська обласна Асоціація медичних сестер» 19 травня 2017 року у  Національному Академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбулася урочиста конференція медичних сестер Львівщини.

Захід пройшов за участі керівництва департаменту охорони здоров’я, управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики ЛМР, Львівської обласної та міської організацій профспілок працівників охорони здоров'я України, Українського лікарського товариства у Львові, інституту медсестринства та лабораторної медицини ім. Андрея Крупинського, медичних коледжів, медичних сестер закладів охорони здоров'я Львівської області.

Ведучі Наталія Галапац, головний позаштатний спеціаліст департаменту з медсестринства та Ірина Ометюх, голова Асоціації медичних сестер м. Львова, розпочали урочисту конференцію з слів вдячності за сумлінну працю і відданість справі з нагоди професійного свята, а також 15-ої річниці створення  Асоціації.

Діяльність асоціації за 15 років презентувала Ірина Шевчук, президент Львівської обласної асоціації медичних сестер. «Метою створення асоціації було підвищення ролі медичних сестер, стимулювання їх професійного рівня, захист правових та професійних інтересів медичних працівників».

У закладах охорони здоров’я області працюють 24082 молодших медичних спеціалістів; медичних сестер – 18368 (з них 1422 сестри медичні ЗПСМ).

На даний час в області створено 67 районних та міських осередків асоціації, в яких нараховується  8471 медичних сестер -  членів ЛОАМС. Члени Асоціації медсестер області активно беруть участь у проведенні атестації медсестер, організаційно-методичній роботі медсестринської служби області.

Головна управа та члени Львівської обласної Асоціації медичних сестер за сприяння департаменту охорони здоров’я успішно реалізували Програму розвитку медсестринства України на 2005-2010 рр.

«Проведено 181 виїзд у заклади охорони здоров’я області з метою ознайомлення з роботою медсестринських служб на місцях та надання організаційно-методичної допомоги», - зазначила президент ЛОАМС.

Медичні сестри Львівщини беруть участь у конференціях по обміну досвідом в роботі з медсестрами інших регіонів України, а також з колегами  Польщі, Словаччини, Чехії, Німеччини (понад 30 конференцій).

ЛОАМС тісно співпрацює з Асоціацією медичних сестер України, Департаментом ОЗ ЛОДА, Львівською обласною організацією профспілки працівників охорони здоров'я України, ЛНМУ імені Данила Галицького, ВНКЗ ЛОР «Львівський інститут медсестринства та лабораторної медицини ім.Андрея Крупинського», Львівським медичним коледжем післядипломної освіти, Українським лікарським товариством у Львові та іншими організаціями.

З метою підняття фахового рівня медичних сестер у ЛПЗ області поводяться науково-практичні семінари, конференції, професійні конкурси «Краща медсестра лікарні», «Кращий медсестринський пост», «Краща медсестра Львівщини».

Під час урочистої конференції Андрій Голдун, в.о. директора департаменту, привітав медсестер з професійним святом та вручив нагороди за багаторічну сумлінну працю, відданість справі, високий професіоналізм, активну громадянську позицію. «Завжди, яким би стабільним чи нестабільним був світ, біля ліжка хворого має лишатися і лікар, і медсестра. І ця робота не може бути непоміченою чи неоціненою».

Також нагороджувалися дипломовані медичні сестри на знак визнання їх високих моральних і професійних якостей, за жертовність та виняткові заслуги у догляді за хворими. Багато медичних сестер надавали допомогу учасникам Революції Гідності та пораненим бійцям в зоні проведення АТО. Їх робота відзначається високим професіоналізмом,  чуйним ставленням до хворих, щирою любов’ю до своєї професії.

Після цього відбулось вшанування пам’яті медсестер та медпрацівників, які віддали своє життя на Сході України, захищаючи суверенність нашої держави.

До привітань доєдналися представники управління охорони здоров’я ЛМР, Львівської обласної та міської організацій профспілок працівників охорони здоров'я, голова Українського лікарського товариства у Львові - Олег Дуда, інституту медсестринства та лабораторної медицини ім. Андрея Крупинського – директор Марія Шегедин, медичного коледжу післядипломної освіти – директор Леся Вовк.

Урочиста конференція завершилася святковим концертом та виставою-комедією «Криза».

Нагороджені медсестри

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

 


26.04.2017

Плановий виїзд головного позаштатного спеціаліста департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства

 

Згідно наказу департаменту охорони здоров’я ЛОДА від 15.02.2017 р. № 112 «Про організацію та надання медичної і планово-консультативної допомоги закладам охорони здоров’я у 2017 році» та з метою ознайомлення  з роботою медсестринської служби і надання організаційно-методичної допомоги в організації роботи,  25.04.2017р. головним позаштатним спеціалістом ДОЗ ЛОДА з медсестринства Н. Галапац та президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер, членом координаційної ради при головному позаштатному спеціалістові з медсестринства І. Шевчук   проведено виїзд у КЗ  «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня».

Під час перебування у закладі Н. Галапац та І. Шевчук зустрілися із в.о. головного лікаря О. Губаром,  заступником головного лікаря з медсестринства М. Бовтач, де розповіли про розвиток медсестринства в Україні та Львівській області, а також обговорили перспективи розвитку медсестринської служби закладу.

Під час перебування у закладі Галапац Н.Б. та Шевчук І.Б. провели обхід і ознайомилися з роботою медсестринської служби 8-го дитячого відділення – старша сестра медична Л. Дмитрук, відділ кризових станів – старша сестра медична Л. Вінтоняк, відділ сестринського догляду – завідувачка відділу сестра медична бакалавр Ю. Юрдига.

Було звернуто увагу на:

• Організацію роботи відділення сестринського догляду.

• Кваліфікаційний рівень молодших спеціалістів з медичною освітою та підготовка їх до атестації: удосконалення професійної освіти працюючих медсестер методом безперервного навчання на місцевих базах (проведення науково-практичних семінарів, конференцій як загально лікарняних так і згідно профілю роботи медсестер, проведення контролю рівня знань шляхом тестувань, заліків по маніпуляційній техніці, невідкладній медичній допомозі, інфекційному контролю та ін.).

• Ведення медсестринської документації у відповідності до Стандартів акредитації ЗОЗ, організація  робочих місць медичних сестер

• Проведення оцінки якості роботи медичних сестер згідно методики, затвердженої Тимчасовими Стандартами роботи медичних сестер загальної практики-сімейної медицини ЛПЗ Львівської області та Тимчасовими Стандартами роботи медичних сестер  ЛПЗ Львівської області.

• Інфекційна безпека, інфекційний контроль.

• Надання невідкладної меддопомоги.

• Впровадження в роботу Локальних протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних процедур та  маніпуляцій та Індикаторів  якості  їх  виконання.

Головний позаштатний спеціаліст

ДОЗ ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б.

 


24.04.2017

Черговий виїзний семінар навчально-освітньої  Програми для медичних сестер        

Згідно наказу департаменту ОЗ ЛОДА від 03.11.2016 р. № 851 «Про продовження навчально-освітньої Програми для медичних сестер   «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення» та плану основних організаційних заходів департаменту охорони здоров’я ЛОДА на  2017 рік, 21 квітня 2017 року на базі Сокальської ЦРЛ відбувся семінар навчально-освітньої Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення» для сестер медичних, фельдшерів, акушерок закладів охорони здоров’я Сокальського району, м. Червонограда, Соснівки, Червоноградського ПТД, Львівської обласної лікарні відновного лікування № 3 (м. Соснівка) в якому взяли участь 114 спеціалістів.

  

Учасників семінару привітали головний лікар Сокальської  ЦРЛ Швед М.Т., заступник головного лікаря з лікувальної роботи Кріль М.П., які у своєму виступі відзначили важливу роль медичних сестер у розвитку системи охорони здоров’я.

 

Перед слухачами виступили наступні спеціалісти:

Наталія Галапацголовний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, магістр із спеціальності «Сестринська справа» із презентаціями та тему: «Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я» та  «Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я»;  

Ірина Шевчукпрезидент Львівської обласної асоціації медичних сестер, магістр із спеціальності «Сестринська справа» про розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню;  


 

 25.03.2017

Виїзний семінар навчально-освітньої  Програми для медичних сестер

Згідно наказу департаменту ОЗ ЛОДА від 03.11.2016 р. № 851 «Про продовження навчально-освітньої Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення» та плану основних організаційних заходів департаменту охорони здоров’я ЛОДА на  2017 рік»,  24 березня 2017 року на базі Яворівської ЦРЛ відбувся семінар навчально-освітньої для сестер медичних, фельдшерів, акушерок закладів охорони здоров’я Яворівського, Жовківського районів та Львівського обласного протитуберкульозного санаторію смт. Немирів, в якому прийняли участь 130 спеціалістів.

Учасників семінару привітав головний лікар Яворівської ЦРЛ Михайло Дмитрів, який у своєму виступі відзначив важливу роль медичних сестер у розвитку та реформуванні системи охорони здоров’я.

Перед слухачами виступили наступні спеціалісти:

 • Наталія Галапац – головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, магістр із спеціальності «Сестринська справа» із презентаціями та тему: «Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я» та  «Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я».
 • Ірина Шевчук – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер, магістр із спеціальності «Сестринська справа» із темами: «Розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню» та «Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу».
 • Ярина Цьолко - лікар-педіатр КЗ ЛОР «ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ» виступила із презентацією «Прості рішення непростих дитячих проблем в педіатрії».
 • Марія Тарас – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю" провела заняття з наступних питань:

1.Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу:

·   Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».

·   Тренінг з гігієнічної обробки рук.  

Після занять всі учасники програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. 

Довідка. У 2016 році проведено 8 виїзних навчальних семінарів згідно Програми, де у навчальних семінарах прийняли участь  1962 сестер медичних, фельдшерів, акушерок. 

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту 

охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства 

Наталія Галапац 


 15.03.2017

 

Засідання координаційної ради при головному позаштатному спеціалістові-експертові департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства

14.03.2017 р. відбулося  засідання координаційної ради при головному позаштатному спеціалістові-експертові департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства.

Персональний склад координаційної ради затверджений наказом департаменту ОЗ ЛОДА від 06.03.2017 р № 164:

 • Бас Ірина Михайлівна – заступник головного лікаря з медсестринства   КЗ ЛОР ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ», член головної управи Львівської обласної асоціації медсестер;
 • Іванків Галина Богданівна – заступник головного лікаря з медсестринства КУ ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний  клінічний, лікувально-діагностичний центр», член головної управи Львівської обласної асоціації медичних сестер;
 • Лань Леся Зенонівна – заступник головного лікаря з медсестринства  КЗ ЛОР «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня», член головної управи Львівської обласної асоціації медсестер;
 • Мацьків Оксана Богданівна – заступник головного лікаря з медсестринства  Миколаївської КЦРЛ, член головної управи Львівської обласної асоціації медичних сестер;
 • Ометюх Ірина Валентинівна – заступник головного лікаря з медсестринства комунальної 4-ї МКЛ м. Львова, головний позаштатний спеціаліст УОЗ м. Львова з медсестринства, голова Асоціації сестер медичних м. Львова;
 • Колосовська Анна Іванівна – заступник головного лікаря з медсестринства Львівської  клінічної лікарні на залізничному транспорті Філії «Центр охорони здоров’я» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», член Львівської обласної асоціації медсестер (за  згодою);
 • Шевчук Ірина Богданівна – президент ГО «Львівська обласна асоціація медичних сестер», викладач ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж післядипломної освіти».

Від координаційної ради асоціації медичних сестер участь прийняла Бовтач Марія Казимирівна –заступник головного лікаря з медсестринства Львівської обласної державної клінічної психіатричної лікарні.

На засіданні обговорено наступні питання:

1.Розподіл обов’язків між членами координаційної ради.

2.Перегляд та внесення змін і доповнень до:

 • Збірника стандартів і технологій по інфекційній безпеці, інфекційному контролю для медичних сестер (фельдшерів, акушерок) лікувально-профілактичних установ Львівської області. Затверджений наказом ГУОЗ ЛОДА № 221 та наказом Головного державного санітарного лікаря Львівської області № 21-ВО від 01.04.2008 року «Про затвердження Збірника стандартів і технологій по інфекційній безпеці, інфекційному контролю для медичних сестер (фельдшерів, акушерок) лікувально-профілактичних установ Львівської області». Свідоцтво про  реєстрацію авторського права  №  25054 від 24.07.2008 р.
 • Тимчасових стандартів роботи медичних сестер загальної практики-сімейної медицини  ЛПЗ Львівської області. Затверджені наказом ГУОЗ ЛОДА № 189 від 23.03.2009 року «Про затвердження Тимчасових Стандартів роботи медичних сестер загальної практики-сімейної медицини ЛПЗ Львівської області».Свідоцтво про  реєстрацію авторського права   №  29151 від 10.06.2009 р.

3. Порядок надання невідкладної медичної допомоги молодшими спеціалістами з медичною освітою.

4. Підготовка до урочистої конференції з нагоди міжнародного дня медичної сестри та 15-ої річниці з дня створення ГО «Львівська обласна асоціація медичних сестер».

На засіданні прийнято рішення подати пропозиції щодо змін та доповнень до вище вказаних документів головному позаштатному спеціалістові-експертові департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства до 30.04.2017 р. для затвердження їх наказом ДОЗ ЛОДА.

 

Головний позаштатний спеціаліст-експерт 

з медсестринства Н.Б. Галапац

 


Плановий виїзд головного позаштатного спеціаліста департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства

 

      

 

Згідно наказу департаменту охорони здоров’я ЛОДА від 15.02.2017 р. № 112 «Про організацію та надання медичної і планово-консультативної допомоги закладам охорони здоров’я у 2017 році» та  метою ознайомлення  з роботою медсестринської служби і надання організаційно-методичної допомоги в організації роботи,  28.02.2017р. головним позаштатним спеціалістом ДОЗ ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б. та президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. проведено виїзд у КЗ ЛОР "Будинок дитини № 2 для дітей з ураженням центральної нервової системи і порушенням психіки".

 

       Під час перебування у закладі Галапац Н.Б. та Шевчук І.Б. зустрілися із головним лікарем Павлик М.А.,  головною медсестрою дитячого будинку , де розповіли про розвиток медсестринства в Україні та Львівській області, а також обговорили перспективи розвитку мед сестринської служби закладу.

 

Під час перебування у закладі Галапац Н.Б. та Шевчук І.Б. провели обхід і ознайомилися з роботою медсестринської служби дитячого будинку. Основні питання на які було звернуто увагу це:

1.Кваліфікаційний рівень молодших спеціалістів з медичною освітою та підготовка їх до атестації.

1.1.Удосконалення професійної освіти працюючих медсестер методом безперервного навчання на місцевих базах (проведення науково-практичних семінарів, конференцій як загально лікарняних так і згідно профілю роботи медсестер, проведення контролю рівня знань шляхом тестувань, заліків по маніпуляційній техніці, невідкладній медичній допомозі, інфекційному контролю та ін.).

2. Ведення медсестринської документації у відповідності до Стандартів акредитації ЗОЗ.

2.1. Планування роботи медсестринської служби ЛПЗ.

3. Виконання Тимчасових стандартів роботи медсестер ЛПЗ Львівської області із внесеними змінами, Тимчасових стандартів роботи медсестер загальної практики сімейної медицини ЛПЗ Львівської області.

3.1. Проведення оцінки якості роботи медичних сестер згідно методики, затвердженої Тимчасовими Стандартами роботи медичних сестер загальної практики-сімейної медицини ЛПЗ Львівської області та Тимчасовими Стандартами роботи медичних сестер  ЛПЗ Львівської області.

4. Інфекційна безпека, інфекційний контроль.

5. Надання невідкладної меддопомоги.

6. Впровадження в роботу Локальних протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних процедур та  маніпуляцій та Індикаторів  якості  їх  виконання.

 

Головний позаштатний спеціаліст

ДОЗ ЛОДА з медсестринства

Н. Галапац

 


27.02.2017

Виїзний семінар навчально-освітньої  Програми для медичних сестер

Згідно наказу департаменту ОЗ ЛОДА від 03.11.2016р. № 851 «Про продовження навчально-освітньої Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення» та плану основних організаційних заходів департаменту охорони здоров’я ЛОДА на  2017 рік», 24 лютого 2017 р. на базі Бродівської ЦРЛ відбувся семінар для сестер медичних, фельдшерів, акушерок закладів охорони здоров’я Бродівського, Радехівського та Кам’янка-Буського районів, в якому прийняли участь 100 спеціалістів.

Учасників семінару привітав головний лікар Бродівської ЦРЛ І. Бец, який у своєму виступі відзначив важливу роль медичних сестер у розвитку та реформуванні системи охорони здоров’я.

Перед слухачами виступили наступні спеціалісти:

 • президент Львівської обласної асоціації медичних сестер, магістр із спеціальності «Сестринська справа» Ірина Шевчук, яка представила презентацію  головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства Наталії Галапац «Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я». Вона розповіла про розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій, співробітництва в медсестринстві і їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню.
 • команда фахівців навчально-тренувального відділу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф провела майстер-клас з надання невідкладної медичної допомоги при термінальних станах та проведення серцево-легеневої реанімації - покроковий алгоритм.
 • Ярина Цьолко,  лікар-педіатр КЗ ЛОР «ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ» виступила із презентацією «Прості рішення непростих дитячих проблем».
 • фахівець Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Марія Тарас провела заняття з комплексних систем гігієнічної обробки рук медичного персоналу, зокрема відбувся відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук» та тренінг з гігієнічної обробки рук.

Також учасників семінару ознайомили із відкритою напередодні жіночою консультацією. У новоствореній жіночій консультації є усі умови для комфортного перебування пацієнтів.

Після занять всі учасники програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. 

