14 грудня 2017 р.

Як до нас доїхати

GMM
"Право на вільний вибір лікаря""Субпроект Львівщини проводить активну медійну компанію у ЗМІ""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню"


Новини з життя ЛПЗ Львівщини

 12.12.2017

Оновлення медичних закладів у Миколаївському районі

За кошти сільської ради, Миколаївської районної та обласної рад реалізовані мікропроекти:

Капітальний ремонт – заміна даху та фасаду ФАПу с.Криниця – 384 тис.

Капільний ремонт – заміна даху СЛА ЗПСМ с.Рудники – 280 тис.

За кошти районного бюджету здійснено поточний ремонт приміщення СЛА ЗПСМ смт.Розділ – 62 тис.

За кошти районного бюджету здійснений поточний ремонт приміщення пологового відділення Миколаївської ЦРЛ – 179 тис.

За кошти районного бюджету для Миколаївської ЦРЛ придбано опалювальний котел (46 тис) та  гінекологічне крісло в оглядовий кабінет (23 тис).

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


11.12.2017

Засідання президії  райради

У вівторок, 5 грудня, в Городоцькій районній раді, в кабінеті роботи комісій, під керівництвом голови Городоцької районної ради Володимира Більовського відбулось засідання президії райради.

В засіданні окрім членів президії також взяли участь: перший заступник голови РДА Іван Ковальчук, заступник голови РДА Павло Стахів, керівник фінуправління Тарас Харович, головний лікар Городоцької ЦРЛ Павло Фалинський, головний спеціаліст відділу освіти Юрій Левкович, редактор районної газети "Народна думка" - Роман Смілка.

На засіданні було обговорено питання запропоновані на розгляд ХVІІ чергової сесії районної ради VIIскликання, яка відбулася 7 грудня 2017 року, зокрема, це питання про реорганізацію юридичної особи, шляхом перетворення комунальної організації Городоцької районної ради «Городоцька районна стоматологічна поліклініка» в комунальне некомерційне підприємство, «Городоцька районна стоматологічна поліклініка» та про внесення змін у структуру КЗ ГРР «Городоцька ЦРЛ».

Попередньо всі питання розглянули у постійних комісіях районної ради.  

Рішення ХVІІ чергової сесії районної ради VII скликання приймались відкритим поіменним голосуванням  з яким Ви можете ознайомитись тут - http://gorodok-rada.org.ua/node/7211


08.12.2017

"Школа здоров’я" у Кам’янка-Бузькому районі

 

7 грудня 2017 року у с. Батятичі відбулася чергова «Школа здоров’я»  на тему «Вагітність, пологи, годування грудьми». В даному заході взяли участь лікар акушер-гінеколог Олеся Походило,  консультант субпроекту “Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області” Ірина Шиманська, лікар-педіатр Ірина Вихопень.

 

Для дівчат 7-11 класів було прочитано лекцію про те, коли потрібно відвідувати гінеколога, як застерегтися від небажаної вагітності та як готуватися до вагітності.

 


08.12.2017

Плановий  виїзд в АЗПСМ с. Великосілки бригади лікарів Кам’янка – Бузької ЦРЛ

 

06.12.2017 р. відбувся плановий  виїзд в АЗПСМ с. Великосілки бригади лікарів Кам’янка – Бузької ЦРЛ для надання медико - консультативної допомоги. До складу бригади увійшли: заступник головного лікаря з медичного обслуговування  населення О. Волошин,  зав. терапевтичним відділенням  В. Мельник, лікар – гінеколог поліклінічного відділення Кам’янка – Бузької ЦРЛ  О. Яловицької.

 

Під час виїзду медико – консультативна допомога була надана 24 –ом мешканцям.


06.12.2017

Hарада з медичним персоналом сільських закладів охорони здоров`я 

 5 грудня 2017р. в актовому залі Яворівської ЦРЛ відбулася нарада з медичним персоналом сільських закладів охорони здоров`я, які надають первинну медичну допомогу.

Заступник головного лікаря Яворівської ЦРЛ О.Северин зупинилася на питаннях реалізації завдань з реформування первинної медичної допомоги в районі.

У своєму виступі Б. Гораль, лікар - епідеміолог Яворівської ЦРЛ ознайомив присутніх з  епідситуацією в області і районі з ГРВІ та грипу.

Лікар-інфекціоніст В.Хархаліс  зосередила  увагу на захворюваності на ВІЛ-інфецію/СНІЛ в  Україні, області, районі  та заходах з профілактики.

Про діагностику та лікування рідкісних захворювань у дітей розповіла заступник головного лікаря  Яворівської ЦРЛ С. Гайдучок.

Головний лікар Яворівської ЦРЛ М.Дмитрів детально зупинився на питаннях реалізації  мікропроектів в амбулаторіях і ФАПах району. 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


04.12.2017

Вік - батьківству не завада

НЕМОЛОДІ МОЛОДІ БАТЬКИ: ТАТУСЕВІ - 60, МАТУСІ - 50 РОКІВ

 

Триста дев'яносто одна маленька людина з'явилася на світ від 1 січня до 28 листопада цього року в стінах пологового відділення Старосамбірської ЦРЛ. Триста дев'яносто одна щаслива жінка стала матір'ю - хтось вперше, вдруге, втретє… Стільки ж чоловіків матимуть це горде звання - батько. Медики, з поміччю яких народжуються немовлята, всі історії сприймають не просто як роботу, а як щось особливо величне. 
Але цій дівчинці, що народилася на світ Божий 22 листопада, раділи по-особливому. Про цю історію нам розповіла старша медсестра пологового відділення Романія Рогожинська. Анну-Марію Господь подарував батькам у доволі зрілому віці - мамі Риті цими днями виповнилося 50 років, а батько Ігор у 2017 році відзначив своє 60-річчя. Історія немолодих, однак новоспечених, батьків вельми цікава і непроста. Видно, там на небесах, так хотіли. Чоловік, як кажуть у народі, поважний холостяк, одружений не був, діточок не має. Хирівчанин Ігор Миколайович часто у відрядження їздив на Донеччину, там і запала йому в серце та полонила душу Рита Володимирівна. Знаються вже 12 років. Коли почалася війна, він зрозумів, що на неспокійному сході цю жінку не залишить. Отож, і привіз її до Хирова. Пані Рита мамою стала вдруге. Від першого шлюбу в неї є 29-річний син, який, до речі, дуже радіє народженню сестрички. Доля його також закинула на Західну Україну - одружений і живе в Ужгороді. Днями приїде на хрестини. Сама ж Рита також наголошує, що вона з 18 років їздила по відрядженнях. І осердя Бандерівщини їй особливо подобається. 

А втім, як розповідає завідувач гінекологічно-пологового відділення Орися Бонецька, пологи у зрілому віці не є частими. Такого випадку ще не було. Вагітність у Рити проходила без особливих ускладнень. Однак, медики все ж вирішили, щоб маля народжувалося за допомогою кесарового розтину. Асестував Орисі Миронівні Юрій Сідак. Дівчинка народилася, вагою 3 кг900 г, зростом 56 сантиметрів. Здоровенька. У вівторок маму з немовлям виписали додому, немолодий-молодий татусь був безмежно радий, а медики побажали не гаяти часу і приїздити до них за хлопчиком. 

 04.12.2017

Оперативна нарада з медичними працівниками у Сколівській ЦРЛ

30 листопада 2017 року в Сколівській ЦРЛ була проведена оперативна нарада з медичними працівниками району. Захід пройшов під головуванням головного лікаря Івана Щадея.

Були обговорені наступні питання:

 

 • реформування первинної медичної допомоги, оптимізація ліжкової мережі;
 • фінансове забезпечення медичних установ району;
 • забезпечення виконання державної програми «Доступні ліки»;
 • про хід реалізації в районі проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області»;
 • про стан вакцинопрофілактики в районі за 11 місяців 2017 року.

 04.12.2017

Новий ультразвуковий апарат Hitachi Aloka у Стрийській міській дитячій лікарні

Стрийська міська дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат Hitachi Aloka. Це найкращий подарунок дітям міста Стрия як результат тісної співпраці міської влади та керівництва лікарні, людей, котрі добре розуміють проблеми охорони здоров’я дитячого населення.

Саме завдяки найсучаснішому ультразвуковому апарату стало можливим обстеження внутрішніх органів черевної порожнини і заочеревинного простору, суглобів, м’яких тканин, лімфатичних вузлів, головного мозку, молочних залоз, щитоподібної та вилочкової залоз, серце та судини. Частота датчиків дозволяє проводити обстеження як дітей, так і дорослих.

Також УЗД – апарат можна переміщати в палату, відповідно до потреб пацієнта. Це прискорює процес обстеження і призначення лікування. Наявність великої кількості опцій дає можливість перетворити сканер в мультифункціональний термінал, що розширює спектр послуг.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


04.12.2017

Засідання постійної комісії Городоцької районної ради з питань охорони здоров'я, материнства, соціального захисту та демобілізованих учасників АТО 

У вівторок, 28 листопада, відбулось засідання постійної комісії Городоцької районної ради з питань охорони здоров'я, материнства, соціального захисту та демобілізованих учасників АТО. 
У роботі комісії взяли участь: депутат районної ради, голова постійної комісії Василь Довгунь, заступник голови РДА Павло Стахів ,  головний лікар КЗ ГРР «Городоцька ЦРЛ»  Павло Фалинський , депутат райради, член комісії  Іван Прохода, радник голови районної ради Ігор Саган, головний спеціаліст з правових питань і кадрової роботи районної ради Ірина Цуньовська, представники ЗМІ.

  

 

На комісії було внесено зміни  та вирішено винести на розгляд XVII чергової сесії Городоцької районної ради питання щодо затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства «Городоцька районна стоматологічна поліклініка». 


27.11.2017

Закінчення ремонтних робіт в дитячому відділенні Турківської КЦРЛ

24.11.17 р за участю в.о. головного лікаря К.Коробова , в.о. заступника головного лікаря по лікувальній роботі П.Ігнацевич , заступника головного лікаря з медсестринства Г.Пономарьової настоятелем храму Петра і Павла м.Турки о. Мар’яном було проведено богослужіння та освячено образ та палати дитячого відділення, в яких зроблено ремонт.

В.о. головного лікаря К.Коробов подякував о.Маряну , колективу працівників відділення за проведену роботу .

Зав. відділенням І.Цюцик подякував адміністрації Турківської КЦРЛ за сприяння у проведенні ремонту.

 


 27.11.2017 

Семінар з  фельдшерами  ФАПів  Стрийського  району

24 листопада  в  актовому  залі  Стрийської центральної  районної  лікарні  відбулося  семінар-нарада  з  фельдшерами  ФАПів  Стрийського  району.

 

Тема  семінару: «Наказ  МОЗ  № 551  «Про  удосконалення  проведення  профілактичних  щеплень  в  Україні». 

1 . Календар  профілактичних  щеплень.

2. Положення  про  організацію  і  проведення  профілактичнитх  щеплень

3. Перелік  медичних  протипоказань  до  проведення  профілактичних  щеплень.


 27.11.2017

Засідання  медичної  ради у Стрийській ЦРЛ 

23  листопада   2017 року  в  актовому  залі  Стрийської  ЦРЛ  відбулося  засідання  медичної  ради.  Присутні:  головні  лікарі  АЗПСМ,  завідувачі  відділень.  На  порядку  денному  три  питання:

-  Про  організацію  заходів  щодо  профілактики  ГРВІ  та  грипу  на 2017-2018рр.

-  Про  стан  надання  медичної  допомоги  населенню  Стрілківської  АЗПСМ.

-  Різне. 

         В Стрийській ЦРЛ на період епідемії грипу медичні працівники забезпечені засобами індивідуального захисту:  рукавицями, одноразовими масками, антисептиком для обробки рук. По відділеннях лікарні наявні противірусні препарати (Новіри).

         Щотижнево проводиться моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ населення Стрийського району. Початок епідемічного сезону очікується в кінці грудня. В поліклінічному відділенні Стрийської ЦРЛ на період епідемії грипу виділено окремий кабінет, де приймаються хворі з підвищеною температурою. В СЦРЛ на період епідемії створено додаткові ліжка для хворих на грип та ГРВІ в кількості 50. Проведено навчання з середнім медичним персоналом щодо техніки забору матеріалу для вірусологічного дослідження від важко хворих на грип та вірусні пневмонії. Написана стаття в газету «Рідне поле» на тему «Обережно: грип».

 

         Засідання медичної  ради  відзначає,  що  показники  роботи  амбулаторії  ЗПСМ  с. Стрілків є  задовільними.  За  9  місяців  2017 року  зменшились  деякі  показники  роботи,  а  саме  зменшився  амбулаторний  прийом,  як  дорослого,  так  і  дитячого  населення,  зменшилось  число  викликів  порівняно  за  аналогічний  період  2016 року.  Кількість  диспансерних  хворих  і  дітей  залишається  на  однаковому  рівні.  Також  за  9 місяців 2017 року  зменшилась  загальна  смертність,  а  також  кількість  виданих  листків  непрацездатності,  первинний  вихід  на  інвалідність.

         Працівники  амбулаторії  проводять  всі  заходи  з  виконання  державних  та  національних  програм  в  галузі  охорони  здоров’я  населення.

      Підсумовуючи засідання медичної ради, лікарям рекомендовано посилити  контроль  за  диспансерним   спостереженням  та  лікуванням  хворих  терапевтичного  профілю,  особливу  увагу  приділити  ранньому  виявленню  хворих  на  гіпертонічну  хворобу,  туберкульоз,  злоякісні  новоутвори  і  цукровий  діабет.


27.11.2017

Робоча нарада у райдержадміністрації Городоцького району

21 листопада, в райдержадміністрації відбулася робоча нарада з керівниками відділів, управлінь, служб та інших структурних підрозділів з питань надходжень платежів до місцевого і державного бюджетів та їх аналізу, яку провели  голова райдержадміністрації В.Ременяк та голова  районної ради В.Більовський. 

 

 

Керівник фінансового управління райдержадміністрації Т.Харович доповів про виконання показників бюджету усіх рівнів, сплату податку з доходів фізичних осіб. Начальник управління Державної казначейської служби України у Городоцькому районі Г.Місько проаналізувала оплату захищених/незахищених статей видатків. Керівник відділу освіти  І.Яскевич повідомив про результати проведених районних шкільних олімпіад.  Керівник відділу культури І.Шугало доповів про роботу Народних домів, участь районних колективів в обласних конкурсах, підготовку до відзначення Дня Гідності та Свободи та Дня жертв Голодомору.  Про діяльність закладів охорони здоров’я, доповіли головні лікарі КЗ ГРР «Городоцька ЦРЛ» П.Фалинський та КЗ ГРР «Городоцький РЦПМСД» В.Полумацканич. 


24.11.2017

Конференція для лікарів-педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів

23 листопада 20174 року в Яворівській ЦРЛ відбулась конференція для лікарів-педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів.

Були обговорені наступні питання:

 • Сучасні пробіотики у практичній діяльності лікаря-педіатра, сімейного лікаря.  Пробіотична корекція у дітей раннього віку.
 • Гострі респіраторні захворювання у дорослих та дітей: нові можливості терапії.
 • Артеріальна гіпертензія у практиці сімейного лікаря, терапевта, педіатра: від підвищеного артеріального тиску до інсульту.

Також на конференції виступила Марта Яцула, кандидат медичних наук.

 

 

Присутні лікарі обмінялись досвідом щоденного лікування хворих із артеріальною гіпертензією та функціональними гастроінтестинальними розладами у дітей раннього віку. 


23.11.2017

Тренінг для працівників первинної медичної допомоги в Яворівській ЦРЛ 

21-22 листопада в Яворівській ЦРЛ відбувся тренінг для працівників первинної медичної допомоги щодо інтегрованого ведення випадків артеріальної гіпертензії та цукрового діабету. Тренінг відбувся в рамках спільного проекту МОЗ України, Європейського Бюро ВООЗ в Україні за підтримки Швейцарської  агенції з розвитку та співробітництва: «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров`я в Україні». Навчання здійснювали досвідчені тренери Олена Назарова та Ірина Ометюх, які проводили інтерактивні лекції, практичні заняття в групах, розгляд клінічних випадків, відпрацювання  практичних навичок.

Метою тренінгу було навчання фахівців первинної ланки - фельдшерів ФАПів,  сімейних лікарів, сімейних медсестер - профілактиці неінфекційних захворювань та інтегрованого ведення пацієнтів з артеріальною гіпертензією, цукровим діабетом у повсякденній діяльності. Учасники тренінгу обмінялися практичним досвідом роботи, а також навчилися виявляти фактори ризику захворювань, проводити їх  корекцію, застосовувати мотиваційне консультування пацієнтів з метою підвищення якості надання медичної допомоги.

  20.11.2017

Нове обладнання для анестезії та реанімації у Миколаївській ЦРЛ

Надзвичайно потрібний та важливий апарат закуплено в реанімаційне відділення. Монітор пацієнта ЮМ 300-10 - багатофункціональний сучасний прилад для безперервного контролю за усіма фізіологічними параметрами дорослих та дітей.

Високоточна технологія вимірювання допоможе та збереже час медикам. Акустичний та візуальний сигналсвоєчасно повідомить про погіршення стану пацієнта. 

За допомогою приладу можна контролювати наступні параметри (базові і підключаються за технологією за технологією UniPort): 

 • 12-канальна ЕКГ;
 • Частота серцевих скорочень і викиду серця з використанням технології PiCCО
 • Кількісний вміст в крові кисню (SpO);
 • Артеріальний тиск (неінвазивний і інвазивний методи) за технологією OxiMax ™ (Nellcor ™);
 • Механіка і частота дихання;
 • Насиченість при вдиху / видиху повітря СО (в бічному і головному потоках);
 • Температура тіла;
 • Концентрація NO, О і ще 5 газів-анестетиків;
 • Електроміорелаксація і її ступінь
 • Глибина анестезії з використанням технології BIS ™ (Covidien);
 • Механіка респіраторна. 

Прилад можна використовувати під час оперативних втручань. Апарат закуплено за кошти держсубвенції.

 

 

 

 Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


20.11.2017

Підсумки акції «Днів профілактики та раннього виявлення цукрового діабету» у Яворівському районі

В закладах охорони здоров’я Яворівського району впродовж 30.10.2017-13.11.2017р. було проведено акцію «Днів профілактики та раннього виявлення цукрового діабету». 

В рамках акції обстежено – 2009 осіб, в т.ч. – 195 дітей, виявлено – 62 особи з підвищеним рівнем глюкози в крові, з них у 7 випадках підтверджено цукровий діабет.

 

 

Всі виявлені хворі скеровані для до обстеження, а в подальшому і лікування в районні та обласні ЗОЗ. 


20.11.2017

План заходів в рамках проекту Програми соціально- економічного розвитку Сколівського району на 2018- 2022рр

Адміністрація КЗ СРР «Сколівська ЦРЛ» в рамках проекту Програми соціально- економічного розвитку Сколівського району на 2018- 2022рр. подає план заходів в розрізі об’єктів та виконання робіт у сфері розвитку охорони здоров’я гірських територій Сколівського району.

Назва

ключового заходу

Деталізація ключового заходу в розрізі об’єктів або виконання робіт

Необхідний обсяг фінансування об’єкту або виконання робіт у 2018 році, тис. грн.

Необхідний обсяг фінансування об’єкту або виконання робіт у 2018-2022 роках, тис. грн.

