06 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Епідситуація щодо захворювання на грип у Львівській області

    Минулого року, саме в цей час, на Львівщині була в розпалі епідемія грипу. За коментарем щодо цьогорічної епідситуації та стану проведення вакцинації ми звернулися до заступника головного державного санітарного лікаря області О.Когута.

          Він повідомив, що станом на 15.11.2010 епідемічна ситуація в області характеризується як нестійка враховуючи, що захворюваність на ГРЗ на  більшості адмінтериторій області  наближається до епідемічного рівня. На 9 адмінтериторіях епідемічний рівень перевищено (Жидачівський район в 1,2 рази, Жовківський район в 1,2 рази,  Перемишлянський район в 1,3 рази, Радехівський район в 1,2 рази, Сколівський район в 2,1 рази,  Ст.Самбірський в 2,2 рази, Стрийський район в 1,2 рази, м.Самбір в 1,2 рази, Самбірський район в 1,2 рази). 

          За підсумками моніторингу впродовж  45-тижня (з 08.11. по 14.11.10.) в контрольному з захворюваності на грип та ГРЗ  м. Львові захворіло  3469 осіб, інтенсивний показник 46,0 на 10 тис.населення (епідпоріг – 84,6). 

          В даний час  в захворілих на гострі респіраторні захворювання осіб, вірусологічною лабораторією облСЕС не виділено вірусів грипу. Захворювання викликані РС-інфекцією, риновірусами, аденовірусами.

   За даними ВООЗ цьогоріч циркулюватимуть віруси грипу А (Н1N1) Каліфорнія (у 2009 був пандемічний – став сезонний), А (Н3N2) Перт 2009, грипу В (Брісбен) 2008.

Найбільш ефективним  профілактичним захистом проти захворювання на пандемічний та сезонний грип залишається  вакцинація. В області на даний час щеплено проти грипу  4141  особа, що вкрай недостатньо (0,16%).

В економічно розвинутих країнах щороку щеплюється 50-60% населення  у Львівській  в середньому 0,3%.

 

  Відповідно до Календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 03.02.06. № 48, щеплення проти грипу є рекомендованим, у тому числі особам з числа групи ризику. До груп медичного ризику  ( висока можливість клінічних ускладнень від грипу) належать: особи з хронічними захворюваннями (дихальної  та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин) та ожирінням; особи віком понад 60 років; жінки, які ймовірно перебуватимуть в 2-3 триместрі вагітності під час епідемії грипу; особи, що перебувають в спеціалізованих колективах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку, будинках дитини, тощо).  До груп епідемічного ризику (висока  можливість інфікування грипом) належать: діти дошкільного віку, школярі, підлітки, студенти, персонал медичних закладів, персонал середніх шкільних  та інших навчальних закладів, інтернатів, будинків дитини та осіб похилого віку, робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту, військові, тощо. Загалом декретований контингент, який реально потребує вакцинації в області  налічує 47600 осіб.

Слід відзначити, що з груп  ризику на сьогодні щеплено проти грипу лише 1868 медичних працівників (в основному м.Львів), дітей до 14 років 1423. Взагалі не приступили до щеплень у Бродівському, Буському, Мостиському, Самбірському, Турківському районах, містах Дрогобичі та Трускавці.

         Придбати вакцину можна в аптеках, що розміщені в лікувально-профілактичних закладах незалежно від форм власності. Ознайомитись з дислокацією аптечних установ, де реалізується вакцина проти грипу та лікувально-профілактичних закладів, де можна зробити щеплення проти грипу населенню м.Львова можна на сайті облСЕС (www.ses.lviv.ua).

 

Прес –служба ДУОЗ ЛОДА 

 

                                                                          Тел.: 276- 23-60 

 

E-mail: locz@mail.lviv.ua