01 червня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Функціональної діагностики

Іванів Юрій Андрійович

 

завідуючий кафедри променевої діагностики ЛНМУ ім.Д.Галицького,

головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з функціональної діагностики

Електронна пошта: yivaniv@mail.lviv.ua

Телефон: 2759207


 У 1978 році закінчив інститут з відзнакою за спеціальністю “Лікувальна справа”. Первинну спеціалізацію з інвазивних методів обстеження серця і судин пройшов у 1979 році  під керівництвом проф. Й.Х.Рабкіна у Всесоюзному центрі хірургії АМН СРСР (Москва). У 1983 році захистив кандидатську дисертацію на тему “Корекція гіпоальфахолестеринемії при комплексному лікуванні атеросклерозу з переважним ураженням артерій нижніх кінцівок”. У 1984 році одним з перших в Україні освоїв і запровадив у клінічну практику ультразвукові методи обстеження серця, працюючи у Львівському міжобласному центрі серцево-судинної хірургії на посаді асистента кафедри торакальної хірургії з викладанням функціональної діагностики на створеному тоді циклі для студентів випускного курсу. Первинну спеціалізацію з ехокардіографії пройшов під керівництвом доц. І.М.Мітіної в Інституті серцевої хірургії ім. А.М.Бакулєва АМН СРСР (м. Москва).

 У 1991 році стажувався в Університеті штату Нью-Йорк у місті Буффало за темою «Діагностичні і терапевтичні аспекти кардіохірургії», де освоїв методику кольорової допплерівської ехокардіографії, яку згодом запровадив у Львівському кардіохірургічному центрі.

 У 1994 році закінчив навчальний курс з ультрасонографії в Ультразвуковому інституті при Університеті Томаса Джефферсона (Філадельфія, США), де крім інших методів освоїв пренатальну ехокардіографію. За підтримки цього університету, корпорації «Акусон» і Міжнародного Фонду Джорджа Сороса «Відродження» в 1995 році створив Навчально-діагностичний центр «Сімекс-Соно», який став базою кафедри і своєрідним полігоном для запровадження нових методів ультразвукового обстеження серця і судин. Саме в 1995 році на базі цього центру одним з перших в Україні запровадив черезстравохідну ехокардіографію і застосував контрастні засоби в ультразвуковій діагностиці, зокрема при обстеженні серця.

З 1992 року проф. Ю.Іванів очолює кафедру променевої діагностики факультету післядипломної освіти, де створив курс функціональної діагностики з передатестаційними циклами і циклом спеціалізації для лікарів.

У 2007 році захистив докторську дисертацію на тему «Клапанна кардіоміопатія: ультразвукові методи у виявленні, оцінці прогнозу і виборі лікувальної тактики».

На базі Медичного центру Святої Параскеви з його ініціативи створено Центр рідкісних хвороб серця і проведено дві науково-практичні конференції «Хвороби-сирітки в кардіології» з випуском відповідного збірника.

Проф. Юрій Іванів започаткував і бере активну участь у двох міжнародних доброчинних медичних програмах, завдяки яким важко хворі діти з патологією серця отримують високо кваліфіковану допомогу в кращих клініках Європи і Північної Америки, Це спільна з Люксембурзьким національним комітетом Червоного Хреста і кардіохірургічною клінікою Страсбурзького університету (Франція) програма “Діти України хворі на серце” та спільна з доброчинною фундацією “Український дар життя” і Клінікою Монтефйоре (Бронкс, Нью-Йорк) програма “Життя в дарунок”. Крім того, згідно з програмами співпраці було налагоджено навчання українських лікарів-кардіологів та кардіохірургів у провідних клініках Франції і США, а клініки університету отримали цінне обладнання для діагностичної і лікувальної роботи.

Проф. Ю.Іванів є автором чи співавтором понад 230 друкованих праць, з них – 2 монографії, 1 підручник, 3 навчальні посібники, 2 авторські свідоцтва на винахід. Член редакційних колегій і редакційних рад кількох українських науково-практичних журналів, зокрема міжнародної редакційної ради «Українського кардіологічного журналу».

З 2006 року обраний президентом Всеукраїнської громадської організації “Асоціація фахівців з ехокардіографії”, є членом Виконавчого комітету Європейської Асоціації серцево-судинної візуалізації (EACVI) й учасником сертифікаційної групи.

 Юрій Іванів проводить активну діагностичну, лікувально-консультативну роботу, підготував велику кількість лікарів з функціональної та ультразвукової діагностики.