Реконструкція ЛА ЗПСМ з добудовою житла для сімейних лікарів

Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини у Сколівському районі: смт.Верхнє Синьовидне, с.Головецько,с.Жупани,с.Крушельниця, с.Орів,с.Підгородці,с.Плав’я,с.Труханів,

с.Тухля,с.Тухолька,с.Завадка,с.Лавочне

5 200,0

16 000,0

Капітальний ремонт закладів охорони здоровя

Капітальний ремонт інфекційного, пологового, реанімаційного, хірургічного, приймального відділень КЗ СРР «Сколівська ЦРЛ»

1 700,0

9 300,0

Закупівля апаратури для рентгенологічного відділення

Рентгенологічне відділення КЗ СРР «Сколівська ЦРЛ»

4 500,0

14 000,0

 

 


16.11.2017

Нарада щодо обговорення галузевих програм У Городоцькій ОДА

15 листопада в  Городоцькій районній державній адміністрації відбулася нарада щодо обговорення галузевих програм, що передбачають фінансування у 2018 році. Участь в нараді взяли керівники відповідних служб, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації, зокрема,  керівники закладів охорони здоров’я Городоцького району.

Під час  наради було проаналізовано підсумки виконання районних програм  у 2017 році, стан проведеної роботи з розроблення цільових програм на 2018 рік та напрямки їх фінансування.

Присутні на нараді керівники доповіли про розроблені програми, які націлені, в першу чергу, на підтримку таких пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку як: освіта, охорона здоров’я, соціальна підтримка населення, розвиток фізичної культури і спорту, розвиток культури і культурної спадщини. В ході проведення наради присутні визначилися з основними проблемними питаннями, які  необхідно врахувати для забезпечення ритмічного і якісного виконання завдань та заходів районних програм у 2018 році.

 

За підсумками наради було доручено керівникам управлінь, служб та структурних підрозділів райдержадміністрації прискорити процес написання нових  програм, для забезпечення їх виконання у 2018 році у визначених обсягах.  


20.11.2017

Депутат Верховної Ради України Андрій Лопушанський передав автомобіль для Турківської КЦРЛ

 

17 листопада 2017 року депутат Верховної Ради України Андрій Лопушанський передав автомобіль швидкої допомоги Турківській комунальній центральній районній лікарні. Благодійний фонд Андрія Лопушанськоговручив подарункові сертифікати для відпочинку у відпочинковому комплексі "ЛАЯР" у м. Хирів працівникамТурківської КЦРЛ. Зі словами подяки до присутніх звернулася в.о.головного лікаря КЦРЛ Костянтин Коробов, голова РДА Олександр Лабецький. Придбання нового автомобіля для лікарні – це вагомий внесок у розвиток медичної галузі району, покращення якості надання медичних послуг населенню, адже парк медичних автомобілів вже є застарілим, оскільки використовується понад 20 років. Тому потреба в поповненні та оновленні автопарку лікарні існувала вже дуже давно.

 


20.11.2017

Лікарська  конференція «Стеатогепатити очима  лікаря -гастроентеролога» у Стрийській ЦРЛ

16  листопада  2017  року   в  актовому  залі  Стрийської  центральної районної  лікарні  відбулася  лікарська  конференція «Стеатогепатити  очима  лікаря -гастроентеролога». Захід відбувся за участі  головних  лікарів  АЗПСМ, завідувачів  структурних підрозділів,  лікарів  поліклінічного  відділення.

Доповідачем виступила лікар-гастроентеролог Ольга Бідюк.

 

Стеатогепатит — це  перехідна фаза  захворювання від  стеатоза до  цирозу. Ця  патологія  зачіпає клітки печінкової  тканини і   виражається запальним процесом на основі  жирової дистрофії.  Даний процес  має зворотній характер (на  відміну  від  цирозу печінки).  Дана  патологія  представляє  собою  запалення  в  тканинах  печінки,  яке  виникає  на  фоні  переродження печінкових  жирових  кліток. На конференції було розглянуто основні причини  стеатогепатоза, такі як: алкогольний  генез, метаболічний  генез, ряд  антибіотичних  препаратів, нестероїдні протизапальні  препарати, дивертикульоз та патологія  Вільсона –Коновалова.

 


15.11.2017

Медики Старосамбірщини підсумували виконання урядової програми "Доступні ліки"

З 1 квітня 2017 року діє урядова Програма «Доступні ліки». Отже, Програма діє вже сім місяців. Старосамбірщина активно доєдналась до цієї урядової ініціативи: є успіхи та, як і в будь-якій нелегкій справі, є моменти, що потребують доопрацювань та вдосконалень. З метою підсумування поточних результатів та налагодження більш продуктивної співпраці основних ланок, задіяних у Програмі головний лікар району Юрій Войтів 13 листопада 2017р.  провів  медичну раду.

За статистикою станом на 15.11.2017р . у районі кількість аптек задіяних у Програмі 20, обсяг коштів виділених на рік згідно проекту 11192100,00 грн., лікарями виписано 35307 рецептів, отоварено 22658 рецептів на суму 812006,89 грн. 

Аналізуючи якісну сторону виконання урядової Програми, районний терапевт Н.Савенко  звернула увагу на відсоток забезпечення ліками хворих диспансерної групи та правильність призначення медичних препаратів, які підлягають реімбурсації.

 

Моніторинг стану реалізації  урядової  Програми «Доступні ліки» говорить про добру роботу сімейних лікарів та дільничних терапевтів. В рейтингу районів по Львівській  області по виконанню урядової Програми наш район входить у десятку перших.


 15.11.2017

Трускавець втілив модель медичної реформи задовго до її впровадження

Проект  Закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (медична реформа), за який ще у травні проголосували депутати  Верховної Ради,  сьогодні чекає підпису президента.

 

Проте, у Трускавці частину медичної реформи зреалізували за власної ініціативи. Зокрема, рік тому пацієнтам міської лікарні запропонували обирати собі терапевта або сімейного лікаря на власний розсуд. За даними лікарні, пропозицією скористувалось близько 1000 трускавчан.

Ця статистика показує кількість пацієнтів, які закріплені за лікарями та дає можливість розробити відповідну формулу щодо нарахування заробітної плати медикам  після запровадження реформи.  Слід зазначити, що за цей період  між лікарями  склались здорові конкурентні відносини.

Станом на 1 листопада 2017 року кожен сімейний лікар має у службовому використанні ноутбук. Окрім того,  сформовано внутрішньо лікарняну мережу та базу даних з історіями хвороб. Це дає можливість миттєвого обміну інформацією про стан здоров’я пацієнтів між сімейним лікарем та фахівцями вузького профілю.   

«Мешканці  можуть вільно обирати лікарів,  пройти повне обстеження в лікарні, отримати  рецепт на вживання лікувальних, профілактичних препаратів  та придбати їх за програмою «Доступні ліки». Трускавець  використав 90%  коштів на її реалізацію. Це один з найкращих показників в області. Фінансування – державне, і не використати його на загальну терапію та профілактику жителів міста, я вважаю, це злочин.  Ми спільно з керівництвом лікарні постійно моніторимо і аналізуємо дані про рівень захворюваності  та поширення хвороб. Під постійним контролем медиків: гіпертонія, збільшення холестерину та загальна терапія.  Наша мета – збільшити тривалість життя трускавчан. Переконаний в найближчі 5-10 років відбудеться суттєвий ріст цього показника», –розповів міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


13.11.2017

Всеукраїнський реєстр проекту «Чиста лікарня - безпечна для пацієнта» доповнили нові відділення  ЗОЗ Львівської області

Давидівська амбулаторія  загальної практики сімейної медицини Давидівської Об'єднаної Територіальної Громади здобула заслужену відзнаку чистоти 

Для мешканців є дуже важливим рівень надання медичної допомоги. У сільській місцевості жителі можуть отримати практично ті ж медпослуги, що й у Львові, а відтепер в абсолютно безпечних умовах, як для пацієнтів, так і для медичного персоналу.  З літа 2017 заклад розпочав плідну співпрацю з Асоціацією ”СОІК”, а з 26 жовтня активно контролюється аудиторами інфекційного контролю.

Спочатку амбулаторія обслуговувала тільки села Черепин і Давидів. Після об’єднання сюди на лікування приїжджають й мешканці інших сіл. Тому весь комплекс медичних послуг надається з дотриманням усіх санітарних норм та правил. Значну роль у налагодженні санітарно-епідеміологічного режиму відіграла головний лікар закладу – Ірина Гнатів, що доклала максимум зусиль та праці щодо оснащення закладу згідно усіх нормативно-правових вимог. Давидівська амбулаторія в достатній кількості забезпечена антисептикою, дезінфектантами, в тому числі швидкою дезінфекцією, дозаторами та диспансерами закритого типу,  професійними ємностями для знезараження медичних інструментів, тарою для брудної та чистої білизни, мішками для утилізації медичних відходів, прибиральним інвентарем.

Заключний аудит переконав, що система налагоджена чітко, а робота медичного персоналу – якісна. Головною запорукою отримання відзнаки закладу стала тверда рука головного лікаря та бажання працювати персоналу закладу. В планах долучити до Всеукраїнського реєстру чистих лікарень і решту ФАПів Давидівської Об'єднаної Територіальної Громади.

Жіноча консультація Бродівської центральної лікарні також не забарилася із одержанням відзнаки «Чиста лікарня-безпечна для пацієнта»

Жіноча консультація Бродівської ЦРЛ зроблена за європейськими стандартами. Створені всі умови аби пацієнти почували себе комфортно. Це заслуга, перш за все, медперсоналу закладу, який підніс новостворену консультацію до рівня медзакладу, який можна ставити в приклад. У відділенні було проведено гігієнічний аудит регіональним фахівцем СОІК, складено рекомендаційний лист щодо санітарно-гігієнічного оснащення, проведено навчання стосовно роботи з двовідерною системою прибирання, забезпечення необхідними дозуючими пристроями, мопами для ефективного прибирання поверхонь. Проведений заключний аудит-перевірка довів, що жіноча консультація відповідає всім вимогам санітарно-епідеміологічного режиму, а медичні працівники закладу проявили себе як фахівці своєї справи.

У жіночій консультації створені необхідні умови праці та лікування пацієнтів у безпечних умовах. Медзаклад не лише оснащений новим сучасним обладнання, але й послуговується чітко налагодженою системою санітарних норм.

 

Довідка. Всеукраїнський проект «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта» працює вже п’ять років, із кожним роком реєстр даного проекту поповнюється новими відділеннями та закладами охорони здоров’я. 

 

На сьогоднішній день у Львівській області згідно реєстру даний статус мають 78 відділень. Бажаємо всім ЗОЗ області долучитися до даного проекту, адже дотримання правил інфекційної безпеки та інфекційного контролю це безпека медперсоналу та наших пацієнтів.


 

13.11.2017

Медична рада у Яворівській ЦРЛ

 9 листопада 2017 року у Яворівській центральній районній лікарні відбулася медична рада з питань: 

1.Стан онкозахворюваності та онкозапущеності за 9 місяців 2017року. Доповідач:  Пшендровська Анджеліка Ярославівна - районколог

2.Організація роботи фтизіатричної служби в ЗОЗ району. Рівень захворюваності та запущеності туберкульозу за 9 місяців 2017року. Доповідач: Пастушок Світлана Ярославівна –   завідувачка протитуберкульозного  відділення Яворівської ЦРЛ

3.Диспансерний нагляд за учасниками АТО. Доповідач:  Старик Ореста Захарівна – завідувачка поліклінічного відділення

4.Інформація про стан імунопрофілактики у ЗОЗ району за 10 місяців 2017р. Доповідач: Гораль Богдан Андрійович  – лікар-епідеміолог

5.Інформація про реалізацію урядової програми «Доступні ліки» в ЗОЗ району. Доповідач: Старик Ореста Захарівна – завідувачка  поліклінічного  відділення. Пастирнак Марія Михайлівна – головний бухгалтер

6. Різне. 

 

Були присутні головні лікарі закладів охорони здоров’я району, завідувачі відділення,  акушер-гінекологи,  лікарі-педіатри,  сімейні лікарі.

 


10.11.2017

Школа здоров’я у Кам’янка-Бузькому районі

 

9 листопада 2017року при АЗПСМ с. Батятичі Кам’янка-Бузького району розпочала свою роботу «Школа здоров’я». Школярам 8-11 класів була прочитана лекція на тему «Дитячі інфекції». В даному заході прийняли участь працівники амбулаторії: головний лікар, лікар-педіатр Вихопень І.В., фельдшер Ярка О.О. 

 

Презентацію лекції "Дитячі інфекції" можна переглянути за посиланням.


 03.11.2017

Уляна Супрун відвідала Міжрайонний скринінговий центр у Червонограді

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун відвідала скринінговий центр на базі Червоноградської центральної міської лікарні.

Уляна Супрун наголосила на необхідності функціонування таких центрів, зазначивши, що кожна жінка повинна усвідомити – її здоров’я в її руках. Надзвичайно важливим є виявлення захворювань на ранніх стадіях. Адже, рання діагностика хвороби допоможе швидше її подолати, уникнути ускладнень та незворотних процесів.

Також в.о.міністра розвіяла міф про високу вартість лікарських послуг для пацієнтів в рамках медичної реформи та зауважила, що немає ніяких тарифів для оплати пацієнтами медичних послуг.

Уляна Супрун залишилась задоволена роботою центру, якістю надаваних послуг та географічним розташуванням МСЦ у Червонограді. 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


02.11.2017

Плановий  виїзд в АЗПСМ с. Незнанів бригади лікарів Кам’янка – Бузької ЦРЛ

1 листопада 2017 року відбувся плановий  виїзд в АЗПСМ с. Незнанів бригади лікарів Кам’янка – Бузької ЦРЛ для надання медико - консультативної допомоги. Виїзд відбувся за участі заступника головного лікаря з медичного обслуговування  населення О.Волошина,  завідувача терапевтичним відділенням В. Мельник та завідувача  акушерсько-гінекологічним відділенням М.Хаби.

Під час цього виїзду 25 мешканців отримали медико – консультативну допомогу. Також, до чотирьох  осіб похилого віку проведено виїзд на дім.

 


 02.11.2017

Тренінг по підготовці до вакцинації проти раку шийки матки у Яворівському районі

2 листопада 2017 року в Яворівській ЦРЛ  відбувся тренінг з питань профілактики раку шийки матки папіломавірусної етіології.

В тренінгу взяли участь лікарі акушер-гінекологи, головні лікарі амбулаторій, завідувачі ФАПів Яворівського та Мостиського районів. 

Навчання пройшло за участю лікара-імунолога ЗУСДМЦ Ярини Романишин та лікара-епідеміолога ЗУСДМЦ Оксани Пушкарьової.

Лікарі поділились своїм досвідом вакцинації та мали можливість почути про такий же досвід інших установ.

Захід проходить в рамках виконання обласної «Програми боротьби з онкологічними захворюваннями у Львівській області 2017-2020рр.» та приурочений до Днів профілактики раку молочної залози та раку шийки матки. Лікарі поділились своїм досвідом вакцинації та мали можливість почути про аналогічний досвід інших районів.

Нагадаємо, програма вакцинації вперше у нашій області здійснюється фахівцями Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у співпраці з Львівським державним онкологічним центром.

Такі тренінги вже пройшли у Дрогобицькому, Сокальському, Стрийському, Старосамбірському  районах та місті Львові.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua 


31.10.2017

Арт-терапія у дитячому відділенні Яворівської центральної районної лікарні

30 жовтня 2017 року в Яворівській центральній районній лікарні відбулася урочиста презентація арт-проекту в межах всеукраїнського соціального проекту «Кольоровий світ дитинства».  Компанією «Снєжка-Україна» було представлено оновлене та розмальоване дитяче відділення лікарні. Метою проекту є покращення психологічного стану дітей, що перебувають на лікуванні в стаціонарі, прагнення, щоб діти забували про свої страхи та стреси, які вони переживають у лікарняних палатах.

 

детальніше...


25.10.2017

«Іти в ногу з часом» – девіз Стрийської міської дитячої лікарні

В дитячій лікарні відкрито новий кабінет УЗД та функціональної діагностики, зроблено сучасний ремонт, придбано реоенцефалограф, спірограф, електрокардіограф, велоергометр.

...детальніше 


19.10.2017

Плановий  виїзд в АЗПСМ с. Батятичі

18 жовтня 2017 року відбувся плановий  виїзд в АЗПСМ с. Батятичі бригади лікарів Кам’янка – Бузької ЦРЛ у складі: заступника головного лікаря з медичного обслуговування  населення О. Волошин,  заступника головного лікаря з ОХМАДИТ Л. Юрчук,  завідувача хірургічного відділення І. Панько, завідувача терапевтичного відділення В. Мельник, завідувача  акушерсько-гінекологічного відділення М.Хаби, для надання медико-консультативної допомоги.

Під час виїзду медико-консультативна допомога була надана 28-ом мешканцям  (з них 12 дітей та 16 дорослих).

Проведено виїзд на дім до двох осіб похилого віку.

 


13.10.2017

Науково – практичний семінар у Кам’янка – Бузькій ЦРЛ

12 жовтня 2017 року  в Кам’янка – Бузькій ЦРЛ проведено науково – практичний семінар на тему «Функціональні розлади травлення у дітей раннього віку. Диференціальна діагностика, лікування». Доповідала доцент кафедри педіатрії та неонатології факультету післядипломної освіти лікарів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Марченко Т. З.  До участі в семінарі було запрошено лікарів-педіатрів, сімейних лікарів, фельдшерів.

 


11.10.2017

Плановий  виїзд в АЗПСМ с. Желдець бригади лікарів Кам’янка – Бузької ЦРЛ

 

11 жовтня 2017 року відбувся плановий  виїзд в АЗПСМ с. Желдець бригади лікарів Кам’янка – Бузької ЦРЛ в складі: заступника головного лікаря з медичного обслуговування  населення О. Волошин, заступника головного лікаря ОХМАДИТу Л. Юрчук,  завідувача хірургічного відділення І. Панько, завідувача терапевтичного відділення В. Мельник, лікаря – гінеколога З. Білоус, для надання медико-консультативної допомоги.


Під час виїзду медико-консультативна допомога була надана 34 мешканцям, з них 16 дітям.

Проведено виїзд на дім до трьох інвалідів.

 


29.09.2017

Планові заняття із завідувачами ФАПів, фельдшерами, акушерками,  патронажними та шкільними медичними сестрами 

28 вересня 2017 року в актовій залі Кам’янка – Бузької ЦРЛ  відбулися планові заняття із завідувачами ФАПів, фельдшерами, акушерками,  патронажними та шкільними медичними сестрами амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, сільських лікарських амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів, дитячих дошкільних установ.

  

Питання, які розглядалися:   

1.     Профілактика грипу, ГРВІ, кору.

2.  Стан імунопрофілактики дитячого населення за 9 місяців 2017 року та завдання щодо подальшого її забезпечення. Організація медичних оглядів дітей-інвалідів.

3.     Роль профоглядів у ранньому виявленні онкопаталогії жіночої статевої сфери та молочної залози.

4.     Дотримання газової, електро- та пожежної безпеки під час опалювального сезону.

5.     Готовність ЗОЗ сільської місцевості до роботи в осінньо-зимовий період


12.10.2017

Головний лікар Сокальської ЦРЛ відвідав хоспіс

10 жовтня головний лікар КЗ СРРЛО «Сокальська центральна районна лікарня» Роман Швед разом із волонтерами Сокальської районної асоціації інвалідів (голова Оксана Кононова) відвідали «Хоспісне» відділення, яке надає паліативну допомогу важкохворим (після інсультів, онкохворим і іншим). Серед пацієнтів є люди старшого віку, з хронічними захворюваннями, які отримують відповідне лікування і догляд.

Зустріла гостей завідувач відділу Неля Мазур. Вона розповіла про заклад та пацієнтів.

 

Далі відвідувачі поспілкувались з старенькими. Головний лікар Сокальської ЦРЛ оглянув пацієнтів та приміщення загалом, обговорив певні робочі моменти з Нелею Мазур. А волонтери спілкувались та частували стареньких, а ще поцікавились у кожного, що б вони хотіли щоб св. Миколай приніс (адже наступну поїздку планують саме на це свято).