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту  

охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства     Н. Галапац


12.12.2016

Тренінг  лікарів та сестер медичних приймально-діагностичного відділення Жовківської ЦРЛ

 

 

З ініціативи адміністрації Жовківської центральної районної лікарні з 05.12.2016 р. по 08.12.2016 р. 19 медичних працівників (7 лікарів та 12 сестер медичних) приймально-діагностичного відділення ЦРЛ пройшли короткострокову підготовку (дводенні переривчасті цільові курси) з надання екстреної медичної допомоги за 12-годинною програмою (по 2 дні) у навчально-тренувальному відділі комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

 

Адміністрація Жовківської ЦРЛ висловлює подяку завідувачу навчально-тренувального відділу Гері Людмилі Петрівні та команді тренерів, які проводили навчання. 

 

Заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ 

з медсестринства    Наталія Галапац


 06.12.2016

Нарада заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медсестер ЗОЗ області

Сьогодні, 6 грудня 2016 року, відбулась нарада заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медсестер ЗОЗ області.

Любомира Кутневич, в.о.начальника відділу материнства і дитинства управління медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, привітавши учасників наради, наголосила на впровадженні інтегрованого ведення хвороб дитячого віку (ІВХДВ). «Ми спільно будемо впроваджувати інтегроване ведення хвороб дитячого віку, яке передбачає консультування батьків та лікування дітей від 2 місяців до 5 років. Протокол –  це покрокова інструкція. Надзвичайно важливо надавати кваліфіковану медичну допомогу дітям та звертати увагу на деталі».

Головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з медсестринства Наталія Галапац поінформувала присутніх про роботу медсестринської служби області у 2016 році, завдання та перспективи. Було обговорено проект Локальних протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних процедур та маніпуляцій і клінічних настанов у сестринській справі. «Змінювати протоколи немає змісту, потрібно лише вносити зміни та доповнення. Ми будемо продовжувати співпрацю з центром екстреної медичної допомоги для вдосконалення навичок та знань. Також планується розвивати навчально-просвітницьку програму «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення» у 2017 році», - розповіла Наталія Галапац.

Про роботу медсестринської служби ЗОЗ м.Львова у 2016 році розповіла головний позаштатний спеціаліст з медсестринства управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики ЛМР Ірина Ометюх.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 14.11.2016

Черговий виїзний семінар навчально-освітньої  Програми для медичних сестер

11 листопада 2016 року в актовій залі Жидачівської районної ради відбувся виїзний семінар  навчально-освітньої Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення», в якому прийняли участь 140 сестер медичних, фельдшерів, акушерок закладів охорони здоров’я Жидачівського, Миколаївського районів та м. Новий Розділ.

Учасників семінару привітали: заступник голови Жидачівської районної ради, Ігор Лалак, головний лікар Жидачівської ЦРЛ Богдан Бойчук, які у своєму виступі відзначили важливу роль медичних сестер у розвитку та реформуванні системи охорони здоров’я.

Перед слухачами виступили наступні спеціалісти:

Н. Галапац – головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства,  магістр із спеціальності «Сестринська справа» із презентаціями та тему: «Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я»,  «Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я». Також було доведено до відома присутніх інформацію про впровадження стратегії інтегрованого ведення хвороб дитячого віку.

І. Шевчук – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер, магістр із спеціальності «Сестринська справа»:

«Розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню»

М. Тарас – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю ” провела заняття з наступних питань:

1.Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу:

 • Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».
 • Тренінг з гігієнічної обробки рук.

2. Правила поводження з медичними відходами.

Про інновації в інфузійній терапії розповів маркетолог корпорації «Юрія-Фарм» Григр’єв Сергій.

Заступник головного лікаря Жидачівської ЦРЛ з медичної частини Людмила Яремцьо відзначила, що проведення таких семінарів є важливим для покращення професійного рівня молодших спеціалістів з медичною освітою.

Після занять всі учасники програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. 

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту  

охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства   Н. Галапац


9.11.2016

Плановий виїзд головного позаштатного спеціаліста

Департаменту охорони здоров’я  з медсестринства  

Згідно наказу Департаменту охорони здоров’я ЛОДА від 02.03.2016 р. № 183 «Про організацію та надання медичної і планово-консультативної допомоги закладам охорони здоров’я у 2016 році» та  з метою ознайомлення  з роботою медсестринської служби та надання організаційно-методичної допомоги в організації роботи,  08.11.2016р. головним позаштатним спеціалістом департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б. і президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. проведено виїзд у Комунальну 5-у міську клінічну поліклініку міста Львова.  

 

       

Під час перебування у закладі Галапац Н.Б. та Шевчук І.Б. зустрілися із головним лікарем поліклініки, доктором наук з державного управління, головним позаштатним спеціалістом департаменту охорони здоров’я ЛОДА і загальної практики-сімейної медицини, заслуженим лікарем України Лемішком Б.Б. та  головною медсестрою поліклініки, бакалавром із спеціальності «Сестринська справа» Холодзьон О.С., де обговорили перспективи розвитку медсестринської служби  ПМСД на засадах сімейної медицини.

Під час перебування у закладі Галапац Н.Б. та Шевчук І.Б. провели обхід та ознайомилися з роботою медсестринської служби відділення сімейної медицини центру ПМСД, центрі стаціонарної допомоги, реабілітаційному центрі.

 

Важливим аспектом в роботі медсестринської служби 5-ої МКП є запровадження програми безперервного розвитку фахівців сімейної медицини, згідно якої поводяться спільні заняття лікарів та медичних сестер, що є важливим в організації командного принципу роботи на засадах сімейної медицини.

 

Головний позаштатний спеціаліст

ДОЗ ЛОДА з медсестринства

Наталія Галапац

 


 02.11.2016 

Міжрегіональний семінар з Інтегрованого ведення хвороб дитячого віку (ІВХДВ)

Протягом двох днів (31.10 - 01.11.2016 р.) в конференц-залі готелю Дністер відбувся міжрегіональний семінар з Інтегрованого ведення хвороб дитячого віку (ІВХДВ). В ньому прийняли участь головні штатні та позаштатні спеціалісти департаментів охорони здоров’я з педіатрії, загальної практики сімейної медицини, з медсестринства, викладачі кафедр педіатрії медичних університетів, викладачі медсестринства в педіатрії медичних коледжів та інститутів медсестринства семи західних регіонів України: Рівненського, Чернівецького, Волинського, Івано-Франківського, Хмельницького, Тернопільського.

Семінар проходив за сприяння Всесвітньої організації охорони здоров’я, МОЗ України, Національної академії медичних наук України.

Львівщину представляли: головний  спеціаліст  відділу  материнства  і  дитинства управління  медичної  допомоги  населенню департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Л. Кутневич, головний позаштатний спеціаліст департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ Н. Галапац, заступник ректора з навчальної роботи ВНКЗ «Львівський інститут медсестринства та лабораторної медицини імені Андрея Крупинського» С. Орібко та викладачі медсестринства в педіатрії даного закладу, викладачі педіатрії Львівського національного медичного університету ім. Данила галицького, ВНКЗ «Львівський медичний коледж післядипломної освіти».

Головний  спеціаліст  відділу  материнства  і  дитинства управління  медичної  допомоги  населенню департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Л. Кутневич, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України з педіатрії професор  Г. Бекетова та національний координатор, директор центру з впровадження ІВХДВ, професор Національної академії медичних наук України  Л. Квашніна виступили з вітальним словом.

Провели семінар національні тренери  з ІВХДВ Шевченко Т.В., Матвієнко І.М.

 

Обговорювались питання щодо шляхів організації впровадження  Інтегрованого ведення хвороб дитячого віку, шляхів навчання медичних працівників, змін в навчальних програмах, збору даних щодо впровадження ІВХДВ та їх аналіз.

Головний позаштатний спеціаліст

Департаменту охорони здоров’я ЛОДА

з медсестринства

Наталія Галапац

  


7.10.2016

Виїзний семінар навчально-освітньої  Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення»

6 жовтня 2016 року згідно плану основних організаційних заходів Lепартаменту охорони здоров’я облдержадміністрації в Палаці культури ДП «СКК «Моршинкурорт» відбувся виїзний семінар  навчально-освітньої Програми для медичних сестер   «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення» в якому прийняли участь понад 300 сестер медичних, фельдшерів, акушерок закладів охорони здоров’я міст Стрия, Моршина, Стрийського району, Сколівського району та ДП «СКК «Моршинкурорт» за згодою.

Учасників семінару привітала Половинко Ніна Феліксівна - головний лікар Лікувально-діагностичного центру ДП «СКК «Моршинкурорт», заслужений лікар України , яка у своєму виступі відзначив важливу роль медичних сестер у розвитку та реформуванні системи охорони здоров’я.

Згідно затвердженої Концепції навчально-освітньої  Програми  перед слухачами виступили наступні спеціалісти: 

Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, магістр із спеціальності «Сестринська справа» із презентаціями та тему: «Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я» та  «Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я».

 

Шевчук І. Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер, магістр із спеціальності «Сестринська справа» із темами  :

«Розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню» та «Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу».

Макар  М.Т. – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю ”

провела заняття з наступних питань:

1. Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».

2. Тренінг з гігієнічної обробки рук.

3. Правила поводження з медичними відходами.

Гера Л.П.  - завідувач навчально-тренувального відділу КЗ ЛОР «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» :

1. Принципи надання невідкладної медичної допомоги при термінальних станах.

2. Серцево-легенева реанімація. Покроковий алгоритм. Європейські стандарти. 

Після закінчення семінару всі учасники одержали сертифікати Департаменту ОЗ ЛОДА та Львівської обласної асоціації медичних сестер. 

 

Головний позаштатний спеціаліст

Департаменту охорони здоров’я ЛОДА

з медсестринства

Наталія Галапац

 


 28.09.2016

Плановий виїзд головного позаштатного спеціаліста департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства

 Згідно наказу департаменту охорони здоров’я ЛОДА від 02.03.2016 р. № 183 «Про організацію та надання медичної і планово-консультативної допомоги закладам охорони здоров’я у 2016 році» та  з метою ознайомлення  з роботою медсестринської служби і надання організаційно-методичної допомоги в організації роботи,  27.09.2016р. головним позаштатним спеціалістом ДОЗ ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б. та президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. проведено виїзд у Комунальну 6-у міську поліклініку міста Львова. 

 

Під час перебування у закладі Галапац Н.Б. та Шевчук І.Б. зустрілися із головним лікарем Котом М.М., заступником головного лікаря з медичної частини Романишин О.Д. та  головною медсестрою поліклініки Яковлево. О.М., де розповіли про розвиток медсестринства в Україні та Львівській області, а також обговорили перспективи розвитку мед сестринської служби поліклініки.

Під час перебування у закладі Галапац Н.Б. та Шевчук І.Б. провели обхід і ознайомилися з роботою медсестринської служби амбулаторії загальної практики-сімейної медицини 1-го поліклінічного відділення та 2-го поліклінічного відділення. Основні питання на які було звернуто увагу це:

1.Кваліфікаційний рівень молодших спеціалістів з медичною освітою та підготовка їх до атестації.

1.1.Удосконалення професійної освіти працюючих медсестер методом безперервного навчання на місцевих базах (проведення науково-практичних семінарів, конференцій як загально лікарняних так і згідно профілю роботи медсестер, проведення контролю рівня знань шляхом тестувань, заліків по маніпуляційній техніці, невідкладній медичній допомозі, інфекційному контролю та ін.).

2. Ведення медсестринської документації у відповідності до Стандартів акредитації ЗОЗ.

2.1. Планування роботи медсестринської служби ЛПЗ.

3. Виконання Тимчасових стандартів роботи медсестер ЛПЗ Львівської області із внесеними змінами, Тимчасових стандартів роботи медсестер загальної практики сімейної медицини ЛПЗ Львівської області.

3.1. Проведення оцінки якості роботи медичних сестер згідно методики, затвердженої Тимчасовими Стандартами роботи медичних сестер загальної практики-сімейної медицини ЛПЗ Львівської області та Тимчасовими Стандартами роботи медичних сестер  ЛПЗ Львівської області.

4. Інфекційна безпека, інфекційний контроль.

5. Надання невідкладної меддопомоги.

6. Впровадження в роботу Локальних протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних процедур та  маніпуляцій та Індикаторів  якості  їх  виконання.

 

Головний позаштатний спеціаліст

ДОЗ ЛОДА з медсестринства     Галапац Н.Б.


 19.09.2016

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал-2016»

15-16 вересня 2016 року  на базі Чернівецького медичного коледжу Буковинського державного медичного університету відбувся Х Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал-2016».

Львівську область на конкурсі представляла Цюпка Марія - сестра медична терапевтичного відділення Жовківської ЦРЛ, яка зайняла восьме місце і стала Дипломантом  конкурсу 2016 року  серед  23  учасників. 

 

Переможниця конкурсу – Людмила Козуб, сестра медична ізолятора спеціалізованого будинку дитини «Сонечко» м. Запоріжжя. 

 

 

Головний позаштатний  спеціаліст 

Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства      Наталія Галапац


5.07.2016

Нарада заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медичних сестер закладів охорони здоровя області

Сьогодні, 5 липня 2016 року, в приміщенні конференц-залу Клінічної лікарні Львівської залізниці відбулася нарада заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медичних сестер закладів охорони здоров’я області. Планову зустріч було присвячено підведенню підсумків роботи медсестринської служби області за І півріччя 2016 року.

Із вступним словом до присутніх звернулася головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоровя облдержадміністрації з медсестринства Наталія Галапац. В її презентації було висвітлено діяльність медсестринської служби області за І півріччя 2016 року, наведено дані щодо проведених виїзних семінарів в районних закладах охорони здоров’я, участь фахівців з медсестринства Львівщини у міжрегіональних конференціях, розглянуто робочі питання щодо підготовки працівників до атестації, а також визначено основні завдання і перспективи подальшої роботи медсестринської служби. Детально розглядалися питання затвердження, відповідно до наказу МОЗ, та дотримання в закладах охорони здоров’я локальних протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних процедур та маніпуляцій.

Доповідь ректора Львівського інституту медсестринства та лабораторної медицини імені Андрея Крупинського Марії Шегедин було присвячено реформуванню освіти з медсестринства на сучасному етапі та законодавчій базі, що регламентує нові напрямки та зміни щодо навчання медичного персоналу. Надзвичайно цікавою та пізнавальною для учасників наради була також розповідь професора Шегедин про участь у стажуванні з управління вищим навчальним закладом, яке відбувалося в Сполучених Штатах Америки, зокрема, на базі Університету штату Флорида.

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту з епідеміології Наталія Тімко зупинилася на проблемі внутрішньолікарняної інфекції, заходах з інфекційного контролю та  мікробіологічного моніторингу в медичних закладах, діяльності комісій з інфекційного контролю, питаннях охорони здоров’я медичного персоналу. Особливу увагу Наталія Тімко звернула на комплекс заходів щодо запобігання внутрішньолікарняному зараженню ВІЛ-інфекцією та гепатитами В і С.

 

Підсумки проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» представила фахівець Асоціації «Служба організації інфекційного контрою» Надія Макарюк.

 

Президент Львівської обласної асоціації медсестер Ірина Шевчук у своїй презентації окреслила основні напрямки роботи Асоціації за минуле півріччя.


04.07.2016

Жовківській центральній районній лікарні черговий раз підтверджено статус згідно Проекту  «Чиста лікарня безпечна для пацієнта»

За ініціативи  Всеукраїнської Асоціації медичних сестер України, та громадської організації Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” (СОІК)  для забезпечення високого рівня гігієни в закладах охорони здоров’я України, профілактики професійного захворювання медичного персоналу, запобігання розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій, економії коштів лікувальних установ  в Україні стартував проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Пілотним проект став у Жовківській ЦРЛ. У 8-ми стаціонарних відділеннях, клініко-діагностичній лабораторії, хірургічному відділенні поліклініки, дитячій консультації. Фахівцем Асоціації СОІК  03 липня 2012 р. проведено первинний огляд відділень та затверджено акти аудиту, а  09 серпня 2012 р. президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. та президентом громадської організації Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” Ковальським О.В. відбулося урочисте вручення відзнак „Чиста лікарня безпечна для пацієнта” кожному відділенню та Жовківській ЦРЛ в цілому.

Згідно проекту повторні аудити для підтвердження статусу проводяться через рік, три роки та п’ять років. 03.07.2013 р. через рік від присвоєння статусу у Жовківській ЦРЛ фахівцем Асоціації „Служба організації інфекційного контролю ” Хеленюк Ольгою проведено повторний аудит, затверджено акти проведення аудиту відділень і прийнято рішення підтвердити всім відділенням та Жовківській ЦРЛ в цілому статус „Чиста лікарня безпечна для пацієнта” на наступні три роки.

Рівно через три роки  04.07.2016 року    президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б., керівником Служби організації інфекційного контролю  Макарюк Н.П. та фахівцем СОІК Тарас М. в присутності головного лікаря Шевціва І.Є., заступника головного лікаря з медсестринства Галапац Н.Б., завідувачів та старших медсестер відділень проведено повторний аудит, затверджено акти проведення аудиту відділень і прийнято рішення підтвердити всім відділенням та Жовківській ЦРЛ в цілому статус „ Чиста лікарня безпечна для пацієнта ” на наступні п’ять років.

Головний лікар Жовківської ЦРЛ Шевців І.Є. відзначив, що підтвердження лікарні статусу «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» це не тільки велика честь, а й значна відповідальність медичного персоналу в першу чергу перед собою та пацієнтами, а також  самих пацієнтів для яких створені відповідні умови з метою забезпечення високої якості надання медичної допомоги. 

 

Заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, 

головний позаштатний спеціаліст з медсестринства ДОЗ ЛОДА      Галапац Н.Б.


