06 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Н А К А З

Н А К А З

 

«11» 10.2010. № 851                                                      «_11_»_10.2010._№ 139 -ВО_

 

 

Про заходи щодо запобігання виникнення

епідемії грипу у Львівській області

 

     Згідно інформації Українського центру грипу початок епідемічного підйому  захворюваності на грип та ГРЗ розпочнеться в грудні 2010 року.  Досвід країн світу свідчить, що найбільш ефективним  профілактичним захистом проти захворювання на пандемічний та сезонний грип залишається  вакцинація. За даними ВООЗ циркулювати будуть віруси грипу А (Н1N1) Каліфорнія 2009, А (Н3N2) Перт 2009, грипу В (Брісбен) 2008.  Згідно прогнозів в епідсезоні 2010-2011 років слід очікувати  захворювання на грип та ГРЗ близько 30% населення.

З метою належної організації  роботи лікувально-профілактичних закладів області

                                               н а к а з у є м о:

 

1.      Головному лікарю Львівської обласної інфекційної лікарні  Собко Ю.Х:

1.1. Призначити кураторів всіх інфекційних стаціонарів області з числа працівників підпорядкованого  закладу.

                                               Термін – до 20.10.10.

1.2. Забезпечити  виїзди кураторів з метою оцінки готовності інфекційних відділень ЦРЛ і ЦМЛ області до роботи в умовах епідемічних ускладнень грипу та ГРЗ.     Термін -  до 30.10.10.

 

2.      Головному позаштатному епідеміологу ГУОЗ ЛОДА Тімко Н.О., головному позаштатному інфекціоністу Мартинюку І.Б., головному позаштатному дитячому інфекціоністу Л.Прокопів:

            організувати та провести семінари з заступниками головних лікарів з лікувальної роботи, лікарями-епідеміологами, інфекціоністами, головними медсестрами щодо питань інфекційного контролю в лікувально-профілактичних закладах під час епідемічного підйому захворюваності на грип та ГРЗ та з питань клініки, діагностики, лікування грипу та ГРЗ.

                                               Термін –21.10.10.

 

3.      Начальникам управлінь охорони здоров’я міст Львова, Стрия, Самбора, Дрогобича, головним лікарям лікувально-профілактичних закладів:

            Відрядити 21.10.10. фахівців згідно переліку в п.2. в ГУОЗ ЛОДА для участі в семінарі. Витрати за відрядження віднести за основним місцем праці.

            Провести заняття з медичним персоналом щодо використання засобів індивідуального захисту згідно додатків 1-4 до даного наказу.

Термін – до 10.10.10.

            Вжити заходів щодо виділення коштів з місцевих бюджетів на імунізацію пріоритетних груп ризику, придбання лікарських засобів, антисептичних та дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту для профілактики і лікування грипу і ГРЗ.

Термін – до 20.10.10.

            Вжити вичерпних заходів щодо створення незнижувальних запасів антисептичних та дезінфекційних засобів, противірусних препаратів для лікування хворих на грип, формування резерву ліжкового фонду, засобів індивідуального захисту (включаючи респіратори), інших матеріальних ресурсів відповідно до затвердженого плану з підготовки до нового епідсезону.

Термін – до 20.10.10.

            Скеровувати в вірусологічну лабораторію облСЕС ( м. Львів, вул.. Круп’ярська, 27)  матеріал від хворих на грип та ГРЗ згідно вимог спільного наказу ГУОЗ ЛОДА та облСЕС  від 28.07.2010 №  547/103-ВО та наказу ГУОЗ ЛОДА від 02.08.2020 № 664.

Термін - постійно.

            Розробити в кожному ЛПЗ план навчання персоналу; призначити особу, відповідальну за план навчання з питань грипу в кожному ЛПЗ. До 15.10.10. провести з  особами, що проводять відбір матеріалу від хворих, повторні навчально-тренувальні заняття щодо техніки відбору, пакування та транспортування проб з оформленням протоколу проведеного заняття. У разі смерті хворого від пневмонії будь-якого ґенезу скеровувати матеріал в вірусологічну лабораторію облСЕС.

 Термін – постійно і до відміни.

            Скеровувати повідомлення в територіальну  санепідстанцію  на всі  смертельні випадки на грип, ГРЗ, пневмонії. Термін – постійно, до відміни. У випадку захворювань 2 і більше осіб на ТГРЗ  в 14-денний термін серед людей, що проживають в одному приміщенні, скеровувати повідомлення в територіальну СЕС.

Термін – постійно, до відміни.

            Забезпечити виконання  вимог наказу МОЗ України від  21.09.2010 № 798  „Про затвердження методичних рекомендацій „Хірургічна та гігієнічна обробка рук медичного персоналу”, наказу МОЗ України від 17.12.2009 № 971 „Про затвердження тимчасових медичних рекомендацій щодо запровадження інфекційного контролю у лікувально- профілактичних установах для запобігання ураження пандемічним вірусом  грипу А (Н1N1 2009)”.

 

4.      Головним державним санітарним лікарям міст і районів:

            Забезпечити контроль за своєчасним відбором та доставкою біоматеріалу з ЛПЗ підпорядкованих адмінтериторій від хворих з грипоподібними захворюваннями та їх ускладненнями, що перебувають на лікуванні  в відділеннях інтенсивної терапії та реанімації, а  також секційного матеріалу від померлих з вказаних захворювань, носоглоткових змивів від вагітних, хворих з важким перебігом грипу та інших респіраторних інфекцій, які мають в анамнезі супутні захворювання : ішемічну хворобу серця, бронхіальну астму, хронічні захворювання ВДШ, цукровий діабет, ожиріння, порушення імунітету та дітей різного віку з діагнозом грип, пневмонія, важкі ГРЗ в вірусологічну лабораторію облСЕС.

            При одержанні з ЛПЗ інформації про  госпіталізацію осіб з ТГРЗ, смертельні випадки від ГРЗ, пневмонії провести ретельне епідрозслідування, негайно по телефону повідомити облСЕС,  заповнити карти епідобстеження № 357/о та  скеровувати  копію карт епідобстеження в облСЕС щомісячно зі звітом Ф-1 „Звіт про окремі інфекційні та паразитарні захворювання”.

            Проводити систематичну санітарно-просвітницьку роботу з населенням щодо заходів особистої і громадської профілактики, необхідності своєчасного звернення за медичною допомогою, шкоди самолікування.

            За результатами поточного епіднагляду, застосовувати регіональні підходи до введення своєчасних обмежувальних заходів в школах, ВУЗах, ПТУ, технікумах, тощо.

            Контролювати виконання вимог наказу МОЗ України від  21.09.2010 № 798  „Про затвердження методичних рекомендацій „Хірургічна та гігієнічна обробка рук медичного персоналу”, наказу МОЗ України від 17.12.2009 № 971 „Про затвердження тимчасових медичних рекомендацій щодо запровадження інфекційного контролю у лікувально- профілактичних установах для запобігання ураження пандемічним вірусом  грипу А (Н1N1 2009)”.

5.      Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника   управління охорони здоров’я Середу О.М., заступника головного державного  санітарного лікаря області Когута О.М.

 

***ДОДАТКИ (.doc)