 


 12.10.2017

Черговий тренінг з підготовки до вакцинації від раку шийки матки в м. Старий Самбір

11 жовтня 2017р. в м. Старий Самбір відбувся черговий тренінг з підготовки до вакцинації від раку шийки матки, як однієї із стратегій профілактики недугу, за участю епідеміолога ЗУСДМЦ Оксани Пушкарьової. 

Захід проходить в рамках виконання обласної «Програми боротьби з онкологічними захворюваннями у Львівській області 2017-2020рр.» та приурочений до Днів профілактики раку молочної залози та раку шийки матки. Лікарі поділились своїм досвідом вакцинації та мали можливість почути про аналогічний досвід інших районів.

 Нагадаємо, програма вакцинації вперше у нашій області здійснюється фахівцями Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у співпраці з Львівським державним онкологічним центром.

Такі тренінги вже пройшли у Дрогобицькому, Сокальському та Стрийському районах.

 

  

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


09.10.2017

Посвята реконструйованої АЗПСМ смт. Краковець

8 жовтня 2017 року, після  проведення реконструкції, було посвячено оновлене приміщення амбулаторії загальної практики/сімейної медицини селища міського типу Краковець.

Амбулаторія обслуговує понад 5 тисяч осіб, з яких біля 1 тисячі – діти.

АЗПСМ розташована безпосередньо біля кордону з Республікою Польща. Нерідко за допомогою до амбулаторії звертаються іноземні громадяни.

Амбулаторія, після реконструкції, оснащена новим обладнанням, зокрема, стоматологічною установкою та апаратом для біохімічного аналізу крові.

Адміністрація Яворівської центральної районної лікарні та медичний персонал оновленої амбулаторії ЗПСМ смт.Краковець вдячні за оновлену амбулаторію загальної практики/сімейної медицини обласній, районній, селищній радам та небайдужим людям-благодійникам.   


07.10.2017

Тренінг по підготовці до вакцинації проти раку шийки матки

6 жовтня 2017р. в рамках обласної «Програми боротьби з онкологічними захворюваннями у Львівській області 2017-2020рр.» відбувся черговий тренінг по підготовці до вакцинації проти раку шийки матки. Програма вакцинації вперше у нашій області здійснюється фахівцями Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр у співпраці з Львівським державним онкоцентром. Тепер до тренінгу були залучені стрийські медики. Вони довідались про стан онкогінекологічної допомоги в нашій області, а також безпосередньо про вакцинацію від раку шийки матки, як одного із найважливіших методів профілактики цього страшного недугу, доказову базу та досвід розвинутих країн світу. Захід пройшов за участю головного позаштатного спеціаліста Департаменту з онкогінекології  Світлани Струк та лікаря-імунолога ЗУСДМЦ Ярини Романишин.

Нагадаємо, такі тренінги вже пройшли у Дрогобицькому та Сокальському районах.

 

 

Прес-служба

 

Департаменту охорони

 

здоров'я ЛОДА

 

тел. 276-23-60

 

locz@mail.lviv.ua


 05.10.2017

Нарада в Яворівській ЦРЛ

 

2 жовтня 2017 року відбулася нарада з медичним персоналом закладів, що надають первинну медичну допомогу.

На зустрічі були розглянуті питання:

-         Надання невідкладної допомоги  при отруєнні грибами

-         Основні кроки для профілактики грипу

-         Стан готовності ФАПів, амбулаторій до роботи в осінньо-зимовий період 

-         Лікування риносинуситів відповідно до оновлених протоколів 

 


27.09.2017

Спеціалісти ОХМАТДИТу консультували дітей в Старосамбірському районі

26 вересня відбувся виїзд спеціалістів обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ в Старосамбірський район.

            В дитячій консультації Старосамбірської ЦРЛ проводились  консультації та огляди дітей обласним дитячим невропатологом Ольгою Кунтою, дитячим хірургом Наталією Мамачук та дитячим офтальмологом  Соломією Лужною.

 

            Загалом оглянуто та проконсультовано понад 50 дітей з хірургічною та неврологічною патологією та захворюваннями органів зору.

            Деяким маленьким пацієнтам було рекомендовано обстеження на базі обласних дитячих установ у м.Львові.

             Консультанти відзначили, що і надалі готові проводити такі виїзди для надання високоспеціалізованої допомоги дитячому населенню району.


19.09.2017

У Сокальському районі відкрили новий ФАП

 

Цієї неділі, 17 вересня, відбулася довгоочікувана подія для жителів віддаленого від райцентру села Лешків (Сокальський район) - відкрито новий ФАП.  Впродовж довгих п'яти років громада села йшла до цього.

"Сьогодні для нас хвилюючий день, бо ми відкрили такий потрібний для села медичний заклад. З його відкриттям працівники отримали якісне європейське приміщення, а також закуплено нові медичні меблі", – сказав Роман Швед.

 

Відтепер жителі сіл Лешків та Русин мають змогу отримувати якісні медичні послуги у комфортних умовах. Завідувач фельшерсько-акушерним пунктом Світлана Захарко та молодша медична сестра Оксана Щудло з радістю чекатимуть пацієнтів на консультацію у новому приміщенні.

 


05.09.2017

День фельдшера у Яворівській ЦРЛ

5 вересня 2017 року в Яворівській ЦРЛ відбулася нарада з медичним персоналом закладів, що надають первинну медичну допомогу.

Розглянуті питання:

 • Підготовка закладів ПМСД до роботи в умовах реформування.
 • Охоплення профілактичними щепленнями мешканців району в розрізі закладів ПМСД.
 • Стан підготовки до опалювального сезону ФАПів та амбулаторій.
 • Підготовка закладів ПМСД до проведення акредитації
 • Надання медичної допомоги демобілізованим учасникам АТО

Проведено практичне заняття з надання невідкладної допомоги при укусах бджіл та інших комах.

 


 23.08.2017 

Сучасні заклади охорони здоров'я відкрили у Сокальському районі

21 серпня у с. Двірці відбулося урочисте відкриття оновленої амбулаторії загальної практики сімейної медицини, а в с. Муроване – ФАПу. У відкритті медичних закладів взяли участь народний депутат України Олег Мусій, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай, головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед, сільські голови Дрівцівської та Мурованської ради Надія Стрілець та Іван Василишин, а також працівники вище згаданих медичних установ.

Обидва заклади охорони здоров'я вдалось відкрити завдяки спільним зусиллям громади та усіх гілок влади. Реконструкцію амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с.Двірці було реалізовано в рамках обласного конкурсу мікропроектів. А ремонт Мурованського ФАПу проведено в рамках реалізації проекту місцевої громади «Інноваційне енергозбереження у ФАПі с.Муроване», який реалізовано за програмою ЄС ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІІ».

"Приємно, що сільські медичні заклади отримали «нове життя», а мешканці матимуть куди звертатися за медичною допомогою. Адже для сіл, які віддалені від райцентру, це дуже важливо", - зазначив Роман Швед. 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua 


21.08.2017

Гуманітарна допомога з Франції

18 серпня 2017 року Новороздільську міську лікарню відвідала група французьких гостей з гуманітарної організації A.D.A.J., з якою у лікарні налагоджена багаторічна співпраця. За декілька днів перед цією зустріччю було отримано черговий вантаж гуманітарної допомоги від французьких друзів, зокрема: багатофункціональні ліжка, різного роду лікарняні меблі, матраци, постільну білизну, розхідні медичні матеріали, інвалідні коляски та ін.
 
Це вже 5-тий гуманітарний вантаж з Франції, який значно покращує матеріальне оснащення медичної установи. Про це йшлося у спілкуванні головного лікаря, його заступників, працівників лікарні з французькими друзями. Також домовились про подальшу співпрацю.

07.08.2017

VI Всесвітні Бойківські Фестини

 

З 2.08 по 6.08.17 р в Турківському  районі    проводились   VІ Всесвітні  Бойківські  Фестини.

 

 

Під час проведення даного заходу  медична допомога надавалась 5-ма бригадами  лікарів з спецавтомобілями : 

2 бригади Турківської КЦРЛ , 1 бригада Боринської КМЛ , 1  бригада Старо-Самбірської КЦРЛ, 1 бригада медицини катастроф  підстанції Турка.

Було розгорнуто медичний пункт з 2-ма стаціонарними ліжками з усією необхідною медапаратурою та надано  допомогу 102-м  пацієнтам. В бригаду входили : лікар - хірург , лікар - реаніматолог, лікар - терапевт, лікар - педіатр, фельдшери ,  медичні сестри.

 

 

Після завершення заходу зроблено моніторинг проведеної роботи. З аналізу видно, що у більшості випадків  допомога надавалась учасникам  заходу з артеріальною гіпертензією, захворюваннями  серцево-судинної  системи  та тепловими  ударами . Один  випадок – перелом гомілкової кістки . Після надання першої допомоги пацієнт реанімобілем доставлений до м. Львів для подальшого лікування.

 

Фестиваль «Всесвітні бойківські фестини» вперше організували 1992 року. За шість фестивалів на Турківщину з’їхалося більше 900 тисяч людей.

 

 

 

 

 

 


 

Всесвітні бойківські фестини цього року відбувалися під гаслом «Всесвітні бойківські фестини – у розбудові Української держави!»

VI Бойківські фестини відвідали 25 тисяч гостей.

 


 

07.08.2017

04.08.2017 р  в  Турківській  КЦРЛ  відбулась Науково – практична конференція присвячена до проведення  «VI Всесвітніх Бойківських фестин»

 

«Традиційні та нетрадиційні методи лікування та здоровий спосіб життя»

 

 

 

На  конференції  виступили :

народний цілитель, травознав, поет Павлик О. В.;

заступник головного лікаря з амбулаторно – поліклінічної роботи, знаний пасічник Турківщини, М. Яцкуляк ( спеціаліст по здоровому харчуванню та випічці хліба на заквасці за старовинними рецептами);

апітерапевт, видатна пасічниця та член всеукраїнського бджільництва України, організатор оздоровчого

вулика – лежака в с. Розлуч Курус М. Ф.;

учитель Турківської школи східних видів єдиноборств, видатний спортсмен бойового гопака, спеціаліст лікувального масажу Турківської КЦРЛ Гав’як Б. В.;

 

 

Також  в  конференції  взяли   участь :

голова  МГО «Світовий  конгрес  Бойків» , заслужений   працівник  культури  України П. Косачевич;

Г.Ігнацевич - голова   товариства  «Бойківщина « закарпатської області , лікар;

Н.Гринаш – фітотерапевт  з Великобританії.

 


 

07.07.2017

Проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» завершує свою роботу в Турківському районі

Група фахівців інституту кардіології імені М.М. Амосова завершила проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» на Львівщині. Зокрема, сьогодні, 7 липня 2017 року, відвідали Турківську ЦРЛ.

Всього в лікарні оглянуто 47 осіб, з них 2 – з реанімаційного відділення, 3 підлітків, 1 вагітну жінку та 2 учасників бойових дій.

Для проведення оперативних втручань з числа консультованих відібрано і скеровано 4 особи в м. Київ.

А ще колеги з Києва подарували лікарні два кардіомонітори для реанімаційного та пологового (кардіотокограф) відділення.

Отже, впродовж трьох днів міждисциплінарною групою спеціалістів всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» було оглянуто 182 особи в трьох районах Львівщини. Ще 25 осіб з інвалідністю було обстежено у Західному реабілітаційно-спортивному центрі Національного комітету спорту інвалідів України.

 На базі ЗРСЦ НКСІУ проходить фізкультурно-спортивна реабілітація для Херсонської, Миколаївської, Львівської та Київської областей. Завдяки поважним гостям, всі бажаючі мали змогу пройти УЗД обстеження і отримати консультацію лікаря кардіолога.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 locz@mail.lviv.ua


 06.07.2017

Проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» продовжив свою роботу у Самбірській та Старосамбірській ЦРЛ

Костянтин Руденко, головний позаштатний кардіохірург МОЗ України, з фахівцями інституту кардіології імені М.М. Амосова продовжили обстеження пацієнтів з гірських районів Львівщини.

 

 

Сьогодні, 6 липня 2017 року, міждисциплінарна група спеціалістів всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» відвідала Самбірську ЦРЛ. Відтак, було оглянуто 50 пацієнтів, з них 6 дітей з вродженими вадами серця та 44 дорослих. Всі пацієнти були проконсультовані лікарями та отримали рекомендації щодо тактики подальшого лікування. Двом пацієнтам запропоновано протезування клапанів, одному – повторне оперативне втручання з приводу вродженої вади серця.

 

У другій половині дня фахівці продовжили свою роботу у Старосамбірському районі, обстеживши 22 пацієнти з важкою патологією серцево-судинної системи, з них 4 дітей. Пацієнтів, які потребують високоспеціалізованого обстеження (2 дітей та 4 дорослих) скеровано на лікування в Національний інститут серцево-судинної хірургії (м.Київ).

 

Нагадаємо, що Проект реалізовується Асоціацією серцево-судинних хірургів України та ДУ «Національний інститут судинної хірургії М.М. Амосова НАМН України» за сприяння МОЗ України, НАМН України та департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Метою візиту є консультування та відбір пацієнтів дитячого та дорослого населення для подальшого дообстеження та лікування.

 

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60 

 

locz@mail.lviv.ua


06.07.2017

Транскордонне співробітництво «Спільно на охороні людського життя» у Старосамбірській ЦРЛ

Програма транскордонного співробітництва дає особливу можливість для розвитку прикордонних територій, а враховуючи географічне розташування Старосамбірщини та коло міжнародних партнерів–унікальний шанс за фінансової підтримки Європейського Союзу вирішити найбільш кричущі проблеми медицини.

Тому ще в 2016 році головним лікарем Старосамбірської ЦРЛ Юрієм Войтівим та Старосамбірською районною радою подана заявка на участь у конкурсі транскордонної співпраці «Спільно на охороні людського життя». Це інтегрована польсько-українська система невідкладної медичної допомоги.

В разі перемоги в конкурсі, на пункті митного пропуску «Смільниця-Кросценко» буде створений пункт невідкладної допомоги з санітарним автомобілем та сучасним медичним обладнанням, що дасть можливість зменшити смертність учасників прикордонного руху.

В м.Хирів відбулось  третє засідання робочої групи Third Meeting of the European Committee of the Regions' TASK FORCE on UKRAINE за участі директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірини Микичак.

Працювали в рамках Круглого столу "Децентралізація повноважень та розвиток місцевої демократії в Україні та ЄС". Панель: Тенденції в медицині та культурі, медичні послуги та організація культурного простору для громад. 

Арнолдас Абромавічус, представник Комітету регіонів ЄС (Литва), презентував досвід реформування охорони здоров'я у Литві на прикладі місцевої самоврядної громади. Так, профілактичні програми і первинна допомога фінансується громадою від кількості хворих, муніципальних (районних лікарень) лікарень залишилось дуже мало і вони функціонують за зароблені кошти від каси хворих. Фактично більшість стаціонарної допомоги надається у спеціалізованих обласних і університетських лікарнях.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 

locz@mail.lviv.ua


 05.07.2017

Новий етап проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» стартував зі Сколівської ЦРЛ

5 липня 2017 року в Сколівську ЦРЛ прибула міждисциплінарна група фахівців всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф». Проект реалізовується Асоціацією серцево-судинних хірургів України та ДУ «Національний інститут судинної хірургії М.М. Амосова НАМН України» за сприяння МОЗ України, НАМН України та департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Метою візиту є консультування та відбір пацієнтів дитячого та дорослого населення для подальшого дообстеження та лікування.

На один день серцево-судинним хворим з віддалених гірських сіл Сколівського району стала доступна високоспеціалізована кардіохірургічна медична допомога.

Головним позаштатним кардіохірургом МОЗ України Костянтином Руденком, а також спеціалістами з кардіології та УЗД «Національного інституту судинної хірургії М.М. Амосова НАМН України» у Сколівській ЦРЛ обстежено та проконсультовано 63 пацієнти, з них 4 вагітних жінки з вадами серця, 14 дітей та 45 дорослих. Відібраних пацієнтів скеровано на лікування в інститут судинної хірургії (м.Київ).

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

 

 


04.07.2017

Відбувся  консультативний  прийом  хворих та    медична   рада  «Онкологічні  захворювання  голови та  шиї»

 

16 червня 2017 року в   Турківській  центральній  районній  лікарні було  проведено  консультативний  прийом  хворих та    медична   рада  на тему: «Онкологічні  захворювання  голови та  шиї».  Захід провели спеціалісти  Львівського державного  онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру - заступник  головного  лікаря  по  оргметодроботі  М.Шмідт ,  куратор  Турківського району,  онколог  І.Процько  та  лікар-онколог О. Галай.


30.06.2017

Транскордонна співпраця " Польща-Білорусь-Україна 2014-2020" у Радехівському районі

29 червня 2017 в м. Стальова Воля (Польща) підписано повну аплікаційну форму для участі в програмі PL- BL- UA.
Учасники: Радехівська ЦРЛ - головний лікар Василь Грушецький; Independent Public Complex of Health Care Centres District Specialised Hospital in Stalowa Wola- директор Edward Surmacz; Starosta Janusz Zarzeczny; заст. голови районної ради Василь Кутенський, завідувач акушерсько гінекологічного відділу Віктор Пузир.
 

 

Прес-служба
Департаменту охорони
здоров'я ЛОДА
тел. 276-23-60
locz@mail.lviv.ua

29.06.2017

Традиційна проща у селі Страдч 

26 червня 2017 року відбулася традиційна проща у селі Страдч,  у якій взяли участь тисячі вірян.

На території проведення прощі був розгорнутий пункт надання медичної допомоги. Медичними працівниками Яворівської центральної районної лікарні надавалась невідкладна допомога понад 60-ти учасникам прощі.

В медичному супроводі прощі також взяли участь бригади екстреної медицини, що базуються в Яворівській ЦРЛ, Новояворівській РЛ №1 та Івано-Франківській РЛ №2.

 


26.06.2017

У Яворівському районі амбулаторія загальної практики сімейної медицини отримала нове приміщення

Амбулаторія загальної практики сімейної медицини села Добростани Яворівського району отримала нове приміщення, відкриття та освячення якого відбулось 23 червня 2017 року.

На посвяті були присутні Голова Яворівської районної державної адміністрації Орест Хлян, голова Яворівської районної ради Володимир Сичак, голова медичної комісії Яворівської РДА Петро Стемпіцький, головний лікар Яворівської ЦРЛ Михайло Дмитрів, головний лікар Івано-Франківської РЛ №2 Михайло Семеряк,  медичний  персонал амбулаторії, громадськість села та району. 

 

 


14.06.2017

Святкування Дня медичного працівника у Трускавецькій міській лікарні

 

 

 

 


 12.06.2017

Новороздільська міська лікарня підтвердила статус «Лікарня, доброзичлива до дитини»

У Новороздільській міській лікарні, 7 червня 2017 року, проведено моніторинговий візит національних експертів з проведення переоцінки лікувально-профілактичних закладів відповідно до звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Візитом охоплено 4 структурні підрозділи лікарні - жіноча консультація, пологове, дитяче та педіатричне поліклінічне відділення. Експерти відзначили послідовне впровадження сучасних принципів ведення лактації та грудного вигодовування  немовлят відповідно до Національних критеріїв підтримки грудного вигодовування, а також про якісне оформлення наглядних інформаційно-просвітницьких матеріалів.

В закладі систематично здійснюється навчання персоналу з питань підтримки грудного вигодовування за 18-годинною програмою. В установі виконуються всі 12 принципів підтримки грудного вигодовування.

Рівень підготовки персоналу та жінок з питань грудного вигодовування є достатнім. Інформація стосовно важливості годування за вимогою дитини доводиться до відома батьків. Матері отримують достатню інформацію стосовно грудного вигодовування немовлят. В закладі дотримуються вимоги Міжнародного зведення правил збуту замінників грудного молока.

Під час зустрічі експертів з головним лікарем висловлені пропозиції щодо поліпшення існуючої практики з Розширеної Ініціативи ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини».  

 

Експерти підтвердили, що Новороздільська міська лікарня  відповідає Глобальним критеріям ВООЗ/ЮНІСЕФ для підтвердження статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» у відповідності до національних критеріїв.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 

locz@mail.lviv.ua


08.06.2017

Реалізація програми "Доступні ліки "на Миколаївщині

 


 

24.05.2017

Медичні працівники Старосамбірщини  допомагають воїнам АТО

Медичними працівниками Старосамбірщини зібрано та передано у військові частини Маріуполя більше 500 кг. продуктів. Окрема подяка фермерам С. Дацько, Б. Савці  М. Князь та М. Брошко.

  


 

22.05.2017

  Засідання  Медичної  Ради у Стрийській ЦРЛ  

              17  травня  2017 року  в  актовому  залі  відбулося  засідання  Медичної  Ради.  Присутні  головні  лікарі  АЗПСМ   і  завідувачі  структурних  підрозділів. На  порядку  денному  три  питання: 

   1. Про   надання  медичної  допомоги  учасникам  АТО,  інвалідів  війни,  інвалідів  армії,  учасників  війни,  ветеранів  УПА  і  репресованих. Доповідала:  лікар-терапевт Чайківська І.В.   

              У  відділеннях  СЦРЛ  виділені  окремі  палати  для  інвалідів  війни,  учасників  АТО.  Хворим  надається  допомога  вдома  дільничними  терапевтами  та  сімейними  лікарями.  Обласний  госпіталь  інвалідів  війни  та  репресованих  надає   планову  консультативну  допомогу  ветеранам  війни,  учасникам  АТО  при  виїздах  кураторів  та  лікарів – спеціалістів.  
           2.  Про  роботу  офтальмологічної  служби   Стрийського  району. Доповідала: лікар-окуліст Качалуба  Г.Й.

    З   27.02.2017р. по 20.03.2017 р.  по  Стрийському  районі  проводилася  Акція  з  діагностики  та  профілактики  глаукоми.  Було  проведено  по  Стрийському  районі  тонометрій  в  1008 чол. Виявлено  підвищення  ВОТ у 12 чол.  

    3.  Про  надання  ургентної  медичної  допомоги  в  СЦРЛ.  Доповідав:  заступник  головного  лікаря  з  лікувальної роботи  Ігнатов  О.І. 

    1.Затвердити  на  медичній  Раді  перелік  спеціальностей  за  якими  буде  здійснюватися  чергування  вдома  ( 5 спеціальностей – офтальмологія,  психіатрія, отоларингологія, стоматологія, педіатрія)

      2.  Внесення  відповідних  змін  в  Колективний  договір.

    3.  Для  проведення  у  відповідність  нормативних  документів  та  здійснення  оплати  за  чергування  вдома  відповідно  до  діючого  спільного  наказу  Міністерства  праці  України  та  МОЗ  України  №  308.


 19.05.2017

День вишиванки у Трускавецькій міській лікарні

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


 

19.05.2017

День вишиванки у Яворівській центральній районній лікарні

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 

19 травня 2017 р.

"Вакцинувати, чи не вакцинувати?- ось в чому питання"!  На замітку батькам, детальніше все про Всеукраїнський тиждень імунізації у програмі "Ваше здоров"я" на улюбленому радіо Розділля. Консультує тренер ЮНІСЕФ з питань імунізації - Оксана Держило. http://rtv.in.ua/?p=2036

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


   18.05. 2017 р.

Карта "Вишивана моя Україна" в Сколівській ЦРЛ

У переддень Всеукраїнського дня вишиванки карта "Вишивана моя Україна" стала доступною для оглядин медиками та пацієнтами Сколівської ЦРЛ, а колективне фото біля шедевру додало настрою і патріотизму!

Карта вишивалася до 25-ти річчя незалежності України казначеями всіх областей у 2016 році. Обїздила 19 областей України зі сходу на захід, а у квітні 2017 р.  побувала навіть на станції академіка Вернадського в Антарктиді.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 

18.05.2017

День вишиванки у Камянка-Бузькій ЦРЛ

 

У четвер 18 травня, медичні працівники Камянка-Бузької ЦРЛ відзначили всеукраїнське свято День вишиванки.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


17.05.2017

Медична реформа, яка лікує галузь

 Створення Центру первинної медико-санітарної допомоги

У кожної людини в житті настає момент, коли доводиться задуматися про здоров’я, а інші проблеми відходять на другий план. Порятунок шукаємо в доступній та ефективній медичній допомозі. Медична реформа, яка впроваджується в державі, має перші позитивні результати в Червоноградській міській лікарні.

З 1 березня на базі колишньої поліклініки для дітей Червоноградської центральної міської лікарні створений Центр первинної медико-санітарної допомоги. Наразі він залишається структурним підрозділом міської лікарні. Важливо, що окрім сімейної медицини, на якій, згідно із медичною реформою й базується первинна ланка надання лікарської допомоги, збережено педіатричну і терапевтичну служби. Відтак до складу Центру первинної меддопомоги входять сімейні амбулаторії, які є на вулиці Шевській, в селищі Гірник та у Соснівці, поліклінічне педіатричне відділення із 14 дільниць і терапевтичне відділення із 27 дільниць. У структурі також Клініка дружня до молоді та шкільно-дошкільне відділення.

Для пацієнтів зручно те, що у нас працює лабораторія, де проводять найнеобхідніші забори біоматеріалів на аналізи: крові, цукру та сечі. А це дозволяє кваліфіковано провести первинну діагностику, надати допомогу, а при необхідності направити пацієнта до вузьких спеціалістів: ЛОРа, кардіолога, хірурга, травматолога тощо.

Як і на кожну новацію, для змін у роботі лікарні необхідний час. Час для того, щоби пацієнти дізнались, зрозуміли як це працює. Та, зрештою, сприйняли медичну реформу. Наприклад, робота лабораторії Центру нині діє так: очікування для забору матеріалів на аналізи дорослих і дітей - спільне, а сам забір відбувається у різних кабінетах, що і є принципом сімейної медицини, який успішно діє у більшості країнах світу.

Ще однією перевагою роботи Центру є можливість провести електрокардіограму. А от рентген, як і дотепер, можна зробити у приміщенні поліклініки лікарні. Із відкриттям Центру в приміщеннях терапевтичного та педіатричного відділень вдалось частково провести ремонт. На черзі – облаштування дашка та місця для візочків, пандуса до будівлі.

Намагаємось, аби нескінченні черги під кабінетами лікаря зникли. Зараз прийом пацієнтів до педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів відбувається згідно з талонами. Фактично приймають усіх, не залежно від місця прописки, не відмовили жодному хворому у наданні медичної допомоги. Згодом, зі створенням електронної реєстратури, черги у коридорах повинні зникнути. Це буде єдина база даних пацієнтів, конфіденційна інформація передаватиметься до Національної служби здоров’я. Тож з’явиться можливість заздалегідь спланувати візит до лікаря, як у європейських медичних клініках, буде можливість записатися на прийом до фахівця через Інтернет. Також залишиться можливість звернутись безпосередньо у реєстратуру, де пацієнтів записуватимуть до лікаря на ту годину, відповідно до його прийому.

Електронні новації чекають і лікарів: в електронній базі даних фіксуватиметься скільки пацієнтів оглянув фахівець, скількох записано на прийом, анамнез хворого, діагноз, призначений курс лікування…

Робота Центру первинної медико-санітарної допомоги покликана максимально наблизити лікаря «первинки» до пацієнта. Та передусім слід пам’ятати про взаємну співпрацю лікаря і пацієнта, яка має базуватись на довірі і повазі.

 

Головний лікар

Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД)

Ярмола Анна Петрівна.


 

17.05.2017

Урочисте святкування Міжнародного Дня медичної сестри

Детальніше

 


10.05.2017

Семінар «Ефективні засоби інфекційного контролю при туберкульозі у закладах охорони здоров’я Львівської області»

 

У відповідності до Меморандуму про розуміння між обласною державною адміністрацією, компанією РАТН в партнерстві з KNCV TuberculosisFoundation щодо співпраці та об’єднання зусиль для реалізації Проекту «Challenge TB» 5 травня 2017 року в актовому залі Львівського регіонального фтизіо-пульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру відбувся семінар «Ефективні засоби інфекційного контролю при туберкульозі у закладах охорони здоров’я Львівської області». 

У семінарі взяли участь заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Олег Волошин та лікар-фтизіатр Ірина Барилюк-Каспрук. 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


20.04.2017

Заняття з фельдшерами, акушерками, патронажними медсестрами в  Кам’янка-Бузькій ЦРЛ

27 квітня 2017 року в актовому залі Кам’янка-Бузької ЦРЛ відбулися планові заняття з фельдшерами, акушерками, патронажними медсестрами АЗПСМ, СЛА, ФАПів, ДДу. На заняттях були висвітлені питання:

1. Профілактика карантинних інфекцій (ОНІ) КВЕ, хвороба Лайма.

2. Профілактика профзараження СНІДом (наказ №955).

3. Антинатальна охорона плоду. Гестози І та ІІ половини вагітності.

4. Участь медичних працівників сільської мережі в реалізації урядової програми «Доступні ліки».

5. Український тиждень імунізації. Імунопрофілактика в педіатричній практиці.

6. Запобігання та протидія корупції в закладах охорони здоров’я.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


25.04.2017

Львівські фахівці-науковці оглянули жінок Старосамбірщини

21.04.2017р. в Старосамбірський район відбувся виїзд спеціалістів  Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення. В жіночій консультації КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ» проводились консультації, огляди та УЗД обстеження.        

                                                                                                                          

Головний лікар  Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я, кандидат медичних наук, доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПДО ЛНМУ  ім. Данила Галицького, заслужений лікар України  М. Малачинська, куратор району акушер-гінеколог Л. Іванів, уролог-андролог  В. Черепанін  оглянули та проконсультували 64 особи з різними патологічними станами статевої сфери та молочної залози, неплідністю, гормональними розладами.

 

Консультанти зазначили, що і надалі готові проводити такі виїзди для надання високоспеціалізованої допомоги жінкам нашого району.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


 24.04.2017

Команда навчального курсу Національної асоціації невідкладних медичних технік США відвідала Червоноградську центральну міську лікарню

 

В Червоноградській центральній міській лікарні відбулася зустріч з командою навчального курсу NAEMT - National Association of Emergenci Technicians (Національна асоціація невідкладних медичних технік США) за участі національного координатора програми Івана Богдана, голови асоціації українського лікарського товариства Північної Америки Роксолани Горбової та інших спеціалістів команди. Учасники цих навчань опанували теоретичні знання і практичні навички надання невідкладної допомоги травмованій особі на місці події та під час евакуації до медичного закладу. У заході взяли  участь лікарі служби екстреної медичної допомоги ЧЦМЛ.

  

            Дякуємо колегам за можливість отримати нові знання. Сподіваємось на подальшу співпрацю. 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


20.04.2017

Практичні заняття з медико-санітарної підготовки для дівчат 11-х класів 

на базі Кам’янка-Бузької ЦРЛ

 

20 квітня 2017 року на базі Кам’янка-Бузької ЦРЛ були проведені практичні заняття з медико-санітарної підготовки для дівчат 11-х класів.

 

В заняттях прийняли участь учні ЗОШ І-ІІІ ступенів, НВК, випускники ВПУ №71 м. Кам’янка-Бузька та Добротвірського професійного ліцею. Захід проводився  згідно з розпорядженням голови Камянка-Бузької РДА від 15.03.17 р. №128/02-08/17 20.04.2017 р.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 

21.04.2017

Підсумки проведення «Днів профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання»

20 березня – 17 квітня 2017 року в Яворівській ЦРЛ

  

Протягом акції методом флюорографії обстежено 4538 осіб, серед яких виявлено 2 хворих з підозрою на туберкульоз.

Методом бактеріоскопії мокротиння обстежено 77 осіб, з яких у 2-х виявлено мікобактерії туберкульозу.

Функцію зовнішнього дихання було обстежено у 172 осіб і виявлено 3-х хворих, які скеровані на дообстеження.

Впродовж акції проводилася просвітницька роботи лікарями-фтизіатрами, сімейними лікарями, а саме:

-         10.03.2017 року - конференція за участі завідувачів амбулаторій, ФАПів на тему «Епідемія туберкульозу триває»;

-         23.03.2017 р. – опубліковано статтю в часописі «Яворівщина» «Обєднуймось, щоб покласти край туберкульозу»;

-         24.03.2017р. – виступ по радіо завідувачки протитуберкульозного поліклінічного відділення Яворівської ЦРЛ Пастушок С.Я.

-         18.03.2017 р. - лекції для медичного персоналу Івано-Франківської РЛ №2 , 24.03.2017 р. для медичного персоналу Яворівської ЦРЛ, Новояворівської РЛ №1 «Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання»;

-         проведено лекції для дітей та підлітків в 9-ти навчальних закладах району,  слухачами яких були 4216 учнів.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


 13.04.2017

Відбулись навчальні семінари для лікарів Самбірської та Турківської ЦРЛ

29 березня та 5 квітня 2017 року, в рамках Проекту Ради молодих лікарів при департаменті охорони здоров'я ЛОДА "Здорові груди", відбулась серія навчальних семінарів для лікарів Самбірської та Турківської ЦРЛ.

Метою цього Проекту є проведення профілактики та ранньої діагностики раку грудної залози та надання медичної допомоги населенню.

В семінарах взяли участь: завідувач ЦПМСД міста Самбір Олександр Сілецький, районний онколог Самбірського району Ярослав Паховчишин, онкогінеколог Оксана Настьошин, лікар рентгенолог майбутнього мамологічного кабінету Олена Струк, заступник головного лікаря з медичної частини Іван Рапій,мамолог-онкохірург Львівського онкоцентру Гордій Рибчинський та близько 75 лікарів Самбірської та Турківської ЦРЛ.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60 

locz@mail.lviv.ua


11.04.2017

У Кам’янка-Бузькій ЦРЛ обговорили запровадження реімбурсації

 

11 квітня 2017 року в актовому залі Камянка-Бузької ЦРЛ відбулась нарада з медичними працівниками району щодо наказів МОЗ України, спрямованих на забезпечення урядової програми про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів (реімбурсації).

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 04.04.2017

Нарада з медичним персоналом Яворівської ЦРЛ

4 квітня 2017 року в Яворівській ЦРЛ відбулася нарада з медичним персоналом, що надає первинну медичну допомогу.


На нараді виступила заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Северин О.П., яка зупинилася на підсумках роботи ПМСД у І кварталі 2017 року, розповіла про результати проведення акцій з раннього виявлення глаукоми та про виконання заходів з профілактики туберкульозу та ХОЗЛ в районі, а також про проведену роботу з очистки та благоустрою територій.

Заступник головного лікаря з охорони материнства та дитинства Гайдучок С.С. довела присутнім План заходів проведення Всесвітнього тижня імунізації у районі, графік прийняття заліків у медпрацівників району з питань імунопрофілактики. 

Районний фтизіатр Пастушок С.Я. проаналізувала захворюваність на туберкульоз в І кварталі 2017 року та ознайомила з розробленими заходами щодо раннього своєчасного виявлення хворих.

Лікар-епідеміолог Гораль Б.А. ознайомив присутніх із аналізом охоплення профілактичними щепленнями дорослого та дитячого населення за 2016 рік та І квартал 2017 року, із змістом інформаційної довідки щодо використання вакцини АКДП з цільноклітинним  компонентом та можливих реакцій на її введення.

Також національний тренер ЮНІСЕФ з питань імунопрофілактики Качмар С.О. провела заняття із медпрацівниками про проведення профілактичних щеплень дитячому населенню при порушенні термінів у Календарі щеплень.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 03.04.2017

Медична рада у Стрийській ЦРЛ

30 березня   2017 року  в  актовому  залі  Стрийської  ЦРЛ  відбулося  засідання  Медичної  ради.

            На  порядку  денному було розглянуто  2  питання:

 • Про роботу  анестезіологічного відділення  Стрийської  ЦРЛ. Доповідали  завідувач  ВАІТ  Остап’юк  В.В, співдопопвідь  заступника головного  лікаря  з  лікувальної  роботи  Ігнатова  О.І.
 • Про  стан  надання  медичної  допомоги  населенню  амбулаторією  ЗПСМ с.Угерсько. Доповідала головний  лікар  АЗПСМ  с.Угерсько  Радевич  Н.І.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua30.03.2017

Відбулась школа здоров'я у Желдецькій АЗПСМ

У рамках реалізації спільно зі Світовим банком проектом МОЗ України «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», була проведена Школа жіночого здоров'я: «Чи варто боятись онкології? Боятись не можна здаватись».

Керівник Школи (головний лікар/сімейний лікар Желдецької АЗПСМ) Незнановський Михайло наголосив присутнім про необхідність ретельного проходження профілактичних оглядів та неприпустимість нехтування власним здоров'ям заради часу на «інші справи». Змістовні лекції прочитали запрошені гості: лікар онкогінеколог Вадим Семенюк, який наголосив на поширеності раку молочної залози, важливості самооглядів, вчасного звернення до сімейного лікаря та проведенні мамографії після 45 років.

Практикуючий психолог Оксана Бокало звернула увагу на подоланні психологічного бар'єру «роботою зі своїм страхом», важливості налагодження довіри між пацієном та лікарем.  

Ірина Шиманська ( консультант з комунікації субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технолгогій») проінформувала про роботу міжрайонних скринінгових центрів. А також дякуємо Христині Пак (консультанту з управління субпроектом Світового банку ДОЗ ЛОДА ) за підтримку.

 

 

Серед запрошених були : Волошин О.І. – заступник головного лікаря району, який підтримав ініціативу зі створення Школи здоров'я. Директор Желдецького НВК «ЗОЗ I-III ст.-ДЗ» Ганна Пайтра та ГО «Желдець», які долучились та посприяли у проведенні Школи жіночого здоров'я.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

 30.03.2017

Підсумки проведення масововї акції  з  діагностики та профілактики глаукоми у Яворівському районі

На виконання наказу ДОЗ ЛОДА заклади охорони здоровя Яворівського району долучилися до масової акції  з  діагностики та профілактики глаукоми.

В рамках акції проведено медичну конференцію для фельдшерів ФАПів, сімейних лікарів на тему «Глаукома. Методи ранньої діагностики і лікування». Всі медичні працівники району були забезпечені необхідною інформацією (інформаційний буклет про стадії глаукоми, методи лікування, інструкція до виконання маніпуляції «вимірювання ВОТ за методом Маклакова»; алгоритми раннього виявлення та лікування глаукоми).

Також проведена Школа глаукомного хворого, в якій взяло участь 116 пацієнтів хворих глаукомою. Створено єдиний реєстр глаукомних хворих в Яворівському районі.

Протягом акції всього оглянуто 2037 осіб, з них виявлено 55 осіб з високим внутрішньоочним тиском (ВОТ). Всім дано скерування на стаціонарне обстеження в офтальмологічне відділення Новояворівської РЛ №1.

За період акції у відділення поступило 25 осіб, з них вперше виявленим підвищеним ВОТ – 13, хворих глаукомою – 12.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 30.02.2017

Підсумки акції «Дні діагностики та профілактики глаукоми» у Старосамбірській ЦРЛ

З 27.02.17р. по 20.03.17р. у Львівській області тривала акція «Дні діагностики та профілактики глаукоми». Мета – вчасна діагностика та раннє виявлення недуги, оскільки глаукома є підступною хворобою, яка на початкових стадіях протікає безсимптомно, однак в кінцевому результаті призводить до незворотної втрати зору. 

У Старосамбірській ЦРЛ провели підсумки акції, зокрема, в лікарні проведено 1750 тонометрій, виявлено 11 випадків глаукоми, підвищений внутрішньо очний тиск - 12, на «Д» облік поставлено 252 особи.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 24.03.2017

Підсумки акції з діагностики та профілактики глаукоми у Моршинській міській лікарні

З 27.02.17р. по 20.03.17р. у Львівській області щорічно тривала акція «Дні діагностики та профілактики глаукоми». Мета – вчасна діагностика та раннє виявлення недуги, оскільки глаукома є підступною хворобою, яка на початкових стадіях протікає безсимптомно, однак в кінцевому результаті призводить до незворотної втрати зору. 

У Моршинській міській лікарні провели підсумки акції, зокрема, в лікарні проведено 105 тонометрій, виявлено 1 випадок глаукоми та 2 - підозри на глаукому, на «Д» облік поставлено 41 особу.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


22.03.2017

Пілотного проекту «Школа здоров’я» в амбулаторії ЗПСМ смт.Краковець

17 березня в рамках Пілотного проекту Світового Банку «Школа здоров’я» в амбулаторії ЗПСМ смт.Краковець проведене перше навчання мешканців.

Керівник «Школи здоров'я» сімейний лікар АЗПСМ смт.Краковець І.Заставний розповів про мету і завдання проекту.

 

Консультанти Світового Банку провели перше заняття на тему «Чи варто боятись онкології? Боротись! Не можна здаватись!».

Заступник головного лікаря Львівського онкоцентру Орест Тріль розповів присутнім, як за допомогою превентивних заходів, здорового способу життя, раціонального харчування не допустити онкопатології та інших неінфекційних захворювань. 

Психолог Оксана Бокало закликала присутніх не боятися лікарів, боротися з недугою спільними зусиллями.  

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


20.03.2017

Відбулася конференція «Глаукома: поширеність захворювання, причини, раннє виявлення, нові методи лікування» у Яворівській ЦРЛ

 В рамках проведення «Днів раннього виявлення глаукоми» днями в Яворівській ЦРЛ відбулася конференція «Глаукома: поширеність захворювання, причини, раннє виявлення, нові методи лікування» для медичного персоналу первинної ланки.

В конференції взяли участь лікарі-офтальмологи району, а також виступили районний позаштатний офтальмолог Шипка Г.О. та лікар-офтальмолог Яворівської ЦРЛ Вахулович Є.Є.

 

Сімейні лікарі, дільничні терапевти, педіатри отримали вичерпні відповіді щодо  питань, які виникали в практичній діяльності. Учасники заходу одержали цікавий довідковий матеріал щодо нових методів діагностики і лікування  глаукоми та інших захворювань очей.     

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


20.03.2017

Конференція «Тривожно-депресивні  розлади» у Стрийській ЦРЛ

16 березня 2017  року  в  актовому  залі  Стрийської  центральної  районної  лікарні відбулася  лікарська  конференція за  участю  лікаря  психоневрологічного  диспансеру м.Львова Лобаса  Юрія  Мирославовича. Тема  конференції: «Тривожно-депресивні  розлади».

Основні  питання,  які  обговорювались  під  час  конференції  - це  депресія, проблемні  симптоми  депресії, клініка, лікування.

У  конференції  приймали  участь сімейні  лікарі,   головні  лікарі  амбулаторій  загальної  практики  сімейної  медицини  Стрийського  району, лікарі поліклінічного  відділення  Стрийської  ЦРЛ, завідувачі  структурних  підрозділів Стрийської  ЦРЛ.                                                                                                                     

 

Головний  лікар  

Стрийської  ЦРЛ                                                                                                          Василишин  М.М.06.03.2017

Плановий виїзд бригади лікарів Кам’янка-Бузької ЦРЛ

 

01.03.2017р. відбувся плановий виїзд в АЗПСМ с. Желдець бригади лікарів Кам’янка-Бузької ЦРЛ у складі заступника головного лікаря по медичному обслуговуванню населення Волошина О.І., зав. дитячої консультації Кам’янка-Бузької поліклініки  Каретнікової О.Ю., лікаря акушер-гінеколога Гойдиш О.О., фельдшера-лаборанта Дмитрик А.Г.

Медико-консультативну допомогу було надано  29 мешканцям.

Проведено 4 виїзди на дім до інвалідів, 3 виїзди до сімей  учасників АТО.

Лабораторне обстеження проведено дев’ятьом мешканцям.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


24.02.2017

Нарада педіатрів та сімейних лікарів У Яворівській ЦРЛ

23.02.2017 року проведена в Яворівському районі нарада медичних працівників педіатричної служби та сімейних лікарів.

Зі звітом про роботу педіатричної служби району за 2016 рік виступила заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства Яворівської ЦРЛ С.Гайдучок. Прийнято основні завдання педіатричної служби на 2017 рік.

Про стан імунопрофілактики у закладах охорони здоровя району за 2016 рік заслухано лікаря-епідеміолога Яворівської ЦРЛ Б.Гораля. Прийнято заходи по усуненню виявлених недоліків.

 

Проведено практичне заняття із комунікації з педіатрами та сімейними лікарями-тренерами С.Качмар і В.Похмурською.      

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


23.02.2017

Планові заняття у Кам’янка-Бузькій ЦРЛ

 

23.02.2017 року в актовому залі Камянка-Бузької ЦРЛ  відбулися планові заняття із  завідувачами ФАПів, фельдшерами,  патронажними  медсестрами АЗПСМ, СЛА, ФАПів, ДДУ.

Питання які розглядалися:

1.  Аналіз виконання профщеплень дитячого і дорослого населення у 2016 році та завдання на 2017 рік.

2.  Аналіз діяльності акушерсько-гінекологічної служби за 2016 рік. Ефективність цитологічного обстеження жіночого населення.

3.  Збереження лікувальних засобів. Атестація середнього медичного персоналу.

4.  Основні аспекти дотримання охорони праці на АЗПСМ, СЛА, ФАП  

5.  Особливо небезпечні інфекції.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


23.02.2017

Інформаційно-консультаційний захід «Під одним дахом» у Кам’янка-Бузькому районі

  

22.02.2017 року у Камянка-Бузькому районному центрі зайнятості відбувся інформаційно-консультаційний захід «Під одним дахом» для учасників АТО. В заході взяв участь заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення О. Волошин. Учасників АТО інтересувала інформація щодо пільгового медичного забезпечення та зубопротезування, на що було дано вичерпні відповіді. 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


21.02.2017

Медична рада у Турківській ЦРЛ

 

17 лютого 2017 року в приміщенні Турківської районної ради відбулась підсумкова медична рада «Про підсумки роботи Турківської КЦРЛ за 2016 року та завдання на 2017 рік».

У медичній раді брали участь голова Турківської районної ради В.Лозюк , заступник голови Турківської РДА Ю.Лило, медпрацівники ЛПЗ Турківського району

На  порядку  денному було розглянуто питання щодо аналізу основних показників роботи медустанов району за 2016 рік та завдання на 2017 р. – доповіли в.о. головного  лікаря Турківської КЦРЛ К.Коробов, заступник головного лікаря медичному обслуговуванню населення району І.Рапій, заступник головного лікаря по лікувальній роботі І.Нагайко, заступник головного лікаря по амбулаторно - поліклінічній роботі М.Яцкуляк.

Основні здобутки у 2016 році:

 • Введено в експлуатацію ЛА ЗПСМ в с.Боберка, шляхом перепрофілювання ФАПів № 1,2 в даному селі, при участі програми УФСІ.
 • Переведено ФАП в с.Шандровець у нове приміщення, після капітального ремонту за програмою УФСІ.
 • Проведено капітальний ремонт у ЛА ЗПСМ в селах Ільник та Верхнє, за сприяння УФСІ.
 • Частково проведено поточні ремонти фельдшерсько – акушерських пунктів у селах: Волосянка, Межигір’я, Свидник , Риків , Присліп №1.
 • Введено в експлуатацію біотал на території лікарні.
 • Проведено поточний ремонт дитячого відділення.

Серед суттєвих досягнень колективу медичного закладу є також те, що акушерсько- гінекологічне відділення Турківську ЦКРЛ на рівні UNIСEF і ВОЗ уже вдруге акредитовано як "Лікарню доброзичливу до дитини".

Основні заходи заплановані на 2017 рік:

 • Введення в експлуатацію ІІІ черги хірургічного відділення Турківської КЦРЛ;
 • Введення в експлуатацію ЛА ЗПСМ в с.Лімна у приміщенні колишнього дитячого садка після капітального ремонту;
 • Переведення ЛА ЗПСМ в с.Либохора у краще приміщення, після поточного ремонту;
 • Проведення ремонту котелень в корпусах дитячого, поліклінічного відділень з подальшим переводом їх на електричне опалення;
 • Ввести в експлуатацію очисні споруди в Турківській КЦРЛ.

 

Було вирішено: роботу лікувально-профілактичних закладів Турківського району визнати задовільною, затверджено план заходів на 2017 рік, направлених на покращення якості та ефективності надання медичної допомоги населенню району.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


20.02.2017

Медична рада у Стрийській ЦРЛ

16  лютого  2017 року  в  актовому  залі  Стрийської  ЦРЛ  відбулося  засідання  Медичної  ради.

            На  порядку  денному  було розглянуто  2  питання:

 • Підсумки  роботи  ЗОЗ  Стриського  району  за  2016  рік.  Доповів  заступник  головного  лікаря  з  лікувальної  роботи О.І. Ігнатов. Співдоповіді   районного  терапевта  Романів  М.О.  та  завідувача  хірургічним  відділенням  Лудина  В.І.
 • Санітарно – гігієнічне  та  протиепідемічне  забезпечення  ЗОЗ,  що  надають  первинну  медико-санітарну  допомогу.    Доповіла  заступник  головного  лікаря  з  медобслуговування  населення  Богданова  А.І. 

Заходи,  що  відбулися  у  2016  році у сфері охорони  здоров’я  району 

 • Проведено  оптимізацію  ліжкової  мережі  Стрийської  центральної  районної  лікарні  шляхом  скорочення  20  ліжок  (10  ліжок – терапевтичного відділення  і  10  ліжок – травматологічного відділення).
 • Придбано  для  діагностичного  відділення  цифровий  флюорограф  і  сучасну  відео-ендоскопічну  систему.
 • Стрийська  центральна  районна  лікарня  22.11.2016 року  успішно  пройшла  державну  акредитацію.
 • Придбано  медичне  обладнання  в  Стрийську  ЦРЛ  і  АЗПСМ   с.  Лисовичі.
 • Проведено  9  тематичних  лікарських  конференцій,  6 – з  участю  обласних  спеціалістів
 • Підготовлено  проект  на  участь  в  конкурсі  ДФРР  на  2017 рік.
 • Підготовлено  2  мікропроекти  на  участь  в  конкурсі  Львівської обласної ради.
 • Підготовлено  спільну  програму  на  участь  в  конкурсі  транскордонного  співробітництва  Україна – Польща – Білорусь.

 

  Основні організаційні заходи, заплановані на  2017  рік 

 

 • Покращення  первинної  медико – санітарної  допомоги  населенню  Стрийського  району  шляхом  забезпечення  графіку  виїздів  лікарів – спеціалістів  в  лікарські  амбулаторії  ЗПСМ.
 • Забезпечити  повне  охоплення    щеплення  вакциною  БЦЖ  дитячого  населення  Стрийського  району. (На  грудень  2016 року  вакцинація  БЦЖ  дітей Стрийського  району  становить: до 1-го року – 41,3%;  старше  року – 6,7%).
 • Оновлення  медичного  обладнання  анестезіологічного  відділення  Стрийської  центральної  районної  лікарні (дихальний  апарат,  концентратор  кисню,  відсмоктувач,  дефібрилятор).
 • Виготовлення  кошторисної  документації  для  проведення  реконструкції  ФАПу  с. Довге.
 • Виготовлення  кошторисної  документації  для будівництва   ФАПу  с.  Лотатники.
 • Прес-служба

  Департаменту охорони

  здоров'я ЛОДА

  тел. 276-23-60

  locz@mail.lviv.ua


 20.02.2017

Підсумкова медична рада в Городоцькій ЦРЛ

15 лютого 2017 року в Городоцькій ЦРЛ відбулася підсумкова медична рада про роботу ЛПУ Городоцького  району за 2016 рік та завдання на 2017р.

У медичній раді брали участь заступник голови Городоцької районної ради Слонівський Б.І., заступник голови Городоцької РДА Стахів П.С., медпрацівники ЛПЗ Городоцького району.

З доповіддю виступив головний лікар Городоцької ЦРЛ Фалинський П.О. та головний лікар Городоцькогорайонного ЦПМСД» Полумацканич В.А.

В обговоренні  взяли участь заступник головного лікаря Городоцької ЦРЛ з медичної частини Матківський А.В., рай фтизіатр Ніколайчук Н.Б., заступник голови Городоцької районної ради Слонівський Б.І., заступник голови Городоцької РДА Стахів П.С.

 

Було прийнято рішення визнати роботу лікувально-профілактичних закладів району задовільною, затверджено план заходів на 2017 рік, направлених на покращення якості та ефективності медичної допомоги населенню району,  показників рейтингової діяльності та матеріально-технічної бази медичних установ району.    

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


10.02.2017

Медики Старосамбірщині підвели підсумки роботи за 2016 рік

лютого 2016 року в приміщені актового залу Старосамбірської РДА відбувся публічний звіт головного лікаря КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ» перед громадськістю району про підсумки роботи галузі охорони здоров’я за 2016 рік. 

Відкрила нараду голова Старосамбірської районної ради Т.Терлецька.

З великою зацікавленістю присутні переглянули презентацію про успіхи та проблеми медицини Старосамбірщини, яку представив головний лікар району Юрій Войтів.

В обговоренні взяли участь голова Старосамбірської РДА О. Бонк, голова постійної депутатської комісії з гуманітарних та соціальних питань при Старосамбірській районній раді В.Турій. 

На нараді були присутні керівники закладів охорони здоров’я, представники громадських організацій, депутати районної ради. 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


10.02.2017

Медична рада у Яворівській ЦРЛ 

9 лютого 2017 року у Яворівській ЦРЛ відбулася медична рада щодо діяльності закладів охорони здоров’я району у 2016 році. На нараді були присутні голова Яворівської районної державної адміністрації О.Хлян, заступник голови Яворівської районної ради В.Мацелюх, виконуючий обов’язки головного лікаря Яворівської ЦРЛ  М.Дмитрів, головний лікар Новояворівської РЛ №1 Г.Мороз, головний лікар Івано-Франківської РЛ №2 М.Семеряк, головний лікар Немирівської МЛ Я.Мазур, головні лікарі лікарських амбулаторій району, позаштатні районні спеціалісти та завідувачі відділеннями.

Із доповіддю виступив в.о.головного лікаря Яворівської ЦРЛ – М.Дмитрів, співдоповідачі:  заступник головного лікаря Новояворівської РЛ №1 Б.Жмурко, головний лікар Івано-Франківської РЛ №2 М.Семеряк, головний лікар Немирівської МЛ Я.Мазур, лікар-фтизіатр М.Гоцій.

Було заслухано виступи голови Яворівської РДА О.Хляна та заступника голови Яворівської районної ради В.Мацелюха. 

Роботу закладів охорони здоров’я району протягом 2016 року визнано задовільною. 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


 10.02.2017

Медична Рада Новороздільської міської лікарні 

7 лютого 2017 року в актовому залі відбулась розширена медична Рада Новороздільської міської лікарні за підсумками роботи установи в 2016 році за участю головного лікаря А. Ципука, заступників головного лікаря, завідувачів відділеннями,  лікарів, старших медсестер. 

У роботі медичної ради прийняв участь міський голова м. Новий Розділ А. Мелешко.  Доповідачі у своїх виступах детально проаналізували роботу установи за минулий рік та окреслили завдання щодо покращення медичного забезпечення населення у 2017 році. Міський голова м. Новий Розділ А. Мелешко розповів присутнім про основні проблеми бюджету в забезпеченні галузі охорони здоров’я міста, подякував  працівникам медичної галузі за їх нелегку працю, за витримку та терпіння, які вони демонструють у непростий для країни час. 

Доповідь головного лікаря була спрямована на поглиблений аналіз основних показників діяльності лікарні за 2016 рік. Завершуючи засідання підсумкової ради, А. Ципук запевнив усіх присутніх, що 2017 рік стане для медичної галузі міста роком нових досягнень, здобутків та подальшого покращення якості медичної допомоги населенню міста. 

 

 

Свою зацікавленість проблемами лікарні виявила і редакція газети «Вісник Розділля» в особі кореспондента Віри Власюк.


10.02.2017

Підсумкова  медична рада у Камянка-Бузькій ЦРЛ

9 лютого 2017 року в приміщення актового залу Камянка-Бузької ЦРЛ відбулася підсумкова медична рада.

Головний лікар Кам’янка-Бузького району Ковальчук О.А. представив звіт про діяльність закладів охорони здоров’я у 2016 році та завдання щодо покращення медичного обслуговування населення району у 2017 році.

Аналіз онкозахворюваності та онкозанедбаних випадків у 2016 році було висвітлено у доповіді лікаря-онколога Озарківа А.М..

Про стан стійкої і тимчасової втрати працездатності та первинного виходу на інвалідність населення району доповів заступник головного лікаря району з питань експертизи тимчасової непрацездатності Скакун О.І..

Заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства Юрчук Л.Я. провела аналіз роботи акушерсько-педіатричної служби за 2016 рік.

На медичній раді було також затверджено перспективний план медичних Рад на 2017 рік. 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


07.02.2017

Після реконструкції будівлі у с.Годвишня відкрито фельдшерсько-акушерський пункт

«Відтепер приміщення ФАПу відповідає всім сучасним вимогам, - зазначив головний лікар ГЗ ГРР "Городоцький районний центр ПМСД" Василь Полумацканич, - це дає можливість значно покращити надання медичної допомоги та проводити профілактичні заходи мешканцям».

«Сьогодні відбувається реформування медичної галузі, - додав заступник голови Городоцької райдержадміністрації Павло Стахів, - тому головним завданням є доступність та висока якість надання медичної допомоги навіть у невеликих населених пунктах». 

Зазначимо, що 150 тис. грн. із державного бюджету та 35 тис. грн. із районного бюджету витрачено на реконструкцію будівлі. За ці кошти було проведено внутрішні оздоблювальні роботи, облаштовано криницю, підведено воду в приміщення, встановлено бойлер, гідросфер, сантехнічні прибори.

 

На відкритті побувала  депутат Львівської обласної ради Катерина Кеньо.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 02.12.2016

Старосамбірська ЦРЛ - «Лікарня доброзичлива до дитини»

В листопаді 2016 року група міжрегіональних експертів відвідала Старосамбірщину з метою підтвердження статусу «Лікарня доброзичлива до дитини». Експерти оцінювали роботу медичного персоналу, їх знання, дивилися стенди, наглядні матеріали, фотографії, брошурки. Медики дитячої, жіночої консультація, дитячого та пологового відділень, показали високий рівень знань.

Експерти спілкувалися з вагітними  жінками, породіллями та мамами, діти яких знаходяться на грудному вигодовуванні, сподобались затишні палати дитячого відділення та умови, в яких перебувають діти.

За останні роки покращилися і статистичні показники: питома вага дітей в районі, які перебувають на грудному вигодовуванні зросла з 61% до 69%, збільшився показник партнерських пологів 80% до 87%, зменшився показник кишкових захворювань дітей до 1 року та показник первинної інвалідності.

В пологовому відділенні є наглядні агітаційні матеріали про догляд за дитиною та годування грудьми. В жіночій консультації майбутні мами можуть отримати необхідні в майбутньому знання, а також є можливість показати жінкам фільми про переваги грудного вигодовування.

Підтверджений статус «Лікарня доброзичлива до дитини»  – це висока оцінка щоденної роботи колективу медиків Старосамбірщини.

Нагадаємо, що вперше цей статус Старосамбірська ЦРЛ отримала в жовтні 2013 року.

 

 

 Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60 

 locz@mail.lviv.ua


03.11.2016

Нарада з медичним персоналом у Яворівській ЦРЛ

02.11.2016 року в Яворівській ЦРЛ відбулася нарада з медичним персоналом закладів первинної медичної допомоги району, на якій були розглянуто:

 • проблемні питання функціонування ФАПів та амбулаторій району, залучення коштів у 2017 р, зокрема, шляхом участі у мікропроектах. З даного питання виступила заступник голови РДА – Масюк І.П.
 • проблемні питання з профілактики керованих інфекцій, що виникли в умовах недостатнього поступлення вакцин

 • алгоритми надання медичної допомоги хворим на грип
 • диференційна діагностика, клініка, невідкладна допомога при синдромі «червоного ока». З презентацією даної теми виступила районний позаштатний офтальмолог Шипка Г.О. 

 


03.11.2016

Плановий виїзд в АЗПСМ с. Желдець бригади лікарів Кам’янка-Бузької ЦРЛ

 

 02.11.2016р. відбувся плановий виїзд в АЗПСМ с. Желдець бригади лікарів Кам’янка-Бузької ЦРЛ у складі: заступника головного лікаря по медичному обслуговуванню населення Волошина О., заступника головного лікаря з ОХМАТДИТ Л. Юрчук, рай. терапевта Мельник В., рай. хірурга Панько  І.,  медичного статиста Шкарабан Н,  бактеріолога М. Сухарчук, клінічного лаборанта М. Радух для надання медико - консультативної допомоги мешканцям с. Желдець.

 

Медико-консультативна допомога була надана 19-ти мешканцям. Лабораторне обстеження проведено 10-ти мешканцям. Проведено виїзди  на дім до 4 сімей учасників АТО.

 


30.09.2016

Медична рада у Кам’янка-Бузькій ЦРЛ

29 вересня 2016р. в приміщенні актового залу Кам’янка-Бузької ЦРЛ відбулась Медична рада, на якій розглядалися наступні питання:

 • Про стан ЕТН і ТВП та первинного виходу на інвалідність в лікувально профілактичних закладах Камянка – Бузького району за 9 місяців 2016 р.
 • Про стан імунопрофілактики в районі за 9 місяців 2016 р.  Про заходи щодо профілактики малярії. Профілактика паразиторних  захворювань.
 • Аналіз захворюваності на правець, сказ, в Кам’янка – Бузькому районі, клініка, діагностика, лікування.
 • Аналіз захворюваності на Ботулізм в Кам’янка – Бузькому районі, клініка, діагностика, лікування.  
 • Медичне обслуговування воїнів АТО в Кам’янка – Бузькому районі

 


27.09.2016

У Кам’янка-Бузькій ЦРЛ відбулось планове заняття з завідувачами ФАПів, фельдшерами, акушерками та патронажними медсестрами СЛА, АЗПСМ, ДДУ. 

22 вересня 201року в приміщенні актового залу Кам’янка-Бузької ЦРЛ відбулось планове заняття з зав. ФАПами, фельдшерами, акушерками та патронажними медсестрами СЛА, АЗПСМ, ДДУ.

 

Питання які розглядались:

 

 • Імунопрофілактика. Проведення корекції імунітету серед дітей, які попередні роки були недощеплені.
 • Участь медичних працівників первинної ланки у ранньому виявленні хворих з підозрою на туберкульоз. Розбір наказу № :20 по туберкульозу. Методика забору харкотиння.
 • Ботулізм, клініка, діагностика, лікування.
 • Аналіз виконання плану цитологічного обстеження жіночого населення за 9 місяців 2016 р. та планові завдання на  IV квартал 2016 року.
 • Підготовка медичних закладів первинної ланки до опалювального сезону 2016 – 2017 р. р.

 30.06.2016

У Яворівському районі відбулася лекція «Профілактика опікової травми у дітей»

В рамках освітнього Проекту «Зниження дитячого травматизму від опікової травми» в Немирівській міській лікарні Яворівського району відбулася спільна лекція Сергія Кривана та Богдана Білецького «Профілактика опікової травми у дітей» для медичних працівників. Метою даного заходу є забезпечення прав дітей на життя та зниження опікового травматизму.

 

Нагадаємо, що на Львівщині стартував освітній Проект «Зниження дитячого травматизму від опікової травми». Цей Проект реалізується Департаментом охорони здоров'я облдержадміністрації у співпраці з неурядовою організацією «Doctors Collaborating to Help Children, Corporation», Гарвардським медичнимуніверситетом м. Бостон, США. Також розпочався цикл навчальних семінарів-тренінгів для медичних працівників закладів охорони здоровя на Львівщині.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

  locz@mail.lviv.ua

 


 13.06.2016

 

Показове командно-штабне навчання у Новороздільській міській лікарні

У відповідності до Плану основних заходів цивільного захисту Львівської області на 2016 рік, в Новороздільській міській лікарні проводилось показове командно – штабне навчання з із залученням служб цивільного захисту міста. До навчання були залучені члени міської комісії з питань ТЕБ і НС, відділу з питань надзвичайних ситуацій, правоохоронної та оборонно-мобілізаційної роботи Новороздільської міської ради, пункту «Новий Розділ» ЕМД Миколаївської підстанції КЗ ЛОР Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Новороздільський міський сектор та ДПРЧ -11 ГУ ДСНС України у Львівській області, Миколаївське відділення поліції Стрийського відділу поліції ГУ НП у Львівській області, ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» (міські електромережі).

Ситуаційне завдання включало обслуговування електродіагностичної та електролікувальної апаратури при пожежі в операційному блоці хірургічного відділення. Були відпрацьовані першочергові дії працівників лікарні, організоні оповіщення та збір служб цивільного захисту міста Новий Розділ.

 

Головний лікар Новороздільської міської лікарні організовував роботу об’єктового штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua 


09.06.2016

Плановий виїзд в АЗПСМ с. Батятичі бригади лікарів Кам’янка-Бузької ЦРЛ

Вчора, 8 червня 2016 року, відбувся плановий виїзд в АЗПСМ с. Батятичі бригади лікарів Кам’янка-Бузької ЦРЛ. Для надання медико - консультативної допомоги мешканцям  с. Батятичі до складу бригади увійшли: заступник головного лікаря по медичному обслуговуванню населення Олег Волошин, завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Марія Хаба, завідувач терапевтичним відділенням Віра Мельник, завідувач хірургічного відділення Іван Панько та медичний статист Н. Шкарабан .

 

Медико-консультативна допомога була надана 21 мешканцю. Проведено виїзди  на дім до 7  сімей учасників АТО.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 

locz@mail.lviv.ua


06.06.2016

Чергові збори Громадської організації  «Захисту прав та інтересів воїнів АТО»  в Кам’янка-Бузької РДА

05.06.2016р. заступник головного лікаря по медичному обслуговуванню населення Кам’янка-Бузької ЦРЛ Олег Волошин, зав. зубопротезним відділом Кам’янка-Бузької поліклініки Дмитро Пащетник, прийняли  участь  в чергових зборах Громадської організації  «Захисту прав та інтересів воїнів АТО»,  які відбулись в великому залі  Кам’янка-Бузької РДА.

 

 

На зборах висвітлювалась інформація щодо реалізації Програми безкоштовного забезпечення медикаментами, надання стоматологічних послуг, зубопротезування, використання коштів, виділених даною Програмою по Кам’янка-Бузькому району  станом на 01.06.2016р.


06.06.2016

Відбулася конференція з питань лікування нефрологічної та алергологічної патології в Кам’янка-Бузькій ЦРЛ

 

02.06.2016р. в Кам’янка-Бузькій ЦРЛ проведено конференцію по питаннях лікування нефрологічної та алергологічної патології згідно Клінічних Протоколів  МОЗ України за участю головних позаштатних спеціалістів ДОЗ ЛОДА Костур Н.Ю. та Головин Р.Р.

 


03.06.2016

Акція з вимірювання артеріального тиску на Яворівщині

З 16 по 30 травня 2016 року в закладах охорони здоров’я Яворівського району проведено акцію з вимірювання артеріального тиску. 

Протягом акції виміряно АТ  - 51858 особам, з них у 18176 або 35%  виявлено підвищений тиск,   607 осіб  вперше взнали про підвищений АТ. Всі виявлені хворі скеровані на до обстеження, взяті на «Д» облік призначено відповідне лікування. 

 


27.05.2016

Виїздна нарада з медичними працівниками АЗПСМ с. Ременів

27 травня 2016р. проведено виїздну нараду з медичними працівниками АЗПСМ с. Ременів,  за участю заступника головного лікарня з медичного обслуговування населення Кам’янка-Бузької ЦРЛ  Олега Волошина, головної медичної сестри Кам’янка-Бузької ЦРЛ  Інни Сілівестренко.

Питання які обговорювались:

 

 • Правильність ведення медичної документації.
 • Зберігання медичних препаратів.
 • Застосування дезінфікуючих розчинів.

26.05.2016

Планове заняття в Кам’янка-Бузькій ЦРЛ

26 травня 2016р. в приміщенні актового залу Кам’янка-Бузької ЦРЛ відбулось планове заняття з зав. ФАПами, фельдшерами, акушерками та патронажними медсестрами СЛА, АЗПСМ, ДДУ

     Питання які розглядались:

 • Про забезпечення санітарно-епідемічних умов в шкільних літніх таборах
 • Тактика медичних працівників у випадку виникнення нещасних випадків та надзвичайних ситуацій (утоплення, ураження електричним струмом, укуси комах, змій, отруєння грибами, тощо)

 

 

 • Надання невідкладної допомоги та обов’язкова госпіталізація дітей у випадку виникнення кишкових інфекцій.

25.05.2016

Плановий виїзд в АЗПСМ с. Незнанів бригади лікарів Кам’янка-Бузької ЦРЛ

25 травня 2016р. відбувся плановий виїзд в АЗПСМ с. Незнанів бригади лікарів Кам’янка-Бузької ЦРЛ у складі заступника головного лікаря по медичному обслуговуванню населення Волошина О.І., заступника головного лікаря по ОхМатДиту Юрчук Л.Я., головної медичної сестри Кам’янка-Бузької ЦРЛ Слівестренко І. А., медичного статиста Шкарабан Н. Й. для надання медико-консультативної допомоги мешканцям с. Незнанів, с. Полонична.

Проведено виїзди на дім до учасників АТО та їх сімей (с.Незнанів 4 сім’ї, с.Полонична 3 сім’ї).

 

 

На дому було оглянуто 2 дитини до року, одна з яких дитина учасника АТО.


23.05.2016

Дня Героїв в Кам'янка-Бузька

22 травня 2016р. в парку імені Степана Бандери в м.Кам’янка-Бузька медичні працівники Кам’янка-Бузької ЦРЛ прийняли участь у святкуваннях з нагоди Дня Героїв.

 

 


19.05.2016

Відбувся плановий виїзд бригади лікарів Кам’янка-Бузької ЦРЛ

18 травня 2016р. відбувся плановий виїзд в АЗПСМ с. Велике Колодно бригади лікарів Кам’янка-Бузької ЦРЛ у складі заступника головного лікаря по медичному обслуговуванню населення Волошина О.І., заступника головного лікаря по ОХМАТДИТу Юрчук Л.Я., районного акушер-гінеколога Хаби М.М., головної медичної сестри Кам’янка-Бузької ЦРЛ Слівестренко І. А., медичного статиста Шкарабан Н. Й. для надання медико-консультативної допомоги мешканцям сіл Велике Колодно, Печихвости, Чистині, Новий Став.

Було надано медико-консультативну допомогу 16 мешканцям, 6 з яких діти. Проведено виїзди до учасників АТО та їх сімей (с. Печихвости – 2 сімї, с. Новий Став -3 сім’ї).


27.04.2016

Акція "Збери кошик для солдата"

 

Колектив Добротвірської міської лікарні взяв активну участь в акції "Збери кошик для солдата", яка організована ГО "Суспільна перспектива". Ніхто не лишився байдужим. За зібрані кошти було придбано м'ясні вироби, чай, каву, воду, одноразовий посуд, засоби особистої гігієни. Крім того, передано паски, писанки, консервацію та домашню випічку. І звісно, який ж обід без домашніх, приготовлених з любов'ю та вдячністю вареників. Все було передано керівнику ГО лікарю-волонтеру Предко В.М. та учаснику АТО- лікарю Предко Я.М. і відправлено на Схід 25.04.2016р.

 

 

 


21.04.2016

Практичні заняття з медико-санітарної підготовки на базі Кам’янка-Бузької ЦРЛ  

У рамках розпорядження голови Кам’янка-Бузької РДА від 16 лютого 2016 року № 59/02-08/16 на базі Кам’янка-Бузької ЦРЛ  20-21.04.2016 р. для дівчат 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів району, випускників 2016 року Кам’янка-Бузького ВПУ № 71 та Добротвірського професійного ліцею було проведено практичні заняття з медико-санітарної підготовки.

Питання які висвітлювались:

 • Медична допомога при порушенні здоровя людини.
 • Профілактика інфекційних захворювань.
 • Домедична допомога при радіаційних ураженнях.
 • Домедична допомога при гострих порушеннях дихання та під час зупинки серця.
 • Домедична допомога при отруєннях. 
 • Надання домедичної допомоги в секторі обстрілу .

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua 


15.04.2016

Весняна толока у медичних закладах Кам’янка-Бузького району

15 квітня 2016 р. у всіх медичних закладах Кам’янка-Бузького району відбулась весняна толока до Великодніх Свят, в ній взяли активну участь всі медичні працівники Кам’янка-Бузького району.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 


05.04.2016

 

Дні профілактики глаукоми в Кам’янка-Бузькому районі

З 14 березня  по 31 березня 2016 року в Кам’янка-Бузькому районі проводились Дні профілактики глаукоми. Проведено тонометрій – 723. Виявлено ВОТ – 9. 

За І квартал 2016 року виявлено -8. В стаціонарі лікувалось 2 хворих, з них прооперовано 1. На диспансерному  обліку перебуває 138 хворих.

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua 


05.04.2016

 

Виробнича нарада в Кам’янка-Бузькій ЦРЛ

05.04.2016р. відбулась виробнича нарада в Кам’янка-Бузькій ЦРЛ лікарів лікувально - профілактичних закладів  району з представниками Фонду соціального страхування з ТВП у Львівській області.

 

На виробничій нараді розглянуті питання відновного та реабілітаційного лікування, питання експертизи тимчасової непрацездатності згідно чинних Наказів МОЗ України, щодо питань ЕТН.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua29.03.2016

У рамках акції «Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання» у Кам’янка-Бузькому районі проведено подвірні обходи мешканців

У рамках проведення акції «Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання» у Кам’янка-Бузькому районі бригадою медпрацівників Кам’янка-Бузької ЦРЛ, Ново-Яричівської районної лікарні у складі:

 • заступник головного лікаря по медичному обслуговуванню населення О. Волошин
 • зав. поліклінікою смт. Новий-Яричів У. Кондрат
 • лікаря-фтизіатра М. Тригуби
 • лікаря-фтизіатра А. Лабанської
 • медичної сестри протитуберкульозного кабінету Н. Дуди
 • фельдшера-лаборанта  О. Шостак

 

проведено подвірні обходи мешканців села Цеперів, взято матеріали для лабораторних обстежень у 27 мешканців.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


24.03.2016

23 березня 2016 року в приміщенні актового залу Кам’янка-Бузької ЦРЛ відбулось планове заняття із  медичним персоналом амбулаторій ЗПСМ, СЛА, ФАП, ДДУ.

Були розглянуті головні питання:

-         Профілактика, хлорування криниць

-         Освітній  проект «Профілактика опікового травматизму у дітей»

-         Маткові кровотечі під час вагітності та в пологах

-         Дні профілактики туберкульозу  і хронічних захворювань органів дихання. 

-         Профілактика карантинних інфекцій (ОНІ, КВЕ, хвороба Лайма)

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


25.02.2016

Планове заняття Кам’янка-Бузької ЦРЛ

           25 лютого 2016р. в приміщенні актового залу Кам’янка-Бузької ЦРЛ відбулось планове заняття з завідувачами ФАПів, фельдшерами, акушерками та патронажними медсестрами СЛА, АЗПСМ, ДДУ. 

Питання які розглядались: 

 • Аналіз виконання плану профщеплень дитячого і дорослого населення у 2015р. та завдання на 2016р.
 • Забезпеченість та розрахунок деззасобів для проведення поточної дезінфекції на ФАПах, АЗПСМ, СЛА, ДДУ
 • Аналіз роботи акушер-гінекологічної служби виконання плану цитодіагностики у 2015р. та завдання на 2016р.
 • Тактика медпрацівників села у випадку нещасних випадків (переломи,забої, тріщини, замерзання опіки)
 • Техніка посівки БЦЖ і проби Манту
 • Міроприємства, щодо запобігання захворювання грипу, ГРВІ, грипу типу H1N1 у дорослих та дітей

 


25.02.2016

Виїзд робочої групи у сім’ї демобілізованих учасників АТО

 

 

    23 лютого здійснено черговий виїзд робочої групи у сім’ї демобілізованих учасників АТО, які проживають на території Убинівської та Дідилівської сільських рад. Комісія у складі директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олександри Кравець, спеціаліста служби у справах дітей РДА Наталії Филипів, заступника головного лікаря Кам’янка-Бузької ЦРЛ Олега Волошина, юриста районного військового комісаріату Марії Роїк, шкільного психолога Наталії Денис, землевпорядника Дідилівської сільської ради Ірини Іващук відвідали сім’ї військовослужбовців, які повернулися зі сходу України. Основні питання що турбують демобілізованих учасників АТО –можливість безкоштовного лікування членів  сімей військовослужбовців, сімейне оздоровлення, оформлення пільг та субсидій. Комісією складено 7  актів потреб даної категорії сімей.  

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60 

locz@mail.lviv.ua


25.02.2016

Підсумкова медична нарада у Жовківській ЦРЛ

24 лютого 2016 року в Жовківській ЦРЛ проведено підсумкову медичну раду за 2015 рік. На медичній раді були присутні голова Жовківської РДА Н. Щур, голова Жовківської районної ради Р. Горбань, головні лікарі закладів охорони здоровя Жовківського району, районні спеціалісти, завідувачі відділень та старші медичні сестри.

З доповідю «Звіт про діяльність закладів охорони здоровя Жовківського району за 2015 рік» виступив головний лікар Жовківської ЦРЛ І. Шевців.

 

 

 

Також заслухано головного лікаря Рава-Руської РЛ І. Музику, головного позаштатного терапевта Т. Кудик, заступника головного лікаря з медсестринства Н. Галапац, голову профспілкової організації медичних працівників Жовківського району В. Боровика.19.12.2015

Підсумкова медична рада в КЗ ГРР "Городоцька ЦРЛ"19.02.2016

 

Збори трудового колективу Червоноградської центральної міської лікарніза підсумками 2015 року

 

   

 

 

18.02.2016р. в Червоноградській центральній міській лікарні відбулась підсумкова медична нарада за участю керуючого справами міськвиконкому Тимчишина Г.Р. та представників громадських організацій.

        Головний лікар ЧЦМЛ Грондзаль І.В. прозвітував про роботу закладу за 2015 рік. Підсумкове слово було надано керуючому справами  Тимчишину Г.Р., який подякував медпрацівникам за плідну працю.

 

слайдова презентація

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

 


 

19.02.2016

Збори трудового колективу Львівського обласного центру репродуктивного здоров'я населенняза підсумками 2015 року

 

09.02.2016 р. о 13.30 год. в установі проведено збори трудового колективу за участю працівників кафедри акушерства, гінекології та перинатології  ФПДО  ЛНМУ  імені Д. Галицького та представлено звіт директором Центру Малачинською М. Й. за підсумками роботи закладу у 2015 році.

Директор  проаналізувала роботу Центру за 2015рік,  а саме:

1.  Основні напрямки роботи установи;

2. Аналіз фінансової діяльності, кошторисні призначення по загальному фонду бюджету;

3.  Стан виконання державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року»;

4.  Діагностично - лікувальні можливості Центру;

5.  Досягнення в Центрі за звітний період:

-   впроваджено оперативне лікування лапароскопічним доступом;

-  впроваджено систему управління якістю ISO 9001:2009, отримано сертифікат на систему управління якістю;

- завершено комп’ютеризацію робочих місць та впровадження електронної медичної карти пацієнта «Доктор Елекс»;

- КЗ ЛОР “Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення” отримав нагороду у номінації Медичний центр року.

Директор Центру внесла пропозиції щодо покращення надання медичної допомоги, а саме:

1. Продовжувати удосконалювати організаційно-методичну роботу з планування сім’ї і охорони репродуктивного здоров’я при наданні медичної допомоги на I і II рівнях.

2. Впровадження Допоміжних репродуктивних технологій для  повного об’єму надання якісної медичної  допомоги подружнім парам з безпліддям в області.

В обговоренні прийняли участь:

- заступник директора Сильвестер Г.Б.

- доцент кафедри ФПДО ЛНМУ імені Д. Галицького, кандидат медичних наук  Вереснюк Н.С.

1. Сильвестер Г.Б. відмітила, що Центр є провідною установою по наданню спеціалізованої допомоги з питань планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я в області. Завдяки здобуткам закладу у 2015 році пацієнти мають змогу отримати  якісну медичну допомогу.

2. Вереснюк Н.С. зазначила можливість спільного проведення за участю кафедральних працівників та спеціалістів установи клінічних розборів, наукових клінічних досліджень, розробки методичних рекомендацій,  що створює умови для впровадження новітніх підходів до діагностики та лікування пацієнтів.

       Директор Малачинська М.Й. подякувала працівникам установи за проведену роботу у 2015 році.

слайдова презентація

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


 

19.02.2016

Виїзд робочої групи до демобілізованих учасників АТО

 

З метою вивчення потреб та надання всебічної підтримки демобілізованим учасникам АТО, 16 лютого 2016 року був здійснений виїзд робочої групи, створеної райдержадміністрацією. Робоча група у складі директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О.Кравець, спеціаліста відділу соціальної роботи центру Г.Паньонтко, заступника головного лікаря Кам’янка – Бузької  ЦРЛ О.Волошина, юриста районного військового комісаріату М.Роїк, шкільного психолога Ременівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Великосілківського НВК ЗОЗ І-ІІІ ст. О.Семків, заступника завідучого відділення соціальної допомоги вдома районного територіального центру О. Кузіни та секретаря Ременівського виконавчого комітету О.Паночко відвідали сім’ї демобілізованих учасників антитерористичної операції, що проживають на території Ременівської сільської ради.

Під час візитів обговорювалися питання щодо отримання статусу учасника бойових дій, подальшого працевлаштування, оформлення державних гарантій та соціальних пільг, отримання одноразової  допомоги згідно облас ної програми, надання земельних ділянок під будівництво, садівництво, ведення ОСГ. Також сім’ї отримали консультації щодо оформлення субсидій на житлово-комунальні послуги,  медичного забезпечення воїнів АТО на 2016, отримання послуг з психологічної реабілітації у реабілітаційних установах Одеської, Чернігівської, Київської та Харківської областей  та санаторно-курортного лікування.  

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


 

18.02.2016

Публічний звіт за підсумками роботи медичної служби району у 2015році

 

 

9 лютого 2016р. в Народному Домі м.Яворова  відбувся публічний звіт за підсумками роботи медичної служби району у 2015році.

 

 http://www.health-loda.gov.ua/files/doklad.jpg

 

В залі були присутні керівники закладів охорони здоров’я, їх заступники, керівники структурних підрозділів ЗОЗ, члени профспілкових організацій, а також представники  районної державної адміністрації, районної ради, громадських організацій, засобів масової інформації, асоціації медичних сестер Яворівщини, депутати місцевих рад.

Зі звітом виступив  головний лікар Яворівської ЦРЛ Король Т.В., який, зокрема, зупинився на  досягненнях медичної галузі району охарактеризував основні показники  діяльності медичної служби, вказав на певні труднощі і недоліки в роботі та окреслив план заходів щодо діяльності ЗОЗ району у 2016р.

В обговоренні звіту взяли участь керівники ЗОЗ району, керівник санепідслужби Гринчук Я.М., заступник голови  Яворівської РДА Хлян О.В., заступник голови Яворівської районної ради Мацелюх В.Я., представники  громадськості району.

Діяльність медичної служби  району у 2015р. визнано задовільною.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


 

 09.02.2016

Флешмоб від Мін'юсту дійшов і до Старосамбірщини

В пологовому відділенні Старосамбірської ЦРЛ відбулося вручення свідоцтв про народження. Отримати таку послугу виявили бажання три матері, малюки яких народилися 2-3 лютого.

 

Привітати матусь новонароджених та особисто вручити їм свідоцтва прийшли начальник Головного територіального управління юстиції Ярослав Жукровський, заступник начальника з питань державної реєстрації – начальника Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області Оксана Куманська-Нор, начальник Старосамбірського РУЮ Володимир Ягніщак, голови Старосамбірської районної ради та РДА Тетяна Терлецька та Микола Цепенда, мер Старого Самбора Ігор Трухим, начальник відділу ДРАЦС Старосамбірського РУЮ Оксана Бережницька, головний лікар району Юрій Войтів. Щирі вітання гостей, квіти та цінні подарунки, створили неповторну та незабутню атмосферу свята.

За словами завідувача акушер-гінекологічним відділенням Орисі Бонецької, це хороша ідея, видавати свідоцтва про народження в пологових будинках.

Отож, не виходячи з пологового будинку перші офіційні документи отримали нові українські громадяни.

 

 

 Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 locz@mail.lviv.ua


29.01.2016

Відкриття амбулаторії у с. Велика Лінина Старосамбірського району

Попри складності  економічної ситуації в державі все таки знаходиться можливіcть не тільки підтримувати вже існуючу мережу закладів охорони здоров'я, а й поступово її розширювати.

  

Наочним прикладом цього стало відкриття в святковий день старого Нового року лікарської амбулаторії у Великій Лінині. Амбулаторія обслуговуватиме населені пункти Великосільської та Великолінинської сільських рад. Задля економії коштів на багаточисельний апарат кочегарів, які працюють в котельнях на тверде паливо у Лінині вже ефективно працює система електричного обігріву, що, за словами головного лікаря, має принести суттєву економію коштів.

Відкриваючи урочистості з нагоди створення вже 18-ї за рахунком лікарської амбулаторії в районі Юрій Войтів, головний лікар Старосамбірської ЦРЛ, підкреслив, що завдяки спільним зусиллям громади села, колективу закладу,  медичної галузі району в цілому, а також сприянню влади, вдалося виконати величезний об'єм робіт.

На відкритті амбулаторії директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Богдан Чечотка запевнив, що департамент в подальшому зобов'язується забезпечити установу добротним і сучасним обладнанням, а також сприяти у придбанні для амбулаторії санітарного автомобіля.

  

Привітати жителів села та медиків району із відкриттям лікарської амбулаторії приїхав і народний депутат Андрій Лопушанський. З вітаннями із знаковою подією для села та медицини в цілому виступили керівники району Микола Цепенда та Тетяна Терлецька, які підкреслили, що протягом десятиліття вдалося реалізувати в районі програму створення амбулаторій сімейної медицини. До дійства приєднався фолькльорний колектив  "Надвечір'я" с. Велика Лінина. 

  

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 27.01.2016

В Сколівській ЦРЛ було видано перше свідоцтво про державну реєстрацію народження дитини 

Днями в Сколівській ЦРЛ було видано перше свідоцтво про державну реєстрацію народження дитини безпосередньо у пологовому відділенні.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 року №669-р «Про реалізацію пілотного проекту у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», пункту 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 року № 228, та з метою оптимізації процесу надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану і створення сприятливих умов для їх отримання, наказом Міністерства юстиції України №2471/5 від 02.12.2015 року “Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 09.07.2015 року №1187/5”, доповнено перелік відділів – учасників пілотного проекту відділ державної реєстрації актів цивільного стану Сколівського районного управління юстиції у Львівській області.

Тому, на виконання наказу Головного територіального управління юстиції у Львівській області №2/6 від 04.01.2016 року “Про організацію роботи відділу державної реєстрації актів цивільного стану, пов’язаної з державною реєстрацією народження дитини” та з метою вдосконалення та оптимізації проведення державної реєстрації народження дітей з 15 січня 2016 року проводиться прийом документів щодо державної реєстрації народження дітей працівниками відділу державної реєстрації актів цивільного стану Сколівського районного управління юстиції у Львівській області безпосередньо в пологовому відділі КЗ СРР «Сколівська центральна районна лікарня». 

Ця новація стала приємною та досить практичною новиною для батьків, адже відтепер вони мають змогу отримати перший документ своїх немовлят не витрачаючи зайвого часу. 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 30.12.2015

Кам’янка-Бузька центральна районна лікарня отримала медичне обладнання

В рамках реалізації Стратегії Соціального партнерства компанії ДТЕК на 2015 рік та відповідно до Договору про надання Благодійного гранту ,  Кам’янка-Бузька центральна районна лікарня прийняла від Агенції регіонального розвитку Кам’янка-Бузького району медичне обладнання на суму 500 тис. грн., а саме:  

-   Сучасну палатну рентген систему IMAX-100  

-   Електрокоагулятор хірургічний  ZEUS  200 / 400 . 

 

 

В грудні 2015р.було встановлено та проведено випробовування даного обладнання та впроваджено в роботу  у стаціонарних відділеннях Кам’янка – Бузької ЦРЛ .

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 25.12.2015

24 грудня 2015 року в приміщенні актового залу Кам’янка-Бузької ЦРЛ відбулось планове заняття із  медичним персоналом амбулаторій ЗПСМ, СЛА, ФАП, ДДУ.

Питання які розглядались:

1.    Аналіз ІІ туру імунізації по поліомієліту

2.    Особливості протікання ГРВІ і Грипу у дітей

3.    Профілактика ВІЛ/СНІДу. 

4.    Не виношування вагітності на грунті  ТОРЧ -інфекції.

 Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


Свято миколая у Мостиській ЦРЛ

21.12.2015

  

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


30.10.2015

Яворівська ЦРЛ отримала автомобіль швидкої допомоги

 

Яворівська центральна районна лікарня отримала автомобіль  швидкої допомоги «Фіат-дукато», який доставила з Італії  сестра Анна-Ліза  з ордену Cестер святої Дороти, дочки найсвятіших сердець, що керує групою  АЛЄПЕ. 

  


19.10.2015

Інформація про надзвичайну ситуацію  (надання медичної допомоги та госпіталізацію 7 потерпілих в ДТП громадян Словацької Республіки)

За інформацією заступника головного лікаря з медичної частини Сколівської центральної лікарні О.Яремко,  15.10.2015 р. (0840 – 0920 год.) в КЗ СРР «Сколівська ЦРЛ» бригадами екстренної медичної допомогита медицини катастроф було доставлено 7 громадян Словацької Республіки (священнослужителі ГКЦ), які потрапили в ДТП на трасі Київ – Чоп поблизу с.Нагірне Сколівського району.

Всі потерпілі були оглянуті лікарями в приймальному відділенні Сколівської центральної лікарні, діагностовано травматичні ушкодження голови, хребта, кінцівок, проведено додаткові обстеження, надано невідкладну допомогу.

Шестеро потерпілих отримали травмування середнього ступеня важкості та були госпіталізовані в хірургічне відділення лікарні, одна потерпіла з травмою хребта  важкого ступеня була госпіталізована у реанімаційне відділення Сколівської центральної районної лікарні.

В наданні допомоги були задіяні лікар-травматолог,  лікарі-хірурги та лікарі-анестезіологи  Сколівської ЦРЛ.

Четверо потерпілих були оглянуті та проконсультовані черговим нейрохірургом, дано призначення, рекомендовано дообстеження КТ після стабілізації стану.

За погодженням заступника головного лікаря Лікарні швидкої медичної допомоги м.Львова найважча потерпіла цього ж дня реанімобілем екстренної медичної допомоги м.Львова була перевезена в ЛШМД м.Львова для проведення КТ хребта та вирішення питання ургентного оперативного нейрохірургічного втручання.

16.10.2015 р. зранку  ще один потерпілий був реанімобілем перевезений в цю ж лікарню для дообстеження КТ хребта, встановлення діагнозу та вирішення можливості  його транспортування літаком у Словацьку Республіку.

16.10.2015 р. ще п’ятеро потерпілих реанімобілями екстренної медичної допоги м.Ужгорода та м.Мукачева за погодженням та сприянням головного лікаря Ужгородської обласної клінічної лікарні були перевезені до кордону з Словацькою Республікою та передані словацьким медикам для транспортування та  подальшого лікування по місцю проживання.

За розуміння ситуації та сприяння в забезпеченні оперативного обстеження (КТ хребта) та необхідних консультацій, забезпеченні необхідною кількістю автомобілів для транспортування потерпілих іноземних громадян адміністрація Сколівської центральної районної лікарні висловлює подяку заступнику головного лікаря Лікарні швидкої медичної допомоги м.Львова С.Федоренку, директору Центру екстренної медицини та медицини катастроф Ю.Пацюрку  та головному лікарю Ужгородської ОКЛ Ю.Яцині.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60 

locz@mail.lviv.ua


13.10.2015

 

Тренінг з актуальних питань вакцинації проти поліомієліту

 

 

9 жовтня 2015р. заступник головного лікаря по медобслуговуванню населення району Олег Волошин, в рамках співпраці ЮНІСЕФ з МОЗ України , прийняв участь у тренінгу з актуальних питань вакцинації проти поліомієліту. Тренінг відбувся у місті Львові. 

 

 

Були запрошені керівники обласних ЗОЗ, керівники ЗОЗ м. Львова, керівники міських і районних лікарень. 

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 07.10.2015

       Медична рада на Старосамбірщині

З ініціативи головного лікаря КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ» Ю. Войтіва медики Старосамбірщини підняли тему росту захворюваності серед школярів, ґрунтовно вивчили це питання і провели з цього приводу медичну раду.  Зацікавила ця тема медиків тому, що коли почалась мобілізація до війська, знайти здорову молоду людину стало складно. Назріла нагальна потреба поділитися цією інформацією з педагогами. Тому, скориставшись нагодою, медики завітали на чергову нараду директорів загальноосвітніх шкіл району.

 

         Головний лікар Ю. Войтів наголосив присутнім, що катастрофічно швидко росте кількість захворювань кишково-шлункового тракту. Здавалося б, живемо на екологічно чистій території, споживаємо такі ж домашні продукти. Та ні, це - оманливо. Насправді, зі шкільних їдалень зникло гаряче харчування. Його діти замінили чіпсами, горішками, сухариками чи канапкою з водою, переповненою ароматизаторами. Ю. Войтів зазначив, що як депутат обласної ради неодноразово ставив це питання на колегії Старосамбірської РДА, буде ставити його і на сесіях в області, районі, бо не можемо виховувати покоління хворих людей.

         У своєму виступі В. Фалат, районний педіатр, зазначила, що загальна кількість дітей з року в рік зменшується, а збільшення кількості патологій набирає загрозливого характеру. Озвучила цифри первинної дитячої інвалідності. У 2013 році інвалідами визнали 35 дітей, з них - 25 хлопчики, у 2014 році – 46 дітей, з них – 29 хлопчики. І уже за 6 місяців нинішнього року – 30 дітей, з них 23 – хлопчики. Основні причини інвалідності – вроджені аномалії розвитку, хвороби нервової системи, розлади психіки та поведінки. Утричі зріс показник інвалідності серед сільських дітей.

         Як зазначила Л. Голубінка, лікар з лікувальної фізкультури Старосамбірської ЦРЛ, у школярів 4-8 класів медики виявляють швидкий ріст патології хребта (сколіози, порушення постави) від яких згодом виникає чимало інших серйозних захворювань. Причин далеко шукати не треба, треба просто оцінити ті парти чи столи, за якими сидять діти. Парти не завжди відповідають зросту школяра. Для дітей з порушеннями постави в Старосамбірській поліклініці працює кабінет з лікувальної фізкультури, в якому організовано заняття коригуючою гімнастикою. Нажаль можливість відвідувати такі заняття мають лише діти з Старого Самбора та ближніх сіл. Тому Л. Голубінка запропонувала вчителям фізичного виховання на своїх уроках застосовувати елементи коригуючої гімнастики, а також надати їм комплекси вправ для занять дітей, по стану здоров’я віднесених до «спеціальних» груп. 

         Виправити цю ситуацію воднораз, вважає Ю. Войтів, неможливо. Але ситуація набуде ще більш загрозливого характеру, якщо у школи не повернуться медпрацівники, які будуть вести постійний нагляд за дітьми, якщо не повернуться гаряче харчування і дієтсестра, яка пильнуватиме за якістю їжі, якщо ми не навчимося грамотно проводити уроки фізкультури, враховуючи і диспансерні групи дітей, якщо нарешті не підберемо для школярів відповідні парти. Зрештою, Ю. Войтів невдовзі ініціюватиме зустріч з місцевою владою, директорами і вчителями фізкультури шкіл району, аби поговорити про здоров'я дітей.

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60 

 


 24.09.15

Допомога для воїнів АТО від Мостиської ЦРЛ

  

Медичні працівники Мостиської комунальної центральної районної лікарні відправляють чергову партію медикаментів на суму 1188 грн. та продуктів харчування у зону АТО. 

Серед продуктів харчування медпрацівники зібрали багато свіжих овочів, а також передали воїнам домашню консервацію та мед.

   

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


16.06.2015

Львівська обласна лікарня відновного лікування передала в зону АТО санітарний автомобіль

 

 

Комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівська обласна лікарня відновного лікування» передано для потреб бійців в зону АТО санітарний автомобіль УАЗ.

Силами волонтерської організації «Дрогобич SOS» автомобіль підготовлено для роботи в зоні АТО та передано військовим. Депутатським корпусом ЛОР погоджено передачу.

Колектив лікарні щиро дякує волонтерам, депутатському корпусу за сприяння та передачі автомобіля в зону АТО.  

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua 


15.06.2015

 Відкриття ФАПу у селі Тершів Старосамбірського району

Урочисте відкриття новозбудованого ФАПу відбулося в селі Тершів. У своєму виступі з нагоди цієї події головний лікар району Юрій Войтів, депутат обласної ради, подякував всім, хто посприяв втіленню важливої справи та заначив: «Вперше у нашому районі громада реалізувала свій задум і побудувала нове приміщення фельдшерсько-акушерського пункту. Для завершення другої черги будівництва буде залучено кошти державного бюджету».

Одним з ініціаторів такого задуму стала Марія Кузьмич, що пропрацювала фельдшером у селі понад 40 років. Ідею підтримало також керівництво центральної районної лікарні. В результаті постало добротне п'ятикімнатне приміщення ФАПу. Великий внесок у побудову ФАПу зробив сільський голова Зіновій Головчак, завдяки його зусиллям вдалося  згуртувати мешканців села, залучити спонсорів і меценатів для проведення цього будівництва. Різноманітними будівельними матеріалами, технікою та іншою допомогою до будови долучилися всі підприємці, що проживають у селі, зокрема, Тарас Войт, Зіновій Шишка, Роман Гащишин та інші, а також народний депутат Андрій Лопушанський.

Новозбудовані приміщення медичного закладу урочисто освятили. До чисельної громади із вдячним словом звернувся сільський голова Зіновій Головчак, який, дякуючи громаді за розуміння та сприяння, побажав усім приходити сюди лише за добрими звістками та порадами.  

Тершівську громаду привітав також голова райдержадміністрації Микола Цепенда. Він висловив надію, що до кінця року до двох вже готових робочих кімнат ФАПу додасться ще три кабінети. Зараз створено робочі місця для фельдшера та акушера, а незабаром очікується введення в експлуатацію кабінетів терапевта, педіатра та стоматолога.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua 


 05.06.2015

Відкриття відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу в Новояворівській районній лікарні №1

 

4 червня відбулося відкриття третього відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу на базі центральної районної лікарні №1 в м. Новояворівську, на якому були присутні голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, заступник голови Юрій Підлісний, директор департаменту охорони здоров’я Богдан Чечотка, голова Яворівської районної адміністрації Орест Гнип, голова Яворівської районної ради Іван Карпа, міський голова Новояворівська Василь Муравель, а також представники фірми B-Braun, яка забезпечила відділення новими гемодіалізними апаратами очищення крові.  

     

Богдан Чечотка подякував усім за такий вклад в розвиток медицини та зазначив, що це має велике значення для людей, які потребують гемодіалізу. 

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка сказав: «Коли я був представлений Президентом України, я зіткнувся з двома проблемами: перинатальним центром і гемодіалізом. Колись на ринку був один монополіст, який диктував умови і тоді ціна була найвищою. Порадившись з директором департаменту охорони здоров’я, з моїм заступником, з медиками, ми прийняли рішення, що повинні переформатувати цей ринок, тобто повинні відійти від гемодіалізної мафії, яка просто окуповує область за областю. Ми хочемо, щоб на ринку Львівської області працювали компанії Gambro, Fresenius, B-Braun зі своїми розхідними матеріалами. Ми будемо робити все, щоб компанії приходили на ринок Львівської області і переконували пацієнтів, що саме їх пропозиція є найкращою. Тоді пацієнт зможе сам вибрати апарат тієї компанії, яка йому більше підходять».  Також голова ЛОДА поспілкувався з представниками БФ Асоціації нирковохворих "Життя"  та з кількома пацієнтами відділення гемодіалізу ЛОКЛ, що наполягали на відкритті цього відділення.

   

Григорій Мороз, головний лікар Новояворівської районної лікарні №1 додав, що у відділенні амбулаторного хронічного гемодіалізу працюватимуть кваліфіковані фахівці, які обслуговуватимуть хворих з нирковою недостатністю Яворівського та Мостиського районів. Відтепер їм не доведеться їздити на процедуру у Львівську обласну клінічну лікарню.  Люди будуть вдячні, що в нашій лікарні є таке відділення гемодіалізу». 

Довідка: 

Незабаром планується відкриття відділення гемодіалізу у м.Стрию.

Загалом на обліку у відділенні хронічного гемодіалізу Львівської обласної клінічної лікарні перебуває 319 пацієнтів, які отримують програмний гемодіаліз (м. Львів  243, м. Червоноград  31, м. Дрогобич – 45 осіб).

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua 


19.05.2015

Дні вимірювання артеріального тиску на Яворівщині

 

З 11 по 18 травня 2015 року, в рамках проведення Днів вимірювання артеріального тиску населення Львівської області, в Яворівському районі обстежено понад 11 тисяч осіб. Виявлено понад 5 тисяч осіб з підвищеним артеріальним тиском, в тому числі 104 особи з вперше виявленою артеріальною гіпертензією.

 

  

 


Сторінка закладу   

 18.05.2015

25 років відродження Українського лікарського товариства

На Старосамбірщині Українське лікарське товариство відроджувалося двічі: в 90-х роках, з ініціативи заступника головного лікаря Мирона Яджина, та в 2000-х, завдяки спільним зусиллям головного лікаря Юрія Войтіва та його заступника Василя Савенка.

На сьогодні старосамбірський осередок є одним з найбільших в області. За роки діяльності на рахунку осередку – активна загально-просвітницька та профілактична робота, підтримка фінансування домівки УЛТ у Львові, благодійні відвідини сиротинця у Лаврові. У визначальний період Революції гідності лікарське товариство на чолі з Олегом Мусієм стало базовим для надання медичної допомоги на Майдані. З грудня минулого року понад 100 медиків з усієї Львівщини перебували на майдані у Києві, серед них були і лікарі старосамбірського осередку Олег Халос, Роман Лещишин, Василь Савенко та інші. Вагомим був внесок УЛТ в організацію матеріальної допомоги Євромайдану, багато медиків одразу поїхали в зону АТО для медичного забезпечення бойових дій.

Сьогодні українські медики-патріоти встали на захист Батьківщини в лавах добровольчих батальйонів АТО, у мобільних шпиталях, у волонтерському русі. "Воїни у білих халатах", незалежно від своєї етнічної приналежності, проявляють себе справжніми українськими патріотами - достойними наступниками тих своїх колег, у тому числі засновників УЛТ на початку XX століття, які виборювали волю України при становленні УНР та ЗУНР, у лавах УГА та Січового Стрілецтва, в загонах УПА.

Не стоїть осторонь цих процесів і старосамбірський осередок УЛТ. Ті, хто не зміг поїхати в зону АТО, долучається до допомоги вдома. Так, з медичних працівників району було створено "Медичну сотню", яка займається збором медикаментів, продуктів харчування та інших необхідних речей, допомагає підтримувати матеріально учасників АТО та сім'ї загиблих, переселенців, які проживають у районі.

Під час конференції у Львові нагородами було відзначено достойних членів УЛТ, серед яких і голова  старосамбірського осередку Василь Савенко,  що отримав подяку за активну діяльність в охороні здоров'я Львівщини.

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua 


18.05.2015

Засідання постійнодіючої протитуберкульозної  комісії в Старосамбірській ЦРЛ

         В Старосамбірській ЦРЛ створена постійнодіюча протитуберкульозна комісія. Засідання відбуваються кожен другий четвер місяця. Так, 14 травня 2015 року, відбулось чергове засідання цієї комісії, у якому взяли участь головний лікар Старосамбірського міжрайонного протитуберкульозного диспансеру М.Голубінка, голова протитуберкульозної комісії, завідувач поліклінічним відділенням КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ» Н.Халос, лікарі-фтизіатри ПТД Д.Бук, М.Заріцька, сімейні лікарі.

         На засіданні було розглянуто випадки первинної захворюваності на туберкульоз по Старосамбірській приписній дільниці, а також результати проведення в районі акції «Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання». Під час проведення акції подвірними обходами було охоплено 28 230 мешканців району, рентгенологічно обстежено 1820 осіб, виявлено 18 рентген-позитивних  осіб. Проведено 162 мікроскопічних дослідження мокротиння хворих з бронхолегеневою патологією, в 3 виявлено тубуркульоз.    

         Серед вперше захворілих на активний туберкульоз переважають особи працездатного віку. Це, в більшості випадків, люди, що ведуть асоціальний спосіб життя та зловживають алкоголем. За медичною допомогою ці особи не звертались і, відповідно, профілактичне флюорографічне обстеження не проходили та звернулися в медичні заклади за допомогою лише тоді, коли стан їхнього здоров'я погіршився до критичного. Саме тому своєчасне активне виявлення таких хворих є одним з пріоритетних завдань медпрацівників первинної ланки.
 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


05.05.2015

Семінар «Вдосконалення надання протитуберкульозних послуг на первинному та вторинному (не спеціалізованому) рівнях медичного обслуговування»

 

 

 

30 квітня 2015р. медичні працівники Кам’янка-Бузької ЦРЛ прийняли  участь у семінарі «Вдосконалення надання протитуберкульозних послуг на первинному та вторинному (не спеціалізованому) рівнях медичного обслуговування», який  відбувся на базі Буської ЦРЛ в рамках проекту Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) "Посилення контролю за туберкульозом в Україні".

На семінарі розглядались питання з удосконалення системи надання протитуберкульозних послуг та дотримання алгоритму виявлення туберкульозу в закладах первинної медико-санітарної допомоги. Був проведений детальний аналіз недоліків в системі надання медичної допомоги хворим на туберкульоз та ТБ/ВІЛ у Львівській області, а також дотримання інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я.

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

           


17.04.2015

Навчання з учнями загальноосвітніх закладів

 

 

              16-17.04.2015р. в Кам’янка-Бузькій ЦРЛ відбулись заняття з учнями 11–х  класів ЗОШ № 1, ЗОШ № 2, ЗОШ № 3 м. Кам’янка-Бузька на тему : «Хвороби дитячого віку, надання невідкладної  медичної допомоги в умовах бойових дій, травми».


17.04.2015

Навчання по наданню першої медичної допомоги

 

16-17 березня 2015 року на базі Мостиської ЗОШ №3 були проведені навчання по наданню першої медичної допомоги для підготовки волонтерів та санітарних інструкторів. В навчанні взяли участь учні 10-11 класів, а також вчителі.

    


 10.04.2015 

Великодні паски для пацієнтів Мостиської лікарні

 

У приміщенні терапевтичного корпусу Мостиської лікарні уже декілька років відкрита капличка. Це чудове місце, де пацієнти і медичні працівники можуть набратися душевної сили та наснаги.

Як і щороку, у Великодню П’ятницю, капелан Мостиської КЦРЛ отець Володимир освятив Великодні Паски, які будуть передані нашим пацієнтам. 


07.04.2015

Крапля крові врятує бійця

  

З ініціативи медичних працівників Мостиського району та за сприяння Львівського центру переливання крові, у Мостиській центральній районній лікарні була організована здача крові для бійців АТО. Близько 200 чоловік виявило бажання здати кров для військових. Більшість бажаючих – це медичні працівники Мостиського району, але ініціативу також підтримали працівники районної адміністрації та МВС.

          Адміністрація Мостиської ЦРЛ та медичні працівники запевняють, що такі акції будуть проводитись і надалі. Усіх бажаючих стати донорами просимо звертатися у Мостиську поліклініку для отримання більш детальної інформації. 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 


06.04.2015

У Добротвірській міській лікарні відкрилося реабілітаційне відділення

 

       На Львівщині триває процес обґрунтованої оптимізації ліжкової мережі медичних закладів області. У зв’язку з цим, на базі відділень, які працювали не на повну потужність, створюються стаціонарні відділення тих профілів,що найбільш потрібні мешканцям області.
      Зокрема, нещодавно, на базі Добротвірської міської лікарні Кам’янко – Бузького району відкрито новостворене після оптимізації ліжкової мережі реабілітаційне відділення. Робота медичного колективу відділення скерована на забезпечення відновного лікування хворих із захворюваннями центральної і периферичної нервової системи та наслідками травм, захворюваннями опорно-рухового апарату. Курс лікування у цьому відділенні дасть змогу пришвидшити процес повноцінного одужання пацієнтів після перенесених захворювань та відновити їх працездатність.

    

  Медичне обладнання, підготовка приміщень та необхідний інвентар закуплено за кошти Добротвірської міської лікарні ( 116,6 тис. грн. ) та за суттєвої фінансової підтримки компанії ДТЕК в рамках реалізації Стратегії Соціального партнерства на 2013-2015 роки та відповідно до Договору про надання Благодійного гранту на загальну суму 340,8 тис. грн.
     В 2015 році планується продовжити проект «Відновне лікування, реабілітація» в рамках реалізації Стратегії Соціального партнерства компанії ДТЕК із смт. Добротвір.


  

     У структурі відділення реабілітації Добротвітрської міської лікарні функціонують кабінети: фізіотерапії, лікувальної фізкультури, механотерапії, озокерито-парафінотерапії. Для функціонування даних кабінетів придбано медичне обладнання: електронний апарат для фракційного витягування хребта, апарат для магнітотерапії, апарат для ультразвукової терапії УЗТ-3.01.Ф, комплексний низькочастотний апарат «Радіус-01 ФТ» (гальванізація і електрофорез, діадинамотерапія, ампліпульстерапія, електроміостимуляція, електросон), апарат для місцевої дарсонвалізації, озокерито- та парафінонагрівач, фізіотерапевтичний комплекс для проведення лімфодренажу, велотренажер професійний реабілітаційний .
       Медпрацівники відділення пройшли відповідне навчання. На посаду завідувача кабінетом лікувальної фізкультури, зокрема, призначена фахівець з фізичної реабілітації Вікторія Соловйова, яка у 2014 року переселилась на Львівщину з зони АТО та була влаштована на роботу в Добротвірську міську лікарню.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

сторінка закладу

 


04.04.2015

У Турківській ЦРЛ відбулась науково-практична конференція

 

02 квітня 2015 року у Турківській ЦРЛ відбулася науково-практична конференція з спеціалістами діагностичного центру «МЕДІС» за участі головного лікаря центру Петруха Андрія Васильовича. Були розглянуті питання  ризику тромбозів, лабораторної діагностики патології печінки, онкомаркерів (їх клінічної інтерпретації в лабораторній діагностиці) та молекулярній діагностиці алергічних та автоімунних захворювань.

         У конференції взяли участь лікарі СЛА ЗПСМ, лікарі – терапевти, акушер – гінекологи, хірурги, лаборанти.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

 сторінка закладу

 


02.04.2015

Жовківська ЦРЛ отримала реанімобіль

 

            27 березня 2015 року Жовківська центральна районна лікарня отримала в якості спонсорської допомоги реанімобіль на базі Renault Master. Автомобіль було придбано для Жовківської ЦРЛ меценатом Ожибко Олегом.

 

 

сторінка закладу


02.04.2015

Гуманітарна допомога для Мостиської та Судововишнянської лікарень  

30 березня, помічник народного депутата Михайло Лещинський передав головному лікареві МКЦРЛ Богдану Пеленю і медичним працівникам партію гуманітарної допомоги. Це – функціональні ліжка, меблі, білизна, предмети побуту (для Мостиської КЦРЛ), автомобіль швидкої медичної допомоги (для Судовишнянської).

 

 

сторінка закладу


02.04.2015

Допомога військовим від медиків Мостиської ЦРЛ та волонтерів Мостищини

 

Медиками Мостиської ЦРЛ та волонтерами Мостищини були зібрані кошти (39 тис. грн.), за які були закуплені медикаменти, медичне обладнання, продукти, одяг, взуття та інші необхідні речі  для військових  в зону  АТО, зокрема, для  24-ї бригади та  військовослужбовців роти ППО

19 березня 2015 року в Луганську область виїхала одна з чотирьох машин «швидкої допомоги», подарована українською діаспорою  з Іспанії військовим 24-ї бригади, яка була  завантажена придбаною допомогою медиків та волонтерів.
 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

сторінка закладу


31.03.2015

Медична рада в Старосамбірській ЦРЛ

       26 березня 2015 року у Старосамбірській ЦРЛ відбулася медична рада,  на якій медики розглядали актуальні питання дотримання вимог щодо обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та стану розгляду звернень громадян в 2014 році та І кв. 2015р. Детально було розглянуто питання захворюваності на церебро-васкулярні хвороби з гіпертонією та профілактика їх ускладнень (інсультів). 

Гіпертонічна хвороба - головний фактор ризику розвитку хвороб системи кровообігу, є нозологічною одиницею, яка заслуговує на першочергову увагу. Однак відсоток осіб з постійним  контролем підвищеного артеріального тиску залишається дуже низьким, відповідно, ризики інсульту та інших ускладнень залишаються високими.

В Україні майже 12 млн. осіб, хворих на гіпертонічну хворобу, що становить в межах 30% дорослого населення. 54% інсультів виникає внаслідок високого артеріального тиску.

В Старосамбірському районі кількість зареєстрованих хворих на гіпертонічну хворобу - 19297, з них вперше виявлених 2305.

Реєстр осіб з гіпертонічною хворобою складає 15532 осіб, що становить 85% від усіх хворих на гіпертонічну хворобу. В підпорядкованих ЛПЗ району сформовані списки хворих з гіпертонічною хворобою.

Головним лікарем Ю. Войтівим були поставлені завдання  на 2015 рік щодо продовження роботу по виявленню, взяттю на облік і лікуванню осіб з гіпертонічною хворобою, особливо на дільницях.

У травні 2015 року планується проведення акції «Дні вимірювання артеріального тиску» з подвірними обходами і консультаціями медичних працівників у місцях масового скупчення населення 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

сторінка закладу 


Робочий візит головного інфекціоніста МОЗ України на Львівщину

27.03.2015

 

25 березня 2015 року Львівщину відвідала професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я - Ольга Голубовська. Професор відвідала КЗ ЛОР «Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню», інфекційне відділення Пустомитівської ЦРЛ, кафедру інфекційних хвороб Львівського національного університету ім. Данила Галицького, де зустрілася з лікарями-інфекціоністами області та працівниками кафедри інфекційних хвороб.

 

... детальніше

Сторінка закладу
 


24.03.2015

Візит київських кардіохірургів в Турківську ЦРЛ

     20 березня 2015  року  в  Турківську  ЦРЛ, в рамках Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» здійснено  виїзд головного позаштатного спеціаліста  МОЗ України з «Хірургії серця і магістральних судин у дорослих» К. Руденко та лікарів НІССХ імені М.М.Амосова кардіолога відділення вроджених вад серця Н.Кучкової та лікаря  УЗД - діагностики  Т.Кравець.

... детальніше

Сторінка закладу

 


Заходи проведені Кам'янка-Бузькою ЦРЛ

  20.03.2015

18 березня 2015р. в Кам’янка-Бузькій центральній районній лікарні відбувся екзамен за підсумками знань з приводу проведення виїзного циклу спеціалізації медичних сестер загальної практики сімейної медицини.

Екзамен приймала директор львівського медичного коледжу післядипломної освіти  - Вовк Леся Григорівна.

        

 

Сторінка закладу
.


16.03.2015

Допомога воїнам зони АТО від Перемишлянської центральної районної лікарні

За повідомленням головного лікаря  Перемишлянської центральної районної лікарні  Богдана Лівого, для 6  аеромобільного госпіталю зони АТО ним було придбано 130 пар військових берців.

Для солдат із зони АТО, які проходять реабілітаційне лікування в обласній психіатричній лікарні, лікарем надана допомога продуктами харчування (м’ясо курей та борошно).

Сторінка закладу

 


13.03.2015 

Львівські дерматовенерологи взяли участь у науково-практичній конференції «Атопічний дерматит: сучасна концепція лікування. Реальний вибір терапії сучасного дерматовенеролога»

 

11 березня 2015 року  лікарі-дерматовенерологи КЗ ЛОР «Львівського шкірно-венерологічного диспансеру №2» прийняли участь у роботі науково-практичної  конференції «Атопічний дерматит: сучасна концепція лікування. Реальний вибір терапії сучасного дерматовенеролога».

На конференції з  доповіддю «Сучасний погляд на себорейний дерматит. Раціональна тактика лікування легких та неускладнених форм дерматозу» виступив Андрашко Ю.В., професор, завідувач кафедри дерматовенерології Ужгородського  національного університету.

Про раціональні підходи використання комбінованих пробіотиків у практиці сучасного лікаря розповів доктор медичних наук  Коган Б.Г. з Київської центральної міської клінічної лікарні.

На завершення конференції було заслухано головного позаштатного спеціаліста МОЗ України з дитячої дерматовенерології, доктора медичних наук, професора кафедри дерматовенерології національної медичної академії ПДО ім.П.Шупика Королевську Ж.В. з темою: «Оптимальні рішення у лікуванні бактеріальних інфекцій шкіри та ускладнених дерматозів».

               Проведення подібних конференцій сприяє обміну досвідом між лікарями та підвищенню кваліфікації.

Сторінка закладу


 

  12.03.2015

Плановий виїзд лікарів Кам'янко-Бузької ЦРЛ в АЗПСМ с.Дідилів

 

 

11.03.2015р. відбувся плановий виїзд в АЗПСМ с.Дідилів бригади лікарів Кам’янка-Бузької ЦРЛ для надання медико – консультативної  допомоги  мешканцям села, у складі: заступника головного лікаря по медобслуговуванню населення  О.Волошина, заступника головного лікаря ОХМАТДИТ  Л. Юрчук, районного фтизіатра  І. Барилюк – Каспрук, лікарів – фтизіатрів, інтернів, лаборанта.

Сторінка закладу