1.07.2016

Навчальний семінар «Актуальні питання безпеки  в роботі медичної сестри та акушерки»

Сьогодні, 1 липня, на базі Львівського медичного коледжу післядипломної освіти відбувся навчальний семінар «Актуальні питання безпеки в роботі медичної сестри та акушерки» за участі фахівців Державної установи «Центральний методичний кабінет підготовки молодших спеціалістів МОЗ України» та громадської організації «Служба організації інфекційного контролю». До організації заходу долучилися головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з медсестринства Наталія Галапац, президент Асоціації медичних сестер України Галина Івашко, президент Асоціації медичних сестер Львівщини Ірина Шевчук.

 

З вітальним словом до учасників заходу звернулася директор Львівського медичного коледжу післядипломної освіти Леся Вовк. Вона наголосила, що питання інфекційного контролю, а саме, запобігання перенесення інфекції від одного пацієнта до іншого, попередження зараження самої медичної сестри та її оточення, є не менш важливими в щоденній роботі медичного персоналу, ніж досконала техніка виконання маніпуляцій. Розповідаючи про діяльність очолюваного нею коледжу, Леся Вовк зауважила, що в сучасних умовах освіта молодшого медичного персоналу вимагає нових методів та підходів.

 

Директор ДУ «Центральний методичний кабінет підготовки молодших спеціалістів МОЗ України» Тетяна Чернишенко привітала учасників семінару та представила доповідь, присвячену актуальним питанням в системі післядипломної освіти, вдосконаленню навчальних програм для медичних сестер, фельдшерів та акушерок і, зокрема, важливості підготовки спеціалістів з інфекційного контролю. Було також висвітлено структуру та особливості професійних захворювань серед медичних працівників, поширеність інфекційних хвороб серед медперсоналу в порівнянні з аналогічними показниками серед населення в цілому. «Один з найважливіших обовязків медичного персоналу – дбати про безпеку лікарняного середовища», - зазначила Тетяна Чернишенко.

 

Перед учасниками семінару з доповідями виступили викладачі коледжу післядипломної освіти, висвітливши питання профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, сучасних стандартів обробки рук, запобігання професійного інфікування медичного персоналу вірусними гепатитами В, С та ВІЛ-інфекцією.

 

Підводячи підсумки семінару, учасники зустрічі сформулювали перелік заходів щодо покращення системи санітарно-епідеміологічного благополуччя в медичних закладах. 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


06.06.2016

 

Виїзний семінар навчально-освітньої  Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення» 

3 червня 2016 року в актовій залі Дрогобицької районної ради відбувся виїзний семінар  навчально-освітньої Програми для медичних сестер   «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення». Участь в семінарі взяли 283 сестер медичних, фельдшерів, акушерів закладів охорони здоров’я м. Дрогобич та Дрогобицького РТМО.

Учасників привітав головний лікар Дрогобицького РТМО Паламарчук В.О., який у своєму виступі відзначив важливу роль медичних сестер у розвитку та реформуванні системи охорони здоров’я.

Із презентаціями та тему: «Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я» та  «Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я» виступила головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства,  заступник голови комісії з питань охорони здоров’я Громадської ради при Львівській ОДА Наталія Галапац.

Ірина Шевчук, президент Львівської обласної асоціації медичних сестер, розповіла про розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню.

Надія Макарюк, фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю”

провела заняття з наступних питань:

1.Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу:

 • Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».
 • Тренінг з гігієнічної обробки рук.

2. Правила поводження з медичними відходами.

3. Білизняний режим у закладах охорони здоров’я.

Тренінг з постановки периферійних катетерів провів регіональний менеджер корпорації «Юрія-Фарм» Григр’єв Сергій.

Після занять всі учасники програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

 

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту  

охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства    Н. Галапац


 20.05.2016

Фінал конкурсу професійної майстерності медичних сестер «Краща сестра медична Львівщини – 2016»

20 травня 2016 року відбувся фінал конкурсу професійної майстерності медичних сестер «Краща сестра медична Львівщини – 2016» за участі начальника організації медичної допомоги дорослому населенню департаменту охорони здоров’я Андрія Голдуна.

Цьогорічний девіз конкурсу – «Медсестри – рушійна сила змін: укріплення системи охорони здоров’я».

 

Головний позаштатний спеціаліст департаменту ОЗ з медсестринства Наталія Галапац привітала всіх медсестер з професійним святом – Всесвітнім днем медичної сестри та фіналом конкурсу. «Медсестринство – це важка та приємна справа від якої залежить здоров’я пацієнтів. Кожен день ми вдосконалюємось та працюємо над собою», - зазначила вона.

Під час урочистої конференції Андрій Голдун та В’ячеслав Верес нагородили медичних сестер в знак визнання їх високих моральних та професійних якостей, за виняткові заслуги, самовідданість при догляданні за хворими та пораненими в мирний або воєнний час. «Ми повинні жити і працювати по-новому через фінансові негаразди. Треба змінюватись та підтримувати один одного. Здоров’я, успіхів та зростання усім медсестрам Львівщини», - додав Андрій Голдун.

З 20 квітня серед обласних ЗОЗ, центральних районних та міських лікарень, ЗОЗ м.Львова був оголошений конкурс професійної майстерності медичних сестер «Краща сестра медична Львівщини – 2016». Головні судді конкурсу серед 11 учасниць визначили переможців.

1-ше місце посіли: Цюпка Марія Павлівна, сестра медична палатна терапевтичного відділення Жовківської ЦРЛ, Паньо Яніна Михайлівна, сестра медична дитячого відділення Яворівської ЦРЛ та Ільчишин Мар’яна Богданівна, сестра медична кардіологічного відділення Львівського клінічного госпіталю Державної прикордонної служби України.

2-ге місце – Свірська Ірина Степанівна, сестра медична палатна гінекологічного відділення Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру.

3-тє місце –– Сергійко Ірина Олександрівна, сестра медична кардіологічного кабінету поліклініки для дорослих Комунальної 4-ої міської клінічної лікарні та Вовк Мар’яна Володимирівна, сестра медична кабінету інфекційних захворювань  ДЗ «Дорожня поліклініка ДТГО Львівська залізниця».

Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Ірина Шевчук та голова Асоціації медичних сестер м. Львова Ірина Ометюх приєдналися до привітань та вручили грамоти від Асоціації.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ! 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 

locz@mail.lviv.ua


16.05.2016

 

Науково-практична конференція «Медсестринство на варті здоров’я нації»

12-13 травня 2016 року в м. Яремче (Івано-Франківська обл.), в оздоровчому комплексі «Карпати» відбулася 20-та ювілейна науково-практична конференція «Медсестринство на варті здоров’я нації», присвячена Міжнародному дню медичної сестри.

Учасників конференції привітала директор Державної установи «Центральний методичний кабінет підготовки молодших спеціалістів МОЗ України» Чернишенко Тетяна Іванівна, яка вручила медичним сестрам України Почесні Грамоти  і  Подяки МОЗ України.

Із Львівської області  нагороди отримали:

 • Почесну Грамоту МОЗ України - заступник головного лікаря з медсестринства КУ ЛОР«Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний, лікувально-діагностичний центр» Іванків Галина Іванівна.
 • Подяку МОЗ України  - заступник головного лікаря з медсестринства  КЗ ЛОР «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» Лань Леся Зенонівна.

Медичних сестер України також привітала головний позаштатний спеціаліст по роботі з середнім медичним персоналом МОЗ України, президент Асоціації медичних сестер України  Галина Миколаївна Івашко.

Почесну грамоту асоціації медичних сестер України отримали:

 • Помайда  Галина Євгенівна - головна сестра медична Бориславської ЦМЛ
 • Васьків Марія Іванівна - головна сестра медична  КП «Львівська 1-а міська клінічна лікарня  ім. Князя Лева».

 

Головний позаштатний спеціаліст департаменту

 ОЗ ЛОДА з медсестринства 

 

Наталія  Галапац


12.05.2016

 

Дорогі колеги, медичні сестри Львівщини!  

Від щирого серця вітаємо Вас із професійним святом – Міжнародним  днем медичної сестри!  

Бажаємо Вам міцного здоров’я, добра і злагоди у родинах. Нехай і надалі супутником у Вашому житті будуть світла дорога, людська повага, доброзичливість, щирі і надійні друзі.  

Мирного неба Вам, ясного сонця, білого хліба на Вашім столі, 

Радості й щастя у рідному домі і всього найкращого Вам у житті.             

  

О, яка чудодійна ця сила,

Що дарує наснагу життя

О, які це нескорені  крила,

Що пророчать ясне майбуття.

Тож дозвольте нам привітати

З святом гарним сестричок усіх

Щастя, радості Вам побажати

І подяк найщиріших людських.

Хай Господь Вам з небес посилає

Благодать і наснагу дає,

А зозуля в зеленому гаю 

Сотню років щасливих кує.

 

З повагою,

головний позаштатний спеціаліст

Департаменту охорони здоров’я з медсестринства,

заступник голови комісії з питань охорони здоров’я

Громадської ради при Львівській ОДА

Наталія Галапац,

 

Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер

Ірина Шевчук

 


11.05.2016

 

Міжрегіональна конференція з питань розвитку медсестринської служби

в місті Одеса

 

6 травня 2016 року на запрошення Асоціації медичних сестер Одеської області медичні сестри Жовківської центральної районної лікарні взяли участь у міжрегіональній  конференції  з  питань розвитку медсестринської служби, де поділилися досвідом щодо впровадження Проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», оскільки Жовківська ЦРЛ була першою в Україні лікарнею, яка отримала такий статус.

 

З презентацією перед колегами з Одеси виступила старша сестра медична соматичного відділення Жовківської ЦРЛ Зоряна  Нестерак.

 

Головний позаштатний спеціаліст

ДОЗ ЛОДА з медсестринства

           Наталія Галапац

 


22.04.2016

 

Другий етап конкурсу професійної майстерності

«Краща сестра медична Львівщини - 2016»

21 квітня 2016 року на базі Комунальної міської дитячої клінічної лікарні відбувся другий етап конкурсу професійної майстерності «Краща сестра медична Львівщини -2016», в якому беруть участь 11 медичних сестер - переможців внутрішньолікарняних конкурсів закладів охорони здоров’я міста Львова та області. 

Як розповіла головний позаштатний спеціаліст Департаменту з медсестринства Наталія Галапац, практична частина змагання включала демонстрацію навичок з медсестринства в терапії, хірургії та педіатрії (другий тур), а також техніки хірургічної і гігієнічної обробки рук (третій тур).

 

Фінал конкурсу, підведення підсумків та нагородження переможців відбудеться під час урочистостей з нагоди святкування Міжнародного дня медичної сестри 20 травня 2016 року.

Учасниці конкурсу професійної майстерності

«Краща сестра медична Львівщини -2016»

1. Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр – Свірська Ірина Степанівна, сестра медична палатна гінекологічного відділення.

2. Жовківська ЦРЛ – Цюпка Марія Павлівна, сестра медична палатна терапевтичного відділення.

3. КЗ СРР ЛО «Сокальська ЦРЛ» – Уланюк Ірина Михайлівна, сестра медична травматологічного відділення.

4. Червоноградська ЦМЛ – Луцик Оксана Романівна – сестра медична хірургічного відділення.

5. Яворівська ЦРЛ – Паньо Яніна Михайлівна, сестра медична дитячого відділення.

6. Комунальна 4-а міська клінічна лікарня – Сергійко Ірина Олександрівна, сестра медична кардіологічного кабінету поліклініки для дорослих.

7. Комунальна 4-а міська клінічна лікарня – Кобилецька Ірина Зіновіївна, сестра медична шкіл дитячої поліклініки.

8. Комунальна 5-а міська клінічна поліклініка – Ненчук Марія Степанівна, сестра медична загальної практики-сімейної медицини центру ПМСД.

9. ДЗ Дорожня поліклініка ДТГО Львівська залізниця – Вовк Мар’яна Володимирівна, сестра медична кабінету інфекційних захворювань.

10. Львівська клінічна лікарня на залізничному транспорті Філії «Центр охорони здоров’я» ПАТ «Українська залізниця» - Мандзяк Романія Романівна, сестра медична 2-го терапевтичного відділення (за згодою).

11. Львівський клінічний госпіталь Державної прикордонної служби України – Ільчишин Мар’яна Богданівна, сестра медична кардіологічного відділення (за згодою).

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 

     locz@mail.lviv.ua

 


20.04.2016 

Конкурс професійної майстерності

«Краща сестра медична Львівщини - 2016»

Сьогодні, 20 квітня 2016 року, на базі Комунальної міської дитячої клінічної лікарні відбувся перший, теоретичний, етап конкурсу професійної майстерності «Краща сестра медична Львівщини -2016». 

Цього року у змаганні беруть участь 11 медичних сестер - переможців внутрішньолікарняних конкурсів закладів охорони здоров’я міста Львова та області. Під час урочистого відкриття заходу із вітальним словом виступили начальник відділу материнства і дитинства ДОЗ ЛОДА Любомира Кутневич, головний позаштатний спеціаліст Департаменту з медсестринства Наталія Галапац, директор Львівського медичного коледжу післядипломної освіти Леся Вовк, президент Львівської обласної Асоціації медичних сестер Ірина Шевчук та заступник головного лікаря з медичної частини Комунальної міської дитячої клінічної лікарні Роман Герега.

Відзначивши велику відповідальність роботи медичної сестри, члени суддівської комісії наголосили на важливості постійного підвищення рівня знань та вдосконалення професійної майстерності середнього медперсоналу, а також побажали учасницям успіхів і перемоги у конкурсі.

Практична частина другого етапу конкурсу, що відбудеться 21 квітня 2016 року, включатиме демонстрацію навичок з медсестринства в терапії, хірургії та педіатрії (другий тур) та техніки хірургічної та гігієнічної обробки рук (третій тур). Фінал конкурсу, підведення підсумків та нагородження переможців відбудеться під час урочистостей з нагоди святкування Міжнародного дня медичної сестри 20 травня 2016 року.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

    locz@mail.lviv.ua


18.04.2016

Виїзний семінар навчально-освітньої  Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення»

15 квітня 2016 року на базі Бориславського медичного коледжу відбувся виїзний семінар  навчально-освітньої Програми для медичних сестер „Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення”, в якому взяли участь 100 медсестер Центральної міської лікарні міста Борислав, Трускавецької міської лікарні та курортів Трускавця.

Всього протягом 2014-2015 років учасниками Програми стали 1247 спеціалістів, в тому числі старші медичні сестри відділень та завідувачі ФАПів.

Наталія Галапац, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, заступник голови комісії з питань охорони здоров’я Громадської ради при Львівській ОДА, виступила з презентаціями та тему: „Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я” та „Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я”.

Надія Макарюк, фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю”, провела заняття з наступних питань:

1. Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу та профілактики внутрішньо лікарняних інфекцій..

2. Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

3. Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».

Всі учасники Програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

 

  Головний позаштатний спеціаліст

Департаменту охорони здоров’я ЛОДА

з медсестринства

Налалія Галапац

 


01.04.2016

Інформація про роботу медсестринської служби області за І квартал 2016 року 

Згідно основних заходів департаменту охорони здоров’я ЛОДА  та плану роботи медсестринської служби області на 2016 рік  проведено  наступні заходи:

На виконання наказу департаменту ОЗ ЛОДА від 24.11.2015 р. № 883 «Про продовження навчально-освітньої Програми для медичних сестер» Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення» 09.02.2016 р. та 16.02.2016 р.  на базі КЗ ЛОР «Львівський обласний госпіталь ІВВ та репресованих  ім. Юрія Липи» відбулося  навчання для сестер медичних відділень обласних закладів охорони здоров’я  в якому прийняли участь 745 спеціалістів (сестри медичні відділень різних профілів )  із 26-ти  обласних ЗОЗ.

За ініціативою Львівської обласної асоціації медичних сестер спільно із організаторами  програми «Здорове дитинство - здорова нація»  в рамках навчально-освітньої  Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення» 23.02.2016 р. на базі  Комунальної 4-ої міської клінічної лікарні  відбулася науково-практична конференція  для медичних сестер дитячих лікарень, відділень, дитячих консультацій, палат новонароджених дітей на тему «Роль медичної сестри в розвитку здорової нації», в якій прийняли участь 208 сестер медичних педіатричного профілю.

22.03.2016 р. на базі Комунальної 4-ої МКЛ  проведено навчання згідно Програми для сестер медичних ЗОЗ міста Львова у якому прийняли участь 186 спеціалістів.

29.03.2016 р. головним позаштатним спеціалістом департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства, заступником голови комісії з питань охорони здоров’я Громадської ради при Львівській ОДА Галапац Н.Б. та президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. проведено плановий виїзд у Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр. Під час візиту Галапац Н.Б. та Шевчук І.Б. ознайомилися із роботою медсестринської служби закладу, зустрілися із заступником головного лікаря з хірургічної роботи О.Р.Дудою  та колективом медичних сестер,  де обговорили завдання та перспективи розвитку медсестринської служби диспансеру та області. Макарюк  Н.П.фахівець Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» повела презентацію на тему «Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій у закладах охорони здоров’я».

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства    Н. Галапац

 


24.02.2016

Науково-практична конференція для медичних сестер дитячих установ «Роль медичної сестри в розвитку здорової нації»

 

       За ініціативою Львівської обласної асоціації медичних сестер спільно із організаторами  програми «Здорове дитинство - здорова нація»  в рамках навчально-освітньої  Програми для медичних сестер   «Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення» 23.02.2016 р. на базі  Комунальної 4-ої міської клінічної лікарні  відбулася науково-практична конференція  для медичних сестер дитячих лікарень, відділень, дитячих консультацій, палат новонароджених дітей на тему «Роль медичної сестри в розвитку здорової нації», в якій прийняли участь 208 медичних сестер педіатричного профілю.

 

Перед слухачами виступили наступні спеціалісти:

Н.В. Молочок  - к.м.н., зав. курсом педіатрії кафедри  Внутрішніх хвороб Міжнародної  Академії Медицини та Екології (м. Київ) із доповідями на тему:

«Медичне  спостереження за здоровою дитиною  від 0 до 3 років».

 «Правила грудного вигодовування. Функціональні  шлунково-кишкові  розлади  у  дітей раннього віку. Причини, клініка, поради мамі».

Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства,  із презентацією та тему: „Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я”.

Шевчук І. Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер розповіла про розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню.

Макарюк  Н.П. – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю ”провела заняття з наступних питань:

 1.Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу.

 2. Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства

                           Н. Галапац


17.02.2016

Новий формат навчально-освітньої  Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення»

З 2014 року за ініціативою Львівської обласної асоціації медичних сестер спільно із департаментом охорони здоров’я Львівської ОДА в області реалізується сертифікована навчально-освітня Програма для медичних сестер „Висококваліфіковані медичні сестри - запорука якісного медичного обслуговування населення”. Протягом 2014-2015 рр. в Програмі прийняли участь 1247 спеціалістів: старші сестри медичні відділень та завідувачі ФАП.

09 та 16 лютого 2016 р.  на базі Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих ім. Юрія Липи» відбулося  навчання для сестер медичних відділень обласних закладів охорони здоров’я  в якому прийняли участь 745 спеціалістів (сестри медичні відділень різних профілів )  із 26-ти  обласних ЗОЗ.

         Згідно затвердженої Концепції навчально-освітньої  Програми  перед слухачами виступила Наталія Галапац, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства,  заступник голови комісії з питань охорони здоров’я Громадської ради при Львівській ОДА із презентаціями „Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я” та „Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я”.

Людмила Гера, завідувач навчально-тренувального відділу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із командою фахівців центру розповіла про принципи надання невідкладної медичної допомоги при термінальних станах та серцево-легеневу реанімацію (покроковий алгоритм європейських стандартів). 

Наталія Тімко, головний позаштатний спеціаліст з епідеміології Департаменту охорони здоров’я ОДА, виступила з презентацією „Інфекційна безпека, інфекційний контроль в роботі медичних сестер”.

Н. Макарюк, фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” провела заняття з наступних питань:

 1.Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу.

 2.Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

 3. Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».

Ірина Шевчук, президент Львівської обласної асоціації медичних сестер розповіла про розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню.

Після занять усі учасники програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. 

Головний позаштатний спеціаліст ДОЗ  ЛОДА з медсестринства   Наталія  Галапац 


Звіт про роботу медсестринства за 2015 рік

 


09.12.2015

Нарада заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медсестер ЗОЗ області

 

Нараду провела головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ, заступник голови комісії з питань охорони здоров’я Громадської ради при Львівській ОДА   Галапац Н.Б.     

В нараді прийняли участь 100 спеціалістів.     

Заслухано наступні питання: 

1.Інформація про роботу медсестринської служби області за  2015 рік, завдання та перспективи.

Доповідач Галапац Н.Б. - головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з медсестринства.

1.2. Інформація про роботу медсестринської служби  ЗОЗ області за  2015 р.

Доповідачі:

Підкова О. В.  – заступник головного лікаря з медсестринства КЗ ЛОР «ЗУДСМЦ»; 

Пономарьова Г.М. - заступник головного лікаря з медсестринства Турківської ЦРЛ;        

Гриновець Г. М. -  головна сестра медична КЗ ЛОР «Львівський обласний центр радіаційного захисту населення»    

Помайда Г. Є. – головна сестра медична ЦМЛ м. Борислава  

2. Інформація про роботу ЛОАМС за  2015 р. та створення єдиного Реєстру членів ГО «Львівська обласна асоціація медичних сестер».

Доповідач Шевчук І.Б.   -   президент Львівської обласної асоціації медсестер.                                   

3. Наказ МОЗ України від 08.06.2015 р № 325 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правилі норм щодо поводження з медичними відходами»  закладах охорони здоров’я».

Доповідачі: Ковальський О.В. – президент Асоціації „Служба організації інфекційного контролю» та Макарюк Н.П. фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю».

4.Орібко С.Д. - заступник директора ВНКЗ ЛОР «Львівський інститут медсестринства та лабораторної медицини  ім. Андрея Крупинського» довела до відома присутніх інформацію про створення у Львові  Львівського  інституту  медсестринства та лабораторної медицини  ім. Андрея Крупинського.                                    

 Учасники наради прийняли рішення, в якому визначили подальші напрямки роботи медсестринської служби області на 2016 р.        

Головний позаштатний спеціаліст з медсестринства    Н. Галапац              


28.09.2015

Конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал»

 

   

        24-25 вересня 2015 року  на базі лікувально-профілактичних і вищих медичних навчальних закладів Управління охорони здоров’я Волинської ОДА у м. Луцьку відбувся 9-ий  Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал».

 

         Львівщину представляла Прокопчук   Світлана  Миколаївна -  сестра  медична  кардіологічного  відділення  №3  Львівського  обласного  державного  клінічного  лікувально – діагностичного  кардіологічного  центру, яка зайняла третє призове місце серед двадцяти сестер медичних з усіх куточків України. 

Вітаємо переможця! Бажаємо подальших успіхів у своїй невтомній праці! 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 locz@mail.lviv.ua 


 28.09.2015

Проект  «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» 

 

   

 

Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта стартував в Україні в травні 2012 року за ініціативи  Всеукраїнської Асоціації медичних сестер України та громадської організації Служби організації інфекційного контролю (СОІК).

На сьогоднішній день даний статус отримали понад 400 відділень та 90 закладів охорони здоров’я України, з них 45 відділень та 14 закладів у Львівській області. Львівська область і надалі є лідером  в Україні з впровадження даного проекту.

15 вересня 2014 року стоматологічному відділенню Жовківської центральної районної лікарні вручено відзнаку «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» .

Через рік -17 вересня 2015 року фахівцем громадської організації Служби організації інфекційного контролю Макарюк Н.П. було проведено перевірку дотримання медперсоналом відділення умов та вимог Проекту і підтверджено статус на наступні три роки із врученням відповідного сертифікату.

 Заступник головного лікаря  Жовківської ЦРЛ з медсестринства                                                      Галапац Н.Б.  


27.08.15

Тренінг з домедичної та екстреної медичної допомоги для медичних працівників Жовківського району

На запрошення адміністрації Жовківської центральної районної лікарні, 26 серпня 2015 року, в актовому залі Жовківської районної ради команда фахівців навчально-тренувального відділу КЗ ЛОР «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на чолі із завідувачем відділу Людмилою Герою провела тренінг з домедичної та екстреної медичної допомоги, який  включав:

1. Принципи надання невідкладної медичної допомоги при термінальних станах.

2. Серцево-легеневу реанімацію. Покроковий алгоритм. Європейські стандарти.

 

   

 

Учасників тренінгу привітали: голова Жовківської районної ради Швай Т.І., голова Жовківської районної адміністрації  Щур Н.С.,  заступник голови Жовківської РДА Стахів Б.В., т.в.о. головного лікаря Жовківської ЦРЛ  Боровик В.О., заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, заступник голови комісії з питань охорони здоров’я Громадської ради при Львівській ОДА Галапац Н.Б.

 

    

 

У тренінгу прийняли участь понад 200 медичних спеціалістів ЗОЗ району: головні лікарі, завідувачі та старші сестри медичні відділень, завідувачі фельдшерсько-акушерських пунктів, лікарі, сестри медичні, акушерки, фельдшери та інші спеціалісти.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 locz@mail.lviv.ua


01.07.2015 

Нарада заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медсестер ЗОЗ області

30 червня 2015р. відбулась чергова нарада старших медсестер ЗОЗ Львівської області, в якій прийняли участь 92 спеціалісти.      

 

 

 Нараду провела головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ Галапац Н.Б., яка розповіла про роботу медсестринської служби області за 1-ше півріччя 2015 року, виконання медичними сестрами ЗОЗ нормативних документів, що регламентують роботу медсестринської служби, окреслила завдання та перспективи.

Про особливості роботи медсестринської служби  в інших закладах  області доповіли Підкова О.В., заступник головного лікаря з медсестринства КЗ ЛОР «ЗУДСМЦ», Красінська В.Я., заступник головного лікаря з медсестринства Дрогобицького РТМО, Заліщук  М.М., головна сестра медична Стрийської ЦРЛ.   

Президент Львівської обласної асоціації медсестер Шевчук І.Б. поінформувала про роботу ЛОАМС за 6 місяців 2015 р. та розповіла про створення єдиного Реєстру членів ГО «Львівська обласна асоціація медичних сестер».    

 Ковальський О.В., президент Асоціації „Служба організації інфекційного контролю» та Макарюк Н.П., фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю», розказали про нормативну базу, яка регламентує профілактику внутрішньо лікарняних інфекцій та огляд системи гігієни в закладах охорони здоров’я.                  

  Учасники наради визначили подальші напрямки роботи медсестринської служби області.   

  Інформація про роботу медсестринської служби області за  1- ше півріччя 2015 року              

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua 


22.05.2015

Урочиста конференція з нагоди Міжнародного дня медичної сестри та фінал конкурсу на найкращий відеосюжет «Медсестра – це звучить гордо!»

 

 

 21 травня 2015 року відбулася Урочиста конференція з нагоди Міжнародного дня медичної сестри та фінал конкурсу на найкращий відеосюжет «Медсестра – це звучить гордо!» за участі заступника голови ЛОДА Юрія Підлісного, директора департаменту охорони здоров’я Богдана Чечотки, голови львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Юрія Білого.

 

 

        Головний позаштатний спеціаліст департаменту ОЗ з медсестринства Наталія Галапац привітала всіх медсестер з професійним святом – Всесвітнім днем медичної сестри. ”Медичні сестри  виконують найбільш важливу роботу, яка необхідна для зміцнення здоров’я людини. Більш, ніж інші медичні спеціальності, сестринська справа несе відповідальність за те лікування, яке одержує хворий в системі охорони здоров’я», - зазначила вона.

      

Під час урочистої конференції керівництвом департаменту охорони здоровя та заступником голови ЛОДА нагороджувалися дипломовані медичні сестри, активісти Товариства Червоного Хреста в знак визнання їх високих моральних і професійних якостей, за виняткові заслуги та самовідданість при догляданні за хворими та пораненими в мирний або воєнний час. Багато медичних сестер надавали допомогу потерпілим під час аварії на Чорнобильській АЕС, приймали участь у  Революції Гідності 2013р. Зараз надають допомогу пораненим бійцям в зоні проведення АТО та військових госпіталях. Їх робота відзначається високим професіоналізмом,  чуйним відношенням до хворих, щирою любов’ю до своєї професії. Зокрема, почесними грамотами ЛОДА нагороджені Наталія Галапац,  головний позаштатний спеціаліст департаменту ОЗ з медсестринства, Ярослава Маганяк, головна медсестра Дрогобицької міської лікарні, Галина Іванків, заступник головного лікаря з медсестринства ЛРФПЦ.  

Почесними грамотами від департаменту охорони здоров’я та Львівської обласної організації профспілок медичних працівників Львівщини  були нагороджені Тетяна Канцір, головна медсестра Львівського обласного наркологічного диспансеру, Світлана Карпа, старша медична сестра педіатричного відділення Радехівської ЦРЛ, Наталя Кметик, головна медична сестра Пустомитівської ЦРЛ, Мацьків Оксана, заступник головного лікаря з медсестринства Миколаївської ЦРЛ, Галина Салик, старша медсестра 4-го відділення Львівської обласної психіатричної лікарні, Наталя Семенова, медична сестра відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії Львівської обласної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ», 12 медсестер отримали подяки від  Департаменту. 

З 10 березня  серед обласних ЗОЗ, центральних районних  та міських лікарень, ЗОЗ м.Львова був оголошений конкурс на кращий відеосюжет про медсестринську службу закладів охорони здоров’я області «Медична сестра – це звучить гордо!». Головні судді конкурсу переглянули відеосюжети та визначили переможців, зокрема серед обласних установ 1-ше місце посіла Львівська обласна клінічна лікарня, серед районних закладів охорони здоров’я – Пустомитівська ЦРЛ, серед медичних установ м.Львова 5-та МКП. Приз глядацьких симпатій отримала 1-ша міська лікарня імені Князя Лева.

Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Ірина Шевчук та голова Асоціації медичних сестер м. Львова Ірина Ометюх приєдналися до привітань та вручили грамоти від Асоціації 30-м найкращим медсестрам Львівщини.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


12.05.2015 

Дорогі колеги! Медичні сестри Львівщини!  

Від щирого серця вітаємо Вас із Міжнародним днем медичної сестри! 

В  халаті  білім,  як  сніжок  на  полі,
мов  блискіт  лебединого  пера,
вітаючись  привітно  надовкола,
іде  по  коридору  медсестра.

В  очах  легенький  спалах  остороги,
в  руках  умілих  -  все  до  ладу  тут.
Десь  там,  в  палаті,  за  сумним  порогом
від  неї  конче,  допомоги  ждуть.

Тому  нехай  зникає  чи  маліє
у  хворих  біль,  лишень  зайдеш  до  них.
Життя,  медсестро,  -  це  висока  мрія,
і  боротьба  на  вигинах  крутих.

...В  халаті  чистім,  як  погожа  днина,
струнка,  статечна,  ніжна,  осяйна
зайшла  в  палату  медсестра.  Людина!
А  разом  з  нею  -  радість  і  весна.
 

Тож нехай у Ваших серцях завжди буде радість і весна, мир і спокій!

З повагою, 

Головний озаштатний спеціаліст департаменту

охорони здоров'я ЛОДА з медсестринства, заступник 

головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства       Наталія Галапац  

Президент Львівської обласної асоціації 

медичних сестер     Ірина Шевчук

 


 23.04.2015

Конференція  «Стандартизація роботи медичних сестер закладів охорони здоров’я» 

          22.04.2015 р. у Палаці Мистецтв (м. Львів, вул. Коперника, 17 ) відбулася конференція для медичних сестер «Стандартизація роботи медичних сестер закладів охорони здоров’я», яка проходила в рамках Львівського медичного Форуму, який внесений в Реєстр з’їздів, конгресів, симпозіумів, науково-практичних конференцій та медичних виставок МОЗ України, які проходять в Україні у 2015 році.

 

 

            У конференції прийняли участь понад 250 спеціалістів. Це -  заступники головного лікаря з медсестринства, головні, старші сестри медичні  та інші молодші спеціалісти з медичною освітою закладів охорони здоров’я Львівської області області, м.Кременчук Полтавської обл., Дніпропетровська, Житомира, директори та викладачі медичних коледжів Львівщини.

       Відкрила конференцію Галапац Н.Б. -   заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст з медсестринства Департаменту  охорони    здоров’я  Львівської ОДА, заступник голови комісії з питань охорони здоров’я  Громадської ради Львівської ОДА, Лауреат Національної Медичної Премії України. 

 Учасників конференії привітала Шевчук І.Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер.    

На  пленарному  засіданні виступили: 

Шегедин М.Б. –   директор ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського»,  доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України   та  Бас І.М. – заступник головного лікаря з медсестринства КЗ ЛОР «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ», член головної управи Львівської   обласної Асоціації медичних сестер із доповідями на тему:    

«Актуальні питання надання якісної  медсестринської допомоги населенню, впровадження стандартів роботи медичних сестер у закладах охорони здоров’я Львівщини».

Вовк Л.Г. - директор ВКНЗ ЛОР «Львівський медичний коледж післядипломної освіти» та Галапац Н.Б. -   заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст з медсестринства Департаменту  охорони    здоров’я  Львівської ОДА, із доповідями на тему:  «Післядипломна освіта та освіта впродовж життя».

Тімко Н.О. – головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА  з епідеміології  та Ляшко В. - голова громадської організації «Інфекційний контроль в Україні» їз доповідями на тему: «Пріоритетні питання інфекційної безпеки в роботі медичних сестер».

В другій частині конференції було проведено  Практичні тренінги в групах:

1. Серцево-легенева реанімація. Покроковий алгоритм. Європейські стандарти.

 Гера Л. П.  - завідувач навчально-тренувального відділу КЗ ЛОР «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» із командою фахівців центру.

2. Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу.   Покроковий алгоритм гігієнічної обробки рук.

Хеленюк О. – керівник Асоціації «Служба організації інфекційного контролю»

Галапац Н. П. – фахівець Асоціації «Служба організації інфекційного контролю».

3. Методика проведення інфузійної терапії з використанням виробів медичного призначення вітчизняної Корпорації «Юрія-Фарм»: периферичних катетерів Венопорт та Ю-Флекс, інфузійних систем ПР та ПК. Майстер-клас. Покроковий алгоритм постановки периферійних катетерів. Догляд за катетером.

Земляк О.С.– територіальний маркетолог Корпорації «Юрія-Фарм», провідний фахівець з контролю якості лікарських засобів Медичного центру «МТК». 

Також учасники конференції ознайомилися із 21-ою виставкою ГалМЕД «Здоров’я та довголіття» та отримали сертифікати про участь у конференції.

Головний спеціаліст департаменту  ОЗ ЛОДА з медсестринства            Н. Галапац

 


01.03.2015

Інформація про роботу медсестринської служби області за  1-ий квартал 2015 року


Згідно плану роботи медсестринської служби області у першому кварталі 2015 року проведено наступні заходи:

30 січня 2015 р. присвоєно статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» одинадцяти відділенням Пустомитівської ЦРЛ та неврологічному і терапевтичному відділенням Щирецької міської лікарні. Шостого лютого відзнаки вручили Президент ЛОАМС Шевчук Ірина Богданівна, Президент «СОІК» Ковальський Олег Володимирович. 

  

 

 

Наказом Департаменту ОЗ ЛОДА від 26.11.2014 р. № 861 продовжено реалізацію у 2015 році сертифікованої  навчально-освітньої  Програми для медичних сестер області «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення».   

У 1-му кварталі 2015 р. заняття пройшли 149 спеціалістів:

Завідувачі ФАП – 39 спеціалістів

Старші сестри медичні ПМСД – 48 спеціалістів

Старші сестри медичні хірургічних відділень – 62 спеціалісти 

З метою надання організаційно-методичної допомоги в роботі медсестринської служби головним позаштатним спеціалістом Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства та президентом ЛОАМС за період 2006 – 2013 проведено планові виїзди: 17.02.15 р.  у Львівську обласну лікарню  позалегеневого туберкульозу та 03.03.15р. у КЗ ЛОР «Львівський протитуберкульозний диспансер».      

Головний позаштатний спеціаліст   з медсестринства    Н. Галапац

 


 Подяка


16.03.2015

Польсько-український семінар  «Польський досвід створення і розвитку медсестринського самоврядування»

13-14 березня 2015 року у м. Київ відбувся  польсько-український семінар «Польський досвід створення і розвитку медсестринського самоврядування» в якому прийняли участь голови асоціацій медичних сестер, головні позаштатні спеціалісти з медсестринства департаментів охорони здоров’я із 17-ти регіонів України. Львівщину представляли Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства  та Шевчук І.Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер.

  

Перед учасниками семінару із вітальним словом виступив представник Департаменту кадрового менеджменту, освіти та науки МОЗ України П’ятницький С.Ю.

В роботі семінару прийняли участь:

Президент Української асоціації медичних сестер Івашко Г.М.

Директор ДУ «Центральний методичний кабінет підготовки молодших спеціалістів» МОЗ України Чернишенко Т.І.

Президент Головної Палати медсестер та акушерок Польщі Гражина Рогалє-Павельчик, яка розповіла присутнім про історію створення, структуру та функції системи самоврядування медсестер та акушерок Польщі. Також про закони, що регулюють діяльність самоврядування медичних сестер та акушерок Польщі.

На другий день семінару відбувся круглий стіл «Які практичні кроки треба зробити для створення медсестринського самоврядування в Україні. Розробка і затвердження маршрутної карти – тактики і стратегії». 

 

 Головний позаштатний спеціаліст

Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства   Галапац Н.Б.

 


 15.12.2014 

 Нарада заступників головного лікаря з медсестринства та головних медсестер медичних закладів області

12 грудня 2014 року відбулась нарада заступників головного лікаря з медсестринства та головних медсестер медичних закладів області. У нараді прийняв участь Верес В.М. – заступник начальника управління розвитку, планування та організаційно-фінансового забезпечення – начальник відділу кадрового та організаційного забезпечення Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, який відзначив важливу роль медсестринської служби у наданні медичної допомоги населенню, а також подякував медичним сестрам Львівщини за добру роботу у 2014 році.

   

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства  Галапац Н.Б.  виступила з інформацією про роботу медсестринської служби області у 2014 році. Також було обговорено  завдання та перспективи служби на 2015 рік.

Президент Львівської обласної асоціації медсестер Шевчук І.Б. довела до відома присутніх звіт про роботу Львівської обласної асоціації медичних сестер за 2014 рік.        

Фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю Галапац Н.П. виступила із презентацією „Сучасний підхід до профілактики внутрішньо лікарняних інфекцій у закладах охорони здоров’я ”

Директор компанії «Лізоформ Медікал» Ковальський О.В. довів до відома головних медсестер області  інформацію про елементи гігієни при використанні наркозно - дихальної  апаратури, пропозиції щодо виконання наказу МОЗ України від 30.04.2014 р. № 341« Про затвердження Інструкції зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров’я», використання мобільного антисептика у ЗОЗ.

Учасники наради отримали примірник Довідника головної медичної сестри , які вручив менеджер з питань регіонального розвитку МЦФЕР-Ураїна Боровик М.В.                                    

 

Головний позаштатний спеціаліст  

Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства    Наталія Галапац

 


17.11.2014

Завершився цикл науково-практичних  семінарів для головних та старших медсестер області «Правові та етико-деонтологічні аспекти в роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я» 

14.11.2014 р. на базі Червоноградської ЦМЛ відбувся завершальний науково-практичний семінар «Правові та етико-деонтологічні аспекти в роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я» для старших медсестер Червоноградської ЦМЛ, Соснівської МЛ та Львівської обласної лікарні відноаного лікування №3, в якому прийняли участь 50 спеціалістів.

  

Всього за період  2012 - 2014 рр. проведено 11  виїзних міжрайонних та обласних науково-практичних  сертифікованих семінарів для заступників головного лікаря з медсестринства, головних, старших медсестер на тему: «Правові та етико-деонтологічні аспекти в роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я» , де прийняли участь  740 головних та старших  медичних сестер, завідувачів ФАП  ЗОЗ області.

На семінарах  розглядалися такі питання : 

 

·  Етичний кодекс медичної сестри України

 

·  Етичний кодекс професійної етики Міжнародної ради медсестер

·  Правові питання в діяльності медичної сестри: адміністративна, цивільна, кримінальна відповідальність .

·  Етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичної сестри.

·  Правові та етико-моральні стосунки між медичними працівниками і пацієнтами: мораль, етика, принципи, цінності, норми.

·  Культура поведінки і етика стосунків медичних працівників між собою і з пацієнтами.

·  Спілкування в професійній діяльності медичних сестер: 

 

·  Психологічна характеристика пацієнтів.

 

·  Умови, що сприяють ефективному спілкуванню.

Проводилися практичні заняття шляхом рішення ситуаційних завдань з етичних та правових питань в роботі медичної сестри, тестування „ Чи ефективно Ви спілкуєтеся ”.

Всі учасники семінару одержали сертифікати Департаменту охорони здоров’я. 

 

Головний позаштатний спеціаліст  Департаменту ОЗ ЛОДА  

з медсестринства          Наталія Галапац

 

 


31.10.2014

Благодійна  допомога  від  Львівської  обласної  асоціації  медичних  сестер

Львівською обласною асоціацією медичних сестер та осередками асоціації Мостиського і Жовківського районів надано благодійну допомогу Військово-медичному клінічному центру Західного регіону для надання допомоги військовослужбовцям, постраждалим під час проведення АТО на сході України в червні-жовтні  2014 року. 

За кошти Асоціації придбано лікарські засоби та вироби медичного призначення на суму 14040.00 грн.: Гідазепам 0,05 № 10 – 60 уп., Альмагель 170 мл – 50 уп., Вікалін №10  - 80 уп., Налбуфін 20 мг  2,0 №5 – 5 уп., Нейромідин 1,5%  1,0  №10 – 5уп.,  Калоприймачі – 90 шт., Бактеріовірусний дихальний фільтр  - 50шт., Ендотрахеальні трубки з манжетою №9 – 40 шт

До акції приєднався Львівський міський осередок Львівської обласної асоціації медичних сестер, який передав військово-польовому госпіталю на Яворівському полігоні:  Обігрівач інфрачервоний УФО 1шт - 1185.00 гривень, карімати  на суму – 6984.00  гривні. 

Президент ЛОАМС                                    Ірина  Шевчук


27.10.2014

В області продовжується реалізація освітньої Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення», затвердженої наказом департаменту охорони здоров’я ЛОДА від 20.11.2013 р. № 995 

 

У жовтні 2014 року проведено заняття в групах з наступними спеціалістами:          

07.10.2014 р. на базі Львівського обласного центру здоров’я  для старших сестер медичних  стоматологічної служби - участь взяли  20 спеціалістів.

21.10.2014 р. на базі Комунальної 4-ої міської клінічної лікарні для медсестер паліативної допомоги - участь взяли 25 спеціалістів.

Перед слухачами Програми  виступили наступні спеціалісти:

Чуловський Я.Б. – заступник головного лікаря 4-ої МКЛ з лікувальної роботи, головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з паліативної та хоспісної допомоги.

Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, із презентаціями та тему: „Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я” та  „Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я ”.

Шевчук І. Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер розповіла про розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню, а також провела  практичні заняття в групах.

Тімко Н.О. - головний позаштатний спеціаліст з епідеміології Департаменту охорони здоров’я ОДА  із презентацією на тему  „Інфекційна безпека, інфекційний контроль в роботі медичних сестер ”.

Галапац Н.П. – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю ”провела заняття з наступних питань:

 1.Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу.

 2.Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

 3. Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».

 4.Тренінг з гігієнічної обробки рук.

Комарянська О.Д.  – директор Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації „Аптечна професійна організація України ” з презентацією „Контроль якості та умови зберігання лікарських засобів у закладах охорони здоров’я ”.

Після занять всі учасники програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я  Львівської ОДА.

  Головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства   Н.Галапац 


27.10.2014

Науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ”

       

Згідно плану роботи медсестринської служби області, 24 жовтня 2014 року на базі Мостиської центральної районної лікарні проведено науково-практичний семінар «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я» для головних та старших медичних сестер, закладів охорони здоров’я Мостиського, Пустомитівського, Яворівського та Городоцького районів. У семінарі взяли участь 60 спеціалістів.

Учасників семінару привітали: Матис Р.С. – заступник голови Мостиської РДА, Пелиньо Б.М. – головний лікар Мостиської ЦРЛ, який розповів учасникам семінару про розвиток охорони здоров’я Мостиського району. 

З презентацією на тему «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я» виступила Галапац Н.Б. – заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства. Крім головної теми,  на семінарі були  розглянуті питання про впровадження в роботу медсестринської служби Локальних протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних процедур і  маніпуляцій та індикатори оцінки їх виконання, підвищення кваліфікації, атестація молодших спеціалістів з медичною освітою.

Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. розповіла про розвиток та перспективи асоціації медичних сестер України і Львівщини та провела практичні заняття з вирішення ситуаційних завдань з ефективного спілкування. 

Фахівець Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Галапац Надія виступила з презентацією «Налагодження санітарно-епідеміологічного режиму в закладах охорони здоров’я» та провела відео-тест із техніки обробки рук медперсоналу.

          Всі учасники семінару одержали сертифікати Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

 
Головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони  здоров’я ЛОДА з медсестринства  Н. Галапац


22.09.2014

Науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я”

 

Згідно плану роботи медсестринської служби  області 19 вересня 2014 року на базі Турківської комунальної  центральної районної лікарні проведено  науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ” для головних та старших медичних сестер, федьдшерів ФАП та амбулаторій  закладів охорони здоров’я  Турківського, Самбірського та Старосамбірського  районів. У семінарі прийняли участь 87 спеціалістів.

Учасників семінару привітали: Гакавчин В.М. – голова Турківської РДА, Дребот В.К. – голова Турківської районної ради, Макарик М.М. – головний лікар Турківської КЦРЛ.

З презентацією на тему „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ” виступила Галапац Н.Б. – заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства. Крім головної теми  на семінарі були  розглянуті питання про впровадження в роботу медсестринської служби Локальних протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних процедур та  маніпуляцій, підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою.

Заступник головного лікаря Турківської КЦРЛ з медсестринства Пономарьова Г.М. ознайомила присутніх з роботою медсестринської служби  Турківського району.

Фахівець Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Галапац Надія виступила з презентацією «Налагодження санітарно-епідеміологічного режиму в закладах охорони здоров’я».

Підводячи підсумки семінару заступник головного лікаря  Турківської КЦРЛ з лікувальної роботи Нагайко І.Ю. відзначив важливість та необхідність проведення таких семінарів.

Всі учасники семінару одержали сертифікати департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Головний позаштатний спеціаліст департаменту

охорони  здоров’я ЛОДА з медсестринства

Н. Галапац


16.09.2014

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал»

11-13 вересня 2014 року на базі лікувально-профілактичних та вищих навчальних закладів І –ІІ рівнів акредитації департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА, відбувся восьмий Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал».

 

Львівську область на конкурсі представляла Хохонь Ірина – сестра медична хірургічного відділення Сокальської ЦРЛ, яка зайняла сьоме місце і стала Дипломантом конкурсу 2014 року серед 18-ти учасників.

 

Президент Львівської обласної асоціації медсестер         Шевчук І.Б.


26.08.2014

Благодійна  допомога  від  Львівської  обласної  асоціації  медичних  сестер

Львівською обласною асоціацією медичних сестер надано благодійну допомогу  Військово-медичному клінічному центру Західного регіону для надання допомоги військовослужбовцям, постраждалим під час проведення АТО на сході України в червні-серпні 2014 року.

За кошти Асоціації та за підтримки генерального партнера ЛОАМС компанії «Лізоформ Медікал»  придбано вироби медичного призначення:  Голка для катетеризації центральних судин 3/G 14, Трубка трахеостомічна р. 10, Дихальний фільтр, Зонд шлунковий назогастральний №16, Зонд шлунковий назогастральний №18, Катетер Фолея 2-х ходовий №16, Катетер Фолея 2-х ходовий № 18, Шприц з конусом для під’єднання катетера одноразового, Калоприймач № 30, Сечоприймач одноразовий зі зливом, антисептики та мило для гігієнічної обробки рук на суму  18 тис. грн.

До акції приєдналися Жовківська ЦРЛ та Жовківський районний осередок Львівської обласної асоціації медичних сестер, які передали мобільному госпіталю Західного регіону  засоби особистої гігієни для медиків та лікарські засоби на суму 7300 грн.

 Президент ЛОАМС                                   Ірина  Шевчук

 


24.06.2014

Нарада заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медсестер ЗОЗ області 

 

Згідно плану основних організаційних заходів департаменту охорони здоров’я ЛОДА на 2014 рік та плану роботи медсестринської служби області 24.06.2014 року відбулася нарада-семінар заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) сетер медичних в якій прийняли участь 94 вищевказані спеціалісти. На нараді виступили:

1. Галапац Н.Б. - головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства

1.1. Інформація про роботу медсестринської служби області за 6 місяців 2014 року, завдання та перспективи.

1.2. Про виконання Локальних протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних  процедур та маніпуляцій. 

2. Шевчук І.Б.  -   президент Львівської обласної асоціації медсестер

Інформація про роботу ЛОАМС за 6 місяців 2014 р.

3. Баєв І.А - головний спеціаліст юридичного відділу  Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України.

«Основні законодавчі акти в роботі медичних сестер ЗОЗ»

4. Іванова Ірина – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю м. Київ

„Одноразові медичні вироби як фактор профілактики перенесення ВЛІ”

5. Галапац Н.П. – фахівець Асоціації „ Служба організації  інфекційного контролю м. Львів

 „Комплексний підхід до процесів  профілактики ВЛІ” 

     

 

Після обговорення виступів учасники наради прийняли рішення про основні завдання медсестринської служби на друге півріччя 2014 року.

Головний позаштатний спеціаліст 
Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства                 Наталія Галапац

 


06.06.2014

Планово-консультативний виїзд  головного позаштатного спеціаліста  департаменту охорони  здоров’я з медсестринства

 

05 червня 2014 р. головним позаштатним спеціалістом з медсестринства Наталією Галапац проведено виїзд  у заклади охорони здоров’я Самбірського району.

Під час виїзду Н.Галапац  зустрілася з головним лікарем Самбірської ЦРЛ та обговорила перспективи розвитку медсестринської служби району, разом із головною медсестрою А.Бухній провела обхід у хірургічному та урологічному відділеннях Самбірської ЦРЛ, Самбірській міській дитячій лікарні.

 

В рамках візиту Наталія зустрілася з керівництвом та  викладачами Самбірського медичного коледжу. Заступник директора з навчально-виробничої роботи  І.Романишин звернула особливу увагу на співпрацю з Львівською обласною асоціацією медичних сестер.   В актовому залі коледжу  було проведено конференцію для студентів та медичних сестер, фельдшерів, акушерок ЗОЗ району, де  Н.Галапац розповіла присутнім про розвиток та перспективи медсестринства України і Львівщини. Основні питання профілактики внутрішньолікарняних інфекцій в закладах охорони здоров’я висвітлила фахівець асоціації «Служба організації інфекційного контролю Надія Галапац.

  

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я з медсестринства                                          Наталія Галапац
 


12.05.14

 

Дорогі колеги, медичні сестри Львівщини!

 

Від щирого серця вітаємо Вас із професійним святом – Міжнародним  днем медичної сестри та Днем Матері!

 

Бажаємо Вам мирного неба, міцного здоров’я. Нехай і надалі супутником у Вашому житті будуть світла дорога, людська повага, доброзичливість, щирі і надійні друзі.

Мирного неба Вам, ясного сонця, білого хліба на Вашім столі,

Радості й щастя у рідному домі і всього найкращого Вам у житті.

                 

                                  О, яка чудодійна ця сила,

                                  Що дарує наснагу життя     

                                   О, які це нескорені  крила,

                                   Що пророчать ясне майбуття.

                                   Тож дозвольте нам привітати

                                   З святом гарним сестричок усіх

                                   Щастя, радості Вам побажати

                                   І подяк найщиріших людських.

                                   Хай Господь Вам з небес посилає

                                   Благодать і наснагу дає,

                                   А зозуля в зеленому гаю

                                   Сотню років щасливих кує.

 

 

З повагою,

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я з медсестринства                                    Наталія Галапац

Президент ЛОАМС                                                                      Ірина Шевчук

 


28.03.2014

Інформація про роботу медсестринської служби області за березень 2014 р.

 

Згідно основних організаційних заходів департаменту охорони здоров’я ЛОДА та плану роботи медсестринської служби області в березні місяці 2014 року проведено наступні заходи:

1. Відповідно до наказу департаменту ОЗ ЛОДА від 20.11.2013 р. № 995 та згідно навчально-освітньої Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення» проведено заняття  04.03.14 р.  старших сестер медичних відділень анестезіології та реанімації, 25.03.14 р. для старших сестер медичних терапевтичних відділень стаціонару. Участь прийняли  75 спеціалістів.

2. З метою удосконалення організації роботи медсестринської служби області 11.03.14 р.  головним позаштатним спеціалістом департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б. та президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. проведено плановий виїзд у Львівський обласний клінічний діагностичний центр.

3. 19.03. 2014 року свою першу перевірку для підтвердження статусу "Чиста лікарня безпечна для пацієнта" пройшли Львівський міський комунальний пологовий будинок №1 та відділення інтенсивної терапії КЗ ЛОР "Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня". Фахівець асоціації "СОІК" Івануляк Оксана, яка проводила огляд зауважила, що згадані медичні заклади  не лише підтримують, а й покращують систему гігієни. 

Львівська міська дитяча клінічна лікарня продовжує відзначати, що її відділення чисті та безпечні для пацієнта. Перші відділення отримали цей статус влітку 2013 року. 19 березня 2014 року президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук Ірина Богданівна та фахівець СОІК Галапац Надія Петрівна вручили відзнаку нейрохірургічному та ЛОР-відділенню. Як сказав головний лікар установи Квіт Дмитро Іванович статус "Чиста лікарня безпечна для пацієнта" є показовою для медичного закладу.

4. 27 березня 2014 року на базі Буської  центральної районної лікарні проведено  науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ” для головних та старших медичних сестер  закладів охорони здоров’я  Буського, Бродівського, Золочівського, Перемишлянського районів. У семінарі прийняли участь 50 спеціалістів.

 

              

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я з медсестринства                                          Наталія Галапац

 


25.02.2014

Навчально-освітня Програма для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення»

 

Згідно наказу департаменту ОЗ ЛОДА від 20.11.2013 р. № 995 в області стартувала  навчально-освітня Програма для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення».

     

Перші заняття відбулися:

11.02.2014 р. на базі Львівського обласного центру здоров’я для старших сестер медичних поліклінічних відділень, центрів ПМСД  - участь прийняли  61 спеціаліст.

25.02.2014 р. на базі Комунальної 1-ої міської поліклініки  для старших сестер медичних хірургічних відділень - участь прийняли  61 спеціаліст.

Основна мета Програми  - поглиблення наявних теоретичних знань з клінічного медсестринства, організації роботи медсестринської служби, інфекційного контролю, правових та етико-деонтологічних аспектів у роботі медичних сестер, розвитку комунікацій у медсестринстві, формування здорового способу життя, профілактики основних форм захворювань та ін.

Зміст програми охоплює  обсяг основних теоретичних знань, умінь і практичних навичок, необхідних головній, старшій медичній сестрі (фельдшеру, акушерці) з організації і управління охороною здоров’я, клінічного медсестринства для самостійної роботи.

Згідно затвердженої Концепції навчально-освітньої  Програми  перед слухачами виступили наступні спеціалісти:

Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, , Лауреат Національної Медичної Премії із презентаціями та тему: „Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я” та  „Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я”.

Шевчук І. Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер розповіла про розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню і провела  практичні заняття в групах:

1. Рішення ситуаційних завдань з управління якістю роботи та ефективному керівництву у медсестринстві.

2. Тест «Чи можете ви бути керівником?»

3. Рішення ситуаційних завдань з ефективного спілкування.

4. Тест «Чи ефективно ви спілкуєтесь?»

Островерха Ю.А. – головний лікар Львівського обласного центру здоров’я, головний позаштатний спеціаліст з санології та формування здорового способу життя Департаменту охорони здоров’я ОДА розповів присутнім про організацію медико-профілактичної та санологічної роботи у діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я.

Тімко Н.О. - головний позаштатний спеціаліст з епідеміології Департаменту охорони здоров’я ОДА  із презентацією на тему  „Інфекційна безпека, інфекційний контроль в роботі медичних сестер”

Галапац Н.П. – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” провела заняття з наступних питань:

1. Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу.

2. Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

3. Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».

4. Тренінг з гігієнічної обробки рук.

Комарянська О.Д. – директор Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації „Аптечна професійна організація України” із презентацією „Контроль якості та умови зберігання лікарських засобів у закладах охорони здоров’я”. 

Після занять всі учасники програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства                           Н. Галапац 


20.12.2013

Круглий стіл з розвитку медсестринства в Івано-Франківську

 

20 грудня 2013 року в Івано-Франківському базовому медичному коледжі проведено засідання круглого столу з актуальних питань розвитку медсестринства в Україні.   У роботі круглого столу взяли участь робочі делегації Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей.

    

На засіданні обговорено онлайн-лекцію Міністра охорони здоров я  України Раїси богатирьової "Проблемні питання розвитку медсестринства в Україні та прийнято пропозиціїї щодо покращення розвитку медсестринства України.

Львівську область представляли: Шегедин М.Б. - директор ВКНЗ "Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського", Орібко С.Д. - заступник директора ВКНЗ "Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського, Галапац Н.Б. - головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров я ЛОДА з медсестринства, Шевчук І.Б. - президент Львівської обласної асоціації медсестер.

 

Головний позаштатний спеціаліст департаменту

охорони здоров’я  ЛОДА з медсестринства                               Наталія Галапац

 


10.12.2013

«Підсумкова нарада медсестринської служби Львівщини»


У Департаменті охорони здоровя ЛОДА відбулася підсумкова нарада медсестринської служби області за 2013 рік.

Вступним словом нараду відкрив директор Департаменту охорони здоровя Львівської ОДА, д.м.н., професор Ростислав Ступницький. Він наголосив на важливості професії медичної сестри, відповідальності покладеної на цю ланку, завданнях та перспективах, що стоять перед медсестринською службою.

Питання кадрового забезпечення та підвищення професійного досвіду висвітлив у своїй доповіді заступник начальника управління розвитку, планування та організаційно-фінансового забезпечення-начальник відділу кадрового та організаційного забезпечення Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА В’ячеслав Верес.

Головний позаштатний спеціаліст з медсестринства Департаменту ОЗ ЛОДА Наталія Галапац, презентувала учасникам наради навчально-освітню програму для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення».

Довідково:

У лікувально-профілактичних закладах області працює 24 тисячі 426 молодших спеціалістів з медичною освітою. Станом на 1 грудня, членами Асоціації медичних сестер Львівщини є 6000 медсестер.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


Обмін досвідом в роботі медсестринської служби

        Згідно програми Львівської обласної асоціації медичних сестер „Обмін досвідом в роботі медсестринської служби” спільно з Асоціацією „Служба організації інфекційного контролю”  16.11.2013 р. на базі Жовківської центральної районної лікарні  відбулася зустріч з обміну досвідом в роботі мед сестринської служби  і  впровадження Проекту „Чиста лікарня безпечна для пацієнта” між головними  і старшими медсестрами  ЛПЗ Хмельницької, Рівненської та  Закарпатської областей.

        

Групу із 32 старших та головних медсестер Хмельниччини очолила головна медична сестра Хмельницької обласної клінічної лікарні, голова Асоціації медичних сестер Хмельницької області Івасюк С.А.

        З Рівненщини прибуло 24 медичних сестер. Групу очолила заступник головного лікаря з медсестринства Рівненського обласного шкірвендиспансеру, голова асоціації медичних сестер Рівненської області, головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я Рівненської ОДА з медсестринства Романішина-Лановська Л.К.

         Із Закарпаття прибуло 8 медичних сестер на чолі із заступником головного лікаря з медсестринства Ужгородської обласної інфекційної лікарні, головою асоціації медичних сестер Закарпатської області, головним позаштатним спеціалістом управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА з медсестринства Савчин А.М.

        У Жовківській ЦРЛ гостей зустріли та привітали: заступник голови Жовківської РДА Босий В.І., головний лікар Жовківської  ЦРЛ Шевців І.Є., заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Боровик В.О., заступник головного лікаря з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з медсестринства Галапац Н.Б., президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б., фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” Галапац Н.П., старші медичні  сестри відділень ЦРЛ.

        Згідно програми  зустрічі керівники медсестринських служб із вище вказаних областей обмінялися досвідом та ознайомилися із роботою медичних сестер пологового, дитячого, гінекологічного, хірургічного, приймально-діагностичного, соматичного відділень, відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії.

         Фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” Галапац Н.П.  розповіла присутнім етапи підготовки Жовківської ЦРЛ для одержання  відзнаки проекту „Чиста лікарня безпечна для пацієнта”.

           Під час обговорення виробничих питань всі медичні сестри запропонували підтримати та продовжити  програму медичних сестер  Львівщини  з обміну досвідом  в інших регіонах України.

 

           Після робочої зустрічі  гості ознайомилися з історією міста Жовква  про яку їм розповіли під час екскурсії містом.  Музичне вітання для  всіх прозвучало від музичного гурту „Три капелюхи”.     

 

 

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

 

 

охорони здоров’я Львівської ОДА

 

з медсестринства                                                                         Галапац Н.Б.

 


15.11.2013 

Науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ” 

        З метою удосконалення організації роботи медсестринської служби області та згідно плану основних організаційних заходів Департаменту охорони здоров’я ЛОДА на 2013 рік 14 листопада 2013 року на базі Кам’янко-Бузької комунальної центральної районної лікарні відбувся черговий науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ” для головних та старших медичних сестер  закладів охорони здоров’я  Кам’янко-Бузького, Жовківського, Радехівського, Сокальського районів.

   

В семінарі прийняли участь 80 медичних сестер вище вказаних районів.

Присутніх привітали заступник головного лікаря Кам’янко-Бузької КЦРЛ з медичного обслуговування населення Волошин О.І. та головна сестра медична Сілівестренко І.А.

 

           На пленарному засіданні  із основною темою «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних  сестер закладів охорони здоров’я» виступила  Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства.

        Фахівець з інфекційного контролю громадської організації „Служба  організації інфекційного контролю ”  Галапац Н.П.  представила проект „Чиста лікарня безпечна для пацієнта ” та розповіла про основні методи профілактики внутрішньо лікарняної інфекції.        

        Після пленарного засідання  учасники семінару прийняли участь у практичних заняття в групах на якому виконали:

тест «Чи ефективно ви спілкуєтеся»,  

відео тест „Чи правильно медична сестра проводить гігієнічну обробку рук       

вирішували ситуаційні завдання з етико-деонтологічних питань у медсестринстві.

       Підсумок роботи семінару завершився врученням  Сертифікатів Департаменту охорони здоров’я ЛОДА  та музичним вітанням художніх колективів м. Кам’янка Бузька.   


 Засідання координаційної ради Асоціації медичних сестер України

        08 листопада 2013 р. в місті Одеса відбулося засідання координаційної ради асоціації медичних сестер України.

      У засіданні прийняли участь: Івашко Г.М. – президент Асоціації медичних сестер України, Чернишенко Т.І. - начальник центрального методичного кабінету МОЗ України  з підготовки молодших спеціалістів, виконавчий директор Асоціації медичних сестер України, голови асоціацій медичних сестер 14-ти регіонів України. Медсестринство Львівщини представляли Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я  ЛОДА з медсестринства, віце-президент ЛОАМС, Шевчук І.Б. – президент ЛОАМС.

 

        На засіданні були обговорені питання подальшого розвитку медсестринської

служби України, план роботи на 2014 рік, створено п’ять комітетів координаційної ради:

1.     Професійний  із секціями: медсестринство в хірургії, медсестринство в терапії, медсестринство  в педіатрії, медсестринство ПМСД та загальної практики-сімейної медицини, медсестринство в психіатрії, секція інфекційного контролю. Даний комітет очолила Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я  ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства.

2.     Етично-виробничий

3.     Інформаційний, який очолила Івашко Г.М. – президент Асоціації медичних сестер України

4.     Освіта та міжнародні зв’язки. Даний комітет очолила Чернишенко Т.І. - начальник центрального методичного кабінету МОЗ України  з підготовки молодших спеціалістів, виконавчий директор Асоціації медичних сестер України.

5.     Фінансовий

   На засіданні було обговорено питання організації професійних конкурсів, науково-практичних конференцій, післядипломна підготовка медичних сестер та багато інших.

 

Головний позаштатний спеціаліст департаменту

охорони здоров’я  ЛОДА з медсестринства                               Наталія Галапац


20.09.2013

Науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ”

         З метою удосконалення організації роботи медсестринської служби області та згідно плану основних організаційних заходів Департаменту ОЗ ЛОДА на 2013 рік

       19 вересня 2013 року  на базі Сколівської центральної районної лікарні відбувся науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ” для головних (старших) медичних сестер ЗОЗ Сколівського, Стрийського районів, міст Моршина та Стрия. Учасників семінару привітали: головний лікар Сколівської ЦРЛ Щадей Іван Васильович, президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук Ірина Богданівна.

          На пленарному засіданні  із основною темою «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних  сестер закладів охорони здоров’я» виступила  Галапац Н.Б.головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства,  заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, лауреат Національної Медичної Премії.

        Головна сестра медична Сколівської ЦРЛ  Куделко Н.С. свій виступ присвятила темі „Служіння медсестри – ключ до гуманізації медицини”.

         Фахівець з інфекційного контролю громадської організації „Служба       організації інфекційного контролю ”  Галапац Н.П. виступила з презентацією  „Налагодження санітарно-епідеміологічного режиму в закладах охорони здоров’я” та ознайомила присутніх з результатами Програми „Чиста лікарня безпечна для пацієнта”.

Медичний консультант корпорації «Юрія-Фарм» Чикалов С.О. розповів про використання нових виробів медичного призначення в  практичній діяльності медичної сестри.

        Після пленарного засідання  Шевчук І.Б. провела практичне заняття в групах на якому учасники виконали тест «Чи ефективно ви спілкуєтеся»,   вирішували ситуаційні завдання з етико-деонтологічних питань у медсестринстві та правил проведення антисептики рук.

       Робота семінару завершилася врученням  Сертифікатів Департаменту охорони здоров’я ЛОДА та музичним вітанням  медичних сестер Сколівської ЦРЛ.

 

 Головний позаштатний спеціаліст

Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства                                              Наталія Галапац


06.09.2013

Науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ”

З метою удосконалення організації роботи медсестринської служби області та згідно плану основних організаційних заходів Департаменту ОЗ ЛОДА на 2013 рік

5 вересня 2013 року  на базі Миколаївської комунальної центральної районної лікарні відбувся науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ” для головних (старших) медичних сестер ЗОЗ Миколаївського, Жидачівського районів, м.Новий Розділ.    

    

Учасників семінару привітали: головний лікар Миколаївської КЦРЛ, голова комісії з питань охорони здоров’я Львівської обласної ради Чечотка Б.Р., президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б.

На пленарному засіданні  із основною темою «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних  сестер закладів охорони здоров’я»    виступила  Галапац Н.Б. –    головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства,  заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, лауреат Національної Медичної Премії.

Заступник головного лікаря Миколаївської КЦРЛ з медсестринства Мацьків О.Б. свій виступ присвятила темі „Служіння медсестри – ключ до гуманізації медицини”.

Фахівець з інфекційного контролю громадської організації „Служба  організації інфекційного контролю ”  Галапац Н.П. виступила з презентацією  „Налагодження санітарно-епідеміологічного режиму в закладах охорони здоров’я”.

Медичний консультант корпорації «Юрія-Фарм» Чикалов С.О. розповів про використання нових виробів медичного призначення в  практичній діяльності медичної сестри.

Після пленарного засідання  Шевчук І.Б. провела практичне заняття в групах на якому учасники виконали тест «Чи ефективно ви спілкуєтеся»,   вирішували ситуаційні завдання з етико-деонтологічних питань у медсестринстві та правил проведення антисептики рук.

Робота семінару завершилася врученням  Сертифікатів Департаменту охорони здоров’я ЛОДА та музичним вітанням  молодих талантів Миколаєва.

   

Головний позаштатний спеціаліст

Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства                                                   Наталія Галапац

 


Нарада –семінар заступників головного лікаря з медсестринства, головних медичних сестер закладів охорони здоров’я області

11.07.2013 р.

 

     Згідно плану основних організаційних заходів Департаменту охорони здоров’я ЛОДА та плану роботи мед сестринської служби області 11.07.2013 р. на базі Комунальної 4-ої МКЛ м. Львова відбулася нарада-семінар заступників головного лікаря з медсестринства, головних медичних сестер. На нараді заслухано наступні питання: 

1. „Організація роботи медсестринської служби області”

 Верес В.М. – заступник начальника управління розвитку, планування та організаційно - фінансового забезпечення – начальник   відділу кадрового та організаційного забезпечення  ДОЗ ЛОДА, к.м.н., Заслужений лікар України. 

2.  Інформація про роботу медсестринської служби  області за 6 місяців 2013 року, завдання та  перспективи.           

2.1. Опрацювання Наказу МОЗ України від 01 червня 2013 року № 460 „Про затвердження протоколів  медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних  процедур та маніпуляцій”

Галапац Н.Б. - головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з  медсестринства                                  

3. Інформація про роботу ЛОАМС за 6 місяців 2013 р.

Шевчук І.Б.   -   президент Львівської обласної асоціації медсестер 

4. „ Досягнення та перспективи Програми з біоетики   „На службі охорони життя”

 Отець Ігор Бойко – керівник школи білетики Українського католицького університету,  директор колегіуму УКУ 

5.   „Чому ліки не завжди лікують ”

 Комарянська О.Д. – директор Львівського обласного осередку Всеукраїнської  громадської організації „Аптечна професійна асоціація України”   

6.   Інформація про  пропозиції та  інновації в госпітальній гігієні

Ковальський О.В. -  директор компанії „Лізоформ Медікал” 

7. Інформація про реалізацію Проекту „Чиста лікарня безпечна для пацієнта”

Галапац Н.П.  – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю ” 

Після виступів основних доповідачів та обговорення прийнято рішення наради в якому одним із основних завдань є:

1. Прийняти до виконання Наказ МОЗ України від 01 червня 2013 року № 460 „Про затвердження протоколів  медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних  процедур та маніпуляцій ” та наказ Департаменту ОЗ ЛОДА від 17.06.2013 р.

№ 501 „ Про впровадження протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних процедур та  маніпуляцій ”.

2. До 01.09. 2013 р. розробити та впровадити в роботу ЗОЗ Локальні протоколи  медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних  процедур та маніпуляцій.

 

Головний позаштатний спеціаліст

Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства                                       Н. Галапац


Жовківській центральній районній лікарні підтверджено статус згідно Проекту  «Чиста лікарня безпечна для пацієнта»

 За ініціативи  Всеукраїнської Асоціації медичних сестер України, та громадської організації Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” (СОІК)  для забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних установах України, профілактики професійного захворювання медичного персоналу, запобігання розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій, економії коштів лікувальних установ  в Україні стартував проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

 

  Пілотним проект став у Жовківській ЦРЛ. У 8-ми стаціонарних відділеннях, клініко-діагностичній лабораторії, хірургічному відділенні поліклініки, дитячій консультації фахівцем Асоціації СОІК  03 липня 2012 р. проведено первинний огляд відділень та затверджено акти аудиту, а  09 серпня 2012 р. президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. та президентом громадської організації Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” Ковальським О.В. відбулося урочисте вручення відзнак „Чиста лікарня безпечна для пацієнта” кожному відділенню та Жовківській ЦРЛ в цілому.

 Згідно проекту повторні аудити для підтвердження статусу проводяться через рік, три роки та п’ять років. 03.07.2013 р. через рік від присвоєння статусу у Жовківській ЦРЛ фахівцем Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” Хеленюк Ольгою в присутності головного лікаря Шевціва І.Є., заступника головного лікаря з медсестринства Галапац Н.Б.  

 Завідувачів та старших медсестер відділень проведено повторний аудит, затверджено акти проведення аудиту відділень і прийнято рішення підтвердити всім відділенням та Жовківській ЦРЛ в цілому статус „Чиста лікарня безпечна для пацієнта”.        

 

Заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства,

головний позаштатний спеціаліст з медсестринства ДОЗ ЛОДА                                               Галапац Н.Б.

 


Конкурс професійної майстерності медичних сестер „Краща медична сестра Пустомитівщини”

30.05.2013 року в Пустомитівській центральній районній лікарні відбувся конкурс професійної майстерності медичних сестер „Краща медична сестра Пустомитівщини”. З вітальним словом і благословенням  виступив  отець Юрій парох церкви Успіня Пресвятої Богородиці. Також всіх привітав головний лікар  Пустомитівської ЦРЛ Лабай І.М. Відкрила конкурс заступник головного лікаря з медсестринства Кметик Н.Г.

У конкурсі прийняли участь 10 медичних сестер:

·                        Приймальне відділення – Гриньків Христина

·                        Терапевтичне відділення – Маєвська Олена

·                        Відділення анестезіології – Калужна Анна

·                        Хірургічне відділення – Корінченко Оксана

·                        Пологове відділення – Фредина Тетяна

·                        Інфекційне відділення – Лазірко Рома

·                        Поліклінічне відділення – Боцко Уляна

·                        Щирецька МЛ – Бобиляк Галина

·                        Солонківська ЛАЗПСМ – Пирсько Ольга

·                        Сокільницька ЛАЗПСМ – Належата Ольга

 

Конкурс складався із 4-ох етапів:

 

1-ий етап – представлення учасниць „Візитка”

2-ий етап – теоретичні та практичні навики

3-ій етап – домашнє завдання „Медсестра майбутнього”

4-ий етап – краща господиня, в основу якого покладено традиції української кухні.

          

Переможницею конкурсу „Краща медична сестра Пустомитівщини” 

стала медична сестра хірургічного відділення  Пустомитівської ЦРЛ  Корінченко Оксана 

Почесне друге місце та приз глядацьких симпатій здобула медична сестра неврологічного відділення Щирецької МЛ Бобиляк Галина. 

Почесне третє місце виграла медична сестра приймального відділення Пустомитівської ЦРЛ Гриньків Христина. 

Із привітанням виступив головний лікар Пустомитівської ЦРЛ, голова журі Лабай І.М., який вручив нагоди переможницям та подарунки всім учасницям конкусу.

Також учасниць конкурсу привітала заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестриства, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, лауреат Національної Медичної Премії Галапац Н.Б.

Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. нагородила переможницю конкурсу Почесною грамотою і премією ЛОАМС.

 

Головний позаштатний спеціаліст департаменту  

            охорони здоров’я  ЛОДА з медсестринства                                                                 Наталія Галапац

 


  Урочиста  конференція медичних сестер Львівщини "Медсестра - це звучить гордо!" з нагоди Міжнародного дня медичної сестри  

Згідно плану основних організаційних заходів Департаменту охорони здоров’я ЛОДА  на 2013 рік та з нагоди Міжнародного дня медичних сестер 23 травня 2013 року у м. Львові відбулася  урочиста конференція „Медсестра – це звучить гордо!”

З презентацією про покликання та професію  медичних сестер виступила заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації з медсестринства, Лауреат Національної Медичної Премії Галапац Наталія Богданівна.

    

З професійним святом медичних сестер Львівщини привітали:

Верес В'ячеслав Миколайович – заступник начальника управління розвитку, планування та організаційно-фінансового забезпечення – начальник відділу кадрового та організаційного забезпечення Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України

Білий Юрій Володимирович – голова Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України

Літвінська Наталія Євгенівна – заступник начальника управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Варава Андрій Ігорович   – голова Львівської міської організації профспілки працівників охорони здоров'я.

Шегедин Марія Броніславівна – директор ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського», доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар  України

Луць Іван Михайлович – директор Львівського медичного коледжу післядипломної освіти.

Шевчук Ірина Богданівна - президент Львівської обласної асоціації медичних сестер  та  голова Асоціації медичних сестер міста Львова  Ометюх Ірина Валентинівна

Від генерального спонсора Львівської обласної асоціації медичних сестер  компанії „Лізоформ Медікал”- директор з розвитку бізнесу Ковальський Олег Володимирович.  

Від головного спонсора  Львівської обласної асоціації медичних сестер  компанії „Юрія Фарм” - медичний консультант компанії Чикалов Сергій Олександрович. 

У конференції прийняли участь понад 300 медичних сестер області.

Кращих медичних сестер ЗОЗ було нагороджено Почесними Грамотами та Подяками Департаменту охорони здоров’я ЛОДА і Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України, Почесними Грамотою управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та Львівської міської організації профспілки працівників охорони здоров'я. Грамотами та преміями Львівської обласної асоціації медичних сестер.  

 

Заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства,

головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я з медсестринства                                                                       Наталія Галапац


Звернення головного позаштатного спеціаліста з медсестринства ДОЗ ЛОДА Наталії Галапац та президента ЛОАМС Ірини Шевчук з нагоди Міжнародного дня медичної сестри

 

12 травня 1965 року  у світі  визнано  професійне свято - Міжнародний день медичної сестри.

Цей день відзначають медичні сестри всього світу –  понад 9 млн . На Україні День медичної сестри відзначається з 1997 року. В цьому ж році 12 травня  була створена Асоціація медичних сестер України.

 Основоположниця сестринської справи  Флоренс Найтінгейл (12.05.1820-1910) – одна з набільш освічених і непересічних особистостей часів Вікторіанської Англії. Жінка, котра народилася майже два століття тому й усі свої дев’яносто років присвятила праці медичною сестрою в багатьох країнах світу, першою збагнула необхідність реформи в медичній освіті, без якої будь-який прогрес  у лікуванні хворих може бути зведений нанівець. Саме вона вперше у світовій історії організувала школу медичних сестер як автономний світський навчальний заклад із власними фондами та керівною радою, а не як під структуру лікарні, й уперше застосувала наукові методи у вирішенні проблем сестринської справи. І саме Флоренс Найтінгейл перша заявила, що сестринська справа  має бути незалежною, самостійною і почесною професією, суміжною з медичною, а не підпорядкованою їй. І тому саме день її народження – 12 травня – вважається Міжнародним днем медичної сестри.

 

Дорогі колеги, медичні сестри Львівщини!

Вітаємо Вас з професійним святом. Бажаємо Вам мирного неба, міцного здоров’я. Нехай і надалі супутником у Вашому житті будуть світла дорога,

людська повага, доброзичливість, щирі і надійні друзі.

Мирного неба Вам, ясного сонця, білого хліба на Вашім столі,

Радості й щастя у рідному домі і всього найкращого Вам у житті.

 

Дощами й сонцем травень захмелів,

Квітує кожна гілочка й стеблина –

Така краса, що аж бракує слів...

І саме нині Ваша світла днина.

„З Днем медсестри!” –

  черемха гомонить.

„З Днем медсестри!” –

  бузок зітхає синьо.

І де б, і скільки не судилось жить,

Запам’ятайте – Ви такі єдині.

Нема на світі більшого тепла,

Нема на світі кращої розради,

Як Ваша безкорисна доброта,

Турбота, розуміння і порада.

Тож дозвольте нам привітати

З святом гарним сестричок усіх

 Щастя, радості Вам побажати

 І подяк найщиріших людських.

 Хай Господь Вам з небес посилає

 Благодать і наснагу дає,

 А зозуля в зеленому гаю

 Сотню років щасливих кує.

 

З повагою,

Головний позаштатний спеціаліст з медсестринства

Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА                                  Наталія Галапац

Президент ЛОАМС                                                                                             Ірина Шевчук


Науково-практична конференція «Медсестринство без кордонів. Розвиток та перспективи»

 

14 березня 2013 року у Львові відбулась науково-практична конференція  медичних сестер Львівської області «Медсестринство без кордонів. Розвиток та перспективи». Понад 180 учасників конференції представляли Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА,  Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського», Львівський медичний коледж післядипломної освіти, медичний коледж Львівського Національного медичного університету ім. Данила Галицького, Львівський обласний центр здоров’я, школу біоетики та колегіум Українського католицького університету,  медсестринство Львівської області та19-ти регіонів України.

   

     Конференцію відкрила Галапац Н.Б. - заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ОДА з медсестринства, Лауреат Національної Медичної Премії.

         Від департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА учасників конференції привітав Верес В.М.заступник начальника управління – начальник відділу  кадрового та організаційного забезпечення Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України. Також привітання прозвучали від президента Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. та Отця Ігоря Бойка – керівника школи біоетики Українського католицького університету, директора колегіуму Українського католицького  університету.

   
  

       На конференції відбулося пленарне засідання та заняття і засідання у 4-ох секціях. З основними доповідями на такі теми, як: «Актуальні питання надання якісної  медсестринської допомоги населенню, впровадження стандартів роботи медичних сестер у закладах охорони здоров’я Львівщини, регіонів України та закордоном», «Роль Асоціації  медсестер в розвитку лідерства в медсестринстві», «Розвиток регіональної та  міжнародної співпраці в медсестринстві», «Роль медичних сестер в управлінні охороною здоров’я», «Розвиток комунікацій в медсестринстві. Етичні  основи сестринської справи», «Розвиток безперервної освіти медичних сестер» виступили:

Верес В.М. – заступник начальника управління розвитку, планування та організаційно-фінансового забезпечення – начальник відділу кадрового та організаційного забезпечення Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України;   

Шегедин М.Б.   директор ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського»,  д-р.мед.н., професор, Заслужений лікар  України;

Кубріна Т.С. – головна медсестра Департаменту охорони здоров’я Миколаївської ОДА, голова Асоціації медичних сестер Миколаївської області;

Шевчук І.Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер;

Галапац Н.Б. – заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст з медсестринства Департаменту охорони  здоров’я    ОДА;

 

Островерха Ю.А. – головний лікар Львівського обласного центру здоров’я;

Луць І.М. - директор Львівського медичного коледжу післядипломної освіти;

Отець Ігор Бойко – декан філософського факультету Українського католицького  факультету;

Флоріна Н.О. – президент Асоціації медичних сестер Харківської області, завідувач відділенням післядипломної освіти Харківського базового медичного коледжу;

Гдулевич Л.Ю.– заступник директора Львівського медичного коледжу  післядипломної освіти та інші спеціалісти.

         Учасники конференції обговорили та прийняли резолюцію конференції, в якій визначили основні завдання розвитку медсестринської справи як на Львівщині так і в Україні на етапі реформування охорони здоров’я,а також, відзначили, що сучасна медична сестра — це висококваліфікований спеціаліст, професіонал, людина з широким світоглядом, що добре орієнтується не тільки в своїй професії, але і в проблемах охорони здоров’я і соціальній сфері вцілому. Професіоналізм і справедливість на верхівці медичної практики лише тоді, коли медичний працівник, як слуга закону, чесно виконує свій морально-правовий обов’язок, постійно підвищує свою майстерність, опановує досягнення теоретичної і практичної медицини.  

Головний позаштатний спеціаліст з медсестринства  

Департаменту охорони    здоров’я    ОДА

Галапац Н.Б


Нарада з медсестринства

Згідно плану основних організаційних заходів ГУОЗ ЛОДА на 2012 рік та наказу ГУОЗ від 20.11.2012 р. № 824  11 грудня 2012 року на  базі Клінічної лікарні Львівської залізниці відбулася  нарада – семінар заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медсестер ЛПЗ області «Підсумки роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я Львівської області за 2012 рік. Роль головних медсестер в організації інфекційного контролю в ЛПЗ ». В нараді взяли участь 114 вище вказаних спеціалістів.

 

Із презентацією «Підсумки роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я Львівської області за 2012 рік та план основних заходів роботи медсестринства області на 2013 рік» виступила  Галапац Н.Б.головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства.

Про роботу медсестринської служби взакладах охорни здоров’я також  доповіли:

Бас І.М.  -   заступник головного лікаря КЗ ЛОР «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОМАТДИТ» з медсестринства;

Ометюх І.В.  - головний позаштатний спеціаліст з медсестринства  управління

охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської   міської ради, головна медсестра Комунальної 4-ої МКЛ м. Львова;

 Дацьків Л.Б.  -  заступник головного лікаря  Радехівської ЦРЛ з медсестринства

Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. довела до відома присутніх інформацію про роботу ЛОАМС за  2012 рік.

Із презентацією « Про впровадження в роботу ЛПЗ області наказу МОЗ України від 04.04.2012 р. «Про організацію контролю та профілактики післяопераційних гнійно-запальних інфекцій, спричинених мікроорганізмами, резистентними до дії антимікробних препаратів»  виступила Тімко Н.О.  – лікар-епідеміолог  КЗ ЛОР «Львівська обласна інфекційна клінічна  лікарня», головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з епідеміології .                   

Спеціалістом громадської організації Служби організації інфекційного контролю Галапац Н.П. на нараді було представлено інформацію про підсумки впровадження проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» у 2012 році.

Директор компанії «Лізоформ Медікал» Ковальський О.В. довів до відома присутніх інформацію про нові технології гігієни та прибирання у закладах охорони здоров’я.

Представник компанії «Нестле» виступила із презентацією «Харчування та захист дитини із перших днів життя».

Нарада закінчилася прийняттям рішення  про удосконалення організації роботи медсестринської служби області та затвердження плану роботи  служби на 2013 рік.

 

 

Головний позаштатний спеціаліст

ГУОЗ ЛОДА з медсестринства                                       Н. Галапац


Ознайомлення з робото медсестринської служби ЛПЗ Перемишлянського та Кам’янко-Бузького районів

Згідно плану роботи медсестринської служби області на 2012 рік та з метою ознайомлення з роботою медсестринської служби, надання організаційно-методичної допомоги в організації роботи,  головним позаштатним спеціалістом ГУОЗ ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б. та президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. проведено виїзди:

14.11.2012 р. у Перемишлянську  центральну районну лікарню, Бібрську Районну лікарню;

15.11.2012 р. у Кам’янко-Бузьку  центральну районну лікарню та Добротвірську міську лікарню.

Під час перебування у ЦРЛ Галапац Н.Б. та Шевчук І.Б. зустрілися із керівництвом, медичними сестрами, акушерками, фельдшерами, молодшими медсестрами вище вказаних лікувальних закладів, де розповіли про розвиток медсестринства в Україні та Львівській області.

Після зустрічі фахівцем громадської організації «Служба організації інфекційного контролю» Галапац Н.П. було проведено науково-практичний семінар «Сучасні системи профілактики внутрішньолікарняних інфекцій» і презентацію проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

Були проведені обходи у приймальному, хірургічному, терапевтичному відділеннях Перемишлянської ЦРЛ, Бібрській РЛ. Акушерсько-гінекологічному, дитячому, приймальному відділеннях Кам’янко-Бузької ЦРЛ, Добротвірській МЛ.

 

Основні ділянки роботи які перевірялися:

1. Кваліфікаційний рівень молодших спеціалістів з медичною освітою та підготовка їх до атестації.

2. Ведення медсестринської документації у відповідності до Стандартів акредитації ЛПЗ.

2.1. Планування роботи медсестринської служби ЛПЗ.

3. Удосконалення професійної освіти працюючих медсестер методом безперервного навчання на місцевих базах (проведення науково-практичних семінарів, конференцій як загально лікарняних так і згідно профілю роботи медсестер, проведення контролю рівня знань шляхом тестувань, заліків по маніпуляційній техніці, невідкладній медичній допомозі, інфекційному контролю та ін.).

4. Робота Ради медсестер ЛПЗ як адміністративного органу управління мед сестринською службою.

5. Виконання Тимчасових стандартів роботи медсестер ЛПЗ Львівської області,

5.1. Проведення оцінки якості роботи медичних сестер. Ведення Контрольних карт  Журналів дефектури.

6. Інфекційна безпека, інфекційний контроль:

6.1. Виконання медичним персоналом епідемічно-безпечних алгоритмів виконання маніпуляцій та процедур.

6.2. Впровадження в роботу Методичних рекомендацій „Оцінка якості прибирання та дезінфекції приміщень у ЛПЗ методом фізичного контролю”, (наказ ГУОЗ ЛОДА № 1001 та обласної СЕС № 167-ВО від 03.12.2010 року).

7. Надання невідкладної медичної допомоги.

8. Робота осередків асоціації медсестер.


Третя регіональна науково-практична конференція Асоціації медичних сестер та акушерок Словаччини "Медсестринство без кордонів"
 

08-09.11.2012 р. в санаторії Татранська Котліна м. Високі Татри, Словаччина відбулася третя регіональна науково-практична конференція Асоціації медичних сестер та акушерок Словаччини „Медсестринство без кордонів”, в якій прийняли участь президенти Асоціацій та медичні сестри, акушерки Словаччини, Чехії, Польщі. Від України участь у конференції прийняли заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст  ГУОЗ ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б., президент Львівської обласної асоціації медсестер Шевчук І.Б.  

          

       Основні питання, які прозвучали на конференції: досягнення і перспективи розвитку медсестринства у вищевказаних країнах, післядипломне навчання медичних сестер та акушерок, медсестринство в пульмонології та фтизіатрії, розвиток комунікацій у медсестринстві та інші.

     В ході зустрічі були обговорені питання про співпрацю між асоціаціями медичних сестер України, Польщі та Словаччини з директором департаменту розвитку медсестринства МОЗ Польщі Беатою Холевською, президентом  Асоціації медичних сестер і акушерок Польщі Граджиною Павелчик та президентом регіональної Асоціації медичних сестер і акушерок  Високі Татри Лукашем  Кобером. 


Семінар з правових та етико-деонтологічних аспектів в діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я Львівщини

У Львівській комунальній міській дитячій клінічній лікарні відбувся  науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я”.

Учасниками семінару були заступники головних лікарів з медсестринства, головні і старші медичні сестери лікувально-профілактичних закладів   м. Львова.

Семінар відкрила головний позаштатний спеціаліст з медсестринства управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики ЛМР І. Ометюх.

З вітальним словом виступили президент Львівської обласної асоціації медичних сестер І. Шевчук та заступник головного лікаря з медсестринства Львівської комунальної міської дитячої клінічної лікарні Л. Невінська.

   

Головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з медсестринства Н. Галапац ознайомила учасників семінару з правовими та етико-деонтологічними аспектами в діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я.

Про використання нових виробів медичного призначення в практичній діяльності медичних сестер розповів регіональний представник ТзОВ «Юрія –Фарм» С. Чикалов.

Спеціаліст громадської організації Служби організації інфекційного контролю Н. Галапац представила спільний проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер І. Шевчук презентувала ситуаційні завдання з етико-деонтологічних питань у медсетринстві та провели тест «Чи ефективно Ви спілкуєтеся». Проведення підсумків семінару завершилося врученням сертифікатів головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА.

 

Прес-служба 

ГУОЗ ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


  Урочиста церемонія нагородження лауреатів конкурсу «Національна Медична Премія»

       
         9 жовтня 2012 року в приміщенні зали «Хол Чемпіонів» НСК Олімпійський відбулася  урочиста церемонія нагородження лауреатів конкурсу «Національна Медична Премія». Національна Медична Премія – перший в Україні конкурс, який проводиться серед медичних працівників та лікарняно-профілактичних закладів. Переможці конкурсу обираються за результатами щорічного всеукраїнського дослідження „Реєстр ТОП 100 в медицині” та інших професійних конкурсів.

         Премія є найвищою громадською відзнакою для працівників та закладів системи охорони здоров’я. 

 

       Конкурс проводиться Міжнародним благодійним фондом „Здоров’я українського народу” за підтримки Міністерства охорони здоров’я України . Почесний голова Оргкомітету – Богатирьова Р.В. Віце-прем’єр міністр-Міністр охорони здоров’я. Голова Оргкомітету Сорока І.М. – Президент Українського Медичного Клубу. Співголови Оргкомітету: Сошинський С.О. – Президент МБФ „Здоров’я Українського народу”, Мусій О.С. – Віце-президент Всеукраїнського лікарського товариства.

         На Національну Медичну Премію Оргкомітетом Конкурсу були номіновані 133 медики, включаючи 21 представника середнього медичного персоналу, 55 лікувально-профілактичних закладів, 20 медичних навчальних закладів, 2 комерційні структури, 2 громадські діячі та 7 благодійних організацій.

        Серед лауреатів Премії – 10 практикуючих лікарів, 3 адміністратори закладів охорони здоров’я, 3 ректори вищих медичних навчальних закладів, 5 кращих лікарів на думку колег, 3 представники середнього медичного персоналу, 4 заклади охорони здоров’я, 3 медичні начальні заклади, благодійний фонд та 2 комерційні структури, 2 іноземні лікарі, 5 кращих медиків столиці, 11 кращих медиків з регіонів, а також  кращий лікар приватного лікувального закладу.

      За кількістю голосів Експертів Реєстру „ТОП 100 в медицині” та суворого відбору Журі в трьох турах лауреатами Конкурсу у номінації „Середній медичний персонал” стали: Абашкіна Л.О. – медична сестра – анестезист  Одеської обласної клінічної лікарні, Ружило Н.С. – головна медична сестра Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

       Першим лауреатом Національної Медичної Премії від Львівської області стала  Галапац Наталія Богданівна - заступник головного лікаря з медсестринства Жовківської центральної районної лікарні, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з медсестринства, віце-президент Львівської обласної асоціації медичних сестер. Нагороду із зображенням золотої голови Асклепія та Почесний Диплом  вручила президент Асоціації медичних сестер України Івашко Г.М. Сертифікат на оформлення річної передплати  журналу „Журнал головної медичної сестри” на 2013 рік  вручила головний редактор журналу Кізім А.В. 


Відбувся VI Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер "Ескулап – професіонал"

4-6 жовтня 2012 р. в місті Тернополі відбувся VI Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер "Ескулап – професіонал ".

У конкурсі брали участь кращі медичні сестри 20-ти регіонів України, міст Києва та Севастополя.

Конкурс проходив у три етапи. Перший етап – тестування, другий етап – практичні навички з терапії, хірургії та педіатрії.

Третій етап конкурсу домашнє завдання „Талановита людина – талановита у всьому” відбувся в академічному обласному драматичному театрі  ім. Т.Г. Шевченка.

 

Від Львівської області у конкурсі приймала участь переможниця обласного конкурсу „Краща медсестра Львівщини 2012” ІРИНА  ГАРДА – медична сестра палати інтенсивної терапії відділення анестезіології з ЛІТ  Жовківської ЦРЛ.

 

Ірина одержала перемогу у номінації „Золоте серце ” за кращу демонстрацію практичних навичок.

Нагороду вручила президент Асоціації медичних сестер України, головний позаштатний спеціаліст з медсестринства МОЗ України Галина Миколаївна Івашко.


Відбулася нарада-семінар «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я»

         03.07.2012 р. на базі Клінічної лікарні Львівської залізниці відбулася  нарада – семінар заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медсестер ЛПЗ області «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я».

    На нараді із вступним словом виступив начальник відділу організаційного, кадрового забезпечення ГУОЗ ЛОДА Вячеслав Верес, який відзначив важливість дотримання медичними сестрами в закладах охорони здоров’я принципів медичної етики та деонтології.

        Із презентацією «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я» виступила  Наталія Галапац –  головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства.

 

         Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Ірина Шевчук довела до відома присутніх інформацію про роботу ЛОАМС за 1-ше півріччя 2012 року та план основних заходів на 2-ге півріччя 2012 р.

      Спеціалістом ГО «Служби організації інфекційного контролю» Надією Галапац  на семінарі було представлено спільний проект Асоціації медичних сестер України та Служби організації інфекційного контролю «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», метою якого є забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних закладах України, профілактика професійних захворюваннь медичного персоналу, запобігання розповсюдженню внутрішньолікарняних інфекцій, економія коштів лікувальних установ. В рамках одного із розділів данного проекту виступив представник компанії «Вермоп» у країнах СНД Сухарьов Євген, який ознайомив присутніх із правилами прибирання приміщень ЛПЗ системою «Вермоп».

      На завершиння наради-семінару з програмою «Здорове дитинство - здорова нація» виступила її керівник Юлія Скрипка, яка ознайомила присутніх з метою і завданнями програми.

 

Прес-служба  

ГУОЗ ЛОДА  

тел. 276-23-60  

locz@mail.lviv.ua


Інформаційне повідомлення

«Розвиток і перспективи співпраці медсестринства Львівщини та Рівненщини» 

У Львові перебувала група медичних сестер дитячих лікувально-профілактичних закладів м. Рівного задіяна у програмі обміну досвідом в роботі медсестинської служби з лікувально-профілактичними закладами Львівщини. Під час зустрічі медсестри Львівщини та Рівненщини ознайомились з роботою медсестринської служби Західноукраїнського дитячого спеціалізованого медичного центру та Львівської комунальної міської дитячої клінічної лікарні.

Під час заходу учасники круглого столу обговорили перспективи співпраці медсестринства Львівщини та Рівненщини.

Вітальним словом учасників привітала Ірина Шевчук, президент Львівської обласної асоціації медичних сестер.

 

Головний позаштатний спеціаліст Головного управління охорони здоровя Львівської ОДА Наталія Галапац розповіла про розвиток медсестринської служби Львівщини. Зокрема, вона презентувала відеоролик до Міжнародного дня медичної сестри.

Людмила Романішина-Лановська голова Рівненської обласної асоціації медичних сестер, головна медсестра Рівненського обласного шкірно-венерологічного диспансеру вручила колегам Львівщини подарунки.

Спеціаліст служби організації інфекційного контролю Надія Галапац представила учасникам проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта!», який впроваджується за ініціативи Всеукраїнської Асоціації медичних сестер України та громадської організації Служби організації інфекційного контролю (СОІК). Метою даного проекту є забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних установах України, профілактика професійних захворювань медичного персоналу, запобігання розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій, економія коштів лікувальних установ. За погодженням з адміністрацією лікувальної установи Служба організації інфекційного констролю проводить аудит, складає протокол та надає свідоцтво про те, що відділення пройшло сертифікацію проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта!».

Наприкінці зустрічі медсестри Львівщини та Рівненщини домовились про проведення спільних конференцій з лідерства в медсестринстві, правові та етичні засади медсестринства.

   

Прес-служба  

ГУОЗ ЛОДА  

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

* Фото Ольги Мельник


ПРЕС-РЕЛІЗ 

«Урочисте святкування Міжнародного дня медичної сестри та фінал конкурсу на кращу медсестру Львівщини -2012»

Сьогодні, 18 травня, в приміщенні актової зали Львівського державного палацу естетичного виховання учнівської молоді відбулось урочисте святкування Міжнародного дня медичної сестри та фінал конкурсу на кращу медсестру Львівщини -2012.

    

Урочистості відкрила головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з медсестринства Н. Галапац.

    

З вітальним словом виступив начальник відділу організаційного та кадрового забезпечення ГУОЗ ЛОДА В. Верес, який нагородив почесними грамотами Головного управління охорони здоровя Львівської ОДА кращих медсестер лікувальних закладів області.

    

До привітань приєдналися представники Львівської обласної та міської організації профспілки працівників охорони здоров'я України. Нагородження медсестер лікувальних закладів м. Львова проводив головний спеціаліст управління охорони здоровя ЛМР Б. Остальський.

    

Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер І. Шевчук та І. Ометюх головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики ЛМР відзначили медсестер грошовими нагородами за активну участь у громадській діяльності.

Після привітань розпочався фінал конкурсу на кращу медсестру Львівщини -2012, у якому взяли участь 12 кращих медсестер Львівщини. Кожен учасник конкурсу представив домашнє завдання «Талановита людина – талановита у всьому».

Підведення підсумків фіналу конкурсу: кращою медсестрою Львівщини -2012 року визнано – Ірину Гарду, медсестру відділення анестезіології Жовківської ЦРЛ. Друге місце розділили: медсестра Львівського обласного центру репродуктивного здоровя населення Зоряна Когут та медсестра стоматологічного відділення Львівського клінічного госпіталю Державної прикордонної служби України Олександра Дружиніна, а третє медсестра хірургічного відділення Сокальської ЦРЛ Ірина Хохонь.

 

Прес-служба  

ГУОЗ ЛОДА   

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

*Фото Ольги МельникНаказ ГУОЗ ЛОДА №245 від 27.03.12р. "Про проведення професійного конкурсу на кращу медсестру Львівщини-2012 та святкування Міжнародного дня медичної сестри"

 


Інформація про урочисте святкування 10-ої річниці з дня створення Львівської обласної асоціації медичних сестер 

      

 

  Згідно плану основних організаційних заходів головного управління охорони здоров’я ЛОДА на 2012 рік та з нагоди 10-ої річниці з дня створення Львівської обласної асоціації медичних сестер на базі Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім.. Соломії Крушельницької 28 березня 2012 року о 12.00 год.  відбулася урочиста конференція „Роль Асоціації медичних сестер у розвитку лідерства у медсестринстві” за участю президента Асоціації медичних сестер України, головного позаштатного спеціаліста МОЗ України з медсестринства Галини Миколаївни Івашко, заступника голови-керівника апарату Львівської обласної державної адміністрації І.Груника, голови комісії з питань бюджету соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Я.Качмарика, представників міжнародних асоціацій медсестер:

Тадеуш Вадас – віце-президент Асоціації медичних сестер Польщі, керівник Малопольської асоціації медсестер в Кракові.

Ян Рутковський – викладач медсестринського факультету Жешівського університету, Польща

Лукаш Кобер – президент регіонального осередку медичних сестер та акушерок Високі Татри, Словаччина з колегами

Ярослав Станьчак доцент кафедри охорони здоров’я вищої політтехнічної школи Єглави, Чехія.

Голів та представників Асоціацій медичних сестер 16 регіонів    України: Харків, Закарпаття, Івано-Франківськ, Полтава, Чернівці, Рівне, Тернопіль, Житомир, Вінниця, Кіровоград, Луганськ та інші.

     

Керівників головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України, Львівської міської організації профспілки працівників охорони здоров'я, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, Львівського державного медичного коледжу ім.. А. Крупинського, Львівського коледжу післядипломної освіти.

Керівників та менеджерів компаній «Лізоформ-медікал»,”Юрія Фарм”, «Медокс»,  «БМ-Фарма» з якими співпрацює ЛОАМС.

Президент Львівської обласної

   асоціації медичних сестер                                                                     Ірина Шевчук

 


Інформаційне повідомлення

«Семінар-нарада «Медсестринство Львівщини – досягнення та перспективи»

6 грудня 2011 року відбулася спільна семінар-нарада заступників головних лікарів з медсестринства, головних (старших) медсестер ЛПЗ області та співробітників кафедри і організації управління охороною здоров’я ФПДО Львівського Національного медичного університету ім. Д. Галицького «Медсестринство Львівщини – досягнення та перспективи».


Завідувач кафедри організації і управління охороною здоровя ФПДО Львівського Національного медичного університету ім. Д. Галицького Олег Любінець та старший викладач кафедри організації і управління охорони здоровя ФПДО Львівського Національного медичного університету ім. Д. Галицького Орест Ходор розповіли учасникам семінару про кадрове забезпечення охорони здоровя України в умовах реформування галузі. Олег Любінець зазначив, що ключовим елементом в забезпеченні розвитку системи охорони здоровя є належне її фінансування. Найпоширенішими проблемами для кадрових ресурсів охорони здоров’я як в Україні, так і у світі залишаються: дефіцит, дисбаланс та неоптимальна комбінація професійних навичок; неадекватний розподіл кадрів; підвищена мобільність і міграція працівників охорони здоров’я; невідповідність цілей стратегій підготовки кадрів і формування політики охорони здоров’я; незадовільне робоче середовище; недосконалість нормативно-правових механізмів; недостатня база знань із питань кадрових ресурсів охорони здоров’я і дефіцит фактичних даних для формування політики і прийняття рішень.


 

Зі звітом про роботу медсестринської служби Львівщини за 2011 рік та завданнями на 2012 рік виступила Наталя Галапац, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства. Н. Галапац повідомила про фактори пріоритетності впливу медичних сестер та їх організаційно-методична роботу на місцях.

Ірина Шевчук, президент Львівської обласної асоціації медичних сестер поінформувала учасників семінару про роботу ЛОАМС у 2011 році та завдання на 2012 рік.

Про технології лікарняної гігієни розповів О. Ковальський, кандидат медичних наук, асистент кафедри факультетської та шпитальної педіатрії Львівського Національного медичного університету ім. Д. Галицького, медичний директор Компанії «Лізоформ Медікал».

 

Прес-служба  

ГУОЗ ЛОДА  

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 Інформаційне повідомлення

8 листопада 2011 року о 11 ºº у 4-ій МКЛ відбувся науково-практичний семінар «Організація та управління якістю роботи медичних сестер терапевтичних відділень». В пленарному засіданні взяли участь: Галапац М. Б. – головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА, Шевчук І. Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер, Чикалов С. О. – регіональний представник ТзОВ «Юрія-Фарм», Галапац М. П. – магістр, представник служби інфекційного контролю.

   

Головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА Галапац М. Б., розповіла про організацію роботи медсестринської служби терапевтичних відділень на Львівщині. Служба інфекційного контролю представила актуальні питання лікарняної гігієни, а представник  ТзОВ «Юрія-Фарм» Чикалов С.О. надав інформацію про використання нових виробів медичного призначення в практичній діяльності медичної сестри.

   

Друга частина семінару складалась із практичних занять в групах, тестування яких проводила Шевчук І. Б. Були презентовані ситуаційні завдання з управління якістю роботи та ефективного керівництва у медсестринстві.

Семінар завершився підведенням підсумків та врученням сертифікатів старшим медичним сестрам терапевтичних відділень.

  

Прес-служба

ГУОЗ